Faraon24 » Opinie » Król Pożyczek (krolpozyczek.pl) MalitaTM zbiera dane dla Bocian Pożyczki, cofa do rankingu i podaje co najmniej nieaktualne dane o pożyczkach.

Król Pożyczek (krolpozyczek.pl) MalitaTM zbiera dane dla Bocian Pożyczki, cofa do rankingu i podaje co najmniej nieaktualne dane o pożyczkach.

krolpozyczek.pl

Aktualizacja 11 sierpień 2022: właściciel rzeczowej strony przesłał prośbę o usunięcie tego wpisu. Wskazywał generalnie na nieaktualność. Opinia niżej prezentowana jest z grudnia 2021 – weź to czytelniku pod uwagę. Poproszono właściciela o przesłanie sprostowania by je tu opublikować.

Bocian Pożyczki to jedna z najdroższych pożyczek na rynku. Firma MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego
Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 prowadzi wiele stron jak Król Pożyczek (krolpozyczek.pl). Wykupione są reklamy w Google a jedyna opinia o tej stronie została napisana na innej stronie przez tą samą firmę czyli MalitaTM.

Marketing dźwignią handlu – ale co ma do tego jeśli opinie w internecie pisze się samemu sobie. Opinia stronie Król Pożyczek znajduje się tutaj:

https://super-pozyczka.pl/opinie-o-pozyczkach/krolpozyczek-pl/

Obydwie strony krolpozyczek.pl i super-pozyczka.pl są prowadzone przez tą samą osobę czego dowodzą treści polityk prywatności:

z super-pozyczka.pl

oraz

z krolpozyczek.pl

Reklama w Google wygląda tak:

z google.pl

W opisie reklamy mamy napisane, że mają to być pożyczki na raty 24/7 czyli mają być udzielane całodobowo. Czy tak jest? Raczej nie. Dlaczego? Dlatego:

Wskazana firma Everest Finanse S.A. to Bocian Pożyczki. Firma dobrze znana, szczególnie z tego, że udziela pożyczek w domu klienta i z tego, że jest bardzo droga. Pożyczek 24/7 nie udziela.

Ale jest też lista pożyczek – taka standardowa, która znajduje się na większości stron pożyczkowych. Aby otworzyć tą stronę z listą trzeba kliknąć przycisk „WSTECZ” w przeglądarce – wydawałoby się, że będzie przejście do strony głównej ale lądujemy już na nowej stronie:

OK, jest tam pożyczka całodobowa Wonga 24H ale tak to jest to zwykła lista chwilówek i pozabankowych pożyczek na raty. Ba, są też banki. Wygląda to w całości tak:

Ciekawa jest treść przycisku „SPRAWDŹ BEZPŁATNIE” – nic odkrywczego, zawsze można bezpłatnie wejść na każdą dowolną stronę, przez którą dana firma pozabankowa udziela pożyczek pod swoją marką (lub bank).

Są też oceny. Nie wiadomo jak je ustalono gdyż nie ma możliwości oddawania głosów przez użytkowników. Są to po prostu wartości wpisane na stałe aby pokazywać przyciągające wzrok gwiazdki.

Aktualność też pozostawia wiele do życzenia. Dane o okresach i kwotach po prostu ni jak mają się do rzeczywistości.

Informacja o braku weryfikacji baz takich jak BIK czy KRD też wprowadza w błąd: chociażby pierwsza pozycja Hapipożyczki jest opisana, że jest bez weryfikacji BIK, KRD i BIG (przy czym KRD to jeden z BIG-ów – ot takie wtrącenie). A ta firma weryfikuje od lewa do prawa wszystkie bazy. Oczywiście chodzi o przyciągnięcie uwagi.

Na stronie super-pozyczka.pl też są takie fikcyjne dane podane. Jest to zły standard ale jednak powielany na większości stron z ofertami pożyczek.

W stopce mamy też dziwne informacje:

Nie wiadomo czego ten przykład reprezentatywny dotyczy, wygląda na wyssany z palca i na dodatek jest datowany na 1 lipca 2020 roku – ciut nieaktualne.

Dalej jest podane, że te pożyczki są od 61 dni do 36 miesięcy – ach tak – chodzi o to, że Google nie pozwala na publikowanie reklam pożyczek poniżej 61 dni. Pierwszy lepszy przykład z Faraon24 to Udzielamy.pl – tam też kłuje w oczy podawanie zmyślonych informacji o pożyczkach.

Wpis mógłby być 100x dłuższy ale nadal byłby w tym samym tonie.

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments