Faraon24 » Opinie » ProfiMax – korci żeby wziąć pożyczkę na depozyt acz to wałek

ProfiMax – korci żeby wziąć pożyczkę na depozyt acz to wałek

ProfiMax (aka 21382.sopsorr.click)

Tak, wałek, przekręt, od razu po słowach w reklamie w stylu „jeśli nie obejrzysz reklamy do końca stracisz pewny łatwy zarobek” itp itd. Tak ProfiMax nakłoniło mnie przez YouTube aby kliknąć… a właściwie to kliknąłem w „21382.sopsorr.click” bo na taką stronę mnie przekierowało… a tam od razu chcą żebym wpłacił 1000 zł LOL. Czytaj dalej…

Pożyczka korci… socjotechnika i FOMO

„Miliony ludzi są już z nami” – wow, skoro miliony już w tym siedzą to ja też chcę zarobić, może wezmę pożyczkę bo to tylko 1000 zł a przecież mogą ją wziąć darmową. Nadto obiecuje się:

„Wysokie dochody” – także wsparcie, jakiegoś menadżera osobistego, piszą, że codziennie otrzymam od 500 zł – przecież ten 1000 zł to w 2 dni się zwróci… FOMO

takie teksty dają:

Zachęcające teksty ProfiMax

Aaaaa, „Twoje miejsce przepadnie. A razem z nim, Twoje pieniądze” Aaaaaa…. F*ck natychmiast trzeba się zarejestrować bo to jest MOJA SZANSA. I mamy FOMO.

FOMO – czym jest

To skrót od Fear Of Missing Out – strach przed przegapieniem, określenie to dotyczy głównie giełd finansowych – kiedy wszyscy zarabiają, coś tam rośnie w cenie też chcesz kupić i klikasz, na ogół „na górce” a potem nagle wszystko spada.

ProfiMax też takie FOMO chce wywołać.

Techniczne, co mówią serwery

Strona, pod którą ma być Profit Maximizer czyli „21382.sopsorr.click” została zarejestrowana 5 stycznia 2024, dziś jest 17 czyli 12 dni temu. 12 dni i „oni” tam mówią o jakiś milionach, że to działa itp itd etc. W bazie WHO IS wygląda to tak:

Oczywiście zarejestrowane w kraju typu IS czyli Islandia (piszę „typu” bo chodzi o coś innego niż spodziewać by się można po legalnym biznesie w Polsce), CloudFlare (strona www) to usługa, której głównym celem jest zabezpieczenie informacji o faktycznej lokalizacji serwera (pomaga też z innymi rzeczami ale generalnie przy „wałkach” pomaga to unikać „kłopotów” z wykryciem sprawcy).

Dali wideo

Wyżej na obrazku widać, że jest wideo dodane, zgrałem sobie je (archiwum tutaj). Jest niskiej jakości, ciężko powiedzieć na pewno czy na pewno te osoby, które tam mówią naprawdę mówią to co mówią czy to fejk, jakieś AI.

Tam głos mówi, że jego żona była w ciąży, zaawansowanej oczywiście… że próbował różnych systemów i go oszukali, dopiero ProfiMax (mówi Profit Maximizer). Mówi o jakiś milionach, które zarobił. Ba… nawet to fejkowe wideo mówi, że pokaże zaraz na żywo jak zarobił… na żywo LOL.

Przypominam, że po kliknięciu w reklamę na YouTube przekierowało mnie na stronę pod adresem „21382.sopsorr.click” – już samo to jest odstraszające… ale sam codziennie zajmuje się takimi rzeczami to od razu widzę, że to „wałek”… acz wiem, że to działa i wielu z Was się „zastanawia”…

Podsumowanie

Na stronce piszą nawet, że pisały o nich media, też fejk. Raz tem jest, że trzeba wpłacić na depozyt 1000 zł, dalej jest jakieś 1200, w wideo głos mówi o 1000 EUR, wcześniej o 250 EUR. Głos obiecuje też, że wpłaca coś na cele charytatywne. 2,1 mln EUR w rok zarobił… Tak działa FOMO… 100 pierwszy osób mam być tylko zaproszonych, oczywiście zostało tylko kilka miejsc (bez obaw, codziennie będzie tylko kilka miejsc, zawsze będzie kilka miejsc żebyś akurat Ty zdążył).

Jeśli w to wejdziesz to stracisz wszystko, to Ci mogę obiecać. Strona działa 12 dni, jej dane rejestrowe są ukryte, sprawców takich „wałków” na ogół się nie „łapie”. Nic nie wpłacajcie, nie bierzcie żadnych pożyczek na to. Wiem, że te darmowe kuszą (sam od razu pomyślałem Vivus albo Smart Pożyczka, ludzie często biorą je żeby kupić na FOMO kryptowaluty itp.

5 1 Głos
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments
An1a
An1a
4 miesięcy temu
Ocena :
     

Nie od razu zauważyłam wałek ale w miarę szybko.
Chwila poszukania w google i wyskoczyło parę jeszcze innych opinii o tym.
Dobry blog.

Mirek
Mirek
5 miesięcy temu

Samo „logowanie” na strony do banku jest już fejkowe, mogli się wysilić bardziej.