Faraon24 » Opinie » Szybkie pożyczki VIVO Kredyt ukryte przekazywanie Twoich danych osobowych do ogromnej ilości firm

Szybkie pożyczki VIVO Kredyt ukryte przekazywanie Twoich danych osobowych do ogromnej ilości firm

vivokredyt.pl

Łotewska firma SIA Bioenergy Trade Ltd. odpowiada za VIVO Kredyt. Jeśli szukasz kontaktu telefonicznego z nimi – zawiedziesz się, jeśli nawet znajdziesz to spróbuj się dogadać – nie liczyłbym na to. Jak składałem wniosek to dostałem oczopląsu od tego co wyszło spod pola na zgody (marketingowe itp) po naciśnięciu „Rozwiń”.

Sam wniosek miał być szybki, wcale nie był, poza totalnie wszystkimi danymi osobowymi jeszcze NIP pracodawcy podawałem. Używałem jak zawsze generatorów, żadne faktycznie autentyczne dane nie zostały przekazane.

Postęp wniosku staną, wcześniej postęp był pokazywanie sztucznie przez skrypt:

Z góry zastrzegam – i to nadal jest tylko moja opinia – zastanów się 30x przed wszelkimi czynnościami związanymi z finansami za pośrednictwem zagranicznych firm. 20x w przypadku firm polskich. W razie konieczności kontaktu jest problem. Tutaj mamy łotewską firmę SIA Bioenergy Trade Ltd (zobacz rejestr).

Do rzeczy – kliknąłem „Rozwiń”

Pominę już cały sens takich stron – sens jest dla beneficjentów bo są prowizje – dla konsumenta to mało przydatne. Przyzwyczajeni jesteśmy, że klika się zgody marketingowe, zgody na przetwarzanie danych osobowych – zawsze jak są jakieś formularze itp. Na ogół te zgody są od razu widoczne, nie ma ich wiele, firmy starają się aby jak najmniej tego było bo konsumenci po prostu wolą mniej.

W przypadku VIVO Kredyt to zgody są domyślnie ukryte. Tak ukryte. Czasem tak jest, klikasz „Rozwiń” i jest kilka standardowych zgód. Tu jest tego tak dużo, że od scrollowania dostałem oczopląsu. Nagrałem wideo z tej okazji:

i teraz siedź człowieku i czytaj każdą zgodę i jeszcze wiele ma dodatkowe szczegóły. Żeby to ogarnąć bite 30 minut, żeby to zrozumieć bite 7 dni.

Sporo pożyczek bez zaświadczeń na dowód

Czyli ogólnie ujmując – pozabankowych, bankowe też są takie ale generalnie pierwsza myśl to coś jak chwilówka. VIVO Kredyt można określić jako pośrednika – pośredniczy w przekazaniu danych między Tobą a tymi, na których się zgodziłeś. Mnóstwo tam jest kolejnych pośredników… Kto to wszystko zaznaczył i wysłał i skorzystał to dostał za pewne tonę spamu (i pewnie nadal dostaje). Takie rzeczy są często używane przez złośliwców do zapychania skrzynek mailowych „znajomym”.

Pierwsze jest Spark DigitUP Sp. z o.o. – czyli Automat Kredytowy – pośrednik, dalej masa kolejnych pośredników i działaczy marketingowych. Jest Refini.pl z takim samym widgetem do składania wniosków jak ASKredyt ( też pośrednik), operator z ASKredyt też jest w VIVO Kredyt na tych zgodach dodatkowo i osobno, dużo jest powtarzalności, dosłownie pętla przekazywania danych osobowych.

Scrollowania jest dużo, bez zanudzania to pożyczki bezpośrednie też są jak AASA.

W pożyczkach internetowych Faraon24 znajdują się w większości wskazani w zgodach pożyczkodawcy bezpośredni. Nadto są tam aktualne dane i możliwość samodzielnego porównania. W pierwszej kolejności te z wysoką przyznawalnością a jest też kilka polecanych ze względu na cenę.

Po czekaniu ok 2 godzin od wypełnienia wniosku dostałem właśnie maila żebym go dokończył… wszystko poza imieniem i mailem ponownie wpisać trzeba. Patrzyłem na skrypt, który jest po wypełnieniu wniosku – automatyczne udawane pokazywanie progresu wniosku. Może będzie o tym dodatkowy wpis.

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments