Faraon24 » Opinie » Oszustwo SMS z Twoja Paczka 24 (twojapaczka-24.com) – mała kwota do zapłaty a z konta ukradną cały dzienny limit przelewów

Oszustwo SMS z Twoja Paczka 24 (twojapaczka-24.com) – mała kwota do zapłaty a z konta ukradną cały dzienny limit przelewów

Twoja paczka wymaga dopłaty! Rozchodzą się SMS-y. Treści mogą być różne. Tu chodzi o dopłatę za paczkę w związku ze zmianą regulaminu i cennika. Prawie każdy teraz coś zamawia przez internet bo idą święta. Metoda jest stara jak świat. Oto jak stracisz z konta wszystko co da się przelać domyślnym dziennym limitem.

Myślisz, no ok, chodzi o dopłatę 1,71 zł a paczka siedzi i czeka na doręczenie. To pilne, każdy chce swoją paczkę. Kwota mała – a co tam. Dopłacam. I teraz:

wprowadzasz dane, wybierasz bank i:

czekasz 1-5 sekund i następuje otwarcie dobrze znanego okienka logowania do konta bankowego:

Nie każdy to zauważy, szczególnie na telefonie ale… no właśnie to nie jest strona bankowości elektronicznej (patrz adres www na górze). W tym przypadku to mBank, może być każdy inny. Logując się przez tą stronę wysyłasz oszustom Twoje dane logowania.

I co dalej?

Teraz oszuści mają Twoje imię, nazwisko, adres email, numer telefonu – wprowadzone zostały na początku. Podane zostały Identyfikator i Hasło do konta. Oni się tam zalogują. STOP – ale są nowe metody logowania tylko z zaufanych urządzeń – to pestka – bez wdawania się w szczegóły aby nie instruować kolejnych chętnych do takich „biznesów”.

Ale po co komuś tyle zachodu o 1,71 zł? To nie będzie wcale taka kwota. Oni szybko zlecą przelew do siebie lub kupią BitCoin etc. SMS potwierdzający nie będzie problemem – są różne metody ale ta jest najlepsza:

Wpiszesz SMS, który przyjdzie do Ciebie i w ten sposób zlecisz przelew wychodzący. Wiele osób nie będzie patrzyło na to co jest napisane oprócz hasła. Kwota będzie większa. Pieniędzy możesz nigdy nie odzyskać.

Niektóre przelewy w ogóle nie będą potrzebowały potwierdzenia – ale tylko te mniejsze.

Reasumując

To nazywa się PHISHING. Jest to tworzenie identycznych do oryginałów stron logowania. Nie chodzi wcale o 1,71 ale o większą kwotę, którą pewnie sam potwierdzisz bezwiednie. Idą święta – uważaj bo takich SMS-ów będzie co niemiara wysyłanych do losowych osób lub osób, których dane zostały przejęte tj. zhackowane z jakiegoś sklepu internetowego. Twoja Paczka 24 zniknie szybko ale w jej miejsce powstanie inna strona. A co to ma wspólnego z naszymi pożyczkami internetowymi – takie metody są też stosowane przy ofertach firm – na szczęście nasze zestawienie to tylko zweryfikowane firmy.

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
3 lat temu

Dziękuję za wyczerpujące informacje, Pozdrawiam.

Marcin
Marcin
3 lat temu

Niechcący przez nie uwagę przelalismy 1.71 na to konto, po chwili zniknęło z konta 1800 zł, bank zablokował konto ale pieniądze zdążyły z niego wyjść, sprawa zgłoszona na policję ale czy to coś da? Gościu w banku mówi że na reklamację ma 30 dli ale nie chciał powiedzieć czy są jakieś realne szanse na odzyskanie pieniędzy. Da się jakoś je odzyskać?

Marcin
Marcin
3 lat temu

Jak odzyskać pieniądze?

Jacek
Jacek
3 lat temu

A co z tym zabezpieczeniem PSD2? Przecież to miało właśnie zapobiegać phishingowi.

EWELINA
EWELINA
3 lat temu
Reply to  Michał Straus

Co w takiej sytuacji zrobić jeśli hasło podałam, konto przez bank zablokowane, jak uwierzytelnić teraz telefon? Co zrobić