Faraon24 » Opinie » MariuszJankowski999 łamaną polszczyzną proponuje 2.5% nawet na 25 lat w 60 minut ze 100% zatwierdzeniem

MariuszJankowski999 łamaną polszczyzną proponuje 2.5% nawet na 25 lat w 60 minut ze 100% zatwierdzeniem

Wszystkie skrzynki email Faraon24 otrzymały takie same wiadomości, po 2 identyczne w odstępie 7 minut. Wiadomość wygląda tak:

Odbiorcę program mailowy (mój to Thunderbird) pokazuje w domenie kazdaglari.net – totalnie bez związku, w źródle maila widać faktycznego odbiorcę:

Nadawca wskazuje na Polaka ale pisze dokładnie tak samo jak osoba posługująca się wyłącznie translatorem. Np. prawie zawsze widzę „pożyczka osobista” – w Polsce nie funkcjonuje taka nazwa ale w anglojęzycznych krajach pożyczka gotówkowa nazywana jest najczęściej „personal loan”. W dosłownym tłumaczeniu ANG->PL „personal” to „osobisty”. Bardziej zbliżone jest to do nazwy „kredyt konsumencki”, która używana jest w ustawach w Polsce.

Absurdalnie niskie 2.5%. Takie poziomy oprocentowania (niech będzie nawet nominalne czyli stopa oprocentowania RSO, nie RRSO przez 2R) proponują pożyczki dofinansowane z Budżetu Państwa, pomoc de minimis etc. Na rynku może być oprocentowanie nawet 0.0% przy darmowych pożyczkach (zobacz ich ranking) natomiast jeśli spojrzymy na rynek pożyczek długoterminowych, tych na raty – bo mowa tu o 25 latach! – to zauważymy, że pożyczki pozabankowe (zobacz ich ranking) to na ogół maksymalne ustawowe RSO (obecnie 18.5%), kredyty gotówkowe tylko w niektórych bankach zbliżają się lub dotykają maksymalnego ustawowego poziomu.

MariuszJankowski999 oczywiście nie udzieli pożyczki, będzie chciał pewnie jakieś dokumenty (nic nie wysyłaj), na pewno jakieś opłaty za transfer, ubezpieczenie, coś innego (nic nie przelewaj). Jak się coś wpłaci to na ogół jest kolejne żądanie jakiejś opłaty (bo jak raz się udało to może i drugi).

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments