Strona główna » Prospekt Smartney | pożyczka online na raty

Prospekt informacyjny Smartney

Pożyczka:Pożyczki online z:
Smartney
Oprocentowanie:do 7,2%
Pierwsza pożyczka gratis ?nie
Okres pożyczki:24 - 60 miesięcy
Kwota pożyczki:3.000 - 60.000 zł
RRSO:od 15,38%
Czas weryfikacji:15 minut
Opłata rejestracyjna:0,01 PLN
Max. kwota pierwszej pożyczki:60.000 zł
Przedłużenie spłaty:tak
Wiek pożyczkobiorcy:od 25 do 70 lat
Program partnerski:tak
Wcześniejsza spłata:bez opłat
Pożycza w weekend?nie
Sprawdza BIK?tak
Opcja dobrania?nie
Pożyczka dedykowana dla:
 • klienci indywidualni
 • właściciele firm
 • rolnicy
 • "budżetówka"
 • z pełną zdolnością kredytową
Opinia redakcji:9.5/10
Opinie klientów:
 • pozytywne: 40%
 • neutralne: 30%
 • negatywne: 30%
Kod rabatowy:-
Godziny pracy:

pn - pt: 8:00 - 21:00
so - nd: 9:00 - 16:00

Adres:ul. Krakowiaków 46, 02-255 Warszawa
Telefon:+48 22 528 88 88
Uwagi:

powiązane wpisy:

Rozszerzona opinia

Porównanie Wonga - Smartney

Wcześniejsza spłata

Wniosek:BIORĘ POŻYCZKĘ

35 thoughts on “Prospekt Smartney | pożyczka online na raty”

 1. Michał Straus

  Nie często to wykonuję, tylko w uzasadnionych przypadkach. W tym momencie mam już trzeci uzasadniony taki przypadek. Niech obraz zastąpi tysiące słów:

  Smartney 3 opinie
  [obraz można skalować aby wielkość doprowadzić do poziomu wystarczającej czytelności]

  Są to trzy komentarze od @Andrzej, @Tomek oraz od @PaulinKa
  Wszystkie wysłane z komputera firmy Smartney o czym świadczy numer IP 81.168.129.70
  Wpisawszy to IP do wyszukiwarki WHO IS mamy to:
  https://www.whois.com/whois/81.168.129.70
  zmaterializowane w tym obrazie:
  https://faraon24.pl/wp-content/uploads/2020/10/smartney-ip.png
  Adres fizyczny: Ogrodowa 58 Warszawa 00-876, budynek jest ładny, załączam zrzut z Google Street View: https://faraon24.pl/wp-content/uploads/2020/10/smartney-ogrodowa.jpg

  Prosiłem już wcześniej przy okazji pierwszego komentarza aby nie robić takich rzeczy i szczególnie na Faraon24 gdzie każdy komentarz jest weryfikowany z z racji wykonywanej misji nie możemy to tolerować manipulacji.

  Dodatkowe w komentarzach zostały oznaczone czerwonymi prostokątami kluczowe fragmenty do dodatkowego przemyślenia.
  Głosy oddane przez @Andrzej, @Tomek oraz od @PaulinKa zostały usunięte.

 2. Avatar

  Dla osób niezdecydowanych:
  Moja historia ze Smartney…. jest bardzo dobra.
  Cały proces wnioskowania jest prosty i wymagają na prawdę minimum informacji- podstawowe dane osobowe, dane zamieszkania, informacje o pracy.
  Weryfikację można przeprowadzić na 3 sposoby- kontomatik, bluemedia i przelew.
  Najszybciej i najwygodniej jest kontomatikiem. Dosłownie w kilka minut od rozpoczęcia wypełniania wniosku otrzymujemy decyzję w postaci oferty. W moim przypadku zaoferowano mi mniej, niż chciałem.
  Jeśli zgadzamy się na proponowaną ofertę, musimy ją zaakceptować. Pieniądze trafią na nasze konto prawie od razu.
  Nie wiem jak jest w przypadku wcześniejszej spłaty, jak wygląda sytuacja ze zwrotem prowizji – różne opinie w internecie czytałem. Osobiście nie mogę się wypowiedzieć akurat na ten temat, ponieważ wcześniejszej spłaty w najbliższym czasie nie planuję. Sam proces wnioskowania i szybkość, z jaką możesz otrzymać pieniądze zasługuje na ogromnego plusa.

  1. Avatar

   Zwrot prowizji zaskakująco bez większych problemów, musiałem się tylko 15tego dnia przypomnieć, że mija im termin wypłacenia i następnego dnia był zwrot na koncie.

 3. Avatar

  Bardzo dobry i rzetelny pożyczkodawca. To, że nie udzielają pożyczki każdemu, jest tylko na ich plus. To znaczy że podchodzą do klienta bardzo rzetelnie, nie jak podrzędna chwilówka która pożycza pieniądze na lewo i prawo, przez co ludzie coraz bardziej się zadłużają i nie mają później z czego spłacać…
  Ofertę kierują raczej dla klienta bankowego, rrso jest porównywalne z bankami. Na plus jest to, że proces przebiega w pełni online, nie trzeba iść do placówki żeby podpisać umowę. Co ważne- nie trzeba zakładać konta osobistego, jak w bankach.
  Ja polecam, jestem w 100% zadowolony z ich usług.

  1. Avatar

   Pozabankowe pożyczki jak nazwa wskazuje są POZA – BANKOWE czyli dla tych co w banku nie mogą otrzymać kredytu gotówkowego. Powinny być łatwiejsze i jak dla mnie choć nei mam z tym problemu – powinny być z definicji bez BIK bo to baza bankowa. Teraz BIK powinien nazywać się BIP – Biuro Informacji Pożyczkowej.

   1. Avatar

    Pożyczki pozabankowe są dla tych, którzy nie chcą wnioskować o kredyt w banku z uwagi na papierologię, konieczność dostarczania dodatkowych dokumentów, konieczność wizyty w oddziale, konieczność zakładania konta w banku. Nie każdy ma ochotę iść do banku i rozmawiać z panią po drugiej stronie biurka, podawać jej wszystkie informacje itd. Moim zdaniem Smartney jest dla osób, które potrzebują większej gotówki, ale chcą uniknąć żmudnego procesu składania wniosku w wersji papierowej… Oczywiście to tylko moje zdanie, z własnego doświadczenia. W ogóle nie wiem skąd to przekonanie, że pozabankowe są dla tych którzy nie dostali w banku. Co z osobami, które nie spłacają swoich zobowiązań, którzy wpadają w spiralę zadłużenia? Nie powinno się ich weryfikować, tylko pomagać im popadać w coraz większe długi?

 4. Avatar

  Mnie nie przekonała oferta Smartney z paru powodów:

  1) jeśli to pożyczka parabankowa to powinna być szybsza i akceptować lub nie sprawdzać w biku ponieważ z założenia to pożyczki dla odrzuconych przez banki

  2) oprocentowanie jest znacznie wyższe niż w bankach a wymagania podobne a czas realizacji nawet dłuższy

  3) czytałem sporo opinii i są po prostu skrajne jakby naprzemiennie pisali klienci z biurem obsługi klienta

  Także Smartney jako pożyczka pozabankowa nie spełnia pozabankowych standardów i jest po prostu bardzo drogim kredytem gotówkowym. Poza tym ich właścicielem jest bank Oney z francji a Smartney sp. z o.o. to ich spółka córka w Polsce. Prawdopodobnie nie mogli otworzyć prawdziwego banku i zarejestrowali firmę pożyczkową.

 5. Avatar

  Mi przyznali 40 tysięcy bez żadnego problemu. Oprocentowanie poniżej 20 procent. Negatywne ujemne chyba są od osób, które myślały, że jak nie spłacili kredytu w banku to w parabanku od razu dostaną kolejny. Nie tędy droga.

 6. Avatar

  totalna porażka!!!!wniosek złożony w środę-brak odpowiedzi w czwartek i piątek – po zalogowaniu na konto klienta – wciąż informacja o weryfikacji i brak ponownego wykonania przelewu i skorzystania z weryfikacji poprzez kontomatik…..
  szybko ?  ale nie u nich nawet po kontakcie telefonicznym zero reakcji usłyszałem tylko” oddzwonimy” 

 7. Avatar

  Dzień dobry,
  podziwiam za bardzo długi i wyczerpujący tekst z opinią o Smartney. W końcu jakaś dogłębna analiza a nie tylko treści jak z reklam. I te kwestie tego Oney Banku i Auchan… tego jakoś ciągle malo w Internecie. Mogliby wiecej o tym mówic.

  Zachęcona Pana tekstem złożyłam wniosek. Zajęło mi to może jakieś 4 minuty. Weryfikacja kontem bankowym… Trochę doczytałam na temat bezpieczeństwa, ale też ok. Decyzję miałam jakieś 3 minuty później, trochę się tam to mieliło na stronie… Może miałam za wolny internety czy coś. Fakt, że dostałam całkiem niezła propozycję. Co ciekawe w Smartney mam RRSO 18% a mBank teraz proponuje mi 19%…. Chyba banki też się robią coraz droższe….

  Podsumowując, dziękuję.

 8. Avatar

  Dziękuję za ten artykuł. Po jego lekturze zlożyłem wniosek i faktycnie środki otrzymałem w ciągu mniej więcej 10 minutach. A trafiłem tu szukając informacji nt firmy Habza.

  1. Michał Straus

   Wiele osób trafia do nas przez opinie o różnych firmach, na które brali pod uwagę – a można samodzielnie zrobić to co różni doradcy kredytowi robią samodzielnie i wybrać oferty naprawdę tanie a nie te, oferowane przez doradców (często kładziony nacisk jest na wysokość prowizji a nie koszty dla klienta).

 9. Avatar

  Jako klient mogę polecić tą firmę. Znalazłem ich ofertę w sklepie Auchan. Po powrocie do domu poszukałem trochę informacji na ich temat i parę było niepochlebnych ale to chyba normalne kiedy chodzi o pożyczki. Sam jestem zadowolony. Pożyczyłem 6000 zł na 12 miesięcy. Moja rata to 582 zł miesięcznie. Wszystko załatwiłem w jeden dzień. Sprawdzają BIK ale to też normalne przy takich niskich kosztach.

 10. Avatar

  Jak dla mnie bardzo dobra firma. Pożyczka znalazła się na moim koncie już następnego dnia od wysłania wniosku. Regulaminy bardzo czytelne. Kalkulator pomógł porównać z innymi firmami.

  Plusy:
  + szybkość
  + czytelność
  + taniej niż w innych firmach pozabankowych

  Minusy
  – drożej niż w banku
  – sądziłam, że będzie tego samego dnia

 11. Avatar

  Zacznę od wad

  1* sprawdzanie wszystkich baz dłużników
  2* brak przedstawienia oferty przed złożeniem wniosku i sprawdzaniem w BIK
  3* sprawdzanie w BIK obniża wiarygodność kredytową dla kolejnych firm

  Ma też zalety

  1* rrso wynosi tyle co w najdroższym banku więc konkurencja jako tako jest
  2* procedura online
  3* nie jest to zwykły parabank ale część francuskiego banku

  ostatecznie wybrałem inną ofertę konkurencyjną Wonga bo w porównaniu wychodzi jeszcze taniej i od razu znałem wszystkie warunki.

  Nie polecam ani nie odradzam. Każdy musi sam zdecydować czego chce. Patrząc tylko na opinie w sieci sądziłem, że jest naprawdę extra.

 12. Avatar

  Firma ok, bank jest właścicielem matką tylko ta cena zupełnie jak w Łonga Kom a nawet więcej. I wymagania jak w banku.
  Plus za procedurę online i łatwość procedowania.
  Kolejny plus za Auchan bo tanie mają moje ulubione rzecy.

 13. Avatar

  Do 9 lutego dają premię od 100 do 500 zł; Trzeba najpierw przez 6 miesięcy solidnie spłacać. Wartości premii:
  od 10,000 do 20,000 zł – premie 100 zł
  od 20,001 do 35,000 zł – premia 200 zł
  od 35,001 do 50,000 zł – premia 300 zł
  od 50,001 do 60,000 zł – premia 500 zł

 14. Avatar

  Znam Smartney-a od drugiej strony i absolutnie ich nie polecam, klienci z extra bikiem, dużą zdolnością wiek ok itp a tu negatyw ze względu na ich politykę…. a w bankach oczywiście dani klienci bez problemu dostają, także coś jest nie tak, chyba mają za wysokie ego , bo to parabank…. a jak wiadomo weźmiesz u nich potem pójdziesz do banku i twoja ocena w banku leci przez taki ” wymagający” PARABANK dałem sobie spokój z procesowaniem tam klientów bo to strata czasu mojego jak i klienta
  [red. drobne błędy poprawione”]

  1. Michał Straus

   Rozumiem, że pracuje Pan @Antek jako pośrednik / doradca.

   Warto podzielić się z czytelnikami jaka firma (nadal pozabankowa) jest lepsza. Weźmiemy to pod uwagę tworząc ranking.

   Cena jest na tyle niska, że popularność wciąż rośnie. BIK w dół i w banku problem ale do takich firm idzie się przeważnie w drugiej kolejności albo jak się chce coś na szybko i się jest mniej rozsądnym lub mniej zorientowanym w temacie kredytów łamane przez pożyczek.

 15. Avatar

  Mam już przelew na koncie.
  Wniosek na 10000 zł i 12 miesięcy.
  Zero problemów. Oprocentowanie o 2 punkty wyższe niż na kalkulatorze ale na 12 miesięcy to prawie żadna różnica jak dla mnie.

  Sprawdzałem przed Smartney’em wiele firm między innymi
  Hapi Pożyczki – odmowa dla pożyczki długoterminowej z rrso poniżej 10% – napisali “przepraszamy, zapraszamy za 30 dni”, druga opcja miała rrso prawie 100% więc podziękowałem z dalszych prób węsząc coś podstępnego
  Wonga – czytałem sporo opinii w sieci i jakoś mnie nie przekonały a raczej utwierdziły w przekonaniu, że to głównie marketing te dobre opinie. Właścicielem jest KRUK więc dziękuję bardzo.
  Provident – ta sama firma co Hapi pożyczki więc też dziękuję bardzo
  Bocian Pożyczki – byłem głupi bo pamiętałem reklamę. Sprawdziłem ofertę i jest drożyzna mega.
  [red.: błędy w znakach poprawione]

  1. Michał Straus

   Super, że jest Pan zadowolony. Smartney jest mocno polecaną marką.

   Co do Hapi i Providenta to zrobiłem aktualizację wczoraj opini/prospektu o samym Hapi (ale to podobnie wygląda):
   https://faraon24.pl/hapipozyczki/

   wiem, że odmowy tej najtańszej pożyczki są bardzo często. Niestety – marketing marketingiem a rzeczywistość podpowiada, że poniżej 10% to nawet w banku kredyt gotówkowy trudno jest znaleźć.

   Bocian – ma stosunkowo słabą ofertę. Decydują się na niego głównie osoby, którym chodzi o obsługę pożyczki w domu tak aby doradca przyjechał z gotówką i na miejscu ją wręczył.

    1. Michał Straus

     Co dokładnie nieprawda? Smartney oczywiście bankom nie dorówna. Nawet nie 70% ale 99% banków ma tańsze kredyty ale to co innego.

     Poza tym to nie parabank ale instytucja pożyczkowa – takie ładne nazewnictwo wprowadzone przez (chyba, albo ustawodawcę) Komisję Nadzoru Finansowego.

     Smartney jest dla osób, które chcą coś szybko online. Banki są dla… jakby to ująć… bardziej rozsądnych klientów ale nadal z poprawną zdolnością kredytową.

 16. Avatar

  Prosta procedura
  poszło bez problemów

  jak ktoś ma długi w bazach to będzie odmowa, jak drobne opóźnienie z kartą kredytową tak jak u mnie to się uda

  Brałem 10 tysięcy na 60 miesięcy
  rata przyzwoita
  w dwóch bankach miałem odmowy z powodu karty kredytowej

  Polecam Smartney a także zakupy w Auchan

 17. Avatar

  Od razu dostałam odmowę.

  Myślałam, że jak to jest pożyczka pozabankowa i oczywiście jest droższa od kredytu w banku to będzie łatwiej a okazało się tak samo z tym że drożej

  Tak samo w Wondze

 18. Avatar

  Bardzo podobne warunki do bankowych mimo, że to jednak nie bank.

  Warunki zarówno cenowe jak i warunki dla klienta.

  Widziałem ich logo w markecie Auchan – można tam zakupy na raty rozkładać.

  1. Avatar

   Też dostałem. Najpierw próbowałem w Hapi ale natychmiast odmowa z niewiadomych powodów. Na pewno nie bazy bo by musieli poinformować. W Smartney od razu akceptacja. 6000 na koncie następnego dnia.

  1. Michał Straus

   W sumie to nie jest bank. Jest to normalna instytucja pożyczkowa. A, że jest “spółką córką” banku to same zalety z tego płyną.

   Odmiennie jest w Ferratum Money – też bank ale zagraniczny i w Polsce w rejestrze RIP KNF ich nie ma. Ofertę ratalną mają nieporównywalnie droższą od Smartney.

 19. Avatar

  Mam w rękach już pieniądze ze Smartney,
  dużo nie było bo 5000 zł
  za to oprocentowanie każde poniżej 30% jest rewelacyjne
  jak się spłaci szybko to koszty jak liliputy wyglądają

 20. Avatar

  Polecam bardzo. Oney Bank od lat zajmuje się finansowaniem zakupów ratalnych. Nie byłam pewna czy dobrze robią z pozabankową firmą. Pamiętam, że lata temu w Leroy Merlin brałem na raty rzeczy do remontu i tam właśnie był Oney.

  Otrzymałem bardzo szybko, następnego dnia już pieniądze mogły posłużyć do ważnych zakupów.

  Wysokość mojej raty nie zmieniła się po złożeniu wniosku. Tak jak było wcześniej w kalkulatorze wyliczone. Moja zdolność kredytowa jest w porządku i może to ma znaczenie.

  W porównaniu do innych “ratalek”, które brałem pod uwagę to warunki są dobre. Odrzuciłem Zaplo i Monedo a to były pierwsze moje wybory. Szybkie porównanie jaka rata i jaki procent i wyszło szydło z worka.

  Smartney to dobra alternatywa dla gotówki z banku, koszty właściwie identyczne z ofertą Credit Agricole ale nie chciałem zakładać konta tam.

  1. Avatar

   Powiem @Tadeusz tak
   miesiąc temu zaciągnąłem kredyt w banku z melonikiem. Alior bank jakby ktoś nie wiedział.
   Jestem zadowolony. przy 10 tys zł moja rata jest o jakieś 50 zł mniejsza niż bym wybrał Smartney.
   Warunki identyczne. BIK sprawdzany. BIG sprawdzany.
   W każdym razie radzę zastanowić się czy przy takich samych warunkach lepiej jednak nie wybrać zwykłego banku. Podobne warunki dawali mi też w PKO BP.

   1. Avatar

    Ja miałem konto w tym banku. Właściwie nadal miałem po zamknięciu przez jeszcze 2 lata. Ktoś nie odkliknął jakiegoś pola i przez 2 lata na stary adres (bo się wyprowadziłem w trakcie) przychodziły wyciągi z saldem 0 PLN. Na szczęście nie liczyli opłat za prowadzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.