Faraon24 » Zestawienie » Smartney – pożyczki ratalne online – opinie, warunki, wniosek, szczegóły oferty 60tys/60msc, ile kosztuje

Smartney

maksymalna kwota

60 000 zł

maksymalna okres

60 miesięcy

5 / 5

nasza ocena

5/5

Złożenie wniosku jest proste i nie powinno zająć więcej niż 5-10 minut. Właścicielem Smartney jest francuska Grupa Oney Bank. Bank ma bardzo długą historię, działa już na rynku ponad 35 lat. Działają w 11 krajach a ilość obsługiwanych przez nich klientów sięga 7.6 mln. Jest to stabilny pracodawca z wieloma ofertami pracy dla specjalistów związanych z branżą finansową.

Koszty, raty i odsetki pożyczki ratalnej

Oferta Smartney jest bardzo szeroka. Oferuje pożyczki ratalne w kwocie od 1tys. do 60tys. zł. z okresem spłaty od 12 do 60 miesięcy. Zobowiązanie można spłacić wcześniej niż po 12 miesiącach. W przypadku wcześniejszej spłaty pożyczkobiorcy należy się zwrot kosztów jeśli takie poniósł i zostały awansem wliczone do umowy (czyli naliczone wcześniej niż zapadł termin ich wymagalności).

Ile kosztuje Smartney? Sprawdź przykładowe raty i całkowite kwoty do spłaty w poniższej tabeli:


Kwota (zł)

Okres

Rata (zł)

Do spłaty (zł)
300012287,483449,85
500012479,145749,77
800012766,639199,62
10 00012958,2811 499,51
550024276,646639,72
740024372,208933,48
810024407,419778,52
10 00024502,9812 072,22

Symulacja / harmonogram wysokości rat i odsetek dla 100000 zł na 12, 24 i 60 miesięcy znajduje się w pliku Excel: Smartney-10000-na-12-24-60-symulacja-raty.xls

Warto przypomnieć, że każda pożyczka udzielana na odległość czyli przez internet może zostać zwrócona w ciągu 14 dni od podpisania umowy a klient nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

W ofercie Smartney najważniejsza jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO). Minimalne RRSO to 14,69 proc. a maksymalne to 30,04 proc.

Oferta Smartney kierowana jest do klientów indywidualnych szukających pilnego zastrzyku gotówki z niskim kosztem oraz do klientów biznesowych wymagających pilnego dopływu kapitału np. na inwestycje lub wynagrodzenie dla pracowników, które z przyczyn obiektywnych nie mogło zostać wypłacone o czasie. Warto dodać, że pożyczanie pieniędzy na codzienną konsumpcję jest najczęstszym powodem wpadania w spiralę zadłużenia.

Ostateczna decyzja zależy od oceny zdolności kredytowej a jeśli będzie ona pozytywna to dzięki płatnością przez DotPay przelew może trafić na konto klienta nawet w 30 minut.

Dla kogo?

Czy każdy może skorzystać z pozabankowych usług finansowych? Okazuje się, że większość pozabankowych pożyczkodawców ustala pewne nienegocjowalne wymagania wobec swoich klientów. Aby złożyć wniosek o pożyczkę na raty w Smartney należy spełniać następujące wymagania:

 • wiek minimalnie 25 lat i maksymalnie 70 lat – głównym skutkiem tak wysokiej poprzeczki wiekowej – górnej i dolnej – jest nie udzielaniem pożyczek studentom oraz emerytom.
 • zdolność kredytowa – to od nie w głównej mierze zależy decyzja pożyczkodawcy; suma wszystkich składników dochodów musi pozwalać na terminową spłatę;
 • pozytywna historia kredytowa*) lub jej brak – te dane pochodzą z baz Biura Informacji Kredytowej S.A. (BIK);
 • własny, aktywny rachunek w banku – będzie potrzebny do potwierdzenia tożsamości oraz do odbioru przelewu z przydzieloną kwota
 • polskie obywatelstwo i adres zameldowania na terenie Polski – zameldowanie w praktyce nie może być zweryfikowane; natomiast mogą być zweryfikowane dane adresowe sprzęgnięte z kontem bankowym.

*) ważne: na innych portalach można znaleźć nierzetelną informacje, że pozytywna historia kredytowa sprawdzana jest w rejestrach dłużników. Historia kredytowa pochodzi tylko z jednego rejestru i jest to rejestr BIK i tylko w małej części jest rejestrem dłużników ponieważ spłacone zobowiązania też są stamtąd odczytywane. Rejestrami dłużników są bazy biur informacji gospodarczych BIG.

Oprócz wymagań są też ułatwienia. Ułatwienia, które Smartney oferuje to:

 • brak wymogu przedstawiania zaświadczenia o dochodach, zaświadczenia z zakładu pracy oraz innych zaświadczeń mogących potwierdzać wysokość i regularność wynagrodzenia lub dochodów*
 • jedyny dokument, który jest potrzebny do przedstawienia wniosku do analizy i oceny jest dowód osobisty – dane z niego należy przepisać w odpowiednim formularzu; dzięki nowoczesnym metodom weryfikacji danych nie ma konieczności wysyłania żadnych zdjęć czy skanów dowodu.

*) wynagrodzenie i dochody to co innego; nie wymagane jest wynagrodzenie przy większości pożyczek pozabankowych ale wymagany jest dochód; wynagrodzenie wiąże się z wykonywaną pracą dla cudzej firmy etc; dochód jest tym co faktycznie otrzymujemy z jakiegokolwiek tytułu jako regularny wpływ na konto. Np. osoba bezrobotna zarabiająca na umowie najmu.

Inne firmy z podobnymi warunkami

Przede wszystkim Wonga i Provident. Firmy dobrze znane szerokiemu gronu. Wielokrotnie sprawdzane, weryfikowane, ich oferty analizowane.

 • Smartney – od 14,69 proc.
 • Wonga – od 18,94 proc.
 • Provident od 9,87 proc.

Mogło by się wydawać, że Provident będzie najtańszą opcją, potem Smartney i trzecia Wonga (zobacz szczegółowe porównanie Smartney z Wonga). W praktyce kolejność była by dokładnie odwrotna ponieważ ostateczna oferta prawie zawsze zależy od oceny zdolności kredytowej oraz od oceny wiarygodności finansowej klienta.

Podane wartości procentowe RRSO to wartości minimalne, możliwe do zaoferowania klientowi określonemu przez model biznesowy jako – wzorowy.

Dostępne na Faraon24 jest też porównanie Smartney z pożyczką Intratka.

Opinie z Internetu

opinie z Google:

Średnia ocen w dniu publikacji to 4.0. Oddano 12 głosów. 3 głosy są jednogwiazdkowe – czyli najniższe noty; pozostałe głosy to 5 gwiazdek. Spośród 12 opinie nie można wyłonić żadnej, która nadawała by się potencjalnym klientom. Te z 5-cioma gwiazdkami jakością i treścią zupełnie podobne są do zamawianych komentarzy (można zamówić przez internet taki usługi e-marketingu).

Jedna opinia należy do komentatora z rangą „lokalny przewodnik”. Pomimo ranki komentarz jest nic nie wnoszący, napisany dla samego napisania.

Smartney - opinie z internetu

Opinie z portali:

Wszystkie opinie z Internetu są pozytywne. W internecie istnieje wiele portali branżowych i i naśladujących branżowe portale. To ich autorzy zajmują się odpłatną promocją usług przez co nie należy przykładać do nich większej wagi. Internetowe opinie – te prawdziwe od prawdziwych klientów – pojawią się z czasem. Smartney to nowa usługa pożyczkowa i potrzeba jeszcze wiele czasu na wyrobienie właściwej renomy.

Temat opinii o Smartney został poruszony szerzej we wpisie: Smartney – opinie od klientów i para-klientów

Co wyróżnia Smartney na tle innych firm pożyczkowych

Główną cechą, która odróżnia ofertę firmy Smartney Sp. z o.o. od pozostałych pożyczek pozabankowych to wysoka dostępna kwota. Wynosi ona 60 000 zł. Zobowiązanie można rozłożyć na okres 5 lat a raty mogą być płatne aż w 60 miesięcznych ratach. Jest to trafna propozycja dla klientów, którzy wymagają dużej kwoty gotówki i są zdecydowania na pożyczkę pozabankową. Może to być bardzo dobra alternatywa dla kredytów gotówkowych z banków szczególnie jeśli historia lub zdolność kredytowa klienta dla banku są zbyt niskie.

Smartney jest pożyczką pozabankową – niemniej jednak jest to część banku Oney. Dzięki temu widełki cenowe są tak wąskie. Cena wyrażona w RRSO może przyjmować wartości od od 14.69% do 30.04%. Są to wartości minimalne i maksymalne Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Osoby z doświadczeniem w kredytach bankowych zauważą, że na tym tle Smartney wyróżnia się szczególnie. Niewiele firm pozabankowych posiada zbliżone oferty.

Prosty proces pożyczkowy

Proces pożyczkowy jest bardzo prosty dla klienta. Charakteryzuje go wygoda oraz szybkość. Zadanie klienta jest proste – w skrócie – poprawnie wypełnić formularz i czekać na decyzję. Aby to zadanie zostało wykonane w krótkim czasie a ocena wiarygodności klienta została przeprowadzona sprawiedliwie wykorzystano najnowsze technologie komputerowe. Najbardziej wymagający klienci nie mają się do czego przyczepić.

Cała procedura odbywa się 100% online. Bez wychodzenia z domu.

Smartney Sp. z o.o.

Pożyczkodawca prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Sp. z o.o. posiada kapitał zakładowy równy 20 mln zł przy czym minimalna ustawowa wartość kapitału zakładowego dla instytucji pożyczkowej to 200 tys zł. To duża zaleta, że spółka Smartney dysponuje dokładnie 100 razy większym kapitałem zakładowym niż przewidział to ustawodawca. Dzięki temu jej wiarygodność stoi na najwyższym poziomie.

Zarząd Smartnet Sp. z o.o.:

Na zarząd firmy składa się jedna osoba, jest nią Prezes Zarządu Stephane  Tander. Sposób reprezentacji spółki to prezes decydujący samodzielnie. Posiada 20 lat doświadczenia w sektorze Consumer Finance a w szczególności w pożyczkach z jedną ratą (tzw. chwilówki) i  płatnościach elektronicznych. Prezes Smartney Sp. z o.o. jest równocześnioe Dyrektorem Generalnym Oney Bank Polska. Bank ten jest jedynym wspólnikiem. Dzięki zapleczu bankowemu klienci spółki jako instytucji pożyczkowej mogą czuć się bardziej bezpiecznie.

KRS – Krajowy Rejestr Sądowy

Spółka została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego 5 września 2018 roku pod numerem KRS 0000747738. Rejestr przedsiębiorców prowadzony jest przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.

Praca w Smartney

Smartney sp. z o.o. stale poszukuje pracowników. Ogłoszenia znajdują się na wielu portalach. Target to osoby, które kwalifikują się do stanowisk:

Call Center Support Expert  – zarządzanie pracą zewnętrznego Call Center

Radca prawny, adwokat – bieżąca obsługa wszystkich spraw formalno-prawnych spółki

Credit Risk Expert – ekspert od zarządzania ryzykiem kredytowym

Specjalista ds. Windykacji – bezpośrednia praca z klientami przez telefon, negocjacje, koordynacja windykacji zewnętrznej

Jako część Oney Bank Smartney jest pracodawcą wiarygodnym. Osoby kompetentne mogą spodziewać się stabilnego zatrudnienia oraz wynagrodzenia na zadawalającym poziomie.

Kontakt – w jaki sposób skontaktować się ze Smartney?

 1. Pocztą tradycyjną lub w siedzibie firmy pod adresem: ul. Krakowiaków 46, 02-255
 2. Pocztą elektroniczną pod adresem email kontakt@smartney.pl dla klientów indywidualnych oraz biuroprasowe@smartney.pl dla mediów.
 3. Telefonicznie dzwoniąc na numer infolinii 22 528 88 88 (standardowy koszt połączenia wg. stawki operatora).

Z kontaktu można skorzystać jeszcze przed złożeniem wniosku. Jest to przydatne jeśli potrzebuje się więcej informacji i bezpośredniego kontaktu z pracownikiem spółki.

Podsumowanie

 • Smartney oferuje pożyczki na raty miesięczne z niskim oprocentowaniem. RRSO wynosi od 14.69% do 30.04%.
 • Można pożyczyć maksymalnie 60 000 zł na okres od 12 do 60 miesięcy.
 • Oferta przeznaczona jest dla klientów od 25 do 70 roku życia.
 • Klient nie może posiadać niespłaconych kredytów ponieważ jego historia kredytowa i wiarygodność finansowa zostaną zweryfikowane.
 • Cały proces odbywa się bez zaświadczeń– co jest bardzo dużym ułatwieniem.

Prospekt informacyjny

nazwa

Smartney

ranga

A++

rodzaj

ratalna

numer w F24

R9908

RRSO

14,69 - 30,04%

pierwsza pożyczka

60 tys. PLN

okres

od 12 do 60 miesięcy

kwota

od 1000 do 60 tys. PLN

telefon

+48 22 528 88 88

email

kontakt@smartney.pl

wiek wnioskodawcy

od 20 do 80 lat

RRSO bez promocji

n/d

godziny przelewów

Pn- Pt: 8:00 – 19:00
So - Nd: 9:00 – 18:00

przyznawalność

średnia, ≈65%

czas oczekiwania

od 60 minut do 1 dnia

przedłużenie spłaty

n/d

weryfikacja tożsamości

przez konto bankowe

weryfikacja baz

 • sprawdza BIK
 • sprawdza KBIG
 • nie sprawdza ERIF
 • sprawdza KRD
 • spawdza BIG InfoMonitor
 • nie sprawdza Credit Check
 • nie sprawdza EUCB
A++

Aktualna ranga
R9908 Smartney

od 18 październik 2019

A++

wrzesień - październik 2019

A+

przykład

suma pożyczona

47 000 PLN

termin zwrotu

52 miesiące

suma do zwrotu

63 358,42 PLN

całkowity koszt

16 358,42 PLN

RRSO

15,28%

wysokość raty

1 218,06 PLN

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,69%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 12 600 zł, całkowita kwota do zapłaty 17 516,28 zł, oprocentowanie zmienne 10 %, całkowity koszt kredytu 4 916,28 zł (w tym: prowizja 1 134 zł, odsetki 3 782,28 zł), 59 miesięcznych równych rat po 291,81 zł, ostatnia rata wyrównująca 299,67 zł. Kalkulacja na dzień 09.10.2019 r.
źródło: smartney.pl
Zweryfikowany pożyczkodawca

pełna nazwa

Smartney sp. z o.o.

rejestr KNF

RIP000408

KRS

0000747738

NIP

5272859012

REGON

38079367000000

adres

ul. Krakowiaków 46,
02-255 Warszawa

członkowie zarządu

 • Stephane Yves Tanter

 1. Avatar

  Polecam bardzo. Oney Bank od lat zajmuje się finansowaniem zakupów ratalnych. Nie byłam pewna czy dobrze robią z pozabankową firmą. Pamiętam, że lata temu w Leroy Merlin brałem na raty rzeczy do remontu i tam właśnie był Oney.

  Otrzymałem bardzo szybko, następnego dnia już pieniądze mogły posłużyć do ważnych zakupów.

  Wysokość mojej raty nie zmieniła się po złożeniu wniosku. Tak jak było wcześniej w kalkulatorze wyliczone. Moja zdolność kredytowa jest w porządku i może to ma znaczenie.

  W porównaniu do innych „ratalek”, które brałem pod uwagę to warunki są dobre. Odrzuciłem Zaplo i Monedo a to były pierwsze moje wybory. Szybkie porównanie jaka rata i jaki procent i wyszło szydło z worka.

  Smartney to dobra alternatywa dla gotówki z banku, koszty właściwie identyczne z ofertą Credit Agricole ale nie chciałem zakładać konta tam.

  1. Avatar

   Powiem @Tadeusz tak
   miesiąc temu zaciągnąłem kredyt w banku z melonikiem. Alior bank jakby ktoś nie wiedział.
   Jestem zadowolony. przy 10 tys zł moja rata jest o jakieś 50 zł mniejsza niż bym wybrał Smartney.
   Warunki identyczne. BIK sprawdzany. BIG sprawdzany.
   W każdym razie radzę zastanowić się czy przy takich samych warunkach lepiej jednak nie wybrać zwykłego banku. Podobne warunki dawali mi też w PKO BP.

   1. Avatar

    Ja miałem konto w tym banku. Właściwie nadal miałem po zamknięciu przez jeszcze 2 lata. Ktoś nie odkliknął jakiegoś pola i przez 2 lata na stary adres (bo się wyprowadziłem w trakcie) przychodziły wyciągi z saldem 0 PLN. Na szczęście nie liczyli opłat za prowadzenie.

 2. Avatar

  Mam w rękach już pieniądze ze Smartney,
  dużo nie było bo 5000 zł
  za to oprocentowanie każde poniżej 30% jest rewelacyjne
  jak się spłaci szybko to koszty jak liliputy wyglądają

  1. Michał Straus

   W sumie to nie jest bank. Jest to normalna instytucja pożyczkowa. A, że jest „spółką córką” banku to same zalety z tego płyną.

   Odmiennie jest w Ferratum Money – też bank ale zagraniczny i w Polsce w rejestrze RIP KNF ich nie ma. Ofertę ratalną mają nieporównywalnie droższą od Smartney.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.