Faraon24 » Opinie » Uwaga na Oglaszamy24 (oglaszamy24.pl) –portal łączący oszustów

Uwaga na Oglaszamy24 (oglaszamy24.pl) –portal łączący oszustów

Oglaszamy24

/Wpis aktualizowany/ Pomimo dat 2016 w 2019 roku wpis nadal aktualny

Portal Oglaszamy24 pojawił się w Faraon24 w sześciu wpisach i pojawiałby się z pewnością w kolejnych gdyby nie jego likwidacja. Od 28 kwietnia 2016 portal został zablokowany bez wcześniejszych ostrzeżeń… ale dostępny jest przez liczne proxy. Portal służył m.in. do wyłudzeń pożyczkowych typu „Nigerian Scam” czy „Na konto”.

Blokada nastąpiła bez wcześniejszych ostrzeżeń a w sieci pojawiają się informacje, że nie będzie możliwości powrotu do poprzednich wiadomości i ogłoszeń.

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na to co może się stać z danymi z portalu jest analiza przez służby – zakładając, że skutecznie przejmą kompletną bazę danych. Pożyczki stanowiły tylko mały fragment oszustw, których dokonywano za pośrednictwem tego narzędzia, odbywał się również handel dokumentami, kontami na słupa, dopalaczami i wszystkim tym o czym wolałbym nigdy nie wspominać (a muszę).


Służby z pewnością miałyby bardzo dużo ciekawej pracy i doskonałą bazę danych aby ją skutecznie wykonywać. Nowe ustawy, nowe procedury i nowe pieniądze mające przepadać na rzecz skarbu państwa – likwidacja i przejęcie bazy danych to byłby dobry krok.

Niewinni też ucierpieli bo oczywiście na ogłaszamy24 nie brakowało osób uczciwych, sądzących, że ten portal jest podobny do np. OLX czy Gumetree – zostali moc zaskoczeni bo wygląda na to, że pieniądze wydane na reklamy przepadają.

Wątek na Kafeteria traktujący o zamknięciu:

http://f.kafeteria.pl/temat/f1/czy-diala-wam-oglaszamy24pl-p_6519167

Status domeny oglaszamy24.pl można sprawdzić tu:

http://www.whois.com/whois/oglaszamy24.pl

Aktualnie (30 kwiecień 2016, 05:28 AM czasu polskiego) bez żadnego problemu łączę się przez proxy z portalem, widzę nowe ogłoszenia itp.

Oglaszamy24
Oglaszamy24

Jak widać na załączonym obrazie nowe ogłoszenia pojawiają się i można czytać stronę przez proxy. Zauważ, że wszedłem w kategorię finansową – widać nowe ogłoszeni pożyczek, których nigdy nikt nie powinien czytać (po to by nie wpaść na pomysł aby na nie odpowiadać).

Podsumowanie

Życzymy portalowi oglaszamy24 aby już nigdy nie był dostępny. Likwidacja takich online’owych miejsc to zawsze uratowanie liczby osób wyrażonej w (grubych) tysiącach przed stratą własnych pieniędzy (oszustwa), wolności (nieuniknione dochodzenia) a przy kupowaniu różnych specyfików (dopalacze) – nawet i życia. Oczywiście – nawet jeśli portal zakończy swoją działalność to online’owe pożyczki z pewnością będą dostępne na innych portalach z lepszą lub gorszą moderacją – spraw dla Faraon24 z pewnością nie zabraknie.

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

20 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Najlepiej zjebany portal społecznościowy, same pizdy oszustki, kurwa żeby się z kimś poznać to chyba z 10 lat by trzrba było czekać na jedno ogłoszenie prawdziwe. Widać jakie zjebane prawo jest w tym kretyńskim państwie skoro takie zjeby istnieją w necie. Najlepsze oferty są kurewek bo przynajmniej konkretnie tyle i tyle za godzinę

Radosław
3 lat temu

Ciągle są nowe ogłoszenia z pożyczkami od 1% do 3% RRSO. Totalnie nie kapuje jak można cięgle w to iść. Jak mi się ogłoszenie obok wyświetla, że mogę kupić sobie rzeczy zabronione to jak można ufać, że pożyczkę się dostanie….

Monika
Monika
3 lat temu

To prawda,bo ja tez zostałam oszukana 2 razy na tym samym portalu co Pan,2 miesiące temu w Lipcu,i już nic nie warto nikomu wpłacać,bo oszustów to wszędzie pełno jest.

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  Monika

Ja też zostałam oszukana na 5zł bo Pani oferowała mi pożyczkę więc wpłaciłam 5zł i cisza do tej pory.

deefvregvr
deefvregvr
4 lat temu

Policja doskonale wiedziała że na tej stronie sprzedaje sięrzeczy nielegalne. Bez przerwy oszukiwani byli tam ludzie. Wpłacali pieniądze za zakupione niby rzeczy i kontakt sięurywał, częsćz nich zgłaszała na Policje że padła ofiara oszustwa ale Policja umarzała sprawe i nie ścigała sprawców. Prawdopodobnie strona była prowadzona przez służby. Ja straciłem 150zł bo zakupiłem lek ale dostałęm aspiryne a nie drogi lek na recepte.

https://web.archive.org/web/20151207222421/http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/1110765643/Modafinil-Modvigil-Modalert-200mg-10-szt-75-zl.html

Jerzy
Jerzy
5 lat temu

Za rządów PO to było, za rządów PiS to jest

jakoś inne strony np. PO potrafiło blokować a tego nie można? Na OLX też jest mnóstwo „lewizny” a nikomu to nie przeszkadza też.
Nikt nie kontroluje tego tak naprawdę. Pozostają takie strony z ostrzeżeniami.

wicus
wicus
5 lat temu

Co tu wiecej pisac .! DURNA I PAZERNA IZABELA Frajerow nie sieja ,Sami sie rodza.

Jerzy
Jerzy
5 lat temu

Ale jaki to ma sens dla dającego reklamę?
Przecież on nie daje reklamy dla siebie.

Jerzy
Jerzy
5 lat temu

Ciekawe jak to działa?
np ogłoszenie jakiejś masazystki ma po godzinie kilka tysięcy wejść, a innej po paru dniach tylko kilkadziesiąt.
Wie ktoś?
Jak w godzine może wejść na ogloszenie kilka tysięcy osób?

Jerzy
Jerzy
5 lat temu
Reply to  Michał Straus

A dlaczego ten AUTOREFRESHER działa na jednych anonsach a na innych nie. Sam spróbowałemm powiesić czyjeś ogłoszenie po 10 minutach i oryginał po godz. miał parę tysięcy wyświetleń a moja wierna kopia ledwo setkę a niczym się nie różniły. Czy ktoś może powiedzieć dlaczego.

Jerzy
Jerzy
5 lat temu

Duża w tym zasługa naszej policji, która jest gotowa do jakiejkolwiek działalności jedynie w przypadku sfery medialnej.
Nie ma afery to policja wszystko ma w dupie.

max
max
5 lat temu

Laptop za darmo? Czy wy ludzie na prawdę myślicie, że sprzęt ktoś da wam za darmo? Rozumiem coś max warte 20 zł ale nie laptop.. Co wy macie w głowach? Siano?

Nieznajoma
Nieznajoma
2 lat temu
Reply to  Michał Straus

Mąż nie żyje sama wychowuje 3 dzieci ciężko pracuję ogłosiłam że potrzebuje laptopa fo nauki fla dzieci może ktoś ma co nie jest jóż potrzebny skontaktował sie pan zaoferował pomoc że tylko za przesyłkę mam zapłacić przelałam mu 30zł niemam laptopa ani 30 zł ten człowiek wstydu niema żeby kobietę z 3 dzieci oszukać to trzeba być bydlakiem naprawde to jest jego tel uważajcie na tego oszusta to jego numer telefonu jest 791559905 imię jest zapewne fałszywe i nazwisko później skojarzyłam po fakcie Wydra Czesław uważajcie na tego oszusta ciekawe ile osób w ten sposób oszukał e ten sposób znalazł se sposób zarabiania pieniędzy krzywdząc inne osoby co ciężko muszą pracować ten portal powinien być zlikwidowany nikt ich niesprawdza ze to oszuści