Strona główna » Kredyty hipoteczne » Jak Włoscy kredytobiorcy hipoteczni z powodu COVID-19 mogą później spłacać swoje raty

Jak Włoscy kredytobiorcy hipoteczni z powodu COVID-19 mogą później spłacać swoje raty

Reuters 10 marca 2020, powołując się na wypowiedź Wiceminister Gospodarki Włoch Laury Castelli, podał informację, że płatności rat kredytów hipotecznych będą zawieszone na całym terenie Włoch. Przyczyną jest choroba COVID-19 wywoływana wirusem SARS-CoV-2.

Zawieszenie w płatnościach rat ma dotyczyć zarówno klientów indywidualnych spłacających kredyt na cele stricte mieszkaniowe jak i małych przedsiębiorców.

9 marca NY Times poinformował, że w poniedziałek lobby bankowe ABI wezwało do zapewnienia gwarancji państwa w związku z możliwością odroczenia spłaty. Tego samego dnia Minister Gospodarki Antonio Misiani w wywiadzie dla Radio24, że rząd dyskutuje z Bankiem Centralnym taki scenariusz. Następnego dnia stało się.

Chodzi o łagodzenie skutków załamania gospodarczego dotykających bezpośrednio obywateli. Włoski rząd przewiduje istotne zwiększenie planowanego deficytu budżetowego. Pierwotnie miał on wynosić 2,2%, następnie prognozę zwiększono do 2,5% a obecnie ma to być nawet 2,8%. Przyczyną jest konieczność szybkiego uruchomienia środków o wartości 42 mld PLN z przeznaczeniem na walkę z epidemią koronawirusa.

ocena
[W sumie: 0 | srednia:0]

Dodaj komentarz / opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.