Faraon24 » Opinie » pozyczkaportal.pl czy neotis.pl – dwie porównywarki, jedna nowa z ratami w czasie rzeczywistym, druga leciwa ale nadal na poziomie

pozyczkaportal.pl czy neotis.pl – dwie porównywarki, jedna nowa z ratami w czasie rzeczywistym, druga leciwa ale nadal na poziomie

pozyczkaportal.pl czy neotis.pl

Aby móc dobrze wybrać warto trzeba mieć z czego wybierać. Porównywarek pożyczek w sieci jest bardzo dużo ale na palcach jednej ręki (może jeszcze kilku u drugiej) można policzyć te, w które dają realny wybór pożyczki. W tym wpisie porównamy ilościowo i jakościowo dwie porównywarki tj. pozyczkaportal.pl oraz neotis.pl. Oby dwie porównywarki były już przedstawiane w tym wpisie wraz z innymi.

Pożyczka Portal – wprowadzenie

Pożyczka Portal

Należąca do firmy z Olsztyna portal pozyczkaportal.pl (Loando, NIP: 9492200470, strona www) znany jest już od lat z dostarczania list ofert pożyczkowych okraszonych niusami z branży pożyczkowej. Porównywarka zawiera filtr wyglądający jak kalkulator z suwakami. Po wybraniu odpowiednich wartości i naciśnięciu przycisku strona przeładuje się pokazując tylko te pożyczki, które spełniają zadane kryteria.

W porównaniu pożyczek online mamy wyszczególnione następujące parametry:

 • MAX KWOTA
 • MAX OKRES
 • MIN RRSO
 • MAX RRSO

Nie jest to wiele biorąc pod uwagę suwaki, które pozwoliłyby na wdrożenie prostego symulatora rat.

Po kliknięciu w logotyp pożyczki przechodzimy do jej opisu. Natomiast już pierwsza pożyczka Provident po przejściu do opisu pokazuje bardzo, ale ot bardzo nieaktualne informacje. Chociażby ta wzmianka o tym, że jest to darmowa pożyczka:

Nieaktualne informacje o pożyczkach Providenta na pozyczkaportal.pl

Tyle wstępem do Pożyczka Portalu.

NEOTIS – wprowadzenie

NEOTIS

Portal branży pożyczkowej NEOTIS z Zagnańska (NIP: 7282464546, strona www) to totalna nowość ale już zdążył przykuć uwagę. Konkretne przykłady pożyczek, rozpracowywanie ofert, ostatnio monitoring pożyczek z Facebook i zaskakujący symulator wysokości raty pożyczek online sprawia, że warto nieco dłużej pochylić się nad tym portalem. Samo słowo Neotis to nazwa wyjątkowego ptaka – swoją wyjątkowość zawdzięcza pewnemu rekordowi – to najcięższy ptak, który lat. Front Neotisa przykuwa od razu uwagę dobrze dostrojoną szatą graficzną ale aby przejść do symulatora potrzebujemy wykonać jeszcze jedno kliknięcie. Ostatnie artykuły opisują czym są parabanki, jak wyglądają pożyczki w 15 minut, bardzo rozbudowane opracowanie – a raczej rozpracowanie – pożyczek prywatnych i opis zasady działania kredytu bez zaświadczeń. 

Przechodząc do porównywarki pożyczek online widzimy to:

Porównywarka NEOTIS

Ta porównywarka działa w czasie rzeczywistym co oznacza, że każda zmiana wartości suwaków lub naciskanie przycisków plus i minus powodują automatyczną zmianę wartości:

 • orientacyjnej raty
 • prognozowanego kosztu
 • kwoty do zarotu

ponadto widzimy jeszcze

 • zakres kwot od do
 • oprocentowanie RRSO

Wadą tu jest to, że wartość RRSO nie jest określona czy jest to minimum, maksimum czy średnia z powyższych. Z drugiej strony używając kalkulatorów firm pożyczkowych widzimy podobne wyniki a ostateczna oferta i tak jest przedstawiana po złożeniu wniosku i wyznaczeniu zdolności kredytowej.

Co porównamy między Pożyczka Portal a Neotis?

 • jakie dane widzimy w porównywarkach
 • jak wygląda aktualność treści
 • szybkość działania
 • ilość pożyczek do porównania

W tabeli wygląda to tak:

  Pożyczka Portal Neotis
wysokość raty nie tak
koszt nie tak
minimalne RRSO tak tak
maksymalne RRSO tak

nie

kwota minimalna tak tak
kwota maksymalna tak tak
recenzja pożyczki tak nie
ilość pożyczek na raty 22 29
ilość chwilówek 23 11
aktualność danych 3/5 5/5
szybkość działania od 3 do 7 sekund od 0,5 do 2 sekund

Do symulowania wysokości raty, kosztu oraz kwoty do spłaty lepszy jest Neotis. Jednak to Pożyczka Portal pokazuje maksymalne RRSO, Neotis nie. Obydwie porównywarki podają zakres minimalnych i maksymalnych kwot. W Neotis bardzo mało jest recenzji pożyczek natomiast Pożyczka Portal ma ich bardzo dużo ale nei są one aktualne. Pożyczek na raty więcej jest w Neotis bo 29 i są to tylko bezpośredni pożyczkodawcy pozabankowi i bankowi natomiast Pożyczka portal ma 22 oferty i mniej więcej 2/3 z nich to pośrednicy, którzy są powiązani z właścicielem Pożyczki Portalu. Aktualność danych prezentowanych w Pożyczka Portal oceniamy na 3/5, natomiast Neotis otrzymuje maksimum 5/5 co jest też dużą zasługą nowości, którą reprezentuje. Obydwa portale działają sprawnie i szybko ale konieczność dodatkowych kliknięć w Pożyczka Portal powoduje, że działanie zamyka się nawet w 7 sekundach przy czym w Neotis najdłuższy z zaobserwowanych czasów ładowania to tylko 2 sekundy ale najczęściej było to poniżej 1 sekundy.

ocena
[W sumie: 10 | srednia:4.6]

4 opinie o “pozyczkaportal.pl czy neotis.pl – dwie porównywarki, jedna nowa z ratami w czasie rzeczywistym, druga leciwa ale nadal na poziomie”

 1. Avatar

  Osobiście mam bardzo dobrą opinię Neotis ponieważ pokazuje w jednym miejscu wiele różnych pożyczek i dzięki temu można wybrać. Może okazać się, że wystarczy nam chwilówki i od razu widzimy, która jest darmowa i w jakiej kwocie. Albo jak szukamy pożyczki pozabankowej to może okazać się, że pokaże się lepsza oferta banku. Jak mamy niską ocenę punktową w BIK to też od razu wiadomo, która firma to zaakceptuje bo jest oznaczenie na czerwono.

  Fajny wzór odstąpienia od umowy i wyjaśnienie na czym to polega. Każdemu może się przydać jak będzie chciał zrezygnować z pożyczki bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

 2. Avatar

  Bez sensu porównanie. Tekst stworzony po to aby wbić się na pozycje Google pod hasła “pozyczkaportal”, “neotis”. A najlepsze…. “to totalna nowość ale już zdążył przykuć uwagę.” Neotis – strona jak 1000 innych. Niczym się nie wyróżnia. Faraon już nie ma o czym pisać tylko próbuje nabić stronę słowami kluczowymi raczkujących serwisów. [red.: błędy w pisowni poprawione]

  1. Avatar

   Właśnie potwierdziłeś @TRUE, że neotis.pl przykuwa uwagę. Jak wpiszemy w google.pl “pozyczkaportal” to faraon24 wyskakuje na trzeciej pozycji z prospektem a nie z porównaniem.

 3. Pingback: Supergrosz z Neotis – co trzeba wiedzieć | Porównywarka Faraon24

Dodaj komentarz / opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.