Faraon24 » Pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta – i coś z komornikiem

Pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta – i coś z komornikiem

Zadłużone osoby mają bardzo utrudnione zadanie w znalezieniu pożyczki odpowiedniej dla siebie. Kiedy nie można skorzystać z pomocy gwaranta lub poręczyciela wybór sprowadza się tylko do kilku firm. Zadanie dodatkowo będzie utrudniać zajęcie komornicze.

Lista tutaj – kliknij

Gdzie po pożyczkę dla zadłużonych bez gwaranta?

Najczęściej wymienianą pożyczką dla zadłużonych jest pożyczka ratalna Provident. Małe zadłużenie wprawdzie akceptowalne ale zaglądając do formularz informacyjnego Provident dowiemy się , że sprawdzi wszystkie istotne rejestry gospodarcze. Zadłużenie wskazujące, że potencjalny klient notorycznie unika spłacania swoich zobowiązań i/lub często bez rezultatu wnioskuje o pożyczki pozabankowe spowoduje decyzję odmowną. Małe potknięcia finansowe i długi nie wskazujące na wysokie ryzyko będą zaakceptowane ale trzeba się liczyć ze znacznie droższym wariantem oferty.

Drugą często wskazywaną ofertą dla zadłużonych jest pożyczka ratalna Profi Credit. Równie wnikliwie co Provident sprawdzi klienta w rejestrach dłużników i zastosuje podobną jego ocenę ryzyka kredytowej (sprawdź pożyczki bez baz dłużników). Tylko niewielkie zadłużenie pozwoli skorzystać z oferty w Profi Credit.

Dodatkową zaletą pożyczek dla zadłużonych Provident i Profi Credit jest możliwość skorzystania pożyczki w domu klienta, w ten sposób będzie można „face to face” porozmawiać z przedstawicielem firmy. Przedstawiciel przeprowadzi dokładny wywiad z klientem i wyjaśni wszystkie aspekty umowy.

A co z pożyczką ratalną z komornikiem?

Egzekucja komornicza najbardziej utrudnia otrzymanie pożyczki szczególnie bez uczestnictwa gwaranta. Interwencja komornika oznacza, że dłużnik nie był w żaden sposób zdolny do regulowania swoich zobowiązań finansowych.

Dodatkowo sytuację utrudnia zakaz zbywania i zastawiania własnego majątku co uniemożliwi otrzymanie pożyczki pod zastaw hipoteczny lub pod zastaw np. pojazdu. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem może być wykorzystanie właśnie gwaranta albo zastawu należącego do osoby trzeciej – w każdym przypadku potrzebujemy pomocy innej osoby.

Gwarant – kim jest?

Gwarant (inaczej poręczyciel) to osoba, która weźmie udział w przyznawaniu pożyczki. To jego zdolność kredytowa będzie brana pod uwagę przy wydawaniu decyzji kredytowej. To gwarant będzie zobowiązany do spłaty pożyczki jeśli właściwy pożyczkobiorca nie będzie jej spłacał.

Znaną pożyczką z gwarantem jest pożyczka ratalna Rapida Money ale trzeba zdawać sobie sprawę, że jeśli gwarant posiada dobrą zdolność kredytową to lepszym rozwiązaniem będzie wzięcie przez niego kredytu gotówkowego i przekazanie go osobie zainteresowanej – bo tak działa pożyczka ratalna Rapida – pieniądze wypłacane są gwarantowi a ten ma je przekazać osobie zainteresowanej.

Alternatywa dla zadłużonych – pożyczki internetowe w 15 minut

Jeśli wymagana kwota nie jest duża i mamy przygotowany plan spłaty – to znaczy, że na pewno spłacimy pożyczkę w 30 – 65 dni to warto sprawdzić pożyczki w 15 minut. Firmy również sprawdzą kondycję zadłużenia klienta ale w przypadku małych zaległości można liczyć na bardzo szybki przelew a spłacając pożyczkę w terminie nie poniesiemy żadnych kosztów.

Podsumowanie

Osoby zadłużone nie mają wielkiego pola manewru przy wybieraniu ofert. Kredyt gotówkowy w banku z góry skazany jest na decyzję odmowną, pożyczka ratalna w pozabankowej firmie też nie często się uda – tu warto sprawdzić oferty Provident i Profi Credit. Postępowanie komornicze to naturalna konsekwencja braku regulowania zadłużenia i w największym stopniu utrudnia wzięcie pożyczki. Czasem rozwiązaniem mogą być małe pożyczki internetowe, które można otrzymać nawet w 15 minut ale z zastrzeżeniem, że są udzielane na bardzo krótki okres do 65 dni.

About Author