Zestawienie » Jak działa Smartney? Jakie mają opinie? Jak złożyć wniosek o pożyczkę na raty?

Jak działa Smartney? Jakie mają opinie? Jak złożyć wniosek o pożyczkę na raty?

Wymagania:

 • wiek minimalnie 25 lat i maksymalnie 70 lat – głównym skutkiem tak wysokiej poprzeczki wiekowej – górnej i dolnej – jest nie udzielaniem pożyczek studentom oraz emerytom.
 • zdolność kredytowa – to od nie w głównej mierze zależy decyzja pożyczkodawcy; suma wszystkich składników dochodów musi pozwalać na terminową spłatę;
 • pozytywna historia kredytowa*) lub jej brak – te dane pochodzą z baz Biura Informacji Kredytowej S.A.;
 • własny, aktywny rachunek w banku – będzie potrzebny do potwierdzenia tożsamości oraz do odbioru przelewu z przydzieloną kwota
 • polskie obywatelstwo i adres zameldowania na terenie Polski – zameldowanie w praktyce nie może być zweryfikowane; natomiast mogą być zweryfikowane dane adresowe sprzęgnięte z kontem bankowym.

W skrócie:

Pożyczka:Smartney na raty
Ostatnia aktualizacja pożyczki:2020-04-24
Oprocentowanie:8% zmienne
Pierwsza pożyczka gratis ?płatna
Kwota pożyczki:od 3000 do 60 000 PLN
Okres pożyczki:od 24 do 60 miesięcy
RRSO:od 12.36%
Czas weryfikacji:15 minut
Opłata rejestracyjna:0.00 PLN
Max. kwota pierwszej pożyczki:60 000 PLN
Przedłużenie spłaty:indywidualnie
Wiek pożyczkobiorcy:25-80 lat
Program partnerski:3.7% od udzielonej pożyczki
Godziny pracy:pn-pt 8:00-19:00, so-nd: 9:00-18:00
Adres:ul. Krakowiaków 46, 02-255 Warszawa
Telefon:+48 22 528 88 88
Serwer:Redmond, US
IP:40.119.153.127
Smartney

Wniosek

Wniosek

Złożenie wniosku jest proste i nie powinno zająć więcej niż 5-10 minut. Właścicielem Smartney (strona pożyczki) jest francuska Grupa Oney Bank (źródło) . Bank ma bardzo długą historię, działa już na rynku ponad 35 lat. Działają w 11 krajach a ilość obsługiwanych przez nich klientów sięga 7.6 mln. Jest to stabilny pracodawca z wieloma ofertami pracy dla specjalistów związanych z branżą finansową. 

Oney Bank jest częścią grupy Auchan Holding (Wikipedia, oraz wersja oryginalna francuska). W sklepach sieci Auchan można korzystać z usług ratalnych Oney Banku oraz Smartney.

Koszty, raty i odsetki

Koszty, raty i odsetki

Oferta Smartney jest bardzo szeroka. Oferuje pożyczki ratalne w kwocie od 1tys. do 60tys. zł. z okresem spłaty od 24 do 60 miesięcy. Zobowiązanie można spłacić wcześniej niż po 24 miesiącach. W przypadku wcześniejszej spłaty pożyczkobiorcy należy się zwrot kosztów jeśli takie poniósł i zostały awansem wliczone do umowy (czyli naliczone wcześniej niż zapadł termin ich wymagalności).

Ile kosztuje Smartney? Sprawdź przykładowe raty i całkowite kwoty do spłaty w poniższej tabeli:


Kwota (zł)

Okres

Rata (zł)

Do spłaty (zł)
300012287,483449,85
500012479,145749,77
800012766,639199,62
10 00012958,2811 499,51
550024276,646639,72
740024372,208933,48
810024407,419778,52
10 00024502,9812 072,22

Symulacja / harmonogram wysokości rat i odsetek dla 100000 zł na 12, 24 i 60 miesięcy znajduje się w pliku Excel: Smartney-10000-na-12-24-60-symulacja-raty.xls

Warto przypomnieć, że każda pożyczka udzielana na odległość czyli przez internet może zostać zwrócona w ciągu 14 dni od podpisania umowy a klient nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów (strona informacyjna UOKiK).

W ofercie Smartney najważniejsza jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO). Minimalne RRSO to 12.36 proc. a maksymalne to 19.12 proc.

Oferta Smartney kierowana jest do klientów indywidualnych szukających pilnego zastrzyku gotówki z niskim kosztem oraz do klientów biznesowych wymagających pilnego dopływu kapitału np. na inwestycje lub wynagrodzenie dla pracowników, które z przyczyn obiektywnych nie mogło zostać wypłacone o czasie. Warto dodać, że pożyczanie pieniędzy na codzienną konsumpcję jest najczęstszym powodem wpadania w spiralę zadłużenia.

Ostateczna decyzja zależy od oceny zdolności kredytowej a jeśli będzie ona pozytywna to dzięki płatnością przez DotPay przelew może trafić na konto klienta nawet w 30 minut.

Smartney – dla kogo?

Czy każdy może skorzystać z pozabankowych usług finansowych? Okazuje się, że większość pozabankowych pożyczkodawców ustala pewne nienegocjowalne wymagania wobec swoich klientów. Aby złożyć wniosek o pożyczkę na raty w Smartney należy spełniać następujące wymagania:

 • wiek minimalnie 25 lat i maksymalnie 70 lat – głównym skutkiem tak wysokiej poprzeczki wiekowej – górnej i dolnej – jest nie udzielaniem pożyczek studentom oraz emerytom.
 • zdolność kredytowa – to od nie w głównej mierze zależy decyzja pożyczkodawcy; suma wszystkich składników dochodów musi pozwalać na terminową spłatę;
 • pozytywna historia kredytowa*) lub jej brak – te dane pochodzą z baz Biura Informacji Kredytowej S.A. (BIK, strona www);
 • własny, aktywny rachunek w banku – będzie potrzebny do potwierdzenia tożsamości oraz do odbioru przelewu z przydzieloną kwota
 • polskie obywatelstwo i adres zameldowania na terenie Polski – zameldowanie w praktyce nie może być zweryfikowane; natomiast mogą być zweryfikowane dane adresowe sprzęgnięte z kontem bankowym.

*) ważne: na innych portalach można znaleźć nierzetelną informacje, że pozytywna historia kredytowa sprawdzana jest w rejestrach dłużników. Historia kredytowa pochodzi tylko z jednego rejestru i jest to rejestr BIK i tylko w małej części jest rejestrem dłużników ponieważ spłacone zobowiązania też są stamtąd odczytywane. Rejestrami dłużników są bazy biur informacji gospodarczych BIG (zobacz ustawę o BIG-ach).

Oprócz wymagań są też ułatwienia. Ułatwienia, które Smartney oferuje to:

 • brak wymogu przedstawiania zaświadczenia o dochodach, zaświadczenia z zakładu pracy oraz innych zaświadczeń mogących potwierdzać wysokość i regularność wynagrodzenia lub dochodów*
 • jedyny dokument, który jest potrzebny do przedstawienia wniosku do analizy i oceny jest dowód osobisty – dane z niego należy przepisać w odpowiednim formularzu; dzięki nowoczesnym metodom weryfikacji danych nie ma konieczności wysyłania żadnych zdjęć czy skanów dowodu.

*) wynagrodzenie i dochody to co innego; nie wymagane jest wynagrodzenie przy większości pożyczek pozabankowych ale wymagany jest dochód; wynagrodzenie wiąże się z wykonywaną pracą dla cudzej firmy etc; dochód jest tym co faktycznie otrzymujemy z jakiegokolwiek tytułu jako regularny wpływ na konto. Np. osoba bezrobotna zarabiająca na umowie najmu.

Inne firmy z podobnymi warunkami co Smartney

Przede wszystkim Wonga i Provident. Firmy dobrze znane szerokiemu gronu. Wielokrotnie sprawdzane, weryfikowane, ich oferty analizowane.

 • Smartney – od 14,69 proc.
 • Wonga – od 18,94 proc.
 • Provident od 9,87 proc.

Mogło by się wydawać, że Provident będzie najtańszą opcją, potem Smartney i trzecia Wonga (zobacz szczegółowe porównanie Smartney z Wonga). W praktyce kolejność była by dokładnie odwrotna ponieważ ostateczna oferta prawie zawsze zależy od oceny zdolności kredytowej oraz od oceny wiarygodności finansowej klienta.

Podane wartości procentowe RRSO to wartości minimalne, możliwe do zaoferowania klientowi określonemu przez model biznesowy jako – wzorowy.

Dostępne na Faraon24 jest też porównanie Smartney z pożyczką Intratka.

Opinie z Internetu o Smartney

opinie z Google:

Średnia ocen w dniu publikacji to 4.0. Oddano 12 głosów. 3 głosy są jednogwiazdkowe – czyli najniższe noty; pozostałe głosy to 5 gwiazdek. Spośród 12 opinie nie można wyłonić żadnej, która nadawała by się potencjalnym klientom. Te z 5-cioma gwiazdkami jakością i treścią zupełnie podobne są do zamawianych komentarzy (można zamówić przez internet taki usługi e-marketingu).

Jedna opinia należy do komentatora z rangą „lokalny przewodnik”. Pomimo ranki komentarz jest nic nie wnoszący, napisany dla samego napisania.

Smartney - opinie z internetu

Smartney – opinie z portali:

Wszystkie opinie z Internetu są pozytywne. W internecie istnieje wiele portali branżowych i i naśladujących branżowe portale. To ich autorzy zajmują się odpłatną promocją usług przez co nie należy przykładać do nich większej wagi. Internetowe opinie – te prawdziwe od prawdziwych klientów – pojawią się z czasem. Smartney to nowa usługa pożyczkowa i potrzeba jeszcze wiele czasu na wyrobienie właściwej renomy. 

Smartney – opinie od klientów i para-klientów

Klient od para-klienta różni się tym, że ten pierwszy faktycznie skorzystał z usługi lub kupił towar a ten drugi tylko udaje i nigdy faktycznym klientem nie był. Opinie o produktach i usługach w sieci mają to do siebie, że podlegają prawom rynku. Dokładnie tak – można je kupować i sprzedawać. Smartney ofertę ma doprawdy zacną (Faraon24 poleca) stąd zdziwienie opiniami publikowanymi w sieci. Chcesz wiedzieć więcej – to czytaj dalej.

W pierwszej kolejności opinie z Google™:

G. posiada bardzo przyjazny system opinii. Posiadaczy konta G. (czyli prawie wszyscy użytkownicy chociażby smartfonów z Android) mogą wystawiać opinie, mogą lubić opinie innych lub oflagowywać je jako nieodpowiednie.

W przypadku Smartney wygląda to – od najwyższych:

Oznaczone są „3 miesiące”, scrollując (czyli przewijając stronę) dalej nie będzie wypełnionej luki między tymczasem a czasem obecnym. Oznacza to, że opinie były wystawiane mniej więcej w tym samym krótkim przedziale czasu. W marketingu nazywamy to „jednorazową akcją”.

Opiniodawczyni Paulina Suśniak jest specjalistką ds. wsparcia sprzedaży w Smartney sp. z o.o. (źródło linkedin.pl)- opinii takiej nie pominiemy jeśli nie znamy relacji. Nie często używa się słowa opiniodawczyni (odmiany żeńskie są nowością ale trzeba się do nich przyzwyczaić). Co ciekawe w tym słowie to to, że jego synonimem ma być słowo Weredyczka – czyli mówiąca prawdę bez względu na konsekwencje. Ale… ale ale… aby dowiedzieć się, że opinia pochodzi od pracownika (pracowniczkę) opiniowanej firmy i to odpowiedzialnego (odpowiedzialnej) za sprzedaż należało by każdego sprawdzać. To bez sensu. Osoby piszące opinie dla własnych firm powinny podpisywać, że robią to w ramach swoich obowiązków służbowych.

Jednorazowa akcja – tak to wygląda w przypadku Smartney

User Olga – (user czyli użytkownik) – ma na koncie 3 opinie. Jedna dla Smartney, druga dla Uroczyska Siedmiu Stawów, trzecia dla ACAI (dietetyk/psycholog). Wszystkie opinie wychwalające. Brak szczegółów tylko ogólne zachwalanie. Ogólność – to klucz do wyznaczania czy opinia jest wyssana z palca czy jednak opiniodawca (-czyni) skorzystał z usługi lub kupił towar. Jeśli opinia jest ogólna i wygląda jak przekaz reklamowy to naprawdę takim przekazem jest. Popatrzmy dalej.

User Paweł – 2 opinie na koncie choć G. pokazuje, że ma 1. Druga dotyczy Biedronki. Dla Smartney user wskazuje, że to rewolucja w finansowaniu klientów indywidualnych. Finansowanie ma być szybkie i bez dokumentów. Samo używanie słowa finansowanie jest tak naprawdę bardzo błędne i na pewnym poziomie społecznie szkodliwe. Jak to szkodliwe używanie słowa finansowanie? Tak to. Finansowanie to co innego niż kredytowanie. Finansowanie charakteryzuje się pokrywaniem kosztów, dotowaniem, opłacaniem czegoś. W Smartney i w każdej innej firmie pożyczkowej, banku i SKOK-u aby finansowanie doszło do skutku musi być poprzedzone kredytem. Używanie określenia finansowanie może podświadomi wzbudzać poczucie niskiej odpowiedzialności za koszty długu – w końcu ktoś nas finansuje.

User Damian – parę opinii na koncie, G pokazuje 2, pozostałe 2 są bez opisu tekstowego – nie są zliczane. Treść opinii mocno lakoniczna. Wygląda na przekaz reklamowy. Ma być szybko i bez problemu – to czytam o każdej usłudze świadczonej online. Raty są niższe niż się Damian spodziewał – Smartney na stronie głównej posiada kalkulator, który pokazuje akurat najniższy możliwy wariant ceny. Składając wniosek można spodziewać się wysokości rat pokazanej w kalkulatorze – rata niższa nie będzie, może być wyższa. User podaje też długi okres kredytowania lecz nie podaje dokładnie ile… jest to maksymalnie 60 miesięcy. Faktycznie długo ale można było o tym po prostu napisać.

Opinii od para-klientów jest więcej, to tylko kilka przykładów userów piszących je. Wiarygodne – nie bardzo. Przydatne – wcale. Mam się bać – raczej nie. Smartney to nowa firma pożyczkowa. Nie zdążyła wyrobić sobie jeszcze prawdziwej renomy. Okres kredytowania jest tak długi a oprocentowanie RRSO tak niskie, że opinie od faktycznych klientów jeszcze dłuuuugo nie będą się pojawiać. Działania marketingowe wykonują wszyscy konkurenci, to nie przytyk – to opis.

Podsumowanie

Zdobycie statusu BEST OF THE BEST wymaga czasu. Smartney jeszcze go nie miało. Działa na rynku zbyt krótko aby prawdziwi klienci mogli wychwalać ją w każdym możliwym miejscu. Banki działające od dziesięcioleci z klientami od kilku i kilkunastu lat też nie mają wiele opinii od prawdziwych klientów. User zadowolony nieczęsto dzieli się swoimi odczuciami – po prostu cieszy się produktem i usługą. To niezadowolenie determinuje większość pojawiających się w sieci opinii. Taki charakter powstawania renomy wymusza na wszystkich chcących zdobywać rynek do działań marketingowych.

Intratka czy Smartney – porównanie dwóch zupełnie odmiennych pożyczek ratalnych

Intratka i Smartney to dwie nowe pożyczki ratalne. Udzielane są rzez firmy pozabankowe. Intratka wywodzi się z firmy pożyczkowej PolCredit, Smartney natomiast to część Oney Bank choć nadal jest firmą pozabankową. Porównamy i zobaczymy gdzie lepiej wnioskować.

Porównanie ofert
 IntratkaSmartney
maksymalna kwota10 000 PLN60 000 PLN
maksymalny okres24 miesiące60 miesięcy
RRSO106.60%od 12.36% do 19.12%

Pokazane są 3 najważniejsze dla pożyczkobiorcy parametry: kwota, okres i RRSO. Za każdym razem Smartney wygrywa. Kwota wyższa sześciokrotnie, okres dłuższy o 3 lata i to oprocentowanie RRSO – w Intratce jest typowo pozabankowe, w Smartney jest blisko bankowych kredytów gotówkowych (wyszukaj kredyt gotówkowy).

Porównanie wysokości rat i całkowitych kwot do spłaty

Intratka
Pożyczasz Czas umowy Wysokość raty Do spłaty
3000 zł12401.09 zł4812.97 zł
5000 zł12668.79 zł8025.29 zł
8000 zł121070.19 zł12 841.96 zł
10 000 zł121337.58 zł16 050.61 zł
5500 zł24449.1 zł10 776.24 zł
7400 zł24571.69 zł13 720.56 zł
8100 zł24653.28 zł15 678.72 zł
10 000 zł24816.44 zł19 594.56 zł
Smartney
Pożyczasz Czas umowy Wysokość raty Do spłaty
3000 zł12287.48 zł3449.85
5000 zł12479.14 zł5749.77 zł
8000 zł12766.63 zł9199.62 zł
10 000 zł12958.28 zł11 499.51 zł
5500 zł24276.64 zł6639.72 zł
7400 zł24372.20 zł8933.48 zł
8100 zł24407.41 zł9778.52 zł
10 000 zł24502.98 zł12 072.22 zł

Jak widać na załączonych tabelach wysokości rat diametralnie się od siebie różnią tak samo jak całkowita kwota do spłaty. Pokazano identyczne kwoty i identyczny czas umowy. Konkluzja jest jednoznaczna – wybierz Smartney’a. Warto cały czas podkreślać, że obydwa produkty są pozabankowe pomimo bankowych korzeni jednego z nich.

Różnic jest więcej – opinie

Klienci narzekają na PolCredit, operatora Intratki. W sieci można znaleźć wiele niepochlebnych opinii takich ja te:

Opinie PolCredit

Podsumowanie

Wpis jest krótki ale chodzi o pokazanie jak wielkie różnice mogą być między firmami pożyczkowymi . Obydwie firmy są zarejestrowane w ich rejestrze instytucji pożyczkowych prowadzonym przez KNF. KNF prowadzi wyłącznie rejestr firm pożyczkowych co oznacza, że nie są pod jego nadzorem. Różnice najważniejsze tkwią w RRSO. Jeśli koniecznie trzeba pożyczyć to Smartney w porównaniu do Intratki będzie dosłownie wielokrotnie tańszy. Dostęp do większego kapitału też przypomina o sobie – sześciokrotnie wyższa kwota i ponad dwukrotnie dłuższy okres finansowania daje Smartney zasłużoną wygraną. Najlepiej różnice obrazują tabele pokazujące wysokość raty i całkowitej kwoty do spłaty przy identycznych cechach podstawowych produktu – ta sama kwota, ten sam okres.

Wonga czy Smartney? Porównanie ofert szybkich pożyczek ratalnych.

Oferty pozabankowych pożyczek ratalnych coraz częściej przypominają oferty bankowe. Rosną kwoty, wydłuża się liczba rat a oprocentowanie RRSO maleje. Wonga od lat z wielkimi sukcesami staje się coraz przyjaźniejsza alternatywą do banków. Smartney choć to pozabankowa firma pożyczkawa – jest częścią banku Oney. Smartney – część banku, Wonga – część KRUK S.A. czyli legendarnej firmy zarządzającej wierzytelnościami (windykacja). Porównaj oferty i sam zdecyduj, którą wybrać.

Porównanie ofert

Porónanie ofert
nazwaWongaSmartney
oprocentowanie0%10%
pierwsza pożyczkapłatnapłatna
okres3 – 60 miesięcy24 – 60 miesiący
przedział50 – 20000 zł1000 – 60000 zł
szybko online?tak1)tak
bez zaświadczeń?taktak
na dowód osobistytaktak
RRSOod 18,94%od 12,36%
wiek pożyczkobiorcyod 18 lat25 – 70 lat

Wonga i Smartney do kwoty 20tys zł są do siebie podobne. Smartney oferuje szerszy przedział do 60tys zł. Większości konsumentów będzie jednak wybierać kwoty i okresy z przedziału, który definiuje Wonga.

Obydwie są dostępne szybko online. Pożyczkobiorcy, którym zależy na szybkości procedury ponad wszystkimi innymi aspektami powinni wybrać pożyczki Wonga. 1) Jest tak szybka dzięki możliwości podpisania umowy przez pełnomocnika w siedzibie firmy.

Obydwie są udzielane bez zaświadczeń – dokładnie tak. Jedynym dokumentem jaki będzie potrzebny to dowód osobisty – dane z niego trzeba będzie przepisać we wniosku. Potwierdzanie regularności dochodów odbywa się poprzez połączenie z rachunkiem bankowym. Rozwiązanie to funkcjonuje bez żadnego problemu od wielu lat. Jest standardem. Przyspiesza procedowanie każdego wniosku, co bez automatyzacji trwało by od 6 godzin do 2 dni dłużej. Obecnie wystarczy czas liczony w sekundach i minutach.

RRSO obydwie pożyczki mają na bankowym poziomie. Co to oznacza dla pożyczkobiorcy? Oznacza to, że cena za korzystanie z kapitału firmy pożyczkowej będzie zbliżona do ceny jaką trzeba by za ten sam kapitał zapłacić w banku otrzymując kredyt gotówkowy (zobacz nasze kredyty gotówkowe).

Docelowa grupa wiekowa jest różna. Smartney celuje tylko w klientelę w wieku od 25 do 70 lat. Jest to całkiem standardowy przedział wieku w branży pozabankowej. Wonga podchodzi do kwestii wieku odmiennie. Jej usługi mogą być odbierane przez wszystkie pełnoletnie osoby zdolne do czynności prawnych tj. zawarcia umowy.

Pozabankowe oferty ratalne można coraz częściej porównywać z ratami z bankków czego przykładem jest CreamCredit w porównaniu z Credit Agricole

Uwaga na cenę pożyczki Smartney na raty zależną od oceny zdolności kredytowej

Każdy kredyt, niezależnie czy bankowy czy pozabankowy, musi być poparty zdolnością kredytową. Mniejszą lub większą ale bezwzględnie konieczną. Przy braku żadnych problemów finansowych i braku ewentualnych problemów ze spłatą wcześniejszych zobowiązań klient może liczyć na minimalne RRSO. Klienci z niską zdolnością kredytową muszą płacić więcej z powodu podwyższonego ryzyka braku całkowitej i terminowej spłaty.

Podsumowanie

Jeśli jesteś osobą w wieku 18-24 lat to wyborem może być tylko Wonga. Smartney mogą zainteresować się osoby w wieku powyżej 25 lat ale nie starsze niż 70 lat. Smartney ma tą przewagę, że jest częścią banku Oney, Wonga zaś to część KRUK S.A. tuza wierzytelności. Przynależność może mieć kluczowe znaczenie wśród klientów, którzy korzystali już wcześniej z usług pozabankowych i byli objęci procedurą windykacyjną. Smartney pożyczy więcej bo 60tys zł w porównaniu do 20tys zł pożyczki Wonga. Ma to mniejsze znaczenie ponieważ klienci wymagający dużych kwot >20tys zł będą sprawdzać kredyty gotówkowe w bankach i tylko w niektórych sytuacjach będą sprawdzać pozabankowe pożyczki ratalne – jeśli tak zrobią wybiorą najczęściej Smartney.

Co wyróżnia Smartney na tle innych firm pożyczkowych

Główną cechą, która odróżnia ofertę firmy Smartney Sp. z o.o. od pozostałych pożyczek pozabankowych to wysoka dostępna kwota. Wynosi ona 60 000 zł. Zobowiązanie można rozłożyć na okres 5 lat a raty mogą być płatne aż w 60 miesięcznych ratach. Jest to trafna propozycja dla klientów, którzy wymagają dużej kwoty gotówki i są zdecydowania na pożyczkę pozabankową. Może to być bardzo dobra alternatywa dla kredytów gotówkowych z banków szczególnie jeśli historia lub zdolność kredytowa klienta dla banku są zbyt niskie.

Smartney jest pożyczką pozabankową – niemniej jednak jest to część banku Oney. Dzięki temu widełki cenowe są tak wąskie. Cena wyrażona w RRSO może przyjmować wartości od od 14.69% do 30.04%. Są to wartości minimalne i maksymalne Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Osoby z doświadczeniem w kredytach bankowych zauważą, że na tym tle Smartney wyróżnia się szczególnie. Niewiele firm pozabankowych posiada zbliżone oferty.

Prosty proces pożyczkowy

Proces pożyczkowy jest bardzo prosty dla klienta. Charakteryzuje go wygoda oraz szybkość. Zadanie klienta jest proste – w skrócie – poprawnie wypełnić formularz i czekać na decyzję. Aby to zadanie zostało wykonane w krótkim czasie a ocena wiarygodności klienta została przeprowadzona sprawiedliwie wykorzystano najnowsze technologie komputerowe. Najbardziej wymagający klienci nie mają się do czego przyczepić.

Cała procedura odbywa się 100% online. Bez wychodzenia z domu.

Smartney Sp. z o.o.

Pożyczkodawca prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Sp. z o.o. posiada kapitał zakładowy równy 20 mln zł przy czym minimalna ustawowa wartość kapitału zakładowego dla instytucji pożyczkowej to 200 tys zł. To duża zaleta, że spółka Smartney dysponuje dokładnie 100 razy większym kapitałem zakładowym niż przewidział to ustawodawca. Dzięki temu jej wiarygodność stoi na najwyższym poziomie.

Zarząd Smartnet Sp. z o.o.:

Na zarząd firmy składa się jedna osoba, jest nią Prezes Zarządu Stephane  Tander. Sposób reprezentacji spółki to prezes decydujący samodzielnie. Posiada 20 lat doświadczenia w sektorze Consumer Finance a w szczególności w pożyczkach z jedną ratą (tzw. chwilówki) i  płatnościach elektronicznych. Prezes Smartney Sp. z o.o. jest równocześnioe Dyrektorem Generalnym Oney Bank Polska. Bank ten jest jedynym wspólnikiem. Dzięki zapleczu bankowemu klienci spółki jako instytucji pożyczkowej mogą czuć się bardziej bezpiecznie.

Smartney KRS – Krajowy Rejestr Sądowy

Spółka została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego 5 września 2018 roku pod numerem KRS 0000747738 (zobacz wyszukiwarkę KRS). Rejestr przedsiębiorców prowadzony jest przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.

Praca w Smartney

Smartney sp. z o.o. stale poszukuje pracowników. Ogłoszenia znajdują się na wielu portalach. Target to osoby, które kwalifikują się do stanowisk:

Call Center Support Expert  – zarządzanie pracą zewnętrznego Call Center

Radca prawny, adwokat – bieżąca obsługa wszystkich spraw formalno-prawnych spółki

Credit Risk Expert – ekspert od zarządzania ryzykiem kredytowym

Specjalista ds. Windykacji – bezpośrednia praca z klientami przez telefon, negocjacje, koordynacja windykacji zewnętrznej

Jako część Oney Bank Smartney jest pracodawcą wiarygodnym. Osoby kompetentne mogą spodziewać się stabilnego zatrudnienia oraz wynagrodzenia na zadawalającym poziomie.

Kontakt – w jaki sposób skontaktować się ze Smartney?

 1. Pocztą tradycyjną lub w siedzibie firmy pod adresem: ul. Krakowiaków 46, 02-255 Warszawa (zobacz na mapie)
 2. Pocztą elektroniczną pod adresem email kontakt@smartney.pl dla klientów indywidualnych oraz biuroprasowe@smartney.pl dla mediów.
 3. Telefonicznie dzwoniąc na numer infolinii 22 528 88 88 (standardowy koszt połączenia wg. stawki operatora).

Z kontaktu można skorzystać jeszcze przed złożeniem wniosku. Jest to przydatne jeśli potrzebuje się więcej informacji i bezpośredniego kontaktu z pracownikiem spółki.

Podsumowanie pożyczki Smartney

 • Smartney oferuje pożyczki na raty miesięczne z niskim oprocentowaniem. RRSO wynosi od 14.69% do 30.04%.
 • Można pożyczyć maksymalnie 60 000 zł na okres od 24 do 60 miesięcy.
 • Oferta przeznaczona jest dla klientów od 25 do 70 roku życia.
 • Klient nie może posiadać niespłaconych kredytów ponieważ jego historia kredytowa i wiarygodność finansowa zostaną zweryfikowane.
 • Cały proces odbywa się bez zaświadczeń– co jest bardzo dużym ułatwieniem.
Autor
ocena
[W sumie: 43 | srednia:4]
guest
27 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
Maciek
26 dni temu

totalna porażka!!!!wniosek złożony w środę-brak odpowiedzi w czwartek i piątek – po zalogowaniu na konto klienta – wciąż informacja o weryfikacji i brak ponownego wykonania przelewu i skorzystania z weryfikacji poprzez kontomatik…..
szybko ?  ale nie u nich nawet po kontakcie telefonicznym zero reakcji usłyszałem tylko” oddzwonimy” 

PaulinKa
PaulinKa
5 miesięcy temu

Dzień dobry, podziwiam za bardzo długi i wyczerpujący tekst z opinią o Smartney. W końcu jakaś dogłębna analiza a nie tylko treści jak z reklam. I te kwestie tego Oney Banku i Auchan… tego jakoś ciągle malo w Internecie. Mogliby wiecej o tym mówic. Zachęcona Pana tekstem złożyłam wniosek. Zajęło mi to może jakieś 4 minuty. Weryfikacja kontem bankowym… Trochę doczytałam na temat bezpieczeństwa, ale też ok. Decyzję miałam jakieś 3 minuty później, trochę się tam to mieliło na stronie… Może miałam za wolny internety czy coś. Fakt, że dostałam całkiem niezła propozycję. Co ciekawe w Smartney mam RRSO 18%… Czytaj więcej »

Barteq
Barteq
5 miesięcy temu

Dziękuję za ten artykuł. Po jego lekturze zlożyłem wniosek i faktycnie środki otrzymałem w ciągu mniej więcej 10 minutach. A trafiłem tu szukając informacji nt firmy Habza.

Ania
Ania
5 miesięcy temu

Zalety jak dla mnie to
Szybka akceptacja
Szybka wypłata
Brak zaświadczeń

Wady to
jest drożej niż w banku
podobne sprawdzanie jak w banku

Bartłomiej klient
Bartłomiej klient
6 miesięcy temu

Jako klient mogę polecić tą firmę. Znalazłem ich ofertę w sklepie Auchan. Po powrocie do domu poszukałem trochę informacji na ich temat i parę było niepochlebnych ale to chyba normalne kiedy chodzi o pożyczki. Sam jestem zadowolony. Pożyczyłem 6000 zł na 12 miesięcy. Moja rata to 582 zł miesięcznie. Wszystko załatwiłem w jeden dzień. Sprawdzają BIK ale to też normalne przy takich niskich kosztach.

Grażyna
Grażyna
6 miesięcy temu

Jak dla mnie bardzo dobra firma. Pożyczka znalazła się na moim koncie już następnego dnia od wysłania wniosku. Regulaminy bardzo czytelne. Kalkulator pomógł porównać z innymi firmami.

Plusy:
+ szybkość
+ czytelność
+ taniej niż w innych firmach pozabankowych

Minusy
– drożej niż w banku
– sądziłam, że będzie tego samego dnia

Hrabia
Hrabia
6 miesięcy temu

Zacznę od wad

1* sprawdzanie wszystkich baz dłużników
2* brak przedstawienia oferty przed złożeniem wniosku i sprawdzaniem w BIK
3* sprawdzanie w BIK obniża wiarygodność kredytową dla kolejnych firm

Ma też zalety

1* rrso wynosi tyle co w najdroższym banku więc konkurencja jako tako jest
2* procedura online
3* nie jest to zwykły parabank ale część francuskiego banku

ostatecznie wybrałem inną ofertę konkurencyjną Wonga bo w porównaniu wychodzi jeszcze taniej i od razu znałem wszystkie warunki.

Nie polecam ani nie odradzam. Każdy musi sam zdecydować czego chce. Patrząc tylko na opinie w sieci sądziłem, że jest naprawdę extra.

Radek z
Radek z
6 miesięcy temu

Firma ok, bank jest właścicielem matką tylko ta cena zupełnie jak w Łonga Kom a nawet więcej. I wymagania jak w banku.
Plus za procedurę online i łatwość procedowania.
Kolejny plus za Auchan bo tanie mają moje ulubione rzecy.

Dorota
6 miesięcy temu

Do 9 lutego dają premię od 100 do 500 zł; Trzeba najpierw przez 6 miesięcy solidnie spłacać. Wartości premii:
od 10,000 do 20,000 zł – premie 100 zł
od 20,001 do 35,000 zł – premia 200 zł
od 35,001 do 50,000 zł – premia 300 zł
od 50,001 do 60,000 zł – premia 500 zł

Antek
Antek
6 miesięcy temu

Znam Smartney-a od drugiej strony i absolutnie ich nie polecam, klienci z extra bikiem, dużą zdolnością wiek ok itp a tu negatyw ze względu na ich politykę…. a w bankach oczywiście dani klienci bez problemu dostają, także coś jest nie tak, chyba mają za wysokie ego , bo to parabank…. a jak wiadomo weźmiesz u nich potem pójdziesz do banku i twoja ocena w banku leci przez taki ” wymagający” PARABANK dałem sobie spokój z procesowaniem tam klientów bo to strata czasu mojego jak i klienta
[red. drobne błędy poprawione”]

Kazik i Mania
Kazik i Mania
6 miesięcy temu

Mam już przelew na koncie. Wniosek na 10000 zł i 12 miesięcy. Zero problemów. Oprocentowanie o 2 punkty wyższe niż na kalkulatorze ale na 12 miesięcy to prawie żadna różnica jak dla mnie. Sprawdzałem przed Smartney’em wiele firm między innymi Hapi Pożyczki – odmowa dla pożyczki długoterminowej z rrso poniżej 10% – napisali “przepraszamy, zapraszamy za 30 dni”, druga opcja miała rrso prawie 100% więc podziękowałem z dalszych prób węsząc coś podstępnego Wonga – czytałem sporo opinii w sieci i jakoś mnie nie przekonały a raczej utwierdziły w przekonaniu, że to głównie marketing te dobre opinie. Właścicielem jest KRUK więc… Czytaj więcej »

Antek
Antek
6 miesięcy temu
Reply to  Michał Straus

nie prawda 70% banków ma tańszy kredyt od samrtneya, a i niektóre wręcz wymagania mniejsze pzd

Marek
6 miesięcy temu

Prosta procedura
poszło bez problemów

jak ktoś ma długi w bazach to będzie odmowa, jak drobne opóźnienie z kartą kredytową tak jak u mnie to się uda

Brałem 10 tysięcy na 60 miesięcy
rata przyzwoita
w dwóch bankach miałem odmowy z powodu karty kredytowej

Polecam Smartney a także zakupy w Auchan

Marta
Marta
6 miesięcy temu

Od razu dostałam odmowę.

Myślałam, że jak to jest pożyczka pozabankowa i oczywiście jest droższa od kredytu w banku to będzie łatwiej a okazało się tak samo z tym że drożej

Tak samo w Wondze

Wlodek
Wlodek
6 miesięcy temu

Bardzo podobne warunki do bankowych mimo, że to jednak nie bank.

Warunki zarówno cenowe jak i warunki dla klienta.

Widziałem ich logo w markecie Auchan – można tam zakupy na raty rozkładać.

Jacek
Jacek
9 miesięcy temu

Polecam wszystkim. Potrzebowałem pożyczki na już i mi pomogli. Szybko i łatwo.

Krystian
Krystian
6 miesięcy temu
Reply to  Jacek

Też dostałem. Najpierw próbowałem w Hapi ale natychmiast odmowa z niewiadomych powodów. Na pewno nie bazy bo by musieli poinformować. W Smartney od razu akceptacja. 6000 na koncie następnego dnia.

MIrrekk
MIrrekk
9 miesięcy temu

Jak w banku
Otrzymałem i jestem zadowolony
RRSO ciut ponad 20 proc
W sumie to jest bank

Fast
Fast
10 miesięcy temu

Mam w rękach już pieniądze ze Smartney,
dużo nie było bo 5000 zł
za to oprocentowanie każde poniżej 30% jest rewelacyjne
jak się spłaci szybko to koszty jak liliputy wyglądają

Tadeusz
Tadeusz
10 miesięcy temu

Polecam bardzo. Oney Bank od lat zajmuje się finansowaniem zakupów ratalnych. Nie byłam pewna czy dobrze robią z pozabankową firmą. Pamiętam, że lata temu w Leroy Merlin brałem na raty rzeczy do remontu i tam właśnie był Oney. Otrzymałem bardzo szybko, następnego dnia już pieniądze mogły posłużyć do ważnych zakupów. Wysokość mojej raty nie zmieniła się po złożeniu wniosku. Tak jak było wcześniej w kalkulatorze wyliczone. Moja zdolność kredytowa jest w porządku i może to ma znaczenie. W porównaniu do innych “ratalek”, które brałem pod uwagę to warunki są dobre. Odrzuciłem Zaplo i Monedo a to były pierwsze moje wybory.… Czytaj więcej »

JaNusz
JaNusz
10 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Powiem @Tadeusz tak
miesiąc temu zaciągnąłem kredyt w banku z melonikiem. Alior bank jakby ktoś nie wiedział.
Jestem zadowolony. przy 10 tys zł moja rata jest o jakieś 50 zł mniejsza niż bym wybrał Smartney.
Warunki identyczne. BIK sprawdzany. BIG sprawdzany.
W każdym razie radzę zastanowić się czy przy takich samych warunkach lepiej jednak nie wybrać zwykłego banku. Podobne warunki dawali mi też w PKO BP.

Krajewski
Krajewski
9 miesięcy temu
Reply to  JaNusz

Ja miałem konto w tym banku. Właściwie nadal miałem po zamknięciu przez jeszcze 2 lata. Ktoś nie odkliknął jakiegoś pola i przez 2 lata na stary adres (bo się wyprowadziłem w trakcie) przychodziły wyciągi z saldem 0 PLN. Na szczęście nie liczyli opłat za prowadzenie.