Pożyczki przez Internet » Opinie » Uwaga na Oglaszamy24 (oglaszamy24.pl) –portal łączący oszustów

Uwaga na Oglaszamy24 (oglaszamy24.pl) –portal łączący oszustów

Oglaszamy24

/Wpis aktualizowany/ Pomimo dat 2016 w 2019 roku wpis nadal aktualny

Portal Oglaszamy24 pojawił się w Faraon24 w sześciu wpisach i pojawiałby się z pewnością w kolejnych gdyby nie jego likwidacja. Od 28 kwietnia 2016 portal został zablokowany bez wcześniejszych ostrzeżeń… ale dostępny jest przez liczne proxy. Portal służył m.in. do wyłudzeń pożyczkowych typu „Nigerian Scam” czy „Na konto”.

Blokada nastąpiła bez wcześniejszych ostrzeżeń a w sieci pojawiają się informacje, że nie będzie możliwości powrotu do poprzednich wiadomości i ogłoszeń.

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na to co może się stać z danymi z portalu jest analiza przez służby – zakładając, że skutecznie przejmą kompletną bazę danych. Pożyczki stanowiły tylko mały fragment oszustw, których dokonywano za pośrednictwem tego narzędzia, odbywał się również handel dokumentami, kontami na słupa, dopalaczami i wszystkim tym o czym wolałbym nigdy nie wspominać (a muszę).


Służby z pewnością miałyby bardzo dużo ciekawej pracy i doskonałą bazę danych aby ją skutecznie wykonywać. Nowe ustawy, nowe procedury i nowe pieniądze mające przepadać na rzecz skarbu państwa – likwidacja i przejęcie bazy danych to byłby dobry krok.

Niewinni też ucierpieli bo oczywiście na ogłaszamy24 nie brakowało osób uczciwych, sądzących, że ten portal jest podobny do np. OLX czy Gumetree – zostali moc zaskoczeni bo wygląda na to, że pieniądze wydane na reklamy przepadają.

Wątek na Kafeteria traktujący o zamknięciu:

http://f.kafeteria.pl/temat/f1/czy-diala-wam-oglaszamy24pl-p_6519167

Status domeny oglaszamy24.pl można sprawdzić tu:

http://www.whois.com/whois/oglaszamy24.pl

Aktualnie (30 kwiecień 2016, 05:28 AM czasu polskiego) bez żadnego problemu łączę się przez proxy z portalem, widzę nowe ogłoszenia itp.

Oglaszamy24

Oglaszamy24

Jak widać na załączonym obrazie nowe ogłoszenia pojawiają się i można czytać stronę przez proxy. Zauważ, że wszedłem w kategorię finansową – widać nowe ogłoszeni pożyczek, których nigdy nikt nie powinien czytać (po to by nie wpaść na pomysł aby na nie odpowiadać).

Podsumowanie

Życzymy portalowi oglaszamy24 aby już nigdy nie był dostępny. Likwidacja takich online’owych miejsc to zawsze uratowanie liczby osób wyrażonej w (grubych) tysiącach przed stratą własnych pieniędzy (oszustwa), wolności (nieuniknione dochodzenia) a przy kupowaniu różnych specyfików (dopalacze) – nawet i życia. Oczywiście – nawet jeśli portal zakończy swoją działalność to online’owe pożyczki (zobacz zestawienie z pożyczkami internetowymi) z pewnością będą dostępne na innych portalach z lepszą lub gorszą moderacją – spraw dla Faraon24 z pewnością nie zabraknie.

ocena
[W sumie: 3 | srednia:5]
guest
17 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Reklamy Google Ads nie wyświetlają się na stronie – trudno odgadnąć cel ogłoszeń kiedy nie ma bezpośredniego zarobku dla anonimowego autora fejkowych informacji i ogłoszeń mocno wprowadzających w błąd tym bardziej na portalu łączącym oszustów Oglaszamy24. […]

deefvregvr
deefvregvr
1 miesiąc temu

Policja doskonale wiedziała że na tej stronie sprzedaje sięrzeczy nielegalne. Bez przerwy oszukiwani byli tam ludzie. Wpłacali pieniądze za zakupione niby rzeczy i kontakt sięurywał, częsćz nich zgłaszała na Policje że padła ofiara oszustwa ale Policja umarzała sprawe i nie ścigała sprawców. Prawdopodobnie strona była prowadzona przez służby. Ja straciłem 150zł bo zakupiłem lek ale dostałęm aspiryne a nie drogi lek na recepte.

https://web.archive.org/web/20151207222421/http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/1110765643/Modafinil-Modvigil-Modalert-200mg-10-szt-75-zl.html

trackback

[…] poznają stali czytelnicy jest to ogłoszenie z Ogłszamy24 – portalu znanego z łączenia ze sobą oszustów i ich ofiary (bo tylko mała część ofert […]

redakcja faraon24.pl
Jerzy
1 rok temu

Za rządów PO to było, za rządów PiS to jest

jakoś inne strony np. PO potrafiło blokować a tego nie można? Na OLX też jest mnóstwo “lewizny” a nikomu to nie przeszkadza też.
Nikt nie kontroluje tego tak naprawdę. Pozostają takie strony z ostrzeżeniami.

wicus
wicus
1 rok temu

Co tu wiecej pisac .! DURNA I PAZERNA IZABELA Frajerow nie sieja ,Sami sie rodza.

Jerzy
Jerzy
1 rok temu

Ale jaki to ma sens dla dającego reklamę?
Przecież on nie daje reklamy dla siebie.

Jerzy
Jerzy
1 rok temu

Ciekawe jak to działa?
np ogłoszenie jakiejś masazystki ma po godzinie kilka tysięcy wejść, a innej po paru dniach tylko kilkadziesiąt.
Wie ktoś?
Jak w godzine może wejść na ogloszenie kilka tysięcy osób?

Jerzy
Jerzy
1 rok temu
Reply to  Michał Straus

A dlaczego ten AUTOREFRESHER działa na jednych anonsach a na innych nie. Sam spróbowałemm powiesić czyjeś ogłoszenie po 10 minutach i oryginał po godz. miał parę tysięcy wyświetleń a moja wierna kopia ledwo setkę a niczym się nie różniły. Czy ktoś może powiedzieć dlaczego.

Jerzy
Jerzy
1 rok temu

Duża w tym zasługa naszej policji, która jest gotowa do jakiejkolwiek działalności jedynie w przypadku sfery medialnej.
Nie ma afery to policja wszystko ma w dupie.

max
max
1 rok temu

Laptop za darmo? Czy wy ludzie na prawdę myślicie, że sprzęt ktoś da wam za darmo? Rozumiem coś max warte 20 zł ale nie laptop.. Co wy macie w głowach? Siano?