Faraon24 » Smartney – opinie od klientów i para-klientów

Smartney – opinie od klientów i para-klientów

Logo Smartney

Klient od para-klienta różni się tym, że ten pierwszy faktycznie skorzystał z usługi lub kupił towar a ten drugi tylko udaje i nigdy faktycznym klientem nie był. Opinie o produktach i usługach w sieci mają to do siebie, że podlegają prawom rynku. Dokładnie tak – można je kupować i sprzedawać. Smartney ofertę ma doprawdy zacną (Faraon24 poleca) stąd zdziwienie opiniami publikowanymi w sieci. Chcesz wiedzieć więcej – to czytaj dalej.

W pierwszej kolejności opinie z Google™:

G. posiada bardzo przyjazny system opinii. Posiadaczy konta G. (czyli prawie wszyscy użytkownicy chociażby smartfonów z Android) mogą wystawiać opinie, mogą lubić opinie innych lub oflagowywać je jako nieodpowiednie.

W przypadku Smartney wygląda to – od najwyższych:

Oznaczone są „3 miesiące”, scrollując (czyli przewijając stronę) dalej nie będzie wypełnionej luki między tymczasem a czasem obecnym. Oznacza to, że opinie były wystawiane mniej więcej w tym samym krótkim przedziale czasu. W marketingu nazywamy to „jednorazową akcją”.

Opiniodawczyni Paulina Suśniak jest specjalistką ds. wsparcia sprzedaży w Smartney sp. z o.o. (źródło linkedin.pl)- opinii takiej nie pominiemy jeśli nie znamy relacji. Nie często używa się słowa opiniodawczyni (odmiany żeńskie są nowością ale trzeba się do nich przyzwyczaić). Co ciekawe w tym słowie to to, że jego synonimem ma być słowo Weredyczka – czyli mówiąca prawdę bez względu na konsekwencje. Ale… ale ale… aby dowiedzieć się, że opinia pochodzi od pracownika (pracowniczkę) opiniowanej firmy i to odpowiedzialnego (odpowiedzialnej) za sprzedaż należało by każdego sprawdzać. To bez sensu. Osoby piszące opinie dla własnych firm powinny podpisywać, że robią to w ramach swoich obowiązków służbowych.

Jednorazowa akcja – tak to wygląda

User Olga – (user czyli użytkownik) – ma na koncie 3 opinie. Jedna dla Smartney, druga dla Uroczyska Siedmiu Stawów, trzecia dla ACAI (dietetyk/psycholog). Wszystkie opinie wychwalające. Brak szczegółów tylko ogólne zachwalanie. Ogólność – to klucz do wyznaczania czy opinia jest wyssana z palca czy jednak opiniodawca (-czyni) skorzystał z usługi lub kupił towar. Jeśli opinia jest ogólna i wygląda jak przekaz reklamowy to naprawdę takim przekazem jest. Popatrzmy dalej.

User Paweł – 2 opinie na koncie choć G. pokazuje, że ma 1. Druga dotyczy Biedronki. Dla Smartney user wskazuje, że to rewolucja w finansowaniu klientów indywidualnych. Finansowanie ma być szybkie i bez dokumentów. Samo używanie słowa finansowanie jest tak naprawdę bardzo błędne i na pewnym poziomie społecznie szkodliwe. Jak to szkodliwe używanie słowa finansowanie? Tak to. Finansowanie to co innego niż kredytowanie. Finansowanie charakteryzuje się pokrywaniem kosztów, dotowaniem, opłacaniem czegoś. W Smartney i w każdej innej firmie pożyczkowej, banku i SKOK-u aby finansowanie doszło do skutku musi być poprzedzone kredytem. Używanie określenia finansowanie może podświadomi wzbudzać poczucie niskiej odpowiedzialności za koszty długu – w końcu ktoś nas finansuje.

User Damian – parę opinii na koncie, G pokazuje 2, pozostałe 2 są bez opisu tekstowego – nie są zliczane. Treść opinii mocno lakoniczna. Wygląda na przekaz reklamowy. Ma być szybko i bez problemu – to czytam o każdej usłudze świadczonej online. Raty są niższe niż się Damian spodziewał – Smartney na stronie głównej posiada kalkulator, który pokazuje akurat najniższy możliwy wariant ceny. Składając wniosek można spodziewać się wysokości rat pokazanej w kalkulatorze – rata niższa nie będzie, może być wyższa. User podaje też długi okres kredytowania lecz nie podaje dokładnie ile… jest to maksymalnie 60 miesięcy. Faktycznie długo ale można było o tym po prostu napisać.

Opinii od para-klientów jest więcej, to tylko kilka przykładów userów piszących je. Wiarygodne – nie bardzo. Przydatne – wcale. Mam się bać – raczej nie. Smartney to nowa firma pożyczkowa. Nie zdążyła wyrobić sobie jeszcze prawdziwej renomy. Okres kredytowania jest tak długi a oprocentowanie RRSO tak niskie, że opinie od faktycznych klientów jeszcze dłuuuugo nie będą się pojawiać. Działania marketingowe wykonują wszyscy konkurenci, to nie przytyk – to opis.

Smartney w Faraon24

Posiada najwyższą rangę A++ (dowiedz się więcej o rangach) i numer w F24 R9908. Znajduje się w naszej wyszukiwarce jako pożyczkodawca zweryfikowany. Z oferty skorzystało już bardzo wielu klientów a przyznawalność notujemy na poziomie ≈65%. Porównywaliśmy Smartney z innymi firmami. Zobacz:

Smartney – prospekt informacyjny – szczegóły oferty, podstawowa strona pożyczkodawcy

Porównanie Smartney z Wonga – RRSO na podobnie niskim poziomie

Porównanie Smartney z Intratka – porównanie z inną nową pożyczką ale tu cenowa rozbieżność jest bardzo duża – na korzyść Smartney

Podsumowanie

Zdobycie statusu BEST OF THE BEST wymaga czasu. Smartney jeszcze go nie miało. Działa na rynku zbyt krótko aby prawdziwi klienci mogli wychwalać ją w każdym możliwym miejscu. Banki działające od dziesięcioleci z klientami od kilku i kilkunastu lat też nie mają wiele opinii od prawdziwych klientów. User zadowolony nieczęsto dzieli się swoimi odczuciami – po prostu cieszy się produktem i usługą. To niezadowolenie determinuje większość pojawiających się w sieci opinii. Taki charakter powstawania renomy wymusza na wszystkich chcących zdobywać rynek do działań marketingowych.

Opinie internautów

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.