Faraon24 » Opinie » T-mobile raty od 7 zł / msc i monitor 27″” jako pierwsza pozycja… Pokazywana opłata ratalna nie obejmuje opłaty na start i VAT-u

T-mobile raty od 7 zł / msc i monitor 27″” jako pierwsza pozycja… Pokazywana opłata ratalna nie obejmuje opłaty na start i VAT-u

Otrzymałem reklamę od T-mobile. Ok, zgodziłem się na marketing. Mam problem znów ze stosowanym NLP bo wielką czcionką podaje się, że raty zaczynają się od 7 zł / msc a zaraz poniżej jako pierwszy przykład produktu, który mogę na te raty wziąć to monitor 27″. Nie było możliwości nie zainteresować się taką ofertą ratalną.

Pożyczki ratalne, te stricte bankowe służące do zakupów w sklepach (wszyscy je znamy z Media Markt, Media Expert czy Leroy Merlin) są po prostu tanie i do tego przywykliśmy. Pomijam tu to, że ongiś tanie to nie to samo co współczesna taniość (bo węgiel z kosztem 2,5 tys za 1 tonę to 'taniocha’).

Reklama T-mobile wygląda tak:

Urządzenie bez abonamentu w mT-Mobile dla firm z ratą od 7 zł / msc. Pokazany monitor 27", drukarka i kawałek odkurzacza

Mamy tu pokazaną zajawkę tytułową T-Mobile dla firm. Do niej podpięty w kółku błękitnym wielki znak „7” z pomniejszymi napisami. Raty od 7 zł + VAT miesięcznie. Cyfra 7 (przypominam, że każda cyfra jest liczbą natomiast nie każda liczba jest cyfrą) jest to największą czcionką. To zasada z NLP. NLP czyli Neurolingwistyczne programowanie to taka dziedzina nauki, która jest podstawą większości współczesnego marketingu.

Nie wdając się w szczegóły chodzi o manipulację umysłem klienta tak aby sam podejmował decyzje, które są korzystne dla sprzedawcy i niekoniecznie dla klienta.

To jest właśnie egzemplifikacja takiego zabiegu. Bo ile trzeba by płacić tych 7 zł + VAT (czyli 7*1,23=8,61) aby kupić wskazany telewizor w normalnym systemie pożyczki ratalnej?

Sprawdzam cenę na Allegro i wychodzi mi, że wskazany monitor w najtańszej opcji to koszt:

Ceny od najniższej na polularnym portalu Allegro wskazanego przez T-Mobile monitora z oferty ratalnej

699 zł i przy pakiecie SMART (kto go nie ma ten ’wiśnia’) dostawa za 0 zł. Są też raty 0% Allegro. Policzmy ile razy trzeba z VAT-em tych 8,61 zapłacić aby kupić wskazany jako pierwszy monitor:
699÷8,61=81,18466898954704

czyli powiedzmy te 81 miesięcy czyli w przybliżeniu ponad 6,5 lat. Nie zapominajmy o opłacie ratalnej, która nie wiadomo ile kosztuje bo w przekazie reklamowym tego nie uświadczymy. A ta opłata ratalna nie wchodzi w skład opłaty za towar.

Czy warto sugerować się reklamami takimi jak T-Mobile? Raczej – w mojej opinii – należy je traktować jak emanację NLP. Chciałem, zgodnie z treścią przycisku różowego „SPRAWDŹ” sprawdzić szczegóły i mam to:

To kliknięciu "SPRAWDŻ" wcale nie sprawdzam ale mam podać numer telefonu swój

Jak widać nie można sprawdzić, trzeba podać swój numer telefonu i zgodzić się na to co jest drobnym druczkiem.

Reasumując to te 7 zł + VAT jakby miało być płacone przez 6,5 roku to nawet ok, w końcu to mniej niż przysłowiowa ’paczka fajek’ ale nie można sprawdzić, trzeba podać numer telefonu i od razu zgodzić się na wiele kolejnych kontaktów reklamowych. A nadto jak się ma ogarnięte systemy ratalne to można na raty 0% sobie samemu kupić dany sprzęt i bez tej opłaty ratalnej.

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments