Currently set to Index
Currently set to Follow

Kokos.pl przestaje udzielać pożyczek internetowych

Blue Media, właściciel Kokos.pl informuje, że od 11 grudnia 2019 nie będzie można składać już wniosków o udzielenie pożyczki internetowej. Obecni klienci nadal będą mogli się bez przeszkód zalogować i spłacać swoje zobowiązania jak do tej pory.

Kokos w łupinach

Od 2018 Kokos.pl zaprzestał trwającej blisko 9 lat działalności w branży pożyczek społecznościowych. Wcześniej można było się tam zarejestrować zarówno jako inwestor i zarabiać jak i jako pożyczkobiorca pożyczający pieniądze od inwestorów na własnych warunkach. Idea pożyczek społecznościowych nie była nowa, sektor ten od blisko 20 lat w mniejszym lub większym stopniu pomagał milionom osób, które nie mogły w inny sposób uzyskać pożyczka a do tego mogły dzięki Kokos.pl zrobić to znacznie taniej niż w pozabankowych firmach pożyczkowych.

W 2018 zmienił się regulamin i zamknięta została strefa inwestorów. Wszystko przez zmiany w prawie wprowadzone pod egidą rządów Prawa i Sprawiedliwości. Od tamtej pory serwis udzielał pożyczek na stałych zasadach bez możliwości dyktowania ich przez klientów i pożyczania od innych zarejestrowanych użytkowników. Pożyczkodawcami musiały stać się firmy pożyczkowe na przekór którym właśnie powstała idea Social Lending – czyli pożyczek społecznościowych.

ocena
[W sumie: 1 | srednia:5]

  1. Avatar

    Każdemu kto szuka dobrej pożyczki internetowej, polecam Szybką Gotówkę – świetne warunki i uczciwe podejście, poza tym mają bardzo kompetentną obsługę klientów.

Opinie internautów

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.