Faraon24 » Opinie » ProstyKredyt.net (Prosty Kredyt) i jego pożyczki przez internet z 19,19% do 10 lat

ProstyKredyt.net (Prosty Kredyt) i jego pożyczki przez internet z 19,19% do 10 lat

Prosty Kredyt

Schemat jest znany. Strona wygląda identycznie jak poprzednie robiące dokładnie to samo. Oferuje się kredyt z całkowitym RRSO 19,99% (bywało wcześniej 2 i 3%). Od 10 do 100 tysięcy złotych. Maksymalny wiek to 75 lat (są skrupuły jakieś). Obiecują, że ich firma udzieli kredytu ale nic z tego z kilku prostych powodów:

to HOAX – obecnie nazywa się to fake news, nie wiem czemu bo hoax to bardziej podpucha mająca na celu większą manipulację niż tylko zmyślona wiadomość.

Tu podszywa się pod firmę:

Prosta Pożyczka Sp. z o.o.

podaje NIP, REGON, KRS, podaje adres i podaje numery telefonu i faxu oraz email.

Firmy samej w sobie nie można znaleźć w sieci. Tylko takie się nadają do takich biznesów bo nie można potwierdzić, że telefonuje się zupełnie do kogoś innego.

Taki telefon i fax można sobie zarejestrować całkiem anonimowo i realizować połączenia przez komputer. Można używać VPN lub prostego PROXY aby ukryć prawdziwy adres IP. Robi to skutecznie bo takie strony działają od lat.

Dla rozwiania wątpliwości: głos jest ten sam co np. przy Inwestorzy.net:

tu wpis: https://faraon24.pl/opinie/inwestorzy-net/

tu głos z Inwestorzy.net: https://faraon24.pl/audio/inwestorzy-audio.wav

a tu głos z ProstyKredyt.net https://faraon24.pl/audio/222478063-20191113.mp3

były różne strony, wiele opisałem w Faraon24 – można poszukać przez wyszukiwarkę więcej.

Nie kontaktujcie się, nic nie wysyłajcie bo zostaniecie słupami do następnych takich parabiznesów, nie wpłacajcie żadnych pieniędzy – będzie tego chciał – nic nie odzyskacie ale obieca Wam wszystko. Taki typ.

Istotne na koniec jest to, że pożyczki internetowe z dużym naciskiem na te bezpłatne i szybkie tu:

https://faraon24.pl/

a pożyczki na raty miesięczne przez internet w kwotach jakie Prosty Kredyt obiecywał są tu:

https://faraon24.pl/pozyczki-na-raty/ – częsta aktualizacja danych, dodawane nowe oferty

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

46 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments
Grażka
Grażka
2 lat temu

Witam. Dopiero miły Pan Policjant pokazał mi tą stronę już długo po fakcie. Dałam się zrobić w bambuko na prawie 1000 zł.
Naprawdę nie do odzyskania wpłata? Policjant mówił, że będą się starać…

Krolas0502
Krolas0502
2 lat temu

Nie jest to forum grzecznościowe tylko opinie ludzi oszukanych!, i maja prawo wyrażać swoje niezadowolenie czy tez udostępniać dane tego złodzieja! [red. : błędy pisowni poprawione]

Krolas0502
Krolas0502
2 lat temu

Dla mnie to jest trochę dziwne, ze sama Prosta Pożyczka, która jest w KRS i niby do dzisiaj funkcjonuje nie podejmuje żadnych kroków żeby sprawę wyjaśnić! Przecież to jest kradzież danych osobowych i gość się podkłada pod nich. Właściciel tego forum skoro podaje się za ,,informatyka czy tam programistę też nie powinien mieć żadnych problemów żeby gostka namierzyć. Dobry informatyk po IP kompa jest w stanie namierzyć ***! [błędy poprawione: red.: Faraon24]

Zuzanna
Zuzanna
2 lat temu
Reply to  Michał Straus

To jest kradzież. Ją przez tego oszusta zostałam oszukana na 2tys złotych a pieniędzy nie ma, ale ja tylko chce moje pieniądze z powrotem i nie popuszczę temu złodziejowi i prosty kredyt net bo sprawa jest w sądzie. [red.: parę błędów poprawionych]

Krolas0502
Krolas0502
2 lat temu

Ja już tez zawiadomiłem policje i prokuraturę. Dodatkowo sprawą zajął się mój Prawnik .*** z tego człowieka ! [red.: błędy w pisowni poprawione]

Maria
Maria
2 lat temu

Dzisiaj wypełniłam wniosek i wysłałam,wiem,że sprawdzali mnie w bik.,dostałam informację.We wniosku są moje wszystkie dane z dowodu,oraz nr.konta.Jestem w trudnej sytuacji finansowej.Chciałam spłacić chwilówki.Prosty Kredyt net. -dostałam już od nich mail-a,że wniosek jest rozpatrywany..Wszystkim dziękuję,że mogłam dowiedzieć się o tych oszustach.Mam konto w bik,przedzwonię,może powiedzą co mam robić.

Zuzanna
Zuzanna
2 lat temu
Reply to  Michał Straus

A po co Panu wiedzieć co bik powie to jest tylko informacja do tej pani a nie do Pana

Lech
Lech
2 lat temu

Jestem kolejną osobą,która dała się oszukać .Patryk W* zamieszkały *** zobaczcie Państwo w internecie co tam jest …slamsy.Agent Radosław M* siedziba firmy *** telefonu
22 247 80 63.Nie odpowiada na telefony.Papiery zanoszę na policję.

Krolas0502
Krolas0502
2 lat temu

masakra…człowiek jest tak opentany i zakręcony ,żałuje ze predzej na to forum nie trafilłem 🙁

Krolas0502
Krolas0502
2 lat temu

Patryk W*
Damrota 1*,48-340 Głuchołazy pesel:7* seria dowodu C*
Radosław M*
Nr agenta 38821nr 22 2478063
tez dałem się nabrać !! zamknąć s*!!,poważne przestępstwo

Kamila
Kamila
2 lat temu

Witam, a jak odzyskać przelane pieniądze.

Alicja
Alicja
2 lat temu

Witam, dziękuję bardzo za odpowiedź. Na Policji siostrze powiedziano, że skoro w „umowie” jest zapis, ze”pozyczkodawca”ma 14 dni roboczych na dokonanie przelewu pieniędzy (pożyczki), to dopiero po 14 dniach mogę zgłosić fakt dokonania oszustwa i całej tej historii u nich. Przecież to jeszcze 9 dni roboczych, czyli do 19 grudnia. „Umowa” jest z 02 12.Mam czekać, aż coś się w tym Czasie wydarzy? Czy zgłosić to w innej komendzie? Dodam, że Dowód zastrzegam w Bik, wykupiłam raporty z Biku, jak również alerty, zastrzegam w Bik moje dokumenty, peseltez jest zastrzezony na stronie, która Pan podał (dziękuję!). 20 grudnia lecę do… Czytaj więcej »

Alicja
Alicja
2 lat temu
Reply to  Michał Straus

Dzień dobry, tak widzieli całą dokumentację. Dziś będę dzwoniła do Warszawy, na Komendę Policji. Dziękuję bardzo za wszelką pomoc. Życzę Panu wszystkiego dobrego!!!!!

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  Alicja

Mąż tak samo został oszukany i do tego wpłaciłam z swojego konta pieniądze wszystkie dane poszły do tych oszustów jeszcze kazali czekać na przelew na 23 grudnia Proszę o poradę co robić ?

Natalia
Natalia
3 lat temu

Jezu !!
Chyba Bog nade mna czuwa ! Tez dostalam taka umowe ! Zgłosiłam juz sprawe na policje skorzystalam z wyzej wymienionego bezpiecznypesel.pl.

Co za gość!!

Alicja
Alicja
3 lat temu

Witam, w swojej naiwności wysłałam dokumenty tj. Skan dowodu, moje dane osobowe i nr konta. Co więcej, przelałam prawie 2500 tys. Zł na poczet „ubezpieczenia”. Pieniądze stracone, trudno, ale nie wiem, co z moimi danymi? Jestem za granicą, więc zadzwoniłam na Policję, kazano przesłać dokumenty „umowy” i dane z dowodu osobistego mojej siostrze, która jutro rano ma udać się na Komendę. Czy to wystarczy, boję się kłopotów w przyszłości, wykorzystywania moich danych, co mogę jeszcze zrobić? Dowód osobisty jest mi tu potrzebny, czy mimo wszystko, zastrzec go i lecieć do Polski wyrabiać nowy? Proszę mi wytłumaczyć, co to znaczy, że… Czytaj więcej »

Beata
Beata
3 lat temu

Ja tez sie dalam nabrac wszystkie dokumenty im wyslalam lacznie z peselem,nr konta i skanem dowodu osobistego.Co mam teraz robic.

Radek
Radek
3 lat temu

Dzień dobry ,
Byłem tak naiwny że wysłałem do nich dokumenty tj.
Skan dowodu oraz Skan wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące co teraz mam zrobić ?

Alex
Alex
3 lat temu

Witam, również dostałam umowę. Rozumiem że nie ma ona żadnej mocy prawnej? Jest po prostu świstkiem podpisanym przez „właściciela firmy „.?

Martyna
Martyna
3 lat temu

Witam, dziś dostałam od nich propozycje pożyczki w kwocie 10000zl na 60 miesięcy, ale najpierw mam wpłacić właśnie 998zl. To chyba jakiś żart. Najgorsze ze osoba która naprawdę jest w potrzebie, może w to uwierzyć i im wpłacić. Mam gdzieś to zgłosić ?

Focus
Focus
3 lat temu

Właśnie dostałem umowę do podpisu.Pożyczka 20.000 na 10 rat z ratą 389 zł.Aby otrzymać pożyczkę należy zapłacić ubezpieczenie 1998 zł.Co mam robić?Czy jeśli zapłacę wypłaci mi pożyczkę?

Kristi
Kristi
3 lat temu
Reply to  Focus

Właśnie dostałam umowę. To samo. Najpierw mam zapłacić ubezpieczenie 1997,45. Poprosiłam o przesłanie polisy wraz z OWU i nazwę Tow. Ubezpiecz. Ale cisza. Czyli wiadomo. Oszustwo

Kristi
Kristi
3 lat temu
Reply to  Michał Straus

Firma pozyczkowa prostykredyt.net, masakra. Wysyłali mi dwie rózne umowy, z różnymi kwotami i różnymi numerami polisy. Jedyne czego oczekiwali to wpłaty pieniedzy na „rzekome” ubezpieczenie. A jak napisałam że nie wplace to mi odpisali że jestem chamska i roszczeniowa. ha ha ha. Dobre.

Justyna
Justyna
2 lat temu
Reply to  Michał Straus

Witam ja dziś byłam właśnie na policji bo ktoś użył moich danych na wyłudzenie pieniędzy i musiałam.skladac zeznania. Mam dostarczyć wszystkie umowy i wpłaty do zeznan

Władysław
Władysław
2 lat temu
Reply to  Kristi

Potrzebuje pilnie kredytu gotówkowego 60000 na10 lat mam komornika i mam zły BIK żaden Bank nie chce mi udzielić, jeśli ktoś wskazał jakąś firmę to bardzo proszę i z góry dziękuję. To jest bardzo pilne. [red.: błędy poprawione]

Rampa
Rampa
3 lat temu

Ten gość siedzi według mnie tu: Trier (Trewir), Niemcy