Faraon24 » Opinie » Rupi – ich pożyczki online mogą być dla zadłużonych w KRD i ERIF, bez sprawdzania BIK, InfoMonitor lub KBIG (rupi.pl)

Rupi – ich pożyczki online mogą być dla zadłużonych w KRD i ERIF, bez sprawdzania BIK, InfoMonitor lub KBIG (rupi.pl)

Szybko namnożyły się opinie o pożyczkach Rupi (rupi.pl) z tym zastrzeżeniem, że faktycznie są to tylko nagłówki stron a na opinie od klientów przyjdzie jeszcze nieco poczekać. Ważne, że Rupi Finance Sp. z o.o. w swoim formularzu informacyjnym podaje, że mogą być sprawdzane tylko trzy rejestry dłużników.

Bez rejestrów dłużników KRD i ERIF

Wewnętrzne statystyki Faraon24 nie pozostawiają złudzeń co do zapotrzebowania na pożyczki bez sprawdzania rejestrów dłużników (zobacz) – jest bardzo wysokie. Cena nie koniecznie gra pierwsze skrzypce. Monstrualne RRSO na poziomie blisko 700% (dokładnie w chwili publikacji jest to 688,69%) przeraża tylko w pierwszej chwili. Faktycznie tak wysokie RRSO przekłada się na koszt rzędu 185 pln za każde pożyczone 1000 pln.

Dane firmowe to:

Rupi Finance Sp. z o.o.
KRS: 0000768852
NIP: 5272880319
REGON: 38240924000000
adres: Aleja Jana Pawła II 27, 00-867 Warszawa
strona www: rupi.pl

i co ciekawe bo Rupi to nowa pożyczka na rynku – to data rejestracji przedsiębiorstwa wskazująca 2019 rok:

Rupi w KRS'ie z datą wpisu 25 stycznia 2019 roku
dokładnie 25 stycznia 2019 roku przedsiębiorstwo zostało wpisane do rejestru KRS

Dla osób, które borykają się z wpisami w KRD lub w ERIF a inne bazy (w szczególności BIK, InfoMonitor i KBIG) mają wolne od negatywnych wpisów – Rupi to prawdziwa gratka. Dodajemy ją zatem do naszego zestawienia:

Zestawienie pożyczek bez sprawdzania rejestrów dłużników, ewentualnie bez zdolności kredytowej
Rupi też może być traktowana jako opcja bez zdolności kredytowej

Co do kosztów to poprawnie zdiagnozowane zostały na pozyczki-online.com z podsumowanie, że jest to tania pożyczka biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie konkurencję, która udziela płatnych chwilówek (warto podkreślić, że większość firm z chwilówkami ma oferty z pakietem „pierwsza za darmo”). Poprawnie też zdiagnozowano podpisywanie wpisów o Rupii jakoby miały być to opinie klientów czy też recenzje. Na opinie faktycznych klientów jeszcze przyjdzie nam poczekać kilka miesięcy a recenzje pomimo takich podpisów nimi za bardzo nie mogą być co dobrze zobrazował ten cytat :

„Aby sobie wyrobić opinie warto z czegoś skorzystać a nie po prostu napisać. Aby napisać recenzje trzeba z czegoś skorzystać.”

Strony, które podają, że mają recenzje a nie wypełniają definicji recenzji (słownik) to:

  • super-pozyczka.pl
  • pozyczasz.pl
  • loando.pl
  • finansowysupermarket.pl

jest jeszcze kilka totalnych spamów, na które szkoda miejsca w F24.

Sprawdzając opinie o Rupii z „internetów” nie mogę nie wyrazić ambiwalentnego stosunku do wypowiedzi z mamdlugi.pl o tym, że Rupi to klon AlfaKredyt – i tak i nie gdyż większość stron pożyczkowych oparta jest na tym samym schemacie. Tak samo jak większość stron pokazujących listy i zestawienia pożyczek (najczęściej błędnie nazywane rankingami) bazuje na tym samym schemacie – dotyczy to absolutnie całego świata, nie tylko Polski (bo po co zmieniać coś co się sprawdza).

Pozwolę się przyczepić do nazwy Rupi

Rejestry dłużników mamy odhaczone – jest bez sprawdzania KRD i ERIF; opinie też odhaczone – jeszcze czekamy. To co w ogóle znaczy Rupi? Zacząłem się nad tym zastanawiać szybko przy pisaniu niniejszego wpisu gdyż odruchowo pisałem zamiast „rupi” to „rupii” – przez 2x „i”.

To słowo występuje w języku Guarani i oznacza „poprzez”. Moje pierwsze myśli szły w kierunki Rupii (stąd chyba te 2x „i”) – bez odmiany to „Rupia” czyli jednostka monetarna kilku państw azjatyckich (głównie kojarzy się z Indiami).

Reasumując

Rupi to nowa pożyczka choć przedsiębiorstwo zostało zarejestrowane w KRS’ie już w 2019 roku (ponad 3 lata wcześniej). Wpisy podpisywane Opinie i Recenzje o zgrozo nimi nie są – choć pozyczki-online.com napisały (lub „napisał” – nie wiem jak się odnieść poprawnie gramatycznie – jest Jerzy to może „napisał”) konkretną opinię o elementach, które zostały odczytane w innych witrynach. Komu się przyda? Na pewno każdemu z wpisem w rejestrze dłużników KRD lub ERIF, będzie to na pewno bardzo często wybierana oferta wśród osób szukających czegoś bez zdolności kredytowej (zobacz). Komu się nie przyda? Na pewno komuś, kto w BIK ma zaległości ujawnione lub coś popsute w InfoMonitorze lub KBIG’u. Czy polecam? Nigdy nie polecam pożyczać ale jak już nie ma innego wyjścia to najpierw sprawdzajmy te oferty z pakietami „pierwsza za darmo” a potem dopiero płatne pożyczki.

1 1 Głos
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments
jdjdndnnd
jdjdndnnd
1 rok temu
Ocena :
     

Co Ty za głupoty piszesz, przecież sprawdzają zdolność kredytową we wszystkich organach które wypisałes że nie