Faraon24 » Opinie » T-mobile raty od 7 zł / msc i monitor 27″” jako pierwsza pozycja… Pokazywana opłata ratalna nie obejmuje opłaty na start i VAT-u

T-mobile raty od 7 zł / msc i monitor 27″” jako pierwsza pozycja… Pokazywana opłata ratalna nie obejmuje opłaty na start i VAT-u

Otrzymałem reklamę od T-mobile. Ok, zgodziłem się na marketing. Mam problem znów ze stosowanym NLP bo wielką czcionką podaje się, że raty zaczynają się od 7 zł / msc a zaraz poniżej jako pierwszy przykład produktu, który mogę na te raty wziąć to monitor 27″. Nie było możliwości nie zainteresować się taką ofertą ratalną.

Reklama T-mobile wygląda tak:

Urządzenie bez abonamentu w mT-Mobile dla firm z ratą od 7 zł / msc. Pokazany monitor 27", drukarka i kawałek odkurzacza

Mamy tu pokazaną zajawkę tytułową T-Mobile dla firm. Do niej podpięty w kółku błękitnym wielki znak „7” z pomniejszymi napisami. Raty od 7 zł + VAT miesięcznie. Cyfra 7 (przypominam, że każda cyfra jest liczbą natomiast nie każda liczba jest cyfrą) jest to największą czcionką. To zasada z NLP. NLP czyli Neurolingwistyczne programowanie to taka dziedzina nauki, która jest podstawą większości współczesnego marketingu.

Nie wdając się w szczegóły chodzi o manipulację umysłem klienta tak aby sam podejmował decyzje, które są korzystne dla sprzedawcy i niekoniecznie dla klienta.

To jest właśnie egzemplifikacja takiego zabiegu. Bo ile trzeba by płacić tych 7 zł + VAT (czyli 7*1,23=8,61) aby kupić wskazany telewizor w normalnym systemie pożyczki ratalnej?

Sprawdzam cenę na Allegro i wychodzi mi, że wskazany monitor w najtańszej opcji to koszt:

Ceny od najniższej na polularnym portalu Allegro wskazanego przez T-Mobile monitora z oferty ratalnej

699 zł i przy pakiecie SMART (kto go nie ma ten ’wiśnia’) dostawa za 0 zł. Są też raty 0% Allegro. Policzmy ile razy trzeba z VAT-em tych 8,61 zapłacić aby kupić wskazany jako pierwszy monitor:
699÷8,61=81,18466898954704

czyli powiedzmy te 81 miesięcy czyli w przybliżeniu ponad 6,5 lat. Nie zapominajmy o opłacie ratalnej, która nie wiadomo ile kosztuje bo w przekazie reklamowym tego nie uświadczymy. A ta opłata ratalna nie wchodzi w skład opłaty za towar.

Czy warto sugerować się reklamami takimi jak T-Mobile? Raczej – w mojej opinii – należy je traktować jak emanację NLP. Chciałem, zgodnie z treścią przycisku różowego „SPRAWDŹ” sprawdzić szczegóły i mam to:

To kliknięciu "SPRAWDŻ" wcale nie sprawdzam ale mam podać numer telefonu swój

Jak widać nie można sprawdzić, trzeba podać swój numer telefonu i zgodzić się na to co jest drobnym druczkiem.

Reasumując to te 7 zł + VAT jakby miało być płacone przez 6,5 roku to nawet ok, w końcu to mniej niż przysłowiowa ’paczka fajek’ ale nie można sprawdzić, trzeba podać numer telefonu i od razu zgodzić się na wiele kolejnych kontaktów reklamowych. A nadto jak się ma ogarnięte systemy ratalne to można na raty 0% sobie samemu kupić dany sprzęt i bez tej opłaty ratalnej.

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments