Strona główna » Rozgryzamy finanse przez internet » ProstyKredyt.net (Prosty Kredyt) i jego pożyczki przez internet z 19,19% do 10 lat (chyba więzienia)

ProstyKredyt.net (Prosty Kredyt) i jego pożyczki przez internet z 19,19% do 10 lat (chyba więzienia)

Prosty Kredyt

Schemat jest znany. Strona wygląda identycznie jak poprzednie robiące dokładnie to samo. Oferuje się kredyt z całkowitym RRSO 19,99% (bywało wcześniej 2 i 3%). Od 10 do 100 tysięcy złotych. Maksymalny wiek to 75 lat (są skrupuły jakieś). Obiecują, że ich firma udzieli kredytu ale nic z tego z kilku prostych powodów:

to HOAX – obecnie nazywa się to fake news, nie wiem czemu bo hoax to bardziej podpucha mająca na celu większą manipulację niż tylko zmyślona wiadomość.

Tu podszywa się pod firmę:

Prosta Pożyczka Sp. z o.o.

podaje NIP, REGON, KRS, podaje adres i podaje numery telefonu i faxu oraz email.

Firmy samej w sobie nie można znaleźć w sieci. Tylko takie się nadają do takich biznesów bo nie można potwierdzić, że telefonuje się zupełnie do kogoś innego.

Taki telefon i fax można sobie zarejestrować całkiem anonimowo i realizować połączenia przez komputer. Można używać VPN lub prostego PROXY aby ukryć prawdziwy adres IP. Robi to skutecznie bo takie strony działają od lat.

Dla rozwiania wątpliwości: głos jest ten sam co np. przy Inwestorzy.net:

tu wpis: https://faraon24.pl/opinie/inwestorzy-net/

tu głos z Inwestorzy.net: https://faraon24.pl/audio/inwestorzy-audio.wav

a tu głos z ProstyKredyt.net https://faraon24.pl/audio/222478063-20191113.mp3

były różne strony, wiele opisałem w Faraon24 – można poszukać przez wyszukiwarkę więcej.

Nie kontaktujcie się, nic nie wysyłajcie bo zostaniecie słupami do następnych takich parabiznesów, nie wpłacajcie żadnych pieniędzy – będzie tego chciał – nic nie odzyskacie ale obieca Wam wszystko. Taki typ.

Istotne na koniec jest to, że pożyczki internetowe z dużym naciskiem na te bezpłatne i szybkie tu:

https://faraon24.pl/

a pożyczki na raty miesięczne przez internet w kwotach jakie Prosty Kredyt obiecywał są tu:

https://faraon24.pl/pozyczki-na-raty/ – częsta aktualizacja danych, dodawane nowe oferty

46 thoughts on “ProstyKredyt.net (Prosty Kredyt) i jego pożyczki przez internet z 19,19% do 10 lat (chyba więzienia)”

 1. Avatar

  Witam. Dopiero miły Pan Policjant pokazał mi tą stronę już długo po fakcie. Dałam się zrobić w bambuko na prawie 1000 zł.
  Naprawdę nie do odzyskania wpłata? Policjant mówił, że będą się starać…

 2. Avatar

  Nie jest to forum grzecznościowe tylko opinie ludzi oszukanych!, i maja prawo wyrażać swoje niezadowolenie czy tez udostępniać dane tego złodzieja! [red. : błędy pisowni poprawione]

  1. Michał Straus

   To nie jest forum ale system komentarzy. Można wyrażać opinie ale nie można udostępniać danych osobowych. Ponadto dane pojawiające się w komentarzach nie są danymi osobowymi osoby odpowiedzialnej ale innych ofiar.

 3. Avatar

  Dla mnie to jest trochę dziwne, ze sama Prosta Pożyczka, która jest w KRS i niby do dzisiaj funkcjonuje nie podejmuje żadnych kroków żeby sprawę wyjaśnić! Przecież to jest kradzież danych osobowych i gość się podkłada pod nich. Właściciel tego forum skoro podaje się za ,,informatyka czy tam programistę też nie powinien mieć żadnych problemów żeby gostka namierzyć. Dobry informatyk po IP kompa jest w stanie namierzyć ***! [błędy poprawione: red.: Faraon24]

  1. Michał Straus

   1. Nie ma żadnego kontaktu z firmą Prosta Pożyczka. Sam fakt figurowania w KRS jest tylko faktem.
   2. „…czy tam programistę” nie używamy sformułowań pogardliwych
   3. wielokrotnie pisałem, że ukrywanie prawdziwego IP jest banalnie proste w przeciwieństwie do jego namierzenia. Jest mnóstwo metod na bycie 100% anonimowym w sieci nawet jeśli pojawią się komputery kwantowe
   4. czas przechowywania prawdziwego IP w logach usług Proxy wynosi mniej niż 10ms (słownie mniej niż dziesięć milisekund) – toteż namierzenie tego bez zorganizowanej i skoordynowanej akcji międzynarodowej jest praktycznie niemożliwy. Poza tym jak widać po komentarzach pod tym wpisem i wpisami o poprzednich „biznesach” organy ścigania i banki mają to w „głębokim poważaniu”
   5. Nie piszemy słów obraźliwych ze szczególnym uwzględnieniem słów obraźliwych dla niektórych cech charakteryzujących moich ulubionych artystów np. Elton John, George Michael, etc.
   6. „Fatalne” błędy w pisowni zostały poprawione a obraźliwe treści usunięte (np. błędy ortograficzne, błędy interpunkcyjne, błędy stosowania znaku wykrzyknika, itd., itp).

   1. Avatar

    To jest kradzież. Ją przez tego oszusta zostałam oszukana na 2tys złotych a pieniędzy nie ma, ale ja tylko chce moje pieniądze z powrotem i nie popuszczę temu złodziejowi i prosty kredyt net bo sprawa jest w sądzie. [red.: parę błędów poprawionych]

 4. Avatar

  Ja już tez zawiadomiłem policje i prokuraturę. Dodatkowo sprawą zajął się mój Prawnik .*** z tego człowieka ! [red.: błędy w pisowni poprawione]

 5. Avatar

  Dzisiaj wypełniłam wniosek i wysłałam,wiem,że sprawdzali mnie w bik.,dostałam informację.We wniosku są moje wszystkie dane z dowodu,oraz nr.konta.Jestem w trudnej sytuacji finansowej.Chciałam spłacić chwilówki.Prosty Kredyt net. -dostałam już od nich mail-a,że wniosek jest rozpatrywany..Wszystkim dziękuję,że mogłam dowiedzieć się o tych oszustach.Mam konto w bik,przedzwonię,może powiedzą co mam robić.

  1. Michał Straus

   Prosiłbym o informacje co BIK odpowie, w szczególności jakie dane były podane jako podmiotu sprawdzającego.
   BIK może pomóc organom ścigania udostępniając dane związane z tym sprawdzeniem, w szczególności meta dane.

   Ten człowiek działa od lat i kiedy Prosty Kredyt zakończy “biznes” rozpocznie z pewnością kolejny.

 6. Avatar

  Jestem kolejną osobą,która dała się oszukać .Patryk W* zamieszkały *** zobaczcie Państwo w internecie co tam jest …slamsy.Agent Radosław M* siedziba firmy *** telefonu
  22 247 80 63.Nie odpowiada na telefony.Papiery zanoszę na policję.

 7. Avatar

  Patryk W*
  Damrota 1*,48-340 Głuchołazy pesel:7* seria dowodu C*
  Radosław M*
  Nr agenta 38821nr 22 2478063
  tez dałem się nabrać !! zamknąć s*!!,poważne przestępstwo

  1. Michał Straus

   Nie podajemy numerów PESEL, dowodów, adresów, nazwisk – to są dane innych ofiar a nie faktycznie odpowiedzialnych za to osób.
   Ponadto komentarze i opinie piszemy z zachowaniem zasad pisowni języka polskiego.
   A nadto nie używamy wulgaryzmów.

  1. Michał Straus

   Tak samo jak przy każdej kradzieży / wyłudzeniu gdzie samodzielnie wykonało się przelew

   – policja / prokuratura
   – reklamacja w banku jeśli konto było “na słupa” lub jeśli na inne dane niż w parametrach przelewu
   – ująć sprawcę

   z doświadczenia wiem, że szanse są minimalne żeby nie powiedzieć zerowe ;/ niestety

 8. Avatar

  Witam, dziękuję bardzo za odpowiedź. Na Policji siostrze powiedziano, że skoro w “umowie” jest zapis, ze”pozyczkodawca”ma 14 dni roboczych na dokonanie przelewu pieniędzy (pożyczki), to dopiero po 14 dniach mogę zgłosić fakt dokonania oszustwa i całej tej historii u nich. Przecież to jeszcze 9 dni roboczych, czyli do 19 grudnia. “Umowa” jest z 02 12.Mam czekać, aż coś się w tym Czasie wydarzy? Czy zgłosić to w innej komendzie? Dodam, że Dowód zastrzegam w Bik, wykupiłam raporty z Biku, jak również alerty, zastrzegam w Bik moje dokumenty, peseltez jest zastrzezony na stronie, która Pan podał (dziękuję!). 20 grudnia lecę do Polski, żeby złożyć wyjaśnienia na Policji i złożyć wniosek o wyrobienie e – dowodu osobistego. Pytani, co jeszcze mogę zrobić i czy czekać z tą Policją do 20 grudnia? Pozdrawiam, dziękuję i czekam na odpowiedź. Alicja

  1. Michał Straus

   Nie za bardzo rozumiem jak Policja mogła się tak zachować…

   Widzieli dokumenty? Widzieli podpis? Widzieli ubezpieczenie? Słyszeli nagrania umieszczone na Faraon24 z tym samym głosem przy różnych przekrętach?

   Policjant nie może powołać się na zapis fałszywej umowy – że trzeba zastosować się do jej zapisów i czekać te 14 dni. W taki sposób pomaga przestępcy a nie ofierze.

   1. Avatar

    Dzień dobry, tak widzieli całą dokumentację. Dziś będę dzwoniła do Warszawy, na Komendę Policji. Dziękuję bardzo za wszelką pomoc. Życzę Panu wszystkiego dobrego!!!!!

    1. Michał Straus

     W takiej sytuacji: brak mi słów.
     Jeśli doradzono poczekać to jest to umożliwianie dalszych przestępstw.
     Warto też złożyć skargę na działania funkcjonariusza.

     Również życzę wszystkiego dobrego a przede wszystko aby Pani dokumenty nie zdążyły zostać użyte.

  2. Avatar

   Mąż tak samo został oszukany i do tego wpłaciłam z swojego konta pieniądze wszystkie dane poszły do tych oszustów jeszcze kazali czekać na przelew na 23 grudnia Proszę o poradę co robić ?

 9. Avatar

  Jezu !!
  Chyba Bog nade mna czuwa ! Tez dostalam taka umowe ! Zgłosiłam juz sprawe na policje skorzystalam z wyzej wymienionego bezpiecznypesel.pl.

  Co za gość!!

 10. Avatar

  Witam, w swojej naiwności wysłałam dokumenty tj. Skan dowodu, moje dane osobowe i nr konta. Co więcej, przelałam prawie 2500 tys. Zł na poczet “ubezpieczenia”. Pieniądze stracone, trudno, ale nie wiem, co z moimi danymi? Jestem za granicą, więc zadzwoniłam na Policję, kazano przesłać dokumenty “umowy” i dane z dowodu osobistego mojej siostrze, która jutro rano ma udać się na Komendę. Czy to wystarczy, boję się kłopotów w przyszłości, wykorzystywania moich danych, co mogę jeszcze zrobić? Dowód osobisty jest mi tu potrzebny, czy mimo wszystko, zastrzec go i lecieć do Polski wyrabiać nowy? Proszę mi wytłumaczyć, co to znaczy, że ten oszust działa na słupa? Strasznie się boję i przeklinam swoją głupotę. Dziękuję za odpowiedź. Alicja

  1. Michał Straus

   Późna odpowiedź – przepraszam. Problemy z komentarzami i email ostatecznie rozwiązane.

   Jeśli Policja będzie mieć notatkę z tego to już jest coś.

   https://www.bezpiecznypesel.pl/ – warto to zrobić

   Na słupa – konto, na które Pani wpłaciła 2500 zł najprawdopodobniej zostało założone na dane właśnie takiej osoby jak Pani – która wcześniej przy okazji innego przekrętu wysłała swoje dokumenty. Jakie to rodzi problemy chyba nie muszę tłumaczyć ale co ważne – w pierwszej kolejności Policja uda się do osoby, której dane są używane do kradzieży – z nastawieniem, że to jest właśnie sprawca.

   Czy wracać do Polski – proszę poczekać co Policja powie Pani siostrze.

 11. Michał Straus

  Tak na szybko daje obraz jak wygląda cwaniacki podpis pod “umową” pożyczki:
  fikcyjny podpis pisany czcionką komputerową naśladującą ludzkie pismo

  To fikcyjny podpis pisany czcionką komputerową naśladującą ludzkie pismo

  Numer konta do wpłaty fikcyjnego ubezpieczenia:
  71147000022024922900000001
  konta takie zakładane są najczęściej na słupa – w sumie to proste, można posługiwać się innymi ofiarami z poprzednich “akcji pożyczkowych” i innych.

  Konto jest w banku:

  Bank:
  Euro Bank SA
  Oddział:
  Centrala
  Adres:
  ul.Świętego Mikołaja 72
  50-126 Wrocław
  Telefon:
  71 795-55-0071 795-55-01

  P.S. takie małe info jeszcze: wcześniej zgłaszałem do banków, które prowadziły konta oszustów – na słupa – zaistniałą sytuację i dosłownie żaden ALE TO ŻADEN ŻADEN ŻADEN nie był zainteresowany blokadą – musi być policja lub prokuratura zaangażowana. Banków generalnie to nie obchodzi – macie to pewne jak w banku.

  P.S. #2 – Pan, którego imię i nazwisko jest używane pewnie wcześnie był też zainteresowany pożyczką i wysłał dokumenty – stał się słupem. Nie wiem na pewno bo metod pozyskiwania danych i zakładania kont na cudze dane jest wiele, pewnie nie wszystkie znam – ale wbrew temu co można w pop-mediach dowiedzieć się to jest to banalnie proste – sądzę, że co trzeci informatyk z minimalnym doświadczeniem w bankowości zrobił by to z palcem w uchu.

  1. Michał Straus

   Wcześniej podpisy były robione czcionką komputerową naśladującą ludzkie pismo. Pewnie tak jest i teraz. Można do mnie wysłać na michaelstraus@faraon24.pl i opiszę ją co tam jest.

   Nie ma żadnej mocy prawnej oczywiście. Ale jeśli wysyłane były jakieś dokumenty to lepiej udać się na najbliższy komisariat i to zgłosić żeby później nie mieć poważnych problemów bo będą te dokumenty wykorzystywane do działalności przestępczej.

 12. Avatar

  Witam, dziś dostałam od nich propozycje pożyczki w kwocie 10000zl na 60 miesięcy, ale najpierw mam wpłacić właśnie 998zl. To chyba jakiś żart. Najgorsze ze osoba która naprawdę jest w potrzebie, może w to uwierzyć i im wpłacić. Mam gdzieś to zgłosić ?

  1. Michał Straus

   Zawsze doradza się zgłaszanie choć wiem, że to totalnie bezskuteczne. Wbrew temu co mówią specjaliści (szczególnie w mediach) to ukrywanie tożsamości w sieci jest proste. Przez lata nikt mu nic nie zrobił więc trochę szkoda czasu. O wiele lepszym rozwiązaniem jest ostrzeganie przed nim aby uchronić innych od strat finansowych.

   Zawsze wcześniejsza wpłata przed otrzymaniem pożyczki jest przekrętem – nie żartem – poważnym przestępstwem.

 13. Avatar

  Właśnie dostałem umowę do podpisu.Pożyczka 20.000 na 10 rat z ratą 389 zł.Aby otrzymać pożyczkę należy zapłacić ubezpieczenie 1998 zł.Co mam robić?Czy jeśli zapłacę wypłaci mi pożyczkę?

  1. Michał Straus

   Nie za bardzo rozumiem pytanie… Napisałem chyba dość jasno, że to jest oszustwo i ta sama osoba podszywała się wcześniej pod inne firmy.
   Nie ma czegoś takiego jak wpłata przed otrzymaniem pożyczki.

   Ale odpowiem: NIE WYPŁACI ŻADNEJ POŻYCZKI a kontakt się urwie.

   Poza tym to 10 rat razy 389 zł to jest 3890 zł a nie 20 tysięcy plus 19,99% RRSO.

  2. Avatar

   Właśnie dostałam umowę. To samo. Najpierw mam zapłacić ubezpieczenie 1997,45. Poprosiłam o przesłanie polisy wraz z OWU i nazwę Tow. Ubezpiecz. Ale cisza. Czyli wiadomo. Oszustwo

    1. Avatar

     Firma pozyczkowa prostykredyt.net, masakra. Wysyłali mi dwie rózne umowy, z różnymi kwotami i różnymi numerami polisy. Jedyne czego oczekiwali to wpłaty pieniedzy na “rzekome” ubezpieczenie. A jak napisałam że nie wplace to mi odpisali że jestem chamska i roszczeniowa. ha ha ha. Dobre.

    2. Avatar

     Witam ja dziś byłam właśnie na policji bo ktoś użył moich danych na wyłudzenie pieniędzy i musiałam.skladac zeznania. Mam dostarczyć wszystkie umowy i wpłaty do zeznan

   1. Avatar

    Potrzebuje pilnie kredytu gotówkowego 60000 na10 lat mam komornika i mam zły BIK żaden Bank nie chce mi udzielić, jeśli ktoś wskazał jakąś firmę to bardzo proszę i z góry dziękuję. To jest bardzo pilne. [red.: błędy poprawione]

Dodaj komentarz / opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.