Faraon24 » Opinie » Kokos.pl przestaje udzielać pożyczek internetowych

Kokos.pl przestaje udzielać pożyczek internetowych

Blue Media, właściciel Kokos.pl informuje, że od 11 grudnia 2019 nie będzie można składać już wniosków o udzielenie pożyczki internetowej. Obecni klienci nadal będą mogli się bez przeszkód zalogować i spłacać swoje zobowiązania jak do tej pory.

Kokos w łupinach

Od 2018 Kokos.pl zaprzestał trwającej blisko 9 lat działalności w branży pożyczek społecznościowych. Wcześniej można było się tam zarejestrować zarówno jako inwestor i zarabiać jak i jako pożyczkobiorca pożyczający pieniądze od inwestorów na własnych warunkach. Idea pożyczek społecznościowych nie była nowa, sektor ten od blisko 20 lat w mniejszym lub większym stopniu pomagał milionom osób, które nie mogły w inny sposób uzyskać pożyczka a do tego mogły dzięki Kokos.pl zrobić to znacznie taniej niż w pozabankowych firmach pożyczkowych.

W 2018 zmienił się regulamin i zamknięta została strefa inwestorów. Wszystko przez zmiany w prawie wprowadzone pod egidą rządów Prawa i Sprawiedliwości. Od tamtej pory serwis udzielał pożyczek na stałych zasadach bez możliwości dyktowania ich przez klientów i pożyczania od innych zarejestrowanych użytkowników. Pożyczkodawcami musiały stać się firmy pożyczkowe na przekór którym właśnie powstała idea Social Lending – czyli pożyczek społecznościowych.

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
2 lat temu

Każdemu kto szuka dobrej pożyczki internetowej, polecam Szybką Gotówkę – świetne warunki i uczciwe podejście, poza tym mają bardzo kompetentną obsługę klientów.