Strona główna » Opinie » Uwaga na Oglaszamy24 (oglaszamy24.pl) –portal łączący oszustów

Uwaga na Oglaszamy24 (oglaszamy24.pl) –portal łączący oszustów

Oglaszamy24

/Wpis aktualizowany/ Pomimo dat 2016 w 2019 roku wpis nadal aktualny

Portal Oglaszamy24 pojawił się w Faraon24 w sześciu wpisach i pojawiałby się z pewnością w kolejnych gdyby nie jego likwidacja. Od 28 kwietnia 2016 portal został zablokowany bez wcześniejszych ostrzeżeń… ale dostępny jest przez liczne proxy. Portal służył m.in. do wyłudzeń pożyczkowych typu „Nigerian Scam” czy „Na konto”.

Blokada nastąpiła bez wcześniejszych ostrzeżeń a w sieci pojawiają się informacje, że nie będzie możliwości powrotu do poprzednich wiadomości i ogłoszeń.

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na to co może się stać z danymi z portalu jest analiza przez służby – zakładając, że skutecznie przejmą kompletną bazę danych. Pożyczki stanowiły tylko mały fragment oszustw, których dokonywano za pośrednictwem tego narzędzia, odbywał się również handel dokumentami, kontami na słupa, dopalaczami i wszystkim tym o czym wolałbym nigdy nie wspominać (a muszę).


Służby z pewnością miałyby bardzo dużo ciekawej pracy i doskonałą bazę danych aby ją skutecznie wykonywać. Nowe ustawy, nowe procedury i nowe pieniądze mające przepadać na rzecz skarbu państwa – likwidacja i przejęcie bazy danych to byłby dobry krok.

Niewinni też ucierpieli bo oczywiście na ogłaszamy24 nie brakowało osób uczciwych, sądzących, że ten portal jest podobny do np. OLX czy Gumetree – zostali moc zaskoczeni bo wygląda na to, że pieniądze wydane na reklamy przepadają.

Wątek na Kafeteria traktujący o zamknięciu:

http://f.kafeteria.pl/temat/f1/czy-diala-wam-oglaszamy24pl-p_6519167

Status domeny oglaszamy24.pl można sprawdzić tu:

http://www.whois.com/whois/oglaszamy24.pl

Aktualnie (30 kwiecień 2016, 05:28 AM czasu polskiego) bez żadnego problemu łączę się przez proxy z portalem, widzę nowe ogłoszenia itp.

Oglaszamy24

Oglaszamy24

Jak widać na załączonym obrazie nowe ogłoszenia pojawiają się i można czytać stronę przez proxy. Zauważ, że wszedłem w kategorię finansową – widać nowe ogłoszeni pożyczek, których nigdy nikt nie powinien czytać (po to by nie wpaść na pomysł aby na nie odpowiadać).

Podsumowanie

Życzymy portalowi oglaszamy24 aby już nigdy nie był dostępny. Likwidacja takich online’owych miejsc to zawsze uratowanie liczby osób wyrażonej w (grubych) tysiącach przed stratą własnych pieniędzy (oszustwa), wolności (nieuniknione dochodzenia) a przy kupowaniu różnych specyfików (dopalacze) – nawet i życia. Oczywiście – nawet jeśli portal zakończy swoją działalność to online’owe pożyczki (zobacz zestawienie z pożyczkami internetowymi) z pewnością będą dostępne na innych portalach z lepszą lub gorszą moderacją – spraw dla Faraon24 z pewnością nie zabraknie.

ocena
[W sumie: 3 | srednia:5]

19 opinie o “Uwaga na Oglaszamy24 (oglaszamy24.pl) –portal łączący oszustów”

 1. Avatar

  Na portalu oglaszamy24.pl zostalem oszukany 4 razy i prosze nie wierzcie im to są oszusci obiecują ale danego słowa nie dotrzymują, obiecuja złote góry a jak zrobisz przelew to już cisza

  1. Avatar

   To prawda,bo ja tez zostałam oszukana 2 razy na tym samym portalu co Pan,2 miesiące temu w Lipcu,i już nic nie warto nikomu wpłacać,bo oszustów to wszędzie pełno jest.

 2. Avatar

  Policja doskonale wiedziała że na tej stronie sprzedaje sięrzeczy nielegalne. Bez przerwy oszukiwani byli tam ludzie. Wpłacali pieniądze za zakupione niby rzeczy i kontakt sięurywał, częsćz nich zgłaszała na Policje że padła ofiara oszustwa ale Policja umarzała sprawe i nie ścigała sprawców. Prawdopodobnie strona była prowadzona przez służby. Ja straciłem 150zł bo zakupiłem lek ale dostałęm aspiryne a nie drogi lek na recepte.

  https://web.archive.org/web/20151207222421/http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/1110765643/Modafinil-Modvigil-Modalert-200mg-10-szt-75-zl.html

  1. Michał Straus

   Parę lat temu pisałem, że pierwszą osobą, która zarejestrowała domenę oglaszamy24.pl nosiła imię i nazwisko identyczne jak syn jednego z byłych ambasadorów Rzeczypospolitej Polskiej w Irlandii. Obecnie takie dane nie są już dostępne a źródła zniknęły.

   Jako ciekawostkę dodam, że wielokrotnie zgłaszałem łamanie regulaminu Google Ads (wtedy Adsense) i reklamy od Google znikały natychmiast a po 1 do 2 dni pojawiały się ponownie. Trwało to prawie 1 rok i uznałem dalsze zgłaszanie za rzucanie grochu o ścianę – chodziło głównie o handel bronią palną, farmaceutykami i paroma innymi bardzo przykrymi rzeczami nie mających w ogóle nie zbliżających się do określeń typu niemoralne, ohydne, etc.

 3. Jerzy

  Za rządów PO to było, za rządów PiS to jest

  jakoś inne strony np. PO potrafiło blokować a tego nie można? Na OLX też jest mnóstwo “lewizny” a nikomu to nie przeszkadza też.
  Nikt nie kontroluje tego tak naprawdę. Pozostają takie strony z ostrzeżeniami.

 4. Avatar

  Ciekawe jak to działa?
  np ogłoszenie jakiejś masazystki ma po godzinie kilka tysięcy wejść, a innej po paru dniach tylko kilkadziesiąt.
  Wie ktoś?
  Jak w godzine może wejść na ogloszenie kilka tysięcy osób?

  1. Michał Straus

   Sposobów jest wiele,
   najłatwiejszy jest AUTOREFRESHER – wtyczka do przeglądarki automatycznie odświeżająca stronę (jakby się naciskało F5 lub CTRL+R) – ustawia się odstępy czasowe i zostawia takich np. 20 okien. Po godzinie (pewnie mniej) można się cieszyć tysiącami wyświetleń.

   1. Avatar

    A dlaczego ten AUTOREFRESHER działa na jednych anonsach a na innych nie. Sam spróbowałemm powiesić czyjeś ogłoszenie po 10 minutach i oryginał po godz. miał parę tysięcy wyświetleń a moja wierna kopia ledwo setkę a niczym się nie różniły. Czy ktoś może powiedzieć dlaczego.

 5. Avatar

  Duża w tym zasługa naszej policji, która jest gotowa do jakiejkolwiek działalności jedynie w przypadku sfery medialnej.
  Nie ma afery to policja wszystko ma w dupie.

  1. Michał Straus

   Nie wiem gdzie to teraz jest (w starej wersji Faraona) ale był poruszony wątek byłego właściciela domeny oglaszamy24.pl – był to syn byłego ambasadora RP w Irlandii (chyba nie pokręciłem).

   Gdyby nie ten portalik to może nie widać by było jak prosto być anonimowym w sieci i wyczyniać demolkę w portfelach innych (tzn. kraść bezkarnie).

   Za każdym razem kiedy w TV Policjant mówi, że nikt nie jest anonimowy w sieci to śmieję się ponuro w tle głowy mając właśnie z góry listy oglaszamy24 (lista nie jest długa wcale).

 6. Avatar

  Laptop za darmo? Czy wy ludzie na prawdę myślicie, że sprzęt ktoś da wam za darmo? Rozumiem coś max warte 20 zł ale nie laptop.. Co wy macie w głowach? Siano?

  1. Michał Straus

   Wtrącę 3 grosze:

   często ludzie coś oddają za darmo, moja żona na Facebook’u często coś wystawia po dzieciakach nawet tylko żeby ktoś przyjechał i odebrał za darmo;

   w Radio Maryja kiedyś słyszałem taki cały program – ludzie dzwonili o mówili np. “mam stary telewizor, chętnie oddam komuś kto potrzebuje; trzeba tylko go sobie odebrać albo mogę wysłać”

   Na numer z darmowymi rzeczami z portali ogłoszeniowych gdzie trzeba tylko za przesyłkę zapłacić – jest jeden sposób:
   mianowicie – kuriera można samemu zlecić i wysłać pod wskazany adres, można to zrobić przez internet; to wygodniejsza forma dla darczyńcy więc jeśli się nie zgadza na coś takiego to wiadomo, że chce “przykleić” pieniążki za wysyłkę od wielu osób (wielu zależy od zakresu, może być 10, może być 10 tysięcy)

Dodaj komentarz / opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.