Faraon24 » Kredyty hipoteczne » 2+2 liczydło kredytu mieszkaniowego z logiką algebraiczną w minutę podpowie jakie są różnice w kosztach

2+2 liczydło kredytu mieszkaniowego z logiką algebraiczną w minutę podpowie jakie są różnice w kosztach

Liczydło hipoteczne

Gros kalkulatorów udostępnionych online ma tylko jedną funkcję polegającą na wprowadzeniu parametrów i pokazanie szacunkowego kosztu. Dla każdej oferty trzeba przeprowadzić odrębne wyliczenie. Mamy coś bardziej wyrafinowanego.

Elektroniczne urządzenia liczące odeszły do lamusa w branży hipotecznej, wszystko chcemy mieć podane na tacy. Rękawice podjął Faraon24 preparując w subiektywnej ocenie wyrafinowany kalkulator pokazujący koszty w wszystkich bankach naraz.

Kalkulator składa się z dwóch modułów. Pierwszy moduł oblicza koszt miesięczny a drugi koszt całkowity w całym cyklu trwania kontraktu z klientem.

Moduły te dostępne są pod następującymi adresami:

https://faraon24.pl/kalkulator-rat-kredytu-hipotecznego/ – w nazwie jest pokazanej w przeglądarce pojawi się „RAT” ponieważ klienci, którzy jeszcze nie mieli hipotek nie wiedzą o dodatkowych kosztach poza ratą

https://faraon24.pl/kalkulator-calkowitego-kosztu-kredytu-hipotecznego/ – sortowanie nie jest wymagane w tym liczydle ponieważ od razu ustawione są pozycje tak aby najniższy koszt był na początku tabeli i sukcesywnie dalej są pokazane banki z wyższym proponowanym RRSO.

Warto korzystać z tych algorytmów z powodu wykorzystywania przez nie logiki algebraicznej.

2+2 w bankowości nie zawsze równa się 4

Niektóre banki udostępniają swoje własne liczydła pokazujące wycenę miesięcznej części kredytu do spłaty. To jest jednak tylko rata a nie miesięczny koszt.

Liczydła w Faraon24 obejmują wszystkie inne koszty, które płaci się obok raty a składają się na RRSO.

do tego co płacimy w racie dochodzą wszystkie punkty poza pierwszym czyli odsetkami.

Podsumowanie

Logika algebraiczna pomogła stworzyć dwa przydatne narzędzia liczące rzeczywiste koszty gdzie 2+2 zawsze równa się 4 w opozycji do liczydeł bankowych gdzie pomija się inne składniki kosztów aby pokazać jak najniższą ratę. Hipoteka to sprawa na n-naście i n-dziesiąt lat i każde 0,01% różnicy może zmienić się na wiele tysięcy PLN w długim periodzie kontraktu.

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments