Faraon24 » Opinie » Z4.Money – nie jesteśmy PARAbankiem! Stosujemy zasady PODOBNE do banków… Prywatne pożyczki z instytucji pożyczkowej, trollowanie forum kredytowego, zadłużanie klientów „pod korek”

Z4.Money – nie jesteśmy PARAbankiem! Stosujemy zasady PODOBNE do banków… Prywatne pożyczki z instytucji pożyczkowej, trollowanie forum kredytowego, zadłużanie klientów „pod korek”

Z4.Money

Kiedy zobaczyłem wielki napis „Uczciwe sprawdzone prywatne pożyczki(…)” od razu musiałem się temu bliżej przyjrzeć. Nie piję do uczciwości samej w sobie wcale (choć inni na forum kredytowym bardzo) acz do socjotechnicznego faktu, że ten kto wierzy w zapewnienia drugiej osoby o jej uczciwości tylko dla tego bo ta o tym zapewnia, ten jest perfekcyjnym klientem.

PARAbank

Co oznacza przedrostek „para” jest jasne jak słońce. Tłumaczy to słownik PWN. W naszym przypadku:

pierwszy człon wyrazów złożonych, oznaczający: niby, prawie, wyrażający podobieństwo do tego, co jest określane drugą częścią złożenia

i dalej idąc cytatami to mamy ze strony Z4.Money to:

a w zakładce „zasady udzielania kredytów” tak:

…czyli podobnie jak w bankach. Dalej jeszcze tak:

… czyli na tych samych zasadach jak w bankach. W domyśle, że chodzi o kredyty hipoteczne.

Dodam jeszcze, że słowo „parabank” nie jest samo w sobie negatywne i nie trzeba się tego wstydzić. To tak jak słowo „PARAgraf” (oznacza obok) czy „PARAolimpiada” (oznacza podobna). Także mówienie, że nie jest się parabankiem gdzie oznacza to, że się wykonuje działalność podobną do banków… Wszystkie pożyczki internetowe świadczone przez NIEbanki można potraktować jak parabankowe. i dalej mówiąc, że się działa na tych samych zasadach jak bank – coś tu mocno zgrzyta w przekazie informacji dla klienta.

RRSO 14%?

Jest przykład reprezentatywny z kuszącym RRSO 14%:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 11000 zł, całkowita kwota do zapłaty 13534,34 zł, oprocentowanie zmienne 14%, całkowity koszt kredytu 2534,34 zł (w tym: prowizja 0 zł, opłata przygotowawcza 0 zł, odsetki 2534,34 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości 375,95 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.01.2024 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Konsumenckiej.

https://www.z4.money/

Czym jest i dla czego jest bardzo ważny opisałem na tej stronie. Można się spodziewać, że średnia z co najmniej 2/3 z wcześniejszego okresu analizy będzie wyglądać tak jak na przykładzie reprezentatywnym.

Wątek na forum kredytowym

Natomiast faktyczne umowy, które były wcześniej zawarte nie sposób ocenić. Była „odmowa” ich przedstawienia na forum kredytowym. Został utworzony wątek o firmie Z4.Money gdzie według użytkowników na wątku dołączała się sama firma udając klientów. Owi klienci wychwalali firmę, bronili jej, też potwierdzone zostało zadłużanie „pod korek”. Ongiś był w Faraon24 taki wpis „Trolle oferujące kredyty na dowód na forum kredytowym” – gdzieś zaginęło przy przenosinach serwera Faraon24.

Wątek znajduje się tutaj: https://www.forum-kredytowe.pl/t/101839-pozyczka-prywatna-z4money/

od razu wyłapano to tak:

na potwierdzenie, że MarekkK78 założył konto dla wpisu w wątku (po 3 latach nagle sobie przypomniał, że popatrzyć można na opinie o jego instytucji pożyczkowej) zrzut z karty kąta:

Tak, wiem, to był 2022 rok. Ale info na Z4.Money jest takie jak podałem na dzień publikacji. Zrzuty i archiwa wykonane.

Dalej dołączali do wątku kolejni, chciano aby pokazać jakieś faktyczne dane o kosztach z umowy, pokazywano kawałki z napisem Akt Notarialny, Umowa Pożyczki itp. Zero konkretów z obrona Z4. Money zaciekła.

Podsumowanie

Bycie instytucją pożyczkową samo w sobie nie jest jakąś nobilitacją. Wystarczy wpis do KNF, kapitał zakładowy, odpowiednia forma prawna. Też mogę za miesiąc być instytucją pożyczkową. Ciekawie o tym mówił ongiś Paweł Grabowski w TVP Info w mocno naginając faktyczne zapisy ustaw i rozporządzeń. Parabank to każda firma, która robi coś podobnego do banku a nim nie jest. Tu tym, bardziej jest podawane, że podobne zasady (to też ciekawe bo kredyty hipoteczne są regulowane ustawą prawo bankowe).

Trollowanie forum ujmuje mocno reputacji. W mojej opinii tak jak i wypowiadających się na forum konta nowe to fejki.

5 1 Głos
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments
czytelnik z Velo
czytelnik z Velo
4 miesięcy temu
Ocena :
     

To są firmy nakierowane na „niekumatych”
na tych co wierzą jak im ktoś mówi, że jest uczciwy a to fakt, że jeśli ktoś zapewnia o swojej uczciwości to raczej robi to z chęci manipulacji

z tym parabankiem to dobre PARA PARA. teraz każdy paraolimpijczyk może powiedzieć nie jestem paraolimpijczykiem ale olimpijczykiem startującym z tymi „para*” i proszę „mnie nie mylić z tymi para*”

Pozdrowienia z Velo Bank o. Warszawa