Faraon24 » Opinie » Słaby ranking Bankier – pośrednik na miejscu 1. i 3., najtańsza pożyczka na miejscu 6.

Słaby ranking Bankier – pośrednik na miejscu 1. i 3., najtańsza pożyczka na miejscu 6.

Dotyczy rankingu pożyczek pozabankowych na raty. Nie mogłem przejść obojętnie obok tak popularnego rankingu. Widzą go codziennie tysiące osób (lub więcej – zakładam). Na miejscu 1. jest pośrednik czyli mix ofert od partnerów – chodzi o taRata, na miejscu 3. też pośrednik CreditYES (z Łotwy) w dodatku z jawnie fikcyjnymi opiniami na własnej stronie etc. Ehhh… pokażę szybko szczegóły.

(nie)Ranking wygląda tak:

Zrzut ekranu z rankingu pożyczek pozabankowych na raty

Niżej jest jeszcze EKASSA – też DROGO.

taRata – to pośrednik, wśród partnerów ma wymienioną jedną firmę, która nie udziela pożyczek od lutego 2023 w ogóle pożyczek nie udziela. Wśród pozabankowych partnerów są też banki. To, że ranking ma dotyczyć pozabankowych wiemy ze wstępu:

…także pokazywanie RRSO 11,61% w ogóle nie dotyczy pożyczki pozabankowej (zobacz ranking Faraon24). Na swojej www taRata podaje, że maksymalne RRSO to 178,38% – trudno powiedzieć, skąd takie procenty. Patrząc po partnerach (tak na szybko) to maksymalne RRSO będzie 313,50% (ponieważ Wandoo). 11,61% może dotyczy kredytu gotówkowego (zobacz ranking Faraon24)

po pośredniku na miejscu 2. sklasyfikowana została bardzo droga pożyczka KredytOK.

kolejny pośrednik ma miejsce 3. – to CreditYES… za każdym razem kiedy widzę fikcyjne opinie robię się czerwony:

było to setki razy omawiane w Faraon24. Tak się nie robi konsumentom. Dodatkowo – kiedy chciałem znaleźć listę partnerów to okazało się, że jest o tym mowa w Polityce Prywatności ale po kliknięciu w link mam 404 – czyli nie ma takiej strony!:

klikam w to i mam:

dodam, że właścicielem serwisu jest Łotewska firma. W ogóle dane na tej stronie są mocno albo nieaktualne albo mają specjalnie wprowadzać w błąd. Sporo tego. Duży wpis by był.

Najtańsza pożyczka pozabankowa dopiero jest na miejscu 6.

Podsumowanie

Takich rankingów wyssanych z palca jest sporo. Wprowadzają konsumentów w błąd. Będziemy w Faraon24 o tym informować. Proponowanie zagranicznych pośredników z niejasnymi warunkami, fikcyjnymi opiniami, itp itd etc, podawanie, że mają lepsze warunki niż faktycznie najtańsze pożyczki – tak to nie powinno wyglądać.

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments