Faraon24 » Opinie » Rapida Money – jak działa kredyt bez BIK z gwarantem w 24 godziny

Rapida Money – jak działa kredyt bez BIK z gwarantem w 24 godziny

Rapida Money kredyt bez BIK
Rapida Money kredyt bez BIK

Rapida to pozabankowe kredyty bez BIK. 24 godziny czas przelewu od chwili dostarczenia dokumentów. Najważniejsze jest współuczestnictwo w procedurze drugiej osoby. Ta druga osoba nazywana jest Gwarantem. Gwarant poręcza spłatę. Musi on posiadać zdolność kredytową i to na jego konto zostanie wykonany przelew.

Rapida (zobacz stronę www) to kredyt bez BIK dla zadłużonych (więcej) wypłacany w 24 godziny.

Rapida wypłaci kredyt w czasie do 24 godzin od chwili dostarczenie wszystkich wymaganych dokumentów. W praktyce oznacza to 1 dzień roboczy.

Kim jest Gwarant przy kredycie bez BIK w Rapida Money?

Gwarant to druga osoba uczestnicząca w procedurze, która wyraża zgodę na uregulowanie ewentualnych zaległości powstałych w wyniku braku spłaty przez kredytobiorcę. Gwarantem może być dowolna osoba w wieku od 21 do 75 lat. Zgodnie z definicją słownika języka polskiego PWN jest to poręczyciel odpowiedzialny za zobowiązania dłużnika (więcej w PWN oraz na stronie UOKiK).

Obowiązki Gwaranta:

  • dostarczenie dokumentów potwierdzających regularność uzyskiwanych dochodów
  • podpisanie umowy
  • odbiór kwoty kredytu na własnym koncie bankowym
  • przekazanie kwoty kredytu na konto bankowe kredytobiorcy
  • monitoring regulowania zobowiązania przez kredytobiorcę
  • zastępcza spłata rat w przypadku braku spłaty przez kredytobiorcę
  • uregulowanie wszystkich zaległości powstałych z winy kredytobiorcy

w skrócie: jeśli kredytobiorca nie spłaca kredytu to Gwarant jest prawnie do tego zobligowany i będzie podlegać procedurom windykacyjnym i sądowym w przypadku nie wywiązania się z obowiązków wynikających z podpisanej umowy.

Warunki kredytu

Kwota: od 2500 do 25 000 PLN

Okres: od 12 do 60 miesięcy

Czas na przelew: w 24 godzin; po wydaniu wiążącej decyzji

Czas na wydanie decyzji: do 48 godzin; zależy od złożoności analizy dokumentów kredytobiorcy i dokumentów Gwaranta

Weryfikacja: podanie numery karty płatniczej lub kredytowej*

*) Gwarant i kredytobiorca podają numery swoich kart płatniczych

Na stronie www Rapidy można sprawdzić ile będzie wynosić comiesięczna rata. Działa to na zasadzie kalkulatora z suwakami. Im dale przesuwamy suwak w prawą stronę ekranu tym kwota staje się coraz wyższa. Od 2500 do 25 000 PLN.

Ważne: jeśli wnioskowana kwota wynosi 2500 PLN to okres pożyczkowania wynosić będzie równe 12 miesięcy; jeśli wynosi 4000 PLN (pomiędzy nie ma dostępnych) to okres będzie mógł wynosić 12 lub 24 miesiące. Dla kwot wyższych dostępne będą do wyboru raty przez 12, 24, 36, 48 lub 60 miesięcy.

Poniższe tabele dla kwot 5000, 10 000 i 25 000 PLN pokazują wysokość raty w zależności od wybranego wariantu wysokości kwoty:

Kwota: 5000 PLN
Okres pożyczkowaniaMiesięczna rata
12 miesięcy590.72 zł
24 miesiące395.67 zł
36 miesięcy310.20 zł
48 miesięcy240.83 zł
60 miesięcy199.27 zł
Kwota: 10 000 PLN
Okres pożyczkowaniaMiesięczna rata
12 miesięcy1181.45 zł
24 miesiące791.32 zł
36 miesięcy620.39 zł
48 miesięcy481.65 zł
60 miesięcy398.52 zł
Kwota: 25 000 PLN
Okres pożyczkowaniaMiesięczna rata
12 miesięcy2953.59 zł
24 miesiące1978.30 zł
36 miesięcy1550.96 zł
48 miesięcy1204.12 zł
60 miesięcy996.30 zł

Spłata kredytu bez BIK Rapida Money

Zawierając umowę wydaje się upoważnienie do pobierania comiesięcznej raty z karty płatniczej lub kredytowej. Jeśli uda się pobrać tylko część kwoty z konta kredytobiorcy to Rapida kontaktuje się z Gwarantem aby wyjaśnić sytuację. Jeśli to nie będzie możliwe to pozostałą część Rapida spróbuje pobrać z konta Gwarant – automatycznie przez kartę. Kredytobiorca ma prawo wycofać upoważnienie do automatycznego pobierania kwoty raty z jego konta – w takim przypadku kwota raty będzie pobierana od Gwaranta. Jeśli Gwarant wycofa upoważnienie to szybko Rapida przystąpi do procedury windykacji (więcej: § 6. Zasady i terminy zwrotu Pożyczki ).

Czy istnieje alternatywa dla kredytu bez BIK z Gwarantem?

Gwarant musi posiadać pełną zdolność kredytową. Jeśli Gwarant posiada pełną zdolność kredytową to może ubiegać się o kredyt gotówkowy w banku lub w SKOK. Jest to wielokrotnie tańsze rozwiązanie.

W Rapida Money Gwarant otrzymuje przelew na własne konto. Następnie musi go przekazać właściwemu kredytobiorcy, który będzie dysponował pieniędzmi.

Identyczna sytuacja może mieć miejsce w przypadku rezygnacji z takiej procedury na rzecz tradycyjnego kredytu gotówkowego. Jest to alternatywne rozwiązanie (więcej w rp.pl). Gwarant, który darzy kredytobiorcę zaufaniem finansowym może ubiegać się o znacznie tańszy kredyt gotówkowy w banku i również może przekazać go zaufanej osobie, która zobowiąże się do spłaty.

Bezpieczeństwo Gwaranta Rapida Money

Bezpieczeństwo Gwaranta będzie niemalże identyczne. W Rapida Money i w banku lub SKOK to Gwarant będzie musiał spłacić zobowiązanie jeśli zaufana osoba złamie to zaufanie i nie będzie spłacać rat.

Gwarant musi:

  • ufać, że kredytobiorca będzie spłacać zobowiązanie
  • wiedzieć, że stać go na miesięczną ratę kredytu (patrz tabele)
  • spłacać kredyt w przypadku zaprzestania spłaty przez kredytobiorcę

Odstąpienie od umowy kredytu Rapida Money

Jeśli odstąpienie od umowy nastąpi do 14 dni od chwili jej realizacji (spełnienia, tj. wypłaty pieniędzy) to zobowiązanie nie powiększyło się o koszty. Zwraca równo tyle samo ile się pożyczyło. Kredytodawca nie ma prawa do pobierania jakichkolwiek opłat a jeśli były pobrane wcześniej to musi je zwrócić.

Z usługami finansowymi online jest dokładnie tak samo jak z każdym innym przedmiotem kupowanym na odległość – mamy czas na obejrzenie produktu i czas na rozmyślenie się bez żadnych konsekwencji prawnych i finansowych. UOKiK udostępnia doskonały poradnik na tema umów zawieranych na odległość i poza lokalem przedsiębiorcy (link) – odpowiada na większość istotnych zagadnień.

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments