Faraon24 » Opinie » Piąteczka – kolejna pożyczka, której nie mogę znaleźć a tego szukacie, obawiam się, że to kolejna podpucha dla zadłużonych

Piąteczka – kolejna pożyczka, której nie mogę znaleźć a tego szukacie, obawiam się, że to kolejna podpucha dla zadłużonych

Tego jeszcze nie widziałem, pojawiło się w propozycjach wyszukiwań dla słów powiązanych z pożyczkami. Od razu skojarzyło mi się z Dziesiątką bo Dziesiątka jest i ma się dobrze i przeszła na pożyczki online. Ale Piąteczka… szybko pokażę parę zrzutów, jeśli macie jakieś info co to jest dajcie znać w komentarzu pod wpisem. Spoiler: może chodzić o Fines bo mieli coś takiego 3 lata wstecz ale na ich stronach nie ma takiej oferty, na FB się pojawił kiedyś taki wpis ale na liście ich produktów to nie występuje.

Znalazłem tą podpowiedź szukając Finva (ta spółka co w Wandoo jest kredytodawcą):

No ewidentnie gdzieś ktoś coś widział, słyszał etc. związanego z nazwą Piąteczka w świecie pożyczkowym. To się samo tam nie wymyśla.

Jest parę firm, które mają to słowo w nazwie, jest też strona www piateczka.pl ale to są naprawy samochodów po stłuczce. Większość firm, które mają Piąteczkę w nazwie to albo coś związanego z edukacją albo kwiaciarnie.

Wyszukiwanie tej nazwy daje praktycznie zerowe rezultaty, jest znowu to ERNE z fejkowo generowaną treścią, już nawet nie podam linku bo to lipton. Uważajcie na to ERNE bo nic tam się nie dowiecie a można coś jeszcze stracić. Ale dam zrzut jak to tam wygląda:

Są trzy zaznaczenia, pierwsze to adres www, drugie to reklama Getin Banku (bo właśnie na takich fejkach chodzi abyście klikali w reklamy, trzecie to esencja fejkowej strony czyli napisane jest, że opinie o pożyczkach w Piąteczce są pozytywne ale nie ma żadnych nigdzie opinii, z kosmosu te teksty, generowane jest to automatem, nic wspólnego z rzeczywistością to nie ma. Powtarzam, uważajcie na tą stronę.

Ale dokopałem się w końcu do czegoś związanego z pożyczkami, chodzi o Fines:

I teraz tak, jeśli szukacie tego i faktycznie chodzi o Finest to OK, jeśli natomiast (popatrzcie parę wpisów wcześniejszych w dziale „opinie”) ktoś w sieci używa tej nazwy i namawia do jakiś przedpłat, wysyłania skanów dowodu osobistego, jakiś szybkich przelewów to miejcie się na baczności.

Takie namawianie w sieci ma najczęściej związek z ofertami dla zadłużonych bo są najbardziej zdesperowani w chęci pozyskania kolejnych pożyczek i płaca krocie za opłaty transferowe, jakieś ubezpieczenia i inne cuda.

P.S. to może zbieg okoliczności ale popatrzcie na dowód wyżej jest tam 18 września 2019 a dziś jest 18 września 2022.

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments