Faraon24 » Hapi Pożyczki bez formalności, na raty miesięczne bez zaświadczeń

Pożyczki ratalne Hapi Pożyczki

Hapi Pożyczki

min czas

3 miesięcy

max czas

48 miesięcy

kwota

800 - 25 000 PLN

rata

od 129 zł / mies.

wiek

18-80 lat

stopa oprocentowania

10%

min RRSO

7,81%

max RRSO

491,47%

uwagi

bardzo małe koszty

Reprezentatywny przykład dla Produktu "Pożyczka dla Nowych Klientów": Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu wynosi 9,72%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 8 300 zł, roczna stała stopa oprocentowania 0%; czas obowiązywania umowy – 48 miesięcy; wysokość miesięcznych równych rat: 207,78 zł; całkowita kwota do zapłaty 9 973,44 zł, całkowity koszt pożyczki 1 673,44 (w tym: łączna kwota odsetek - 0 zł, opłata przygotowawcza 418,36 zł, prowizja 1 255,08 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 24.04.2019 r.

IPF Polska Sp. z o.o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. KRS: 0000333174, NIP: 7010191956, REGON: 141948913, KNF: RIP000136

ocena

4.8/5

Autor: Michał Straus

Hapi Pożyczki udziela pożyczek pozabankowych na raty miesięczne. Nowi klienci mają możliwość wzięcia bardzo taniej pożyczki z RRSO od 7,81% a dla stałych klientów i w inny sposób nie kwalifikujących się do promocji będą to koszty rzędu 78,35% do maksymalnie 491,47%.

Ile i na jak długo i ile kosztuje Hapi Pożyczka?

Nowy klient:

od 800 do 25,000 zł od 3 do 48 miesięcy
RRSO od 7,81 do 9,72%*

*) w tym przypadku im okres krótszy tym RRSO niższe

stały klient i nowy klient, który z innych powodów będzie objęty promocją

od 800 do 15,000 zł od 3 do 36 miesięcy
RRSO od 78,35 do 491,47%

im krótszy okres tym RRSO wyższe (odwrotnie niż w promocji dla nowego klienta*)

z możliwością zapłaty pierwszej raty za 2 miesiące od dnia zawarcia umowy (odroczenie spłaty).

według przykładu reprezentatywnego dla nowych klientów będzie to przeciętnie:
9,82% dla 30 miesięcy,
a dla stałych klientów i nowych bez promocji przeciętnie:
78,35% dla 36 miesięcy
(
sprawdź czym jest przykład reprezentatywny i jakie informacje zawiera).

Im ilość miesięcy czyli rat jest mniejsza tym RRSO staje się wyższe – i na odwrót (dowiedz się więcej o RRSO z Wikipedii).

Są dwa przykłady reprezentatywne umieszczone na na stronie Hapi Pożyczek:

 1. Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
 2. Produkt „Pożyczka ratalna”

Produkt „Pożyczka Długoterminowa” – tylko dla nowych klientów i tylko w przypadku pożyczki online:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,82%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.600,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.179,60 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 579,60 zł (w tym: prowizja 434,70 zł, odsetki 0,00 zł, opłata przygotowawcza 144,90 zł), 30 miesięcznych rat: 29 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 172,65 zł., ostatnia 30 miesięczna rata w wysokości 172,75 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 14.01.2020 r. 

Produkt „Pożyczka ratalna” – pożyczki online i offline dla stałych oraz nowych klientów (którzy z innych powodów nie będą kwalifikować się do promocji):

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 78,35 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.200,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 9.076,82 zł, oprocentowanie stałe 10,00 %, całkowity koszt kredytu 4.876,82 zł (w tym: prowizja 3.141,18 zł, odsetki 688,58 zł, opłata przygotowawcza 1.047,06 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 252,13 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 252,27 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 14.01.2020 r.

Nowy klient Hapi Pożyczek – kim jest? kto się kwalifikuje?

Aby zostać uznanym za nowego klienta w Hapi Pożyczkach nie można było wcześniej korzystać z usług firmy IPF Polska Sp. z o.o. (KRS: 0000333174, NIP: 7010191956, REGON: 14194891300000, adres: Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa, budynek Eurocentrum Alpha – zobacz na mapie).

To jednak nie wszystko. W przykładzie reprezentatywnym „Pożyczka ratalna” widnieje informacje, że dotyczyć on może również nowych klientów:

Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać obecni oraz nowi klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania scoringu kredytowego oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. 

Kto w takim układzie kwalifikuje się do promocji z minimalnym kosztem wyrażonym RRSO od 7,81 do 9,72% ?

Do minimalnego kosztu zakwalifikuje się na pewno klient z bardzo dobrą oceną zbadanej zdolności kredytowej, który spełnia wymagania scoringu kredytowego w 100%. Nie ma żadnych zaległości w spłacie innych kredytów a najlepiej jak nie ma ich wcale i wcześniej nie korzystał w ogóle z usług firm pożyczkowych. Nie może też być żadnego śladu długów w Biurach Informacji Gospodarczej.

Właściwa, końcowa oferta może różnić się od tej prezentowanej na stronach Hapi Pożyczek. W każdej chwili można zrezygnować z zawarcia umowy jeśli np. oczekiwaliśmy zakwalifikowania się jako nowy klient do niskich kosztów („Pożyczka Długoterminowa) a zaproponowane będą standardowe warunku („Pożyczka ratalna”) lub zostaną zaproponowane nawet wyższe koszty niż wynikało by to z zarówno przykładów reprezentatywnych i formularzy informacyjnych.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę ratalną na stronach Hapi Pożyczki

Po zapoznaniu się z warunkami i stwierdzeniu, że długość umowy, dostępna kwota oraz koszt jest akceptowalny możemy przejść do składania wniosku. Dopiero jego złożenie pozwoli na zbadanie zdolności kredytowej i analizę scoringową. A to z kolej pozwoli na przedstawienie właściwej oferty.

Wniosek składamy w kilku etapach i w zależności od wybranej wersji oferty wygląda to tak:

Pożyczka Długoterminowa – czyli ta z RRSO od 7,81 do 9,72%:

Kalkulator Hapi Pożyczki
Okno określania kwoty i okresu oraz kalkulator wyliczający miesięczną ratę i pokazujący RRSO tylko dla nowego klienta. (hapipozyczki.pl)

Pożyczka ratalna – czyli ta z RRSO od 78,35 do 491,47%:

Na pierwszej stronie widzimy kalkulator. 

Wybieramy jaką kwotę potrzebujemy oraz jak długo chcemy spłacać pożyczkę (ilość miesięcy to ilość rat).

Dla wybranych parametrów automatycznie generuje się Formularz Informacyjny – należy go sprawdzić i dokładnie zapoznać się informacjami w nim zawartymi zgodnie z wytycznymi Kampanii Społecznej „Zanim Podpiszesz” (strona www).

Jeśli wszystko jest zrozumiałem zatwierdzamy jasno zielonym przyciskiem „Chcę pożyczkę”.

Następnie:

Formularz wprowadzania danych osobowych w Hapi Pożyczki
Formularz wprowadzania danych osobowych w Hapi Pożyczki (hapipozyczki.pl)

Wprowadzamy swoje dane osobowe w formularzu pod nazwą „Czy my się już znamy?”. Obecni klienci po prawej stronie mają do dyspozycji przycisk logowania do swojego konta.

Należy zwrócić uwagę na siłę hasła bo musi składać się z minimum jednej cyfry, zawierać litery, przynajmniej jedną wielką literę (jest określone jako „duża litera”) a długość hasła to minimum 8 znaków – pod polem wprowadzania hasła będą kolejno zaznaczać się odpowiednie ułatwiające pola.

Po wprowadzeniu danych i upewnieniu się, że wszystko się zgada przechodzimy dalej klikając „Zapytaj o Twoją ofertę”.

To jeszcze nie będzie „zapytanie o ofertę” bo dalej mamy:

Formularz akceptacji zgód Hapi Pożyczki

Formularz zaznaczania zgód różnego rodzaju, zatytułowany jest „Jest kilka zgód, ale wszystkie są bardzo ważne”. Wymagane obligatoryjnie zgody to trzy ostatnie – pokazane na czerwono.

Jeszcze parę formularzy:

Adres zameldowania
Podajemy adres zameldowania
Podajemy kilka informacji jak stan cywilny i numer dowodu osobistego
Podajemy informacji o pracy
Podajemy dochód i cel pożyczki
Podajemy numer konta, okres jego posiadania i zgody na zdalne podpisanie umowy przez pełnomocnika, badanie zdolności kredytowej i scoring.
Teraz czekamy na automatyczną analizę

A na koniec poznamy decyzję.

Kalkulator Hapi Pożyczki

Kalkulator na pierwszej stronie pokazuje tylko wysokość raty. Z tego powodu zostało przygotowane osobne opracowanie jak obliczać dokładniej i dowiedzieć się więcej o kosztach.

Opracowanie dostępne jest pod adresem:

https://faraon24.pl/kalkulator-hapi-pozyczki/

dowiesz się jak poznać więcej informacji o kosztach niż te zawarte w kalkulatorze na pierwszej stronie hapipozyczki.pl

Weryfikacja

Jak każdy pożyczkodawca HapiPożyczki prowadzi procedurę weryfikacji klienta. Najważniejsze elementy weryfikacji to:

 • przelew weryfikacyjny 1 zł – aby potwierdzić numer rachunku bankowego oraz sprawdzić zgodność danych właściciela konta z danymi podanymi we wniosku pożyczkowym
 • weryfikacja telefoniczna – w krótkim czasie po wysłaniu wniosku konsultant zadzwoni na podany we wniosku numer telefonu aby potwierdzić dane zawarte we wniosku i potwierdzić, że numer telefonu jest aktywny
 • bez zaświadczeń: na ogół zaświadczenia nie będą wymagane
 • BIK: sprawdzany (nie musi mieć wpływu na decyzję)
 • KRD: sprawdzany
 • ERIF: 
 • BIG Infomonitor: —
 • na dowód osobisty – z reguły pożyczka udzielana jest na sam dowód osobisty

Czy sprawdza BIK, KRD, ERIF, KBIG, InfoMonitor

Logotypy: BIK, KRD, BIG InfoMonitor oraz ERIF

IPF Polska czyli operator marki HapiPożyczki sprawdza bazy Biuro Informacji Gospodarczej S.A. BIK. Jest to koniecznie dla badania zdolności kredytowej potencjalnej strony umowy. Tylko pozytywny wynik weryfikacji przybliży do bycia stroną umowy – czyli w rezultacie do wypłaty wnioskowanej kwoty. Wynika to wprost z formularza informacyjnego (wzór dostępny na stronach urzędu UOKiK). Każda instytucja pożyczkowa ma obowiązek taki formularz udostępnić. Powinien być on dostępny z poziomu strony głównej pożyczkodawcy. Link do niego znajduje się pd kalkulatorem / suwakami.

Jeśli szukasz pożyczek bez sprawdzania bazy BIK to zwróć uwagę na art. 9 pkt od 1 do 3 ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. 2011 Nr 126 poz. 715) ponieważ kredytodawca nie będący bankiem i SKOK-iem ma ustawowy obowiązek:

 1. dokonać oceny zdolności kredytowej
 2. uzyskać informacje od konsumenta dotyczące jego „sprawności” finansowej
 3. uzyskać informacje z odpowiednich baz i rejestrów finansowych oraz zbiorów własnych kredytodawcy

a kredytobiorca ma obowiązek przedstawić na żądanie kredytodawcy dokumenty i informacje (w domyśle zaświadczeń) będące niezbędnymi do oceny zdolności kredytowej.

Poza tym, że sprawdza BIK to sprawdzi te wszystkie bazy:

 • Wewnętrzny zbiór danych IPF Polska sp. z o.o. – czyli zbiór właściciela marek HapiPożyczki i Provident
 • Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A. KRD – długi wynikające z nieopłaconych rachunków, mandatów, etc.
 • Rejestru Dłużników ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A. – bardziej dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A. KBIG, – za pośrednictwem KBIG można sprawdzić inne rejestry równocześnie
 • Biuro Informacji Gospodarczej Infomonitor S.A., – podobnie jak ERIF
 • Biura Informacji Kredytowej S.A. BIK, – tu znajdują się informacje o wszystkich kredytach bankowych i SKOK-owych, tych spłaconych, spłacanych i nieregulowanych
 • Związek Banków Polskich ZBP – rejestr dokumentów zastrzeżonych
 • wewnętrzny zbiór danych Provident Polska S.A. – dłużnicy lub problematyczni wcześniej klienci zostaną odprawieni z decyzją zgoła nie pozytywną

Czy wpisują do BIK

Tak, wpiszą do BIK jeśli klient nie będzie spłacał swoich rat. Jest to standardowa procedura stosowana przez niemalże wszystkich pożyczkodawców zarejestrowanych na terenie RP i wpisanych do rejestr RIP prowadzonego przez KNF.

Wynika to wprost ze wszystkich zapisów rozdziału nr 3 pt „przekazywanie informacji do biur”. Wierzyciel – tu kredytodawca – ma prawo przekazać dane swojego dłużnika do biuro informacji gospodarczych, z którymi zawarł umowę o przekazywanie takich danych. Dane zawierają informacje personalne oraz informacje o długu i jego tytule.

Wpiszą do BIK i innych biur BIG wymienionych w formularzu informacyjnym.

Weryfikacja telefoniczna

Klient musi zostać zweryfikowany. To oczywiste. Różne firmy praktykują różne procedury. HapiPożyczki korzysta z weryfikacji telefonicznej. Taka dodatkowa weryfikacja wychodzi na plus ponieważ:

 1. pomyliliśmy się z danymi we wniosku – konsultant to wyłapie i będzie można poprawić
 2. eliminuje marnowanie czasu na pozorowane wnioski, często wysyłane dla żartu „w imieniu” znajomych (aby konsultant „wystraszył” znajomego, że ktoś właśnie bierze na niego pożyczkę internetową)
 3. łatwiejsze wychwytywanie podejrzanych wniosków mogących być próbą wyłudzenia pożyczki na dane z kradzionej tożsamości

Zwróć uwagę, że operator sieci komórkowej:

 • sieć Orange (operatorem sieci Orange jest Orange Polska S.A.),
 • sieć Play (operatorem sieci Play jest P4 Sp. z o.o.),
 • sieć Plus (operatorem sieci Plus jest Polkomtel Sp. z o.o.),
 • sieć T-Mobile (operatorem sieci T-Mobile jest T‑Mobile Polska S.A.).

nie będą ponosić żadnej odpowiedzialności w sporach wynikających z nieprawidłowego działania połączeń.

Jakie dokumenty są potrzebne

Oto lista wymaganych dokumentów:

1. null

null oznacza brak.

Oznacza to, że wszystkie dokumenty jakich normalnie potrzebujemy do kredytu mogą pozostać w szafie i w księgowości u pracodawcy.

Nie są wymagane żadne dokumenty. Nie są wymagane żadne zaświadczenia. Decyzja wydawana jest na podstawie analizy zdolności kredytowej opartej w głównej mierze na sprawdzaniu baz danych rejestrów finansowych. Hapi Pożyczki nazywają to bardziej kondycją finansową klienta.

Tak, HapiPożyczki to pożyczka na raty bez zaświadczeń. Dzięki temu, że jest udzielana totalnie online formalności takie jak skanowanie zaświadczeń, wyciąganie ich z księgowości, proszenie szefa o „podrasowanie” wynagrodzenia – nie są w ogóle potrzebne. Nikt nie będzie sobie zawracał głowy weryfikacją czy na pewno Pan X pracuje w firmie Y. Poza tym taka wnikliwa weryfikacja wykraczała by już poza normy prawne.

Przygotuj dowód osobisty – przepiszesz z niego parę danych i ot cała formalność związana z dokumentami.

Umowę też otrzymasz elektronicznie podpisaną na email – można ją wydrukować ale nie trzeba. Innymi słowy: formalności = (prawie) null.

Kredyt bez zaświadczeń

Dla większości osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z pożyczek internetowych może wydawać się to trudne. Tak nie jest. Cała procedura nie jest ani trudna ani nawet czasochłonna. Nawet teraz, w XXI wieku udając się do banku na ogół będziemy musieli przedstawić jakieś zaświadczeni i przynosić dokumenty:

klienci indywidualni

 • Zaświadczenie o wysokości dochodu
  • z zakładu pracy
  • od kontraktora (np. dla kontraktów menedżerskich)
 • renta
 • emerytura
 • zasiłki
 • poświadczenie 500+

dla jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek, fundacji i stowarzyszeń

 • rozliczenie PIT za ubiegły rok (zobacz kredyty na PIT )
 • zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu ze składkami ubezpieczeniowymi
 • zaświadczenie z US o niezaleganiu z podatkami
 • inne

Fintech, czyli cały obszar nowoczesnych finansów przez internet, wyeliminował zaświadczenia i dokumenty papierowe i przeniósł całą procedurę do świata cyfrowego. Wszystko odbywa się za pośrednictwem strony internetowej.

W HapiPożyczki wystarczy dowód osobisty i zawarty na nim numer PESEL.

IPF – International Personal Finance

Hapi Pożyczki (strona www) jest to jedna z marek spółki IPF Polska, tak samo jak marka Provident, która jednocześnie występuje w formie spółki akcyjnej tj. Provident Polska (tu jest strona www, to encyklopedyczny opis w Wikipedii, oraz opis Provident’a na portalu Faraon24).

IPF to skrót od pełnej nazwy pierwotnej firmy matki – International Personal Finansce założonej w Wielkiej Brytanii:

International Personal Finance plc.
Adres: Number Three, Leeds City Office Park, Meadow Lane, Leeds, LS11 5BD. Zarejestrowana w Anglii i Walii:

https://www.ipfin.co.uk/en/index.html

Firma ma swoje początki już w 1880 roku. W 1997 powstał brytyjski Provident, w tym samym roku Provident zaczął działać w Polsce i w Czechach. Z historią firmy można zapoznać się pod tym adresem:

https://www.ipfin.co.uk/en/about-us/our-history.html

oraz na stronie Wikipedii:

https://en.wikipedia.org/wiki/International_Personal_Finance (opis w języku angielskim)

Autor
0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments
Oko
Oko
4 lat temu

U mnie od razu przeszła promocyjna pożyczka. Ci co narzekają może mają tak naprawdę jakieś wpisy w Krajowym Rejestrze Długów i nie chcą się przyznać.
Moje rejestry czyste jak łza.
moja pożyczka to 3000zł/12M RRSO 9,60proc.

Raper
Raper
4 lat temu
Reply to  Oko

U mnie tak samo. Szybka akcja, gotówka na koncie tego samego dnia w piątek. Za miesiąc spłacam i po ptokach.

Masakra
Masakra
4 lat temu

Odmowa promocyjnej pożyczki. Rozkaz czekania 30 dni na kolejną próbę. Masakra.

Nowak
Nowak
4 lat temu

Jak ktoś poświęca już swój czas na rejestrację i przekazuje swoje dane osobowe to spodziewa się czegoś więcej niż tylko „przepraszamy”. Procedura scoringowa nie zrozumiała albo z góry założenie, że tych promocyjnych pożyczek się nie udziela.