Currently set to Index
Currently set to Follow
Faraon24 » ProstyKredyt.net (Prosty Kredyt) i jego nielegalne pożyczki przez internet z 19,19% do 10 lat (chyba więzienia)

ProstyKredyt.net (Prosty Kredyt) i jego nielegalne pożyczki przez internet z 19,19% do 10 lat (chyba więzienia)

Prosty Kredyt

Schemat jest znany. Strona wygląda identycznie jak poprzednie robiące dokładnie to samo. Oferuje się kredyt z całkowitym RRSO 19,99% (bywało wcześniej 2 i 3%). Od 10 do 100 tysięcy złotych. Maksymalny wiek to 75 lat (są skrupuły jakieś). Obiecują, że ich firma udzieli kredytu ale nic z tego z kilku prostych powodów:

to HOAX – obecnie nazywa się to fake news, nie wiem czemu bo hoax to bardziej podpucha mająca na celu większą manipulację niż tylko zmyślona wiadomość.

Tu podszywa się pod firmę:

Prosta Pożyczka Sp. z o.o.

podaje NIP, REGON, KRS, podaje adres i podaje numery telefonu i faxu oraz email.

Firmy samej w sobie nie można znaleźć w sieci. Tylko takie się nadają do takich biznesów bo nie można potwierdzić, że telefonuje się zupełnie do kogoś innego.

Taki telefon i fax można sobie zarejestrować całkiem anonimowo i realizować połączenia przez komputer. Można używać VPN lub prostego PROXY aby ukryć prawdziwy adres IP. Robi to skutecznie bo takie strony działają od lat.

Dla rozwiania wątpliwości: głos jest ten sam co np. przy Inwestorzy.net:

tu wpis: https://faraon24.pl/opinie/inwestorzy-net/

tu głos z Inwestorzy.net: https://faraon24.pl/audio/inwestorzy-audio.wav

a tu głos z ProstyKredyt.net https://faraon24.pl/audio/222478063-20191113.mp3

były różne strony, wiele opisałem w Faraon24 – można poszukać przez wyszukiwarkę więcej.

Nie kontaktujcie się, nic nie wysyłajcie bo zostaniecie słupami do następnych takich parabiznesów, nie wpłacajcie żadnych pieniędzy – będzie tego chciał – nic nie odzyskacie ale obieca Wam wszystko. Taki typ. Prawdziwe pożyczki przez internet w takich kwotach są tu: https://faraon24.pl/pozyczki/ratalne/ – i serio, to wszystko co można w Polsce otrzymać online i offline.

 1. Avatar

  Właśnie dostałem umowę do podpisu.Pożyczka 20.000 na 10 rat z ratą 389 zł.Aby otrzymać pożyczkę należy zapłacić ubezpieczenie 1998 zł.Co mam robić?Czy jeśli zapłacę wypłaci mi pożyczkę?

  1. Michał Straus

   Nie za bardzo rozumiem pytanie… Napisałem chyba dość jasno, że to jest oszustwo i ta sama osoba podszywała się wcześniej pod inne firmy.
   Nie ma czegoś takiego jak wpłata przed otrzymaniem pożyczki.

   Ale odpowiem: NIE WYPŁACI ŻADNEJ POŻYCZKI a kontakt się urwie.

   Poza tym to 10 rat razy 389 zł to jest 3890 zł a nie 20 tysięcy plus 19,99% RRSO.

  2. Avatar

   Właśnie dostałam umowę. To samo. Najpierw mam zapłacić ubezpieczenie 1997,45. Poprosiłam o przesłanie polisy wraz z OWU i nazwę Tow. Ubezpiecz. Ale cisza. Czyli wiadomo. Oszustwo

    1. Avatar

     Firma pozyczkowa prostykredyt.net, masakra. Wysyłali mi dwie rózne umowy, z różnymi kwotami i różnymi numerami polisy. Jedyne czego oczekiwali to wpłaty pieniedzy na „rzekome” ubezpieczenie. A jak napisałam że nie wplace to mi odpisali że jestem chamska i roszczeniowa. ha ha ha. Dobre.

 2. Avatar

  Witam, dziś dostałam od nich propozycje pożyczki w kwocie 10000zl na 60 miesięcy, ale najpierw mam wpłacić właśnie 998zl. To chyba jakiś żart. Najgorsze ze osoba która naprawdę jest w potrzebie, może w to uwierzyć i im wpłacić. Mam gdzieś to zgłosić ?

  1. Michał Straus

   Zawsze doradza się zgłaszanie choć wiem, że to totalnie bezskuteczne. Wbrew temu co mówią specjaliści (szczególnie w mediach) to ukrywanie tożsamości w sieci jest proste. Przez lata nikt mu nic nie zrobił więc trochę szkoda czasu. O wiele lepszym rozwiązaniem jest ostrzeganie przed nim aby uchronić innych od strat finansowych.

   Zawsze wcześniejsza wpłata przed otrzymaniem pożyczki jest przekrętem – nie żartem – poważnym przestępstwem.

 3. Avatar

  Witam, również dostałam umowę. Rozumiem że nie ma ona żadnej mocy prawnej? Jest po prostu świstkiem podpisanym przez „właściciela firmy „.?

  1. Michał Straus

   Wcześniej podpisy były robione czcionką komputerową naśladującą ludzkie pismo. Pewnie tak jest i teraz. Można do mnie wysłać na michaelstraus@faraon24.pl i opiszę ją co tam jest.

   Nie ma żadnej mocy prawnej oczywiście. Ale jeśli wysyłane były jakieś dokumenty to lepiej udać się na najbliższy komisariat i to zgłosić żeby później nie mieć poważnych problemów bo będą te dokumenty wykorzystywane do działalności przestępczej.

 4. Michał Straus

  Tak na szybko daje obraz jak wygląda cwaniacki podpis pod „umową” pożyczki:
  fikcyjny podpis pisany czcionką komputerową naśladującą ludzkie pismo

  To fikcyjny podpis pisany czcionką komputerową naśladującą ludzkie pismo

  Numer konta do wpłaty fikcyjnego ubezpieczenia:
  71147000022024922900000001
  konta takie zakładane są najczęściej na słupa – w sumie to proste, można posługiwać się innymi ofiarami z poprzednich „akcji pożyczkowych” i innych.

  Konto jest w banku:

  Bank:
  Euro Bank SA
  Oddział:
  Centrala
  Adres:
  ul.Świętego Mikołaja 72
  50-126 Wrocław
  Telefon:
  71 795-55-0071 795-55-01

  P.S. takie małe info jeszcze: wcześniej zgłaszałem do banków, które prowadziły konta oszustów – na słupa – zaistniałą sytuację i dosłownie żaden ALE TO ŻADEN ŻADEN ŻADEN nie był zainteresowany blokadą – musi być policja lub prokuratura zaangażowana. Banków generalnie to nie obchodzi – macie to pewne jak w banku.

  P.S. #2 – Pan, którego imię i nazwisko jest używane pewnie wcześnie był też zainteresowany pożyczką i wysłał dokumenty – stał się słupem. Nie wiem na pewno bo metod pozyskiwania danych i zakładania kont na cudze dane jest wiele, pewnie nie wszystkie znam – ale wbrew temu co można w pop-mediach dowiedzieć się to jest to banalnie proste – sądzę, że co trzeci informatyk z minimalnym doświadczeniem w bankowości zrobił by to z palcem w uchu.

 5. Avatar

  Dzień dobry ,
  Byłem tak naiwny że wysłałem do nich dokumenty tj.
  Skan dowodu oraz Skan wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące co teraz mam zrobić ?

 6. Avatar

  Jezu !!
  Chyba Bog nade mna czuwa ! Tez dostalam taka umowe ! Zgłosiłam juz sprawe na policje skorzystalam z wyzej wymienionego bezpiecznypesel.pl.

  Co za gość!!

Opinie internautów

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.