Currently set to Index
Currently set to Follow
Faraon24 » 12 kredytów hipotecznych – aktualna lista kredytów mieszkaniowych

12 kredytów hipotecznych – aktualna lista kredytów mieszkaniowych

Co tu znajdziesz?

  1. listę aktualnych kredytów hipotecznych pokazującą minimalne RRSO i umożliwiającą natychmiastowy kontakt z bankiem
  2. informacje o aktualizacjach, sposobach i terminach
  3. na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny

Pamiętaj: na spotkaniu z pracownikiem banku powołaj się na złożenie wniosku przez portal Faraon24 i zarządaj obniżenia prowizji lub marży o co najmniej 1%. Możesz zaoszczędzić do 157 zł na racie miesięcznie dzięki naszej rekomendacji.

aktualne kredyty hipoteczne: listopad 2019
w kolejności od najtańszego

1.

PKO BP

5/5

RRSO

3,57%

2.

PEKAO

4.7/5

RRSO

3,59%

3.

CITI HANDLOWY

4.7/5

RRSO

od 3,59%

4.

MBANK

4.5/5

RRSO

3,61%

5.

CREDIT AGRICOLE

4.5/5

RRSO

3,61%

6.

BANK POCZTOWY

3.5/5

RRSO

od 3,79%

7.

BPS

4.3/5

RRSO

4,28%

8.

BOŚ

4.1/5

RRSO

4,27%

9.

MILLENNIUM

4/5

RRSO

4,27%

10.

SANTANDER

3.6/5

RRSO

4,40%

11.

ING BANK ŚLĄSKI

4.4/5

RRSO

4,479%

12.

ALIOR

4.4/5

RRSO

5,49%

Aktualne kredyty hipoteczne na wykresie słupkowym

Dlaczego warto korzystać z aktualnych kredytów hipotecznych w FARAON24?

Na wielu stronach znajdują się zestawienia i porównania aktualne nawet na parę lat wstecz. Jest to wada algorytmów wyszukiwarek internetowych. Same banki też wpływają na kolejność z jaką pokazywane są oferty. Banki walczą o klientów hipotecznych wszelkimi dostępnymi metodami i dla tego większość portali jest swoistą tablicą ogłoszeniową. Portal FARAON24 jest rzetelnym zestawieniem wskazującym na najtańszy kredyt bez względu czy w jakikolwiek sposób portal na tym zarobi.

Aktualność listy kredytów hipotecznych

Duża weryfikacja odbywa się jeden raz w miesiącu. Banki nie często zmieniają swoje oferty ale nawet jeśli zrobią to wielokrotnie w ciągu jednego miesiąca dowiemy się o tym i wykonamy natychmiastową aktualizację. Korzystamy z różnych metod pozyskiwania danych tak aby te wprowadzone do FARAON24 były jak najbardziej aktualne.

Korzystamy z kanałów RSS, kontaktu telefonicznego, informacji od zaprzyjaźnionych doradców hipotecznych z większości dużych miast w Polsce oraz z danych udostępnianychw panelach partnerskich w przypadku banków, z którymi współpracujemy.

Najniższe RRSO jest podawane dla modelowego klienta

Modelowy klient to inaczej statystycznie przeciętny klient. Posiada stałe źródło dochodów i nie posiada innych zobowiązań finansowych wobec banków, instytucji pożyczkowych i innych firm.

Większość klientów, którzy otrzymują kredyt hipoteczny to właśnie klienci modelowi. Banki stronią od podpisywania kilkudziesięcioletnich umów z klientami mniej wiarygodnymi finansowo.

Który kredyt aktualnie jest najtańszy

Dla większości modelowych klientów najtańszym będzie PKO BP, następnie PEKAO, później MBANK. Pozostałe banki polecane są dla klientów z niższą zdolnością kredytową lub mniej typowym źródłem dochodów. Sprawdź też jakie dochody są potrzebne aby otrzymać kredyt hipoteczny.

Samodzielne szukanie aktualnych danych

Samodzielny research może powodować konfuzję. Spotkamy dziesiątki portali podających sprzeczne informacje. Część z nich będzie posiadać aktualność wsteczną nawet do 3-4 lat. Strony internetowe banków są tak projektowane aby każdy klient sądził, że to właśnie ten dany bank jest najtańszy.

Dobrym acz mało znanym sposobem jest wyszukiwanie stron ostatnio zaindeksowanych przez wyszukiwarki internetowe.

Można to zrobić tak:

W wyszukiwarce Google należy kliknąć „narzędzia” -> „kiedykolwiek” -> „ostatni tydzień”

co dobrze ilustruje poniższy screen:

Samodzielne szukanie aktualnych danych o kredytach hipotecznych

pojawią się tylko wyniki aktualne w ciągu ostatnich 7 dni. Wpisywane hasła mogą być różne i nikt nie powinien mieć już problemu z tą funkcją. Wpisywane hasła mogą być różne, najlepiej zacząć od RRSO, dalej prowizja i marża. Nie warto natomiast polegać na oprocentowaniu nominalnym (stałym lub zmiennym) ponieważ jest to praktycznie nieznaczący wskaźnik.

Nominalnie nieistotnie

Dla utrwalenia, że oprocentowanie nominalne, czy to stałe czy zmienne, nie ma znaczenia dla ostatecznego kosztu kredytu hipotecznego można podać taki przykład:

Bank 1. – nominalne = 8%, RRSO = 3,8%
Bank 2. – nominalne = 1%, RRSO = 4,5%

Pomimo znacząco mniejszego oprocentowania nominalnego w banku drugim cena wyrażona w RRSO jest znacznie wyższa.

 

Co może sfinansować kredyt hipoteczny? Na co można go przeznaczyć?

Przeznaczenie hipoteki

Jak wynika z nazwy są to kredyty zabezpieczone hipoteką. Hipoteka to określenie na zabezpieczenie ustanawiane przez zewnętrzny podmiot (tu bank) wpisywane w dziale IV księgi wieczystej. Dotyczy to nieruchomość i może to być:

  1. zakup mieszkania z rynku wtórnego
  2. zakup mieszkania z rynku pierwotnego (od dewelopera)
  3. zakup działki budowlanej
  4. budowa domu jedno lub wielorodzinnego
  5. budowa budynku dla działalności gospodarczej

W zależności od celu finansowania procedury jakie trzeba przejść będą się od siebie różnić jednak wybór banku będzie podlegać tym samym zasadom. Bez względu na cel finansowania najczęściej wybierane będą banki z numerami od 1. do 5. z naszej aktualnej listy. Najwięcej procedur dotyczy budowy (zobacz wpis: w którym banku najlepiej wziąć kredyt na budowę domu)