Faraon24 » Opinie » Pożyczka na raty bez weryfikacji – czy przyjdzie ktoś z odsieczą? “Kredyt na gębę”.

Pożyczka na raty bez weryfikacji – czy przyjdzie ktoś z odsieczą? “Kredyt na gębę”.

Wyróżniamy kilka rodzajów weryfikacji a w każdym z rodzajów może być ich kilka poziomów. Najczęściej konsumentom chodzi o nie sprawdzanie dochodów albo innymi słowy bez weryfikacji zaświadczenia o dochodach. W wielu pokutuje przekonanie, że to co oświadczamy jako nasz dochód w formularzu pożyczki w pełni usatysfakcjonuje pożyczkodawcę i otrzymamy kredyt na raty. Potocznie nazywa się to kredytem na gębę.

Kredyt na gębę – lepiej uważać

Z jednej strony prawnej mamy art. 286 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny. Dz.U. 1997 nr 88 poz. 553, który to przewiduje kary za wyłudzenie kredytu. Ale czy oświadczenie dochodu innego niż posiadamy jest już wyłudzeniem? Dokładnie tak. Wynika to z faktu, że gdybyśmy podali prawdziwy dochód to kredytu byśmy albo nie otrzymali wcale lub zaproponowano by inne warunki z niższą kwotą na czele.

Z drugiej strony mamy jeszcze własną zdolność kredytową. Trzeba mierzyć siły na zamiary. Jeśli okazałoby się, że w pewnym momencie przestajemy spłacać raty bo po prostu nas na nie nie stać to nie dość, że windykacja i dalej sąd wespół z komornikiem poradzi sobie ze ściągnięciem należności. Doliczone koszty też też najczęściej udaje się wyegzekwować.

Czemu w sieci jest tyle pożyczek na raty bez weryfikacji?

Kredytodawcy nie weryfikują dochodów z paru prostych powoduów:

  1. chodzi o przyspieszenie procedury
  2. chodzi o pozyskanie klientów, którzy pracują również w szarej strefie (na czarno)
  3. chodzi o uspokojenie klienta, że mu się ufa a pracodawca nigdy się nie dowie o długu – bo czemu miałby o nim wiedzieć, to kwestia prywatna

Istnieje szereg porównywarek pożyczek online pomagających znaleźć oferty bez weryfikacji.

ocena
[W sumie: 0 | srednia:0]

Dodaj komentarz / opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.