Faraon24 » Opinie » Uwaga na Meta Finance bo tym razem pożyczki 100 000 zł online od konsultanta OLX

Uwaga na Meta Finance bo tym razem pożyczki 100 000 zł online od konsultanta OLX

Z daleka pachnie dokładnie tak samo jak Orio Expert. Śmiem twierdzić, że Meta Finance jest kropla w kroplę tym samym. Konto w OLX powstało stosunkowo niedawno bo w maju 2022 roku (jak się domyślam są inne, były inne i będą inne).

W tym miejscu zachęcam do sprawdzenie Orio Expert pod tym linkiem a teraz pokrótce omówię dlaczego powinna zapalać się czerwona lampka przy takich ofertach.

Wszystkie oferty wyglądają z nagłówków tak jak na liście poniżej od użytkownika „1jsnZ8”:

Jak widać przy każdym anonsie jest nagłówek „szybka pożyczka, kredyt prywatny be BIK, KRD – wypłata w 24h”. Od razu widać jaka grupa osób jest targetem Meta Finance.

Chodzi o osoby, które nie spłacają swoich kredytów – czyli jest bez BIK,

które mają inne niespłacone zobowiązania (np. rachunki, mandaty, faktury) – czyli jest bez KRD,

którym się spieszy – jest szybka i jest wypłata w 24h

a zaglądają do środka jeszcze mam wprost napisane, że to dla osób bez zdolności kredytowej – czyli takich klientów, którzy nie tyle są zagrożeniem dla pożyczkodawcy, że nie spłacą ale zagrożeniem dla samych siebie bo ciągle chcą brać a nie chcą oddawać.

Piszą dokładnie tak:

Ta szybka pożyczka ma mi pomóc w trudnej sytuacji finansowej – a po prawdzie brak zdolności kredytowej jest po to aby właśnie tej trudnej sytuacji jeszcze nie pogarszać dalej kolejnym długiem.

Oczywiście jakże mogłoby się nie obejść bez zachęty cenowej – prowizja 0%

Warunki zacne, 100 000 zł w 24h i na 12 lat spłata – totalne szaleństwo, sam chętnie bym pożyczył coś takiego bez prowizji na samym oprocentowaniu… ale och nie, znów konsultant OLX odpowiedzialny jest za ogłoszenie – może zaufać… Monika Lato, ładnie to brzmi, wcześniej były Agnieszki różne, jutro może będzie Jadwiga a potem Kunegunda (znaczy Kinga).

Oczywiście jak zawsze omijamy coś takiego szerokim łukiem. Żadnych danych firmowych, żadnych szczegółów, ogłoszenia sklonowane na kilkadziesiąt miast. Takie cuda na kiju nawet w bajkach nie mają miejsca.

Zrobiłem archiwum pojedyncze: web.archive.org

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments