Szybko namnożyły się opinie o pożyczkach Rupi (rupi.pl) z tym zastrzeżeniem, że faktycznie są to tylko nagłówki stron a na opinie od klientów przyjdzie jeszcze nieco poczekać. Ważne, że Rupi Finance Sp. z o.o. w swoim formularzu informacyjnym podaje, że mogą być sprawdzane tylko trzy rejestry dłużników.
Bez rejestrów dłużników KRD i ERIF
Wewnętrzne statystyki Faraon24 nie pozostawiają złudzeń co do zapotrzebowania na pożyczki bez sprawdzania rejestrów dłużników (zobacz) – jest bardzo wysokie. Cena nie koniecznie gra pierwsze skrzypce. Monstrualne RRSO na poziomie blisko 700% (dokładnie w chwili publikacji jest to 688,69%) przeraża tylko w pierwszej chwili. Faktycznie tak wysokie RRSO przekłada się na koszt rzędu 185 pln za każde pożyczone 1000 pln.
Dane firmowe to:
Rupi Finance Sp. z o.o.
KRS: 0000768852
NIP: 5272880319
REGON: 38240924000000
adres: Aleja Jana Pawła II 27, 00-867 Warszawa
strona www: rupi.pl
i co ciekawe bo Rupi to nowa pożyczka na rynku – to data rejestracji przedsiębiorstwa wskazująca 2019 rok:

Dla osób, które borykają się z wpisami w KRD lub w ERIF a inne bazy (w szczególności BIK, InfoMonitor i KBIG) mają wolne od negatywnych wpisów – Rupi to prawdziwa gratka. Dodajemy ją zatem do naszego zestawienia:

Co do kosztów to poprawnie zdiagnozowane zostały na pozyczki-online.com z podsumowanie, że jest to tania pożyczka biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie konkurencję, która udziela płatnych chwilówek (warto podkreślić, że większość firm z chwilówkami ma oferty z pakietem „pierwsza za darmo”). Poprawnie też zdiagnozowano podpisywanie wpisów o Rupii jakoby miały być to opinie klientów czy też recenzje. Na opinie faktycznych klientów jeszcze przyjdzie nam poczekać kilka miesięcy a recenzje pomimo takich podpisów nimi za bardzo nie mogą być co dobrze zobrazował ten cytat :
„Aby sobie wyrobić opinie warto z czegoś skorzystać a nie po prostu napisać. Aby napisać recenzje trzeba z czegoś skorzystać.”
Strony, które podają, że mają recenzje a nie wypełniają definicji recenzji (słownik) to:
- super-pozyczka.pl
- pozyczasz.pl
- loando.pl
- finansowysupermarket.pl
jest jeszcze kilka totalnych spamów, na które szkoda miejsca w F24.
Sprawdzając opinie o Rupii z „internetów” nie mogę nie wyrazić ambiwalentnego stosunku do wypowiedzi z mamdlugi.pl o tym, że Rupi to klon AlfaKredyt – i tak i nie gdyż większość stron pożyczkowych oparta jest na tym samym schemacie. Tak samo jak większość stron pokazujących listy i zestawienia pożyczek (najczęściej błędnie nazywane rankingami) bazuje na tym samym schemacie – dotyczy to absolutnie całego świata, nie tylko Polski (bo po co zmieniać coś co się sprawdza).
Pozwolę się przyczepić do nazwy Rupi
Rejestry dłużników mamy odhaczone – jest bez sprawdzania KRD i ERIF; opinie też odhaczone – jeszcze czekamy. To co w ogóle znaczy Rupi? Zacząłem się nad tym zastanawiać szybko przy pisaniu niniejszego wpisu gdyż odruchowo pisałem zamiast „rupi” to „rupii” – przez 2x „i”.
To słowo występuje w języku Guarani i oznacza „poprzez”. Moje pierwsze myśli szły w kierunki Rupii (stąd chyba te 2x „i”) – bez odmiany to „Rupia” czyli jednostka monetarna kilku państw azjatyckich (głównie kojarzy się z Indiami).
Reasumując
Rupi to nowa pożyczka choć przedsiębiorstwo zostało zarejestrowane w KRS’ie już w 2019 roku (ponad 3 lata wcześniej). Wpisy podpisywane Opinie i Recenzje o zgrozo nimi nie są – choć pozyczki-online.com napisały (lub „napisał” – nie wiem jak się odnieść poprawnie gramatycznie – jest Jerzy to może „napisał”) konkretną opinię o elementach, które zostały odczytane w innych witrynach. Komu się przyda? Na pewno każdemu z wpisem w rejestrze dłużników KRD lub ERIF, będzie to na pewno bardzo często wybierana oferta wśród osób szukających czegoś bez zdolności kredytowej (zobacz). Komu się nie przyda? Na pewno komuś, kto w BIK ma zaległości ujawnione lub coś popsute w InfoMonitorze lub KBIG’u. Czy polecam? Nigdy nie polecam pożyczać ale jak już nie ma innego wyjścia to najpierw sprawdzajmy te oferty z pakietami „pierwsza za darmo” a potem dopiero płatne pożyczki.

Od 2005 roku zajmuję się finansami. Pracowałem w bankach i instytucjach pożyczkowych.
Z zawodu jestem programistą i przez wiele lat pracy udało mi się skutecznie wdrożyć wiele moich systemów w bankach, administracji państwowej oraz w prywatnych przedsiębiorstwach i korporacjach.
Przed branżą finansową zajmowałem się wywiadem gospodarczym, zabezpieczeniami informacji cyfrowych i mienia oraz biometrią. Łączę to wszystko jako informatyk śledczy na polu instytucji finansowych.
Co Ty za głupoty piszesz, przecież sprawdzają zdolność kredytową we wszystkich organach które wypisałes że nie
Tu są bazy jakie Rupi sprawdza

jest jak napisałem