Faraon24 » MAZILLA.PL – możliwość otrzymania pożyczki (nie)wzrasta o 50%?

MAZILLA.PL – możliwość otrzymania pożyczki (nie)wzrasta o 50%?

Mazilla

Najpierw napiszę czym MAZILLA nie jest. To istotne ponieważ 95% witryny usilnie chce powiedzieć, że tam się udziela pożyczek.

MAZILLA to nie:

 • firma pożyczkowa
 • pośrednik
 • uczciwość
 • Visa
 • Master Card
 • Mozilla *)

*) Mozilla Firefox to przeglądarka internetowa. Podobieństwo takich nazw nigdy nie jest przypadkowe. Warto dodać, że w Polskim ustawodawstwie np. zakazane jest używania słowa „BANK” i jego wariantów w nazwach firm, które bankami nie są. Tym bardziej warto wiedzieć, że jest to martwe prawo dopóki sprawa nie jest głośna na cały kraj. Jest to zakazane aby nie wzbudzać w klientach fałszywego poczucia zaufania. Tak samo jest z Mozillą – ufa się temu logotypowi a przyznacie – Mazilla to całkiem podobne słowo – wszak to tylko jedna samogłoska wymienna „o” na „a”.

MAZILLA to:

 • zbieracz danych osobowych
 • podszywanie się pod aplikację Google Play
 • sugerowanie współpracy z Visa i Master Card
 • fikcyjna polityka prywatności
 • niebezpieczeństwo danych osobowych

Czyli totalny ZONK, nie mają żadnych pożyczek, dostaniesz za to tonę spamu.

Bezczelna Mazilla

50% większa szansa na pożyczkę dzięki włączeniu powiadomień w Mazilli

Wyskakujące powiadomienia i wyskakujący tekst „Jeśli pozwolisz nam wysyłać Ci powiadomienia, możliwość otrzymania pożyczki wzrasta o 50%.”

A wiesz co się stanie jeśli zezwolisz na powiadomienia? Wyskakujące reklamy nawet jak jesteś na innych stronach. Masz Windows? Będzie to wyglądać jakby Windows sam reklamy pokazywał. Mazilla nie spowoduje, że możliwość otrzymania pożyczki wzrośnie nawet o 1% a co dopiero o 50%. Co to w ogóle znaczy, że możliwość wzrasta… Samo ukończenie 18 lat powoduje, że możliwość otrzymania pożyczki wzrośnie o 100%.

Te 50% jest kluczowe bo grupa docelowa ogłoszenia kierującego na tą usługę online jest specyficzna. Docelowo mają korzystać z usługi osoby szukające czegoś takiego:

Oferta Mazilla na OLX

Jak widać na załączonej grafice podany jest inny adres strony niż MAZILLA.PL. Ale to przekierowanie będzie przez system partnerski.

Na marginesie: oferta dodana w piękne walentynkowe przedpołudnie

Ekspresowa gotówka bez baz – to musi chodzić o odrzuconych pożyczkobiorców tj. takich, którzy byli już w każdym banku i w prawie*) każdej firmie pożyczkowej. Dla osób totalnie zadłużonych, którzy chętnie bez pytań od razu wypełnią wszystkie formularze. Tym bardziej chętnie, że już na wstępie po jednym kliknięciu mają 50% więcej możliwości.

Oczywiście myślą, że chodzi o szansę na pozytywną decyzję ale to chodzi o 50% więcej wyświetlanych reklam.

*) banków do sprawdzenia jest do 15 różnych, firm pożyczkowych ponad 400

O! Widzę logo Visa® i Master Card® – to musi być firma godna zaufania

Te loga, które widzisz na stronie – to tylko loga. Wstawia się takie loga związane z branżą aby trochę podkraść zaufania i renomy związanej z danym logiem czy logotypem (bo to dwa jednak różne terminy).

Mazilla na Google Play – WOW! Mają apkę zweryfikowaną przez Google!

No niestety nie. To też tylko grafika. Sugeruje się profesjonalizm i duże zaangażowanie bo aby wstawić apkę do Google Play to trzeba mieć bardziej prawdziwy i uczciwy biznes niż ten.

Polityka prywatności jest!

Totalnym Fejkiem. Jest polityka prywatności ale nie ma w niej danych (taki szkic, wzór). Wielu dokumentów brakuje na tej stronie. Linki prowadzą w pole tj. błąd 404.

Podsumowanie

Gruszki na wierzbie… nie… grochem o ścianę… nie… ale coś w ten deseń. Jeśli drogi czytelniku nie otrzymałeś pożyczki w firmach, które są na naszej liście pożyczek online a tym bardziej w żadnym banki i SKOKu to nie licz, że Mazilla Ci pomoże. Na naszych listach masz za darmo wszystkie oferty, nie musisz zostawiać żadnych danych. Nic nie wysyłamy, żadnego mailingu, żadnego newslettera, żadnych powiadomień. Masz czarno na białym gdzie sprawdzają BIK, KRD i inne bazy. Taka jest moja opinia.

Opinie internautów

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.