Faraon24 » Opinie » InCredit – opinia i warunki oferty pożyczki ratalnej

InCredit – opinia i warunki oferty pożyczki ratalnej

InCredit

InCredit to pozabankowa instytucja pożyczkowa zrzeszona w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych (PZIP). Zajmuje się udzielaniem pożyczek na raty miesięczne przez internet w kwotach od 1000 do 9500 zł z okresem spłaty od 2 do 24 miesięcy. To co odróżnia InCredit od kredytu gotówkowego w banku to proces udzielania finansowania odbywający się 100% online. Jest alternatywą dla długotrwałych procedur bankowych. Za szybkość trzeba zapłacić nieco więcej niż w banku ale w części może to rekompensować promocja, w której ostatnia rata jest bez kosztów.

Działalność

InCredit należy do grupy NetCredit – firma zrzeszona jest również w PZIP. Działają nie tylko na rynku polskim ale również w innych krajach:

  • Gruzja
  • Czechy
  • Hiszpania
  • Łotwa
  • Rosja
  • oraz Meksyk

Są to kraje, gdzie alternatywne do kredytów gotówkowych pożyczki ratalne są bardzo popularne. Popularność wynika nie tylko z tego, że pieniądze można otrzymać szybciej niż w banku ale również z akceptacji niższej zdolności kredytowej, której banki nie tolerują. Wymienione kraje charakteryzują się tym, że podobnie jak w Polsce banki działają wolniej. Inne, bardziej rozwinięte kraje, mogą pochwalić się systemem bankowym działającym na rzecz szybszego udzielania kredytów gotówkowych przez internet.

Jak otrzymać gotówkę od InCredit?

Cały proces finansowania jest bardzo szybki. W pierwszej kolejności należy wypełnić specjalnie przygotowany formularz, następnie potwierdzić swoje dane przy pomocy swojego konta bankowego i oczekiwać na wynik weryfikacji i decyzję o przyznaniu lub odmowie udzielania finansowania. W dni robocze proces ten jest bardzo szybki. Wnioskując w weekend trzeba będzie poczekać do poniedziałku. Infolinia dostępna jest również w soboty co jest wielkim atutem w porównaniu do firm konkurencyjnych.

Jakie warunki należy spełnić aby zakwalifikować się do decyzji pozytywnej?

Warunki są nie wygórowane. Podstawowym warunkiem jest wiek pożyczkobiorcy i musi to być między 21 a 70 lat. Także sama pełnoletność nie wystarczy. Powodowane jest to po pierwsze chęcią zmniejszenia ryzyka kredytowego oraz po drugie dążeniem do obsługiwania grupy klientów bardziej świadomych finansowo czego statystyczny 18-sto latek nie spełnia.

Drugim wymogiem są stałe dochody. Chodzi o pewność, że wnioskujący będzie miał zapewnione środki na terminową spłatę aby nie powstał nieobsługiwany dług mogący utrudniać w przyszłości korzystanie z innych produktów finansowych szczególnie kredytów gotówkowych.

Należy też jak przy każdej pożyczce internetowej posiadać konto w banku z dostępem online oraz aktywny numer telefonu komórkowego. Numer powinien być zarejestrowany na te same dane co wnioskodawca choć nie jest to do zweryfikowania to posługiwanie się cudzym numerem telefonu może rodzić komplikacje dla wnioskodawcy oraz dla faktycznego właściciela numeru.

Nie można mieć też niespłaconych długów ponieważ InCredit sprawdzi listy dłużników oraz sprawdzi historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Osoby, które w przeszłości miały problemy ze spłatą ale już uregulowały swoje zobowiązania mogą z powodzeniem składać wniosek co często było by niemożliwe w przypadku kredytu gotówkowego.

Podsumowanie

InCredit jest globalnie znaną i cenioną instytucją pożyczkową. Skutecznie działa w wielu krajach na całym świecie. Istnienie w grupie NetCredit daje wielkie korzyści dzięki profesjonalnemu know-how. Otrzymanie gotówki z tj firmy jest proste a w porównaniu do banku jest to bardzo szybka alternatywa. Kosztuje więcej ale jest to cena szybkości wypłaty pieniędzy i akceptacji nieco niższej zdolności kredytowej. Warunki jakie trzeba spełnić są bardzo proste i wpisują się w standard sektora pozabankowego. Jeśli spełniasz podstawowe warunki i nie jesteś wpisany na listę niesolidnych dłużników to bez problemu w dzień roboczy otrzymasz pożyczkę na raty miesięczne przez internet.

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
2 lat temu

Słaba oferta w porównaniu do konkurencji. Cena detaliczna tu rrso jest wysokie. Rekomendacja do zniżenia w dół w rankingu albo zastąpienia czymś poważniejszym.