Smartney

maksymalna kwota

60 000 zł

maksymalna okres

60 msc.

4.9 / 5

nasza ocena

4.9/5

Smartney – wprowadzenie

Smartney oferuje pożyczki na raty miesięczne z niskim oprocentowaniem. RRSO wynosi od 14.69% do 30.04%. Można pożyczyć maksymalnie 60 000 zł na okres od 12 do 60 miesięcy. Oferta przeznaczona jest dla klientów od 25 do 70 roku życia. Klient nie może posiadać niespłaconych kredytów ponieważ jego historia kredytowa i wiarygodność finansowa zostaną zweryfikowane. Cały proces odbywa się bez zaświadczeń o dochodach i 100% online – co jest bardzo dużym ułatwieniem. Na tle podobnych firm bardzo się wyróżnia a opinie od klientów ma bardzo pozytywne.  Złożenie wniosku jest proste i nie powinno zająć więcej niż 5-10 minut. Właścicielem Smartney jest francuska Grupa Oney Bank. Bank ma bardzo długą historię, działa już na rynku od 35 lat co jest rzadkością w branży bankowej. Działają w 11 krajach a ilość obsługiwanych przez nich klientów sięga 7.6 mln.

Smartney - opinie o pożyczce ratalnej online

Smartney – oferta

Smartney - oferta pożyczki ratalnej online

Oferta Smartney jest bardzo szeroka. Oferuje pożyczki ratalne w kwocie od 1tys. do 60tys. zł. z okresem spłaty od 12 do 60 miesięcy. Zobowiązanie można spłacić wcześniej niż po 12 miesiącach. W przypadku wcześniejszej spłaty pożyczkobiorcy należy się zwrot kosztów jeśli takie poniósł i zostały awansem wliczone do umowy (czyli naliczone wcześniej niż zapadł termin ich wymagalności). Warto przypomnieć, że każda pożyczka online może zostać zwrócona w ciągu 14 dni od podpisania umowy a klient nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów – wszystkie ewentualne koszty, które pobrała firma muszą zostać zwrócone.

W ofercie Smartney najważniejsza jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO). Minimalne RRSO to 14,69 proc. a maksymalne to 30,04 proc.

Oferta Smartney kierowana jest do klientów indywidualnych szukających pilnego zastrzyku gotówki z niskim kosztem oraz do klientów biznesowych wymagających pilnego dopływu kapitału np. na inwestycje lub wynagrodzenie dla pracowników, które z przyczyn obiektywnych nie mogło zostać wypłacone o czasie. Warto dodać, że pożyczanie pieniędzy na codzienną konsumpcję jest najczęstszym powodem wpadania w spiralę zadłużenia.

Ostateczna decyzja zależy od oceny zdolności kredytowej a jeśli będzie ona pozytywna to dzięki płatnością przez DotPay przelew może trafić na konto klienta nawet w 30 minut.

Smartney – kto może otrzymać pożyczkę?

Czy każdy może skorzystać z pozabankowych usług finansowych? Okazuje się, że większość pozabankowych pożyczkodawców ustala pewne nienegocjowalne wymagania wobec swoich klientów. Aby złożyć wniosek o pożyczkę na raty w Smartney należy spełniać następujące wymagania:

▪ wiek minimalnie 25 lat i maksymalnie 70 lat – głównym skutkiem tak wysokiej poprzeczki wiekowej – górnej i dolnej – jest nie udzielaniem pożyczek studentom oraz emerytom.

▪ zdolność kredytowa – to od nie w głównej mierze zależy decyzja pożyczkodawcy; suma wszystkich składników dochodów musi pozwalać na terminową spłatę;

▪ pozytywna historia kredytowa*) lub jej brak – te dane pochodzą z baz Biura Informacji Kredytowej S.A. (BIK);

▪ własny, aktywny rachunek w banku – będzie potrzebny do potwierdzenia tożsamości oraz do odbioru przelewu z przydzieloną kwota ponieważ Smartney to pożyczka przez internet na konto;

▪ polskie obywatelstwo i adres zameldowania na terenie Polski – zameldowanie w praktyce nie może być zweryfikowane; natomiast mogą być zweryfikowane dane adresowe sprzęgnięte z kontem bankowym.

*) ważne: na innych portalach można znaleźć nierzetelną informacje, że pozytywna historia kredytowa sprawdzana jest w rejestrach dłużników. Historia kredytowa pochodzi tylko z jednego rejestru i jest to rejestr BIK i tylko w małej części jest rejestrem dłużników ponieważ spłacone zobowiązania też są stamtąd odczytywane. Rejestrami dłużników są bazy biur informacji gospodarczych BIG.

Oprócz wymagań są też ułatwienia. Ułatwienia, które Smartney oferuje to:

brak wymogu przedstawiania zaświadczenia o dochodach, zaświadczenia z zakładu pracy oraz innych zaświadczeń mogących potwierdzać wysokość i regularność wynagrodzenia lub dochodów *)

jedyny dokument, który jest potrzebny do przedstawienia wniosku do analizy i oceny jest dowód osobisty – dane z niego należy przepisać w odpowiednim formularzu; dzięki nowoczesnym metodom weryfikacji danych nie ma konieczności wysyłania żadnych zdjęć czy skanów dowodu.

*) wynagrodzenie i dochody to co innego; nie wymagane jest wynagrodzenie przy większości pożyczek pozabankowych ale wymagany jest dochód; wynagrodzenie wiąże się z wykonywaną pracą dla cudzej firmy etc; dochód jest tym co faktycznie otrzymujemy z jakiegokolwiek tytułu jako regularny wpływ na konto. Np. osoba bezrobotna zarabiająca na umowie najmu.

Podobne do Smartney – firmy z podobnymi warunkami

Przede wszystkim Wonga i Provident. Firmy dobrze znane szerokiemu gronu. Wielokrotnie sprawdzane, weryfikowane, ich oferty analizowane.

▪ Smartney – od 14,69 proc.

▪ Wonga – od 18,94 proc. (porównaj)

▪ Provident od 9,87 proc. (porównaj)

Mogło by się wydawać, że Provident będzie najtańszą opcją, potem Smartney i trzecia Wonga. W praktyce kolejność była by dokładnie odwrotna ponieważ ostateczna oferta prawie zawsze zależy od oceny zdolności kredytowej oraz od oceny wiarygodności finansowej klienta.

Podane wartości procentowe RRSO to wartości minimalne, możliwe do zaoferowania klientowi określonemu przez model biznesowy jako – wzorowy.

Smartney – opinie z Internetu

opinie z Google:

Średnia ocen w dniu publikacji to 4.0. Oddano 12 głosów. 3 głosy są jednogwiazdkowe – czyli najniższe noty; pozostałe głosy to 5 gwiazdek. Spośród 12 opinie nie można wyłonić żadnej, która nadawała by się potencjalnym klientom. Te z 5-cioma gwiazdkami jakością i treścią zupełnie podobne są do zamawianych komentarzy (można zamówić przez internet taki usługi e-marketingu).

Jedna opinia należy do komentatora z rangą „lokalny przewodnik”. Pomimo ranki komentarz jest nic nie wnoszący, napisany dla samego napisania.

Smartney - opinie z internetu

Opinie z portali:

Wszystkie opinie z Internetu są pozytywne. W internecie istnieje wiele portali branżowych i i naśladujących branżowe portale. To ich autorzy zajmują się odpłatną promocją usług przez co nie należy przykładać do nich większej wagi. Internetowe opinie – te prawdziwe od prawdziwych klientów – pojawią się z czasem. Smartney to nowa usługa pożyczkowa i potrzeba jeszcze wiele czasu na wyrobienie właściwej renomy.

Smartney Sp. z o.o.

Pożyczkodawca prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Sp. z o.o. posiada kapitał zakładowy równy 20 mln zł przy czym minimalna ustawowa wartość kapitału zakładowego dla instytucji pożyczkowej to 200 tys zł. To duża zaleta, że spółka Smartney dysponuje dokładnie 100 razy większym kapitałem zakładowym niż przewidział to ustawodawca. Dzięki temu jej wiarygodność stoi na najwyższym poziomie.

Zarząd Smartnet Sp. z o.o.:

Na zarząd firmy składa się jedna osoba, jest nią Prezes Zarządu Stephane  Tander. Sposób reprezentacji spółki to prezes decydujący samodzielnie. Posiada 20 lat doświadczenia w sektorze Consumer Finance a w szczególności w pożyczkach z jedną ratą (tzw. chwilówki) i  płatnościach elektronicznych. Prezes Smartney Sp. z o.o. jest równocześnioe Dyrektorem Generalnym Oney Bank Polska. Bank ten jest jedynym wspólnikiem. Dzięki zapleczu bankowemu klienci spółki jako instytucji pożyczkowej mogą czuć się bardziej bezpiecznie.

KRS – Krajowy Rejestr Sądowy

Spółka została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego 5 września 2018 roku pod numerem KRS 0000747738. Rejestr przedsiębiorców prowadzony jest przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.

Kontakt  – w jaki sposób skontaktować się ze Smartney?

 

 1. Pocztą tradycyjną lub w siedzibie firmy pod adresem: ul. Krakowiaków 46, 02-255
 2. Pocztą elektroniczną pod adresem email kontakt@smartney.pl dla klientów indywidualnych oraz biuroprasowe@smartney.pl dla mediów.
 3. Telefonicznie dzwoniąc na numer infolinii 22 528 88 88 (standardowy koszt połączenia wg. stawki operatora).

Z kontaktu można skorzystać jeszcze przed złożeniem wniosku. Jest to przydatne jeśli potrzebuje się więcej informacji i bezpośredniego kontaktu z pracownikiem spółki.

Co wyróżnia Smartney na tle innych firm pożyczkowych

Główną cechą, która odróżnia ofertę firmy Smartney Sp. z o.o. od pozostałych pożyczek pozabankowych to wysoka dostępna kwota. Wynosi ona 60 000 zł. Zobowiązanie można rozłożyć na okres 5 lat a raty mogą być płatne aż w 60 miesięcznych ratach. Jest to trafna propozycja dla klientów, którzy wymagają dużej kwoty gotówki i są zdecydowania na pożyczkę pozabankową. Może to być bardzo dobra alternatywa dla kredytów gotówkowych z banków szczególnie jeśli historia lub zdolność kredytowa klienta dla banku są zbyt niskie.

Smartney jest pożyczką pozabankową – niemniej jednak jest to część banku Oney. Dzięki temu widełki cenowe są tak wąskie. Cena wyrażona w RRSO może przyjmować wartości od od 14.69% do 30.04%. Są to wartości minimalne i maksymalne Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Osoby z doświadczeniem w kredytach bankowych zauważą, że na tym tle Smartney wyróżnia się szczególnie. Niewiele firm pozabankowych posiada zbliżone oferty.

Firmy najbardziej zbliżone do Smartney

Najbardziej zbliżone kształtem oferty i co ważniejsze zbliżone ceną będą Intratka, Wonga oraz Provient. Intratka jest nową instytucją pożyczkową ale już może pochwalić się znacznie wyższą przyznawalnością od większości innych pożyczek ratalnych. Wonga za cel obrała sobie bycie najtańsza pożyczką pozabankową i bardzo trudno z nią konkurować. Niemniej jednak Smartney pokazuje, że nie chce zostawać w tyle rankingów. W porównaniu z Provident warto wspomnieć, że ma on też bankowe korzenie. Obecnie nie ma nic wspólnego z bankowym protoplastą ale rodowód jest co najmniej zbieżny z rodowodem Smartney od Oney Bank.

Prosty proces pożyczkowy

Proces pożyczkowy jest bardzo prosty dla klienta. Charakteryzuje go wygoda oraz szybkość. Zadanie klienta jest proste – w skrócie – poprawnie wypełnić formularz i czekać na decyzję. Aby to zadanie zostało wykonane w krótkim czasie a ocena wiarygodności klienta została przeprowadzona sprawiedliwie wykorzystano najnowsze technologie komputerowe. Najbardziej wymagający klienci nie mają się do czego przyczepić.

Cała procedura odbywa się 100% online. Bez wychodzenia z domu.

Prospekt informacyjny; najważniejsze parametry pożyczki ratalnej online.

Nazwa:Smartney
oprocentowanieRRSOod 14.69% do 30.04%
nominalne10%
przyznawalność:niedostępne
promocja:nie dotyczy
okres:od 12 do 60 miesięcy
kwota:od 1000 do 60 000 zł
max pierwsza kwota:60 000 PLN / 60 miesięcy
czas weryfikacji:poniżej 1 minuty
czas przelewu:do 30 minut przez DotPay
warunki:
 • stałe dochody
 • obywatel/rezydent Polski
 • własny rachunek bankowy
 • własny numeru telefonu komórkowego
 • zdolność kredytowa
 • brak zaległości w spłacie kredytów
 • ważny dowód osobisty
wiek:od 25 do 70 lat
godziny pracy:Pn. – Pt.: 8:00 – 2100
Sb. – Nd.: 9:00 – 16:00
przedłużenie spłaty:NIE
weryfikacja konta:automatyczna
zdolność kredytowa:

Sprawdzanie klienta w bazach finansowych

 • BIK: ✔
 • KBIG: ✔
 • ERIF: ✔
 • KRD: ✔
 • BIG InfoMonitor: ✔
 • Credit Check: X
 • EUCB: X
 • inne: wewnętrzna baza, dokumenty zastrzeżone ZBP
akceptacja niskiej zdolności kredytowej:nie
telefon:22 528 88 88
email:kontakt@smartney.pl
Informacje dotyczące pośrednika:nie dotyczy
Informacje dotyczące pożyczkodawcy:Smartney Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
ul. Krakowiaków 46, 02-255 Warszawa
 • KRS: 0000747738
 • NIP: 5272859012
 • REGON: 380793670
 • KNF: RIP000408
uwagi:grupa finansowa Oney Bank posiadająca produkt finansujący zakupy rastalne Oney
wniosek:Biorę pożyczkę

Linki zewnętrzne

1. Smartney to nasza firma – siostra w ramach Grupy Oney Bank:
https://oney.com.pl/kim-jestesmy/

2. Smartney – nowy gracz na rynku kredytowym w Polsce:
https://prnews.pl/smartney-nowy-gracz-na-rynku-kredytowym-w-polsce-443999 (materiał nadesłany)

3. Nowy gracz na rynku pożyczek w Polsce. Oney wprowadza markę Smartney:
https://www.cashless.pl/5967-smartney-pozyczki-oney

ocena
[W sumie: 15 | srednia:3.9]