Faraon24 » Opinie » Kody rabatowe z Fakt.pl do szybkich pożyczek (manipulacje)

Kody rabatowe z Fakt.pl do szybkich pożyczek (manipulacje)

fakt.pl

Fakt (fakt.pl) twierdzi, że ma kody rabatowe do LendOn, Miloan, Netcredit, Pożyczka Plus, Smart Pożyczka, Smartney, Szybka Gotówka oraz Vivus. Do paru ma, aczkolwiek reszta to spam i „samokliknięcia”. Podają nawet datę weryfikacji na całkiem aktualną. Chcesz wiedzieć jak Fakt.pl w mojej opinii manipuluje treścią dla kliknięć i prowizji za pozyskanie klienta na pożyczkę – czytaj dalej.

Dotyczy strony na fakt.pl

na dowód „samokliknięć”, które Fakt robi bez mojej (naszej) wiedzy od razu film:

Wygląda na wstępie to tak:

Są to oferty z naszego zestawienia pożyczek internetowych, każda ma swój aktualny prospekt. Jeśli kody mają dotyczyć nie tych pierwszych bezpłatnych, bo po co kod jak bezpłatnie? – o tym też dalej), ale tych kolejnych płatnych drogich chwilówek – to nie polecam, wręcz odradzam. Jak chcesz bezpłatną to jeden raz, żadnych kolejnych płatnych drogich. Lepiej wcale nie pożyczać – chyba, że obiektywnie jest to coś naprawdę ekstremalnie ważnego.

LendOn sam na swojej stronie www posiada pole do wpisania kodu rabatowego:

A Fakt mi pisze, że nie jest potrzebny kod rabatowy… to po co w ogóle zawracać głowę konsumentowi? – retorycznie bo chodzi o prowizję:

…ponieważ po kliknięciu w „Przejdź do Lendon” mamy przekierowanie takie:

to link kampanii reklamowej. Czyli Fakt nie ma kodów rabatowych do LendOn, przyciąga konsumentów, potem pisze, że kod nie potrzebny i można przejść przez partnerski link do strony www LendOn i wziąć sobie płatną pożyczkę internetową. Jeśli pożyczka zostanie udzielona to Fakt otrzymuje prowizje. Nie to żebym się aż tak czepiał bo Faraon24 też ma te linki. Chodzi tylko o to, że szukałem kodów rabatowych i straciłem przez to czas i nerwy, tych obiecanych kodów nie dostałem (ok, kilka jest ale nie te co mnie interesowały).

Pominę oferty: Netcredit, Pożyczka Plus, Smart Pożyczka oraz Szybka Gotówka gdyż bo bym się powtarzał. Smartney jest ok, za to Fakt ma mikro plus.

Smartney (kody podaje niżej) – jest to jak na branżę pozabankową topowa oferta, zawsze nią Smartney był(a) (nie wiem jaki to rodzaj w pisowni, żeński czy męski). Wygląda to tak:

i ok, kod jest taki: 2024_FAKTPL

… ale zaraz zaraz, jak kliknąłem żeby zobaczyć kod – czyli miałem tylko zobaczyć kod! – to mi otworzyło nową zakładkę w przeglądarce a w tej pierwotnej samo otworzyło sobie link partnerski! Daję wykrzykniki bo takie zachowania się stron www są niedozwolone, nie może sama sobie strona otwierać mi linków partnerskich pod pretekstem POKAZANIA kodu rabatowego.

Fakt ma 5% zniżki na Smartney, może być 6% z kodem: 2024_Kodypl (ze strony kody.pl).

Dodam, że inne strony z kodami rabatowymi działają też, w mojej opinii, podstępnie. Nie miałem zamiaru klikać w żaden link partnerski. Takie „otwarcie „samokliknięcie” powoduje zapisanie ciasteczek i teraz póki ich nie wyczyszczę i wezmę w tym czasie pożyczkę to Fakt dostanie za mnie prowizję – jakim prawem przecież nim mi nie dał, sam sobie otworzył bez mojej wiedzy link partnerski. – tak w ramach dodatkowego komentarza autora.

Miloan jak LendOn jest płatną pożyczką, nie ma promocji ale jest miejsce na wpisanie kodu rabatowego:

w Fakt piszą, że kod nie jest wymagany i można przejść przez link partnerski dalej i wziąć szybką aczkolwiek płatną chwilówkę (ponad 300% RRSO czyli w skali roku ale pożyczka jest na 30 dni). Sam tych płatnych nie polecam jeśli chce się brać pierwszą pożyczkę w danej firmie, lepiej sprawdzić w pierwszej kolejności te bezpłatne… a najlepiej wcale nie pożyczać. Pożyczkę musi zawsze uzasadniać bardzo ważny powód.

Vivus 5% rabatu na kolejną pożyczkę – jest: LPRDX7ST, na stronie głównej z kodami w tej kategorii piszą, że skorzystało 19 osób natomiast już na konkretnej podstronie dla pożyczki tylko Vivus piszę, że skorzystało 31 osób. Rozbieżność nie pozwala mi wierzyć ani w jedną ani w drugą liczbę:

oraz:

Podsumowanie

Co fakt to Fakt, kodów parę jest, w większości nie ma i są do płatnych drogich pożyczek internetowych. Fakt sam sobie otwiera linki partnerskie w pierwotnych zakładkach w przeglądarce co zapisuje ciasteczka i gwarantuje już prowizję zanim jeszcze sam konsument zadecydował czy na stronę www danego pożyczkodawcy chce wejść. Informacje podawane z dużą rozbieżnością też nie wnoszą nic in plus acz przeciwnie zmniejszają poziom zaufania. Jak macie kody, których nie ma ogólnie dostępnych w sieci to możecie mi wysyłać na adres michaelstraus@faraon24.pl

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments