Strona główna » Opinie » Jaka oferta od 500 do 1.500 zł najlepsza na święta? Pod lupą Ekspres Kasa, Łatwy Kredyt i Smart Pożyczka. Sprawdzamy która się opłaca i która jest bez BIK.

Jaka oferta od 500 do 1.500 zł najlepsza na święta? Pod lupą Ekspres Kasa, Łatwy Kredyt i Smart Pożyczka. Sprawdzamy która się opłaca i która jest bez BIK.

Faraon24

Zbliżają się święta, czas zwiększonych wydatków. Będą to wydatki na prezenty, podróże oraz przygotowanie strawy wigilijnej. Każde święta sprzyjają większej skłonności do wydatków, zarówno te Bożego Narodzenia czy Wielkanocne. Jak co rok w tym czasie Polacy ruszają do porównywania chwilówek. Już teraz widać, że pojawiają się kolejne nieoprocentowane oferty, zarówno te w kwotach bliskich 1500 zł jak i te mikro w okolicach 500 zł. Firmy mimo tak hojnej promocji i tak zarobią swoje a współczynnik niespłacalności może być niższy niż w latach ubiegłych z powodu oczekiwań makro co do premii świątecznych i bonusów wypłacanych dopiero w noworocznej pensji lub nawet w części stycznia. Ofert jest dużo, niektóre są mocno podobne a inne skrajnie różne. Sprawdź jeszcze przed świętami jak znaleźć dobrą propozycję, na co uważać i zwrócić szczególną uwagę jeśli jesteś „notowany” w Biurze Informacji Kredytowej BIK.

Dobra propozycja to taka, za którą zapłaci się znacząco mniej niż u najbliższej konkurencji a obok dobrej ceny w parze będzie iść również jakość. Statystyczny klient nie jest w stanie określić jakości kredytu i nawet nie będzie w stanie ustalić co na ową jakość miało by się składać. Jakość kredytowa to cały zespół czynników stanowiących o faktycznej atrakcyjności oferty w całym przedziale czasu, w którym umowa obowiązuje. Składają się na nią m.in. szybkość przeprowadzenia procedury zarówno rejestracji jak i rozpatrywania wniosku oraz jasność umów i regulaminów w takim stopniu aby mógł zrozumieć je gimnazjalista bez dodatkowego przygotowania prawniczego. Relatywnie niski koszt w połączeniu z uczciwym i przejrzystym regulaminem i umową decydują o łatwości spłaty po stronie klienta i dobrej renomie firmy. Firmy z dobrą renomą, które omówimy to Ekspres Kasa, Łatwy Kredyt oraz Smart Pożyczka.

W święta wydaje się znacząco więcej pieniędzy a cały czas chodzi właśnie o pieniądze nam chodzi, o to aby jak najmniej trzeba było wydawać a jak najwięcej zostało ich w kieszeni do własnej dyspozycji. Dlatego właśnie odkładamy na bok 90 procent chwilówek i bierzemy na tapetę tylko te, które są darmowe.

Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza za darmo
Pierwsza za darmo

To co od początku było uznawane za niemożliwe, wręcz podejrzane, teraz na stałe zadomowiło się w ofertach pozabankowych a jest to pierwsza pożyczka za darmo. Mimo wielu wątpliwości nawet znanych ekonomistów (np. w Ekonomia Kapitał Gospodarka EKG w TOK FM) i ocen, że to się nie może opłacać a jak coś się nie opłaca a się na tym zarabia to musi być podejrzane. Złe opinie są po stronie tylko tych, którzy słyszeli o bezpłatnych kredytach ale nie wiedzą nic więcej o nich a już na pewno nie brali jednego z nich. A właśnie teraz jest dobra okazja aby odczarować darmówki bo pojawiają się nowe na święta. Prezetuje trzy różne marki, są to Ekspres Kasa, Łatwt Kredyt oraz Smart Pożyczka -w ten sam sposób możesz sprawdzać i weryfikować inne marki, które sam znajdziesz.

Ekspres Kasa bez BIK

Ekspres Kasa bez BIK
Ekspres Kasa bez BIK

Ekspres Kasa oferuje do 1000 zł za darmo w kampanii „a teraz my” (zobacz prospekt informacyjny Ekspres Kasa, strona www). Promocja trwa już bardzo długo i można spodziewać się, że będzie trwać jeszcze bardzo długo. Przed świętami wprowadzono szereg nowych rozwiązań umożliwiających m.in. wykonywanie przelewów już do 10 minut po złożeniu wniosku przy czym wcześniej ten czas wynosił nawet godzinę. Ekspres Kasa obsługiwana jest przez firmę Ferratum Bank (Ferratum Bank Limited, Tagliaferro Business Centre, Level 6, 14 High Street, 1551 Sliema, MALTA, VAT: MT 2101-8613, zobacz prospekt informacyjny Ferratum, strona www). Z tej propozycji będą chciały na pewno skorzystać osoby, mają niespłacone kredyty bankowe a według informacji (a raczej ich braku) Ekspres Kasa jest bez BIK (Biuro Informacji Kredytowej S.A.) natomiast KRD (Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.) i ERIF (Krajowy Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A.) mogę już być weryfikowane pod kątem potencjalnie utrudniających przyszłą spłatę zaległości lub pod kątem prawdopodobieństwa skuteczności przeprowadzanej ewentualnej windykacji. Przypominamy, że do skutecznej aplikacji wymagany jest aktywny telefon komórkowy, dostęp do własnego rachunku bankowego z możliwością wykonania przelewy 1 grosza w celu weryfikacji tożsamości (korelacja danych z dowodu z tymi z rachunku bankowego) oraz własny dowód osobisty. Trzeba dodać, że była to jedna z pierwszych pozytywnie zweryfikowanych firm a na dodatek w zestawieniu Faraon24 jest w kategorii z wysoką przyznawalnością.

Przykłady:

#1 1000 zł na 30 dni za darmo

Kwota 1000 zł
Dni 30
Opłaty 0 zł
RRSO 0 %
Do spłaty 1000 zł

#2 1000 zł na 60 dni płatna

Kwota 1000 zł
Dni 60
Opłaty 550 zł
RRSO 1349 %
Do spłaty 1550 zł

#3 1500 zł na 30 dni 1500 zł

Kwota 1500 zł
Dni 30
Opłaty 450 zł
RRSO 2355 %
Do spłaty 1950 zł

Jak widać na przykładach pierwsza umowa za darmo jest tym czym można śmiało się zainteresować. Dodatkowe zalety Ekspres Kasy to udzielenie pożyczki bez sprawdzania w BIK oraz oczywiście wyjątkowy szybki czas realizacji umowy, który wynosi teraz nawet już do 10 minut. Mimo, że firma zarejestrowana jest na Malcie to poziom wiarygodności od początku działalności firma Ferratum miała bardzo wysoki. Jest to pozycja warta polecenia.

Łatwy Kredyt na sam dowód… ale sprawdza BIK

Łatwy Kredyt na dowód
Łatwy Kredyt na dowód

Łatwy Kredyt (zobacz prospekt informacyjny Łatwy Kredyt, strona www) od niedawna jest na Polskim rynku ale patrząc na nasze własne dane statystyczne co do ilości udzielanych chwilówek to firma ta naprawdę radzi sobie w biznesie bardzo dobrze. Przyczynia się do tego oferta nieoprocentowana do 1.000 zł na 30 dni. O system dba firma PolCredit Sp. z o.o. (PolCredit Sp. z o.o., ul. Irysowa 26A, 02-660 Warszawa, NIP: 5213635239, REGON: 146251000, KRS:0000429935) Dba o system zarówno po stronie klienckiej jak i po stronie biznesu ponieważ osoby ze złą historią kredytową zostaną w dużej mierze odrzucone z negatywną decyzją. Zaraz przy rejestracji należy zaznaczyć zgodę na udostępnienie informacji przez BIK i inne rejestry dłużników. Na szczęście poza tymi restrykcjami do samego przeprowadzenia procedury potrzebny będzie sam dowód. Dobra przyznawalność i wysoki ranking Faraon24 z pewnością wielu przekona do firmy PolCredit i jej marki Łatwy Kredyt.

Przykłady:

#1 1000 zł na 30 dni za darmo

Kwota 1000 zł
Dni 30
Opłaty 0 zł
RRSO 0 %
Do spłaty 1000 zł

#2 1500 zł na 30 dni

Kwota 1500 zł
Dni 30
Opłaty 330 zł
RRSO 1023.86 %
Do spłaty 1830 zł

W relacji do Ekspres Kasy to Łatwy Kredyt poza promocją „pierwsza za darmo” jest tańszy. To cenna informacja dla wszystkich tych, którzy już z pierwszej promocyjnej umowy skorzystali zarówno w jednej jak i w drugiej firmie. Ale uwaga… nie jest to dobra propozycja dla osób z długami bankowymi z powodu możliwości sprawdzenia rejestru BIK. Poza tym małym ale istotnym szczegółem cała procedura wymaga standardowo telefonu komórkowego i dostępu do własnego konta internetowego a dokumentem wymaganym będzie sam dowód osobisty.

Smart Pożyczka bez BIK

Smart Pożyczka bez BIK
Smart Pożyczka bez BIK

Smart Pożyczka (zobacz prospekt informacyjny Smart Pożyczka, strona www) to marka firmy Mała Pożyczka Sp. z o.o. (ul. Składowa 12, 15-399 Białystok, NIP:9662029390 , REGON: 20035808900000, KRS: 0000355948). Oferta jest bardzo dobra ponieważ bezpłatna ale wadą jest mała dostępna kwota dla pierwszej umowy i wynosi tylko 600 zł. Niewątpliwą zaletą jest brak sprawdzania w bazie BIK ale jak zawsze standardowo sprawdzane są pozostałe niebankowe rejestry dłużników. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość załączania plików razem z wnioskiem. Można, według zalecenia, zamieścić tam swój ostatni, aktualny wyciąg z konta. W ten sposób osoby z ujawnionymi długami w innych bazach niżeli BIK mogą potwierdzić swoją wiarygodność finansową a ich wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie.

Przykłady:

#1 600 zł na 30 dni

Kwota 600 zł
Dni 30
Opłaty 0 zł
RRSO 0 %
Do spłaty 600 zł

#2 1000 zł na 30 dni dla stałego klienta

Kwota 1000 zł
Dni 30
Opłaty 289 zł
RRSO 2095 %
Do spłaty 1289 zł

#3 1500 zł na 30 dni dla stałego klienta

Kwota 1500 zł
Dni 30
Opłaty 419 zł
RRSO 1903 %
Do spłaty 1919 zł

W relacji do Ekspres Kasy i Łatwego Kredytu to Smart Pożyczka ma małe szanse przyciągnąć zupełnie nowego klienta z powodu niskiej darmowej kwoty a stali klienci będą zawiedzenie wyższym oprocentowaniem od konkurencji. Niemniej jednak wiele osób wybiera sposób „na MultiPożyczkę” i wtedy każda kwota się przydaje. MultiPożyczka polega na spłacie poprzedniej darmowej pożyczki kolejną darmową od innej firmy. W ten sposób można dysponować większą kwotą naraz i przez dłuższy niż 30 dni czas aż do wyczerpania „darmówkę”. Niewątpliwą zaletą jest brak sprawdzania w bazie BIK ale na sprawdzanie innych rejestrów trzeba już wyrazić zgodę (pełnomocnictwo) przy rejestracji. Wielu uratuje możliwość przesłania załącznika uwiarygadniającego nasza wypłacalność finansową.

Podsumowanie

Zaproponowałem Wam trzy różne pożyczki na święta. Można wziąć każdą z nich lub wybrać tą, która bardziej odpowiada. Osoby z „BIK-iem” na pewno wybiorą Ekspres Kasę lub Smart Pożyczkę, Ci, którzy muszą mniej przejmować się zaległościami finansowymi dobrą propozycją będzie Łatwy Kredyt. Przed świątecznym pożyczaniem w ten sam sposób możesz sprawdzić i porównać inne oferty z zestawienia Faraon24. Weź też pod uwagę dni wolne, które występują w okolicach świąt. W dni ustawowo wolne od pracy przelewy nie są wykonywane między różnymi bankami, spłacając umowę chcąc jednocześnie aby była „za darmo” trzeba dokładnie policzyć wszystkie dni aby przypadkiem nasza spłata nie dotarła chociażby jeden dzień po terminie z powodu właśnie dni nie roboczych. Jednodniowe spóźnienie powoduje naliczenie standardowych opłat a tego przy dodatkowych wydatkach na pewno byśmy nie chcieli. Zobacz również chwilówki na święta 2019

ocena
[W sumie: 0 | srednia:0]

Dodaj komentarz / opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.