Strona główna » Opinie » Wyłączenie filtra KRD – koniec z pożyczkami bez KRD

Wyłączenie filtra KRD – koniec z pożyczkami bez KRD

Koniec BEZ KRD

Niska przyznawalność, właściwie znikoma – szczerze – 99% klientów z wpisami w KRD nie otrzyma nigdy żadnej pożyczki, kredytu czy chwilówki. Chodzi oczywiście o kwoty większe od 200 zł w formie szybkiej pożyczki bez zabezpieczeń i bez gwaranta lub poręczyciela.

Czym jest KRD

KRD to skrót od nazwy firmy Krajowy Rejestr Długów S.A. Firma działa na zasadach biura informacji gospodarczej tj. przyjmuje, przetwarza i udostępnia informacje o długach. Nie tylko niespłacone pożyczki mogą się znaleźć w tej bazie bo z założenia chodzi o wszystkie zaległe długi takie jak niezapłacone rachunki, faktury, abonamenty, mandaty etc.

Wcześniej tak – ale nie teraz w 2019 i dalej

1-2-3 lata temu owszem. Bez problemu można było znaleźć takie pożyczki udzielane przez internet. Były ich naprawdę dużo. Później przyszły zmiany w prawie ograniczające lichwę. Lichwa ma to do siebie, że w zamian za wysoką cenę można było otrzymać pożyczkę totalnie bez zdolności kredytowej. Część patologii wyeliminowano. Później przyszedł czas na nowsze regulacje, miały kodową nazwę UD145.

Obecnie od 2019 do końca świata firmy pożyczkowe sprawdzają swoich potencjalnych klientów z każdej strony. Do dyspozycji mają nie tylko KRD, rejestrów gospodarczych jest wystarczająco dużo aby dzięki nim szybko można było odrzucać wnioski osób, które pożyczki nigdy nie powinny otrzymać – dla dobra własnego i oczywiście dla dobra biznesu pożyczkodawcy.

Koniec z filtrem KRD

Wyłączyliśmy filtr pokazujący, które firmy nie sprawdzają rejestru KRD ponieważ i tak sprawdzają inne rejestry, z których dowiedzą się o długach. Mało tego – rejestr jako taki KRD jest coraz mniej wykorzystywany w branży pożyczek pozabankowych udzielanych w sieci.

Przekierowania

Jeśli miałeś w zakładkach przeglądarki zapisane strony Faraon24 dotyczące pożyczek bez sprawdzania KRD (bez baz, bez weryfikacji, dla zadłużonych) to mogą one być już nieaktualne. Część z nich została przekierowana do podstawowych zestawień lub do niniejszego wpisu.

Z gwarantem – poręczycielem nadal OK

Z gwarantem lub poręczycielem – jak najbardziej nadal można otrzymać pożyczki bez KRD ponieważ tylko formalnie i z nazwy takie są – faktycznie poręczyciel lub gwarant nie mogą mieć problemów z długami.

ocena
[W sumie: 0 | srednia:0]

Dodaj komentarz / opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.