Faraon24 » Opinie » W 15 minut kredyt bez BIK-u? Sprawdzamy ofertę szybkich kredytów od Świetna Pożyczka (swietna-pozyczka.pl) i to w dodatku bez historii kredytowej.

W 15 minut kredyt bez BIK-u? Sprawdzamy ofertę szybkich kredytów od Świetna Pożyczka (swietna-pozyczka.pl) i to w dodatku bez historii kredytowej.

Aktualizacja 11 sierpień 2022: właściciel rzeczowej strony przesłał prośbę o usunięcie tego wpisu. Wskazywał generalnie na nieaktualność. Opinia niżej prezentowana jest z października 2020 – weź to czytelniku pod uwagę. Poproszono właściciela o przesłanie sprostowania by je tu opublikować.

Świetna Pożyczka to strona jakich krocie istnieją w sieci. Trafiają do klientów przez wykupywane reklamy w wyszukiwarce Google. To co obiecują przyciąga. Tu ma być kredyt bez biku i to w 15 minut. A to co faktycznie oferują woła o pomstę do nieba. Sprawdźmy zatem jak jedna z takich przykładowych stron tj. Świetna Pożyczka traktuje poszukujących kredytów bez sprawdzania BIK w 15 minut.

Najpierw była reklama w wyszukiwarce Google

Research nad pożyczkami na dowód bez BIK przyniósł od razu na pierwszej stronie taką reklamę:

Reklama w Goolge Świetnej Pożyczki bez BIK

Zachęcony nie tylko brakiem sprawdzania historii kredytowej ale również załatwieniem sprawy w 15 minut aby zdążyć na autobus wchodzę w reklamę.

Pojawia się taka strona:

Strona Świetna Pożyczka

Do wyboru mamy zakres kwot od 100 PLN do 50.000 PLN z okresem na spłatę do wyboru w widełkach od 3 do 36 miesięcy. Wybieram to co domyślnie ustawione czyli 5.000 PLN na 10 miesięcy i klikam „sprawdź bezpłatnie”.

Pojawia się formularz do wypełnienia:

Formularz Świetna Pożyczka

Wypełniam danymi testowymi, zaznaczam wszystkie zgody od dołu do góry. Nawet jeśli zaznaczyłem już zgody to i tak muszę zaznaczyć pole „zaznacz wszystkie zgody” aby przejść dalej.

Przechodzę, czekam chwilę i oto co się pokazuje:

Pożyczki proponowane przez Świetną Pożyczkę

To pożyczki proponowane. Na górze wielki napis „Dziękujemy za wysłanie zapytania”.

Lista jest długa (zaraz niżej dam link do pełnego archiwum) i są na niej w większości pozabankowe pożyczki z grupy chwilówek i ratalnych. A sprawdzają BIK? Owszem! W znakomitej większości sprawdzają i nie są to żadne pożyczki bez BIK, które obiecywano pierwotnie.

Nad pożyczkami jest napis:

„Jeśli potrzebujesz szybko pożyczki, sprawdź oferty wybrane dla Ciebie”

… wybrane dla mnie czyli według kryteriów, które zadałem w drugim kroku formularza:
Druki krok formularza Świetna Pożyczka z oznaczeniem zaległości w BIK lub KRD

Oznaczyłem, że mam zaległości w BIK lub KRD – czyli zgodnie z tytułem reklamy, przez którą pierwotnie się tu dostałem.

Archiwum listy pożyczek, które zostały dla mnie wybrane przy oznaczenia bez BIK lub KRD znajduje się tutaj: https://web.archive.org/web/20201001101122/https://swietna-pozyczka.pl/category/zaleglosci-tak/

Podsumowanie

Za 15 minut miałem otrzymać kredyt bez BIK a po oddaniu swoich testowych danych osobowych spotkała mnie zwykła lista chwilówek i pożyczek ratalnych i to w znakomitej większości bez pomijania sprawdzania BIK oraz KRD. Jak na wstępie – stron takich jest krocie. Obiecują pożyczki bez badania historii kredytowej a oferują zwykłe listy chwilówek z systemów partnerskich.

P.S. na dole strony jest link prowadzący do listy pożyczkodawców współpracujących i w części znajdują się firmy, które już dawno nie istnieją, wycofały się z rynku Polskiego lub wstrzymały udzielanie pożyczek.

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments