Currently set to Index
Currently set to Follow

Oszustwo SMS z Twoja Paczka 24 (twojapaczka-24.com) – mała kwota do zapłaty a z konta ukradną cały dzienny limit przelewów

Twoja paczka wymaga dopłaty! Rozchodzą się SMS-y. Treści mogą być różne. Tu chodzi o dopłatę za paczkę w związku ze zmianą regulaminu i cennika. Prawie każdy teraz coś zamawia przez internet bo idą święta. Metoda jest stara jak świat. Oto jak stracisz z konta wszystko co da się przelać domyślnym dziennym limitem.

Myślisz, no ok, chodzi o dopłatę 1,71 zł a paczka siedzi i czeka na doręczenie. To pilne, każdy chce swoją paczkę. Kwota mała – a co tam. Dopłacam. I teraz:

wprowadzasz dane, wybierasz bank i:

czekasz 1-5 sekund i następuje otwarcie dobrze znanego okienka logowania do konta bankowego:

Nie każdy to zauważy, szczególnie na telefonie ale… no właśnie to nie jest strona bankowości elektronicznej (patrz adres www na górze). W tym przypadku to mBank, może być każdy inny. Logując się przez tą stronę wysyłasz oszustom Twoje dane logowania.

I co dalej?

Teraz oszuści mają Twoje imię, nazwisko, adres email, numer telefonu – wprowadzone zostały na początku. Podane zostały Identyfikator i Hasło do konta. Oni się tam zalogują. STOP – ale są nowe metody logowania tylko z zaufanych urządzeń – to pestka – bez wdawania się w szczegóły aby nie instruować kolejnych chętnych do takich “biznesów”.

Ale po co komuś tyle zachodu o 1,71 zł? To nie będzie wcale taka kwota. Oni szybko zlecą przelew do siebie lub kupią BitCoin etc. SMS potwierdzający nie będzie problemem – są różne metody ale ta jest najlepsza:

Wpiszesz SMS, który przyjdzie do Ciebie i w ten sposób zlecisz przelew wychodzący. Wiele osób nie będzie patrzyło na to co jest napisane oprócz hasła. Kwota będzie większa. Pieniędzy możesz nigdy nie odzyskać.

Niektóre przelewy w ogóle nie będą potrzebowały potwierdzenia – ale tylko te mniejsze.

Reasumując

To nazywa się PHISHING. Jest to tworzenie identycznych do oryginałów stron logowania. Nie chodzi wcale o 1,71 ale o większą kwotę, którą pewnie sam potwierdzisz bezwiednie. Idą święta – uważaj bo takich SMS-ów będzie co niemiara wysyłanych do losowych osób lub osób, których dane zostały przejęte tj. zhackowane z jakiegoś sklepu internetowego. Twoja Paczka 24 zniknie szybko ale w jej miejsce powstanie inna strona. A co to ma wspólnego z naszymi pożyczkami internetowymi – takie metody są też stosowane przy ofertach firm – na szczęście nasze zestawienie to tylko zweryfikowane firmy.

ocena
[W sumie: 2 | srednia:5]

8
Opinie

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarcinMichał StrausEWELINAJacek Recent comment authors
Marcin
Gość
Marcin

Dziękuję za wyczerpujące informacje, Pozdrawiam.

Marcin
Gość
Marcin

Niechcący przez nie uwagę przelalismy 1.71 na to konto, po chwili zniknęło z konta 1800 zł, bank zablokował konto ale pieniądze zdążyły z niego wyjść, sprawa zgłoszona na policję ale czy to coś da? Gościu w banku mówi że na reklamację ma 30 dli ale nie chciał powiedzieć czy są jakieś realne szanse na odzyskanie pieniędzy. Da się jakoś je odzyskać?

Marcin
Gość
Marcin

Jak odzyskać pieniądze?

Jacek
Gość
Jacek

A co z tym zabezpieczeniem PSD2? Przecież to miało właśnie zapobiegać phishingowi.