Faraon24 » Opinie » SuperGrosz i koszty pożyczki na raty miesięczne znane od początku a nie dopiero po badaniu zdolności kredytowej. Znasz wysokość raty a nie jak u konkurencji dopiero poznajesz po złożeniu wniosku i przekazaniu swoich danych osobowych.

SuperGrosz i koszty pożyczki na raty miesięczne znane od początku a nie dopiero po badaniu zdolności kredytowej. Znasz wysokość raty a nie jak u konkurencji dopiero poznajesz po złożeniu wniosku i przekazaniu swoich danych osobowych.

Supergrosz

AIQLABS sp. z o.o. pod marką SuperGrosz udziela pozabankowych pożyczek na raty miesięczne. Spółka została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w 2015 roku. To co wyróżnia ich na tle większości firm konkurencyjnych to koszty znane od początku. W przypadku innych i co ważne bardziej znanych firm podawane koszty dotyczą klienta wzorowego, którym na ogół się nie jest sięgając po pozabankowe pożyczki ratalne.

Oferta

od 1000 do 15000 zł można rozłożyć na okres od 4 do 48 miesięczny. Raty płatne są jeden raz w miesiącu. Ale jako nowy klient możemy pożyczyć maksymalnie 10000 zł – to zupełnie normalna praktyka aby wyższe limity udostępniać tylko stałym klientom.

standardowy prospekt informacyjny z Faraon24 jest tu: https://faraon24.pl/supergrosz/

inne pożyczki na raty można porównać tu: https://faraon24.pl/pozyczki-na-raty/

Promocja 55%

Pomijając wszystkie proste do spełniania warunki regulaminu promocji 55% trzeba zwrócić uwagę na jeden punkt mówiący o tym, że aby z niej skorzystać należało na 1 rok przed składaniem wniosku w SuperGrosz mieć inna pożyczkę z instytucji pożyczkowej i ją spłacić poprawnie w całości. Ta inna instytucja musiała wpisać spłaconą w całości pożyczkę do bazy Biura Informacji Kredytowej BIK (BIK) – także jeśli pierwszy raz korzystasz z pożyczki pozabankowej to nie jest to promocja dla Ciebie. Domniemywam, że chodzi o pożyczki pozabankowe ponieważ ani banki ani skoki nie są nazywane jako takimi instytucjami pożyczkowymi a Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) prowadzi rejestr nazwany RIP – czyli Rejestr Instytucji Pożyczkowych i nie ma tam ani banków ani SKOK-ów.

Co istotne: osoby, które wcześniej korzystały z instytucji pożyczkowych znają koszty i niechętnie po raz kolejny sięgają po taką formę finansowania. Niemniej jednak jeśli kwalifikujesz się do promocji i nadal chcesz pożyczać poza bankiem (lub musisz z powodu odmowy) to jest to oferta warta uwagi.

Wysokość raty

Wysokość comiesięcznej raty jest znana od samego początku już przed złożeniem wniosku. Np:

dla 10000 zł na 36 miesięcy z RRSO 55% rata wyniesie 518,35 zł

dla tej samej kwoty:

na 6 miesięcy: 2247,73 zł

na 12 miesięcy: 1204,22 zł

na 18 miesięcy: 855,54 zł

na 24 miesiące: 682,18 zł

na 30 miesięcy: 577,66 zł

na 36 miesięcy: 518,35 zł

na 42 miesiące: 458,97 zł

na 48 miesięcy: 422,20 zł

Podsumowanie

Koszty klient zna od początku, nie będą zmieniane wskutek badania zdolności kredytowej i nie będą na jej podstawie wyznaczane. Jeśli klient ma kiepską zdolność, jest na liście dłużników etc to po prostu dostanie odmowę. Jeśli kwalifikuje się do pożyczki ratalnej to otrzyma ją zgodnie z kosztami wyliczonymi na podstawie zintegrowanego kalkulatora na stronie startowej. Oprocentowanie RRSO jest niższe niż w większości pozabankowych pożyczek – około 2x niższe niż standard – kiepski standard oczywiście. Zawsze będzie drożej niż w banku i SKOK-u ale jeśli tam ma się odmowną decyzję to jest to dobre miejsce aby sprawdzić ofertę.

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments