Currently set to Index
Currently set to Follow

Uwaga na Oglaszamy24 (oglaszamy24.pl) –portal łączący oszustów

Oglaszamy24

/Wpis aktualizowany/ Pomimo dat 2016 w 2019 roku wpis nadal aktualny

Portal Oglaszamy24 pojawił się w Faraon24 w sześciu wpisach i pojawiałby się z pewnością w kolejnych gdyby nie jego likwidacja. Od 28 kwietnia 2016 portal został zablokowany bez wcześniejszych ostrzeżeń… ale dostępny jest przez liczne proxy. Portal służył m.in. do wyłudzeń pożyczkowych typu „Nigerian Scam” czy „Na konto”.

Blokada nastąpiła bez wcześniejszych ostrzeżeń a w sieci pojawiają się informacje, że nie będzie możliwości powrotu do poprzednich wiadomości i ogłoszeń.

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na to co może się stać z danymi z portalu jest analiza przez służby – zakładając, że skutecznie przejmą kompletną bazę danych. Pożyczki stanowiły tylko mały fragment oszustw, których dokonywano za pośrednictwem tego narzędzia, odbywał się również handel dokumentami, kontami na słupa, dopalaczami i wszystkim tym o czym wolałbym nigdy nie wspominać (a muszę).


Służby z pewnością miałyby bardzo dużo ciekawej pracy i doskonałą bazę danych aby ją skutecznie wykonywać. Nowe ustawy, nowe procedury i nowe pieniądze mające przepadać na rzecz skarbu państwa – likwidacja i przejęcie bazy danych to byłby dobry krok.

Niewinni też ucierpieli bo oczywiście na ogłaszamy24 nie brakowało osób uczciwych, sądzących, że ten portal jest podobny do np. OLX czy Gumetree – zostali moc zaskoczeni bo wygląda na to, że pieniądze wydane na reklamy przepadają.

Wątek na Kafeteria traktujący o zamknięciu:

http://f.kafeteria.pl/temat/f1/czy-diala-wam-oglaszamy24pl-p_6519167

Status domeny oglaszamy24.pl można sprawdzić tu:

http://www.whois.com/whois/oglaszamy24.pl

Aktualnie (30 kwiecień 2016, 05:28 AM czasu polskiego) bez żadnego problemu łączę się przez proxy z portalem, widzę nowe ogłoszenia itp.

Oglaszamy24

 

Oglaszamy24

Jak widać na załączonym obrazie nowe ogłoszenia pojawiają się i można czytać stronę przez proxy. Zauważ, że wszedłem w kategorię finansową – widać nowe ogłoszeni pożyczek, których nigdy nikt nie powinien czytać (po to by nie wpaść na pomysł aby na nie odpowiadać).

Wpisy w Faraon24 z wątkiem oglaszamy24:

Podsumowanie

Życzymy portalowi oglaszamy24 aby już nigdy nie był dostępny. Likwidacja takich online’owych miejsc to zawsze uratowanie liczby osób wyrażonej w (grubych) tysiącach przed stratą własnych pieniędzy (oszustwa), wolności (nieuniknione dochodzenia) a przy kupowaniu różnych specyfików (dopalacze) – nawet i życia. Oczywiście – nawet jeśli portal zakończy swoją działalność to online’owe pożyczki z pewnością będą dostępne na innych portalach z lepszą lub gorszą moderacją – spraw dla Faraon24 z pewnością nie zabraknie.

ocena
[W sumie: 3 | srednia:5]

 1. Avatar

  Laptop za darmo? Czy wy ludzie na prawdę myślicie, że sprzęt ktoś da wam za darmo? Rozumiem coś max warte 20 zł ale nie laptop.. Co wy macie w głowach? Siano?

  1. Michael Straus

   Wtrącę 3 grosze:

   często ludzie coś oddają za darmo, moja żona na Facebook’u często coś wystawia po dzieciakach nawet tylko żeby ktoś przyjechał i odebrał za darmo;

   w Radio Maryja kiedyś słyszałem taki cały program – ludzie dzwonili o mówili np. „mam stary telewizor, chętnie oddam komuś kto potrzebuje; trzeba tylko go sobie odebrać albo mogę wysłać”

   Na numer z darmowymi rzeczami z portali ogłoszeniowych gdzie trzeba tylko za przesyłkę zapłacić – jest jeden sposób:
   mianowicie – kuriera można samemu zlecić i wysłać pod wskazany adres, można to zrobić przez internet; to wygodniejsza forma dla darczyńcy więc jeśli się nie zgadza na coś takiego to wiadomo, że chce „przykleić” pieniążki za wysyłkę od wielu osób (wielu zależy od zakresu, może być 10, może być 10 tysięcy)

 2. Avatar

  Duża w tym zasługa naszej policji, która jest gotowa do jakiejkolwiek działalności jedynie w przypadku sfery medialnej.
  Nie ma afery to policja wszystko ma w dupie.

  1. Michael Straus

   Nie wiem gdzie to teraz jest (w starej wersji Faraona) ale był poruszony wątek byłego właściciela domeny oglaszamy24.pl – był to syn byłego ambasadora RP w Irlandii (chyba nie pokręciłem).

   Gdyby nie ten portalik to może nie widać by było jak prosto być anonimowym w sieci i wyczyniać demolkę w portfelach innych (tzn. kraść bezkarnie).

   Za każdym razem kiedy w TV Policjant mówi, że nikt nie jest anonimowy w sieci to śmieję się ponuro w tle głowy mając właśnie z góry listy oglaszamy24 (lista nie jest długa wcale).

 3. Avatar

  Ciekawe jak to działa?
  np ogłoszenie jakiejś masazystki ma po godzinie kilka tysięcy wejść, a innej po paru dniach tylko kilkadziesiąt.
  Wie ktoś?
  Jak w godzine może wejść na ogloszenie kilka tysięcy osób?

  1. Michael Straus

   Sposobów jest wiele,
   najłatwiejszy jest AUTOREFRESHER – wtyczka do przeglądarki automatycznie odświeżająca stronę (jakby się naciskało F5 lub CTRL+R) – ustawia się odstępy czasowe i zostawia takich np. 20 okien. Po godzinie (pewnie mniej) można się cieszyć tysiącami wyświetleń.

   1. Avatar

    A dlaczego ten AUTOREFRESHER działa na jednych anonsach a na innych nie. Sam spróbowałemm powiesić czyjeś ogłoszenie po 10 minutach i oryginał po godz. miał parę tysięcy wyświetleń a moja wierna kopia ledwo setkę a niczym się nie różniły. Czy ktoś może powiedzieć dlaczego.

 4. Jerzy

  Za rządów PO to było, za rządów PiS to jest

  jakoś inne strony np. PO potrafiło blokować a tego nie można? Na OLX też jest mnóstwo „lewizny” a nikomu to nie przeszkadza też.
  Nikt nie kontroluje tego tak naprawdę. Pozostają takie strony z ostrzeżeniami.

Opinie internautów

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.