Faraon24 » Opinie » E-FinanSowa – stracisz 7,69 zł na minutę a pożyczki nie dostaniesz –sprawdzamy ofertę pożyczki bez BIK i KRD ze śmiesznie niskim RRSO i numerem 708-870-308

E-FinanSowa – stracisz 7,69 zł na minutę a pożyczki nie dostaniesz –sprawdzamy ofertę pożyczki bez BIK i KRD ze śmiesznie niskim RRSO i numerem 708-870-308

E-FinanSowa – prawie jak Sowa Finansowa – tak ten portal z pożyczkami przez internet. Jest jeszcze logo – złota sowa. Wizualnie wygląda to fatalnie, nazwa też kiepsko dobrana ale co z ofertą. Czy faktycznie wydając 7,69 zł za każdą minutę połączenia z infolinią mam szansę otrzymać pożyczkę bez BIK i KRD? Takie usługi istnieją od lat, szkopuł w tym, że to wcale tak nie działa – zobacz opinię.

Strona tego biznesu z infolinią wygląda tak:

Pominę już krytykę wizualną bo oprócz „fatalnie” to jeszcze bez SSL – ten napis „niezabezpieczona”.

Oferta jest taka:

Jeśli to mało czytelne to w skrócie wygląda to tak:

Podają, że są firmą – nigdzie nazwy nie ma;

Udzielają pożyczek z własnych środków – wymaga to rejestracji w RIP KNF – trzeba być sp. z o.o. lub S.A. i minimum 200,000 zł kapitału zakładowego. Ponadto trzeba podawać dane firmy, formularz informacyjny i wiele innych formalności;

Nie sprawdzają baz – ustawa o kredycie konsumenckim wymusza sprawdzanie przynajmniej jednej bazy – BIK lub coś z BIG (tj. KRD itp).

Zajęcie sądowe – nie ma czegoś takiego, pewnie chodzi o zajęcie komornicze

Oferta polega na pożyczkach bez BIK i KRD – po pierwsze to te skróty pisze się wielkimi literami bo to skróty od nazw firm prowadzących bazy kredytowe i dłużników;

RRSO 32,42% a w promocji do „gwiazdki” (tj. do 24 grudnia) RRSO 15,68% – totalnie absolutnie niemożliwe. Zdarzają się takie pożyczki ratalne z takim oprocentowaniem ale do tego trzeba mieć żelazną zdolność kredytową taką jakiej wymagałby zwykły bank z zerowymi długami ujawnionymi w BIK i każdym BIG a zajęcie komornicze to totalnie odpada – pożyczki z komornikiem nawet są nie do końca legalne bo jednym z ich celi jest ukrywanie majątku przed wierzycielami.

I najpiękniejsze:

opłata za połączenie 7,69/min brutto – oczywiście 7,69 zł za każdą minutę połączenia, które swoją drogą będzie przeciągane w nieskończoność (taka praca na słuchawce). Obraz powyżej jest powiększony, tak wygląda to jakbyśmy weszli po prostu na www:

Nie wiem jak wy – ale ja ledwo widzę a jak się dopatrzyłem to dla mnie wygląda to na 7,6g/min – jakby w groszach na minutę. Poza tym to powinno być pokazane wielkimi literami na kontrastowym tle – totalnie brak nawet namiastki legalności.

Podsumowanie

E-FinanSowa potrzebuje tylko abyście dzwonili. Żadnych pożyczek tam nie ma. Takie strony są totalnie nielegalne a metoda znana od lat. Poza wysokim rachunkiem za telefon to z takich stronek nikt nigdy żadnej pożyczki nie otrzymał. No i jeszcze to śmiesznie niskie RRSO – jakby ktoś posiadał taką ofertę to wszyscy by o tym pisali, mówili i wszyscy by chcieli skorzystać a w pierwszej kolejności klienci ze 100% super zdolnością kredytową. Bez BIK i KRD to właściwie nie ma żadnych szans w żadnej legalnej firmie pożyczkowej, z komornikiem tym bardziej – są opcje z gwarantem i pod zastaw – ale tu trzeba namówić drugą osobę aby za nas wzięła kredyt lub posiadać nieruchomość lub samochód, które można zastawić. W każdym razie – nigdy tam nie dzwoń bo zamiast pożyczki dostaniesz rachunek do zapłaty.

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
2 lat temu

Zostałem oszukany przez e-finansowa. Jeśli jest prowadzone jakieś postepowanie i będę mógł pomoc to proszę o kontakt mailowy – bayerprolawyer@gmail.com.

Ewa
Ewa
2 lat temu

Witam
Jestem w szoku!!!
E-finansowa to oszustwo!!!
Trzy dni rozmowy telefonicznej opłata za min 7,69-zarobilina mojej naiwności 400 zł!!! Wstyd że na takich nie ma prawa.Jak można ściągnąć pieniądze od osób które potrzebują pomocy!!!