Faraon24 » Opinie » Viva – szybka pożyczka online z magazynu? z aplikacji? ze spamu? Literówka w wyszukiwarce czy wykorzystywanie nazwy w biznesie internetowych 'lipton’ kredytów.

Viva – szybka pożyczka online z magazynu? z aplikacji? ze spamu? Literówka w wyszukiwarce czy wykorzystywanie nazwy w biznesie internetowych 'lipton’ kredytów.

Jeśli to zmasowana literówka i chodzi zamiast o VIVA to o 'vivus’ lub 'via sms’ to ok, wyszukiwarka też raczej traktuje 'Viva pożyczki’ jako literówkę i podpowiada właśnie te dwie szybkie pożyczki online. Jeśli to celowe wyszukiwanie Viva to może tu być drugie dno. W tle kredytowy spam i aplikacja Viva PS.

Pierwsze wyniki wyszukiwania są jednoznaczne, wyszukiwarka traktuje to jako literówkę:

Są to 2 pierwsze wyniki, wpierw zamiast Viva jest 'vivus’, next jest 'via sms’.

A co jeśli to kolejny troll pożyczkowy łapiący dobrą nazwę Viva? Słowo bardzo pasuje do branży ale nie było w niej jakość szczególnie wykorzystywane. Kojarzy się dobrze.

Wszyscy znają magazyn VIVA! – ba, nawet o pożyczkach też piszą, wprawdzie to artykuł sponsorowany dla Avon (znów ładne słowo i z V w środku – a 'A’ to też takie V tylko do góry nogami, 'A’ to też bezpośrednie nawiązanie graficzne do gwiazdy – takie wtrącenie od strony marketingu podprogowego). Ot taki fragment:

„Przemocą ekonomiczną jest także branie kredytów i pożyczek bez zgody i wiedzy drugiej strony, zmuszanie do proszenia o pieniądze oraz odmowa pójścia do pracy lub łożenia na utrzymanie rodziny.”

źródło: viva.pl

Co ciekawe wyszukiwarka dokładnie wie, że nie chodzi o VIVA! ten magazyn i w ogóle viva.pl nie pokazuje. Za to pokazuje dobrze znane w faraon24.pl strony o szemranej reputacji wesoło publikujące automatem mało gramotne 'posty’ (celowo cudzysłów bo nie wiem jak to nazwać dokładniej ale, żeby było wiadomo o co chodzi).

No i mamy jak zwykle to FLAVIO (archiwum) podające, że okres tej pożyczki to od 2 do 64 miesięcznych rat acz nie wiadomo jaką kwotę na te raty miesięczne można rozłożyć. Ok, że nie wiadomo, już chyba po starcie z zajawką każdy wie, że Viva nie stoi na tej samej półce co pożyczki internetowe ani te off-line’owe z biur stacjonarnych. Z ciekawostek podam, że wg. Flavio to Viva jest pożyczkodawcą sprawdzającym BIK – zawiodłem się, liczyłem na pełny pakiet bez BIK, bez KRD, bez weryfikacji telefonicznej. BIG też sprawdza. Rozumiem 'ich’ koncepcję, są tam reklamy, przypadkowo się kliknie raz na jakiś czas.

Mamy też coś bardziej spamerskiego, ot przychodzi dawno nie odwiedzane przeze mnie LEXO. Tu uwaga, to co widzimy wchodząc na podstronę o Viva pożyczki na Lexo.pl to co innego niż widzą to roboty wyszukiwarek. Uwaga, tam są reklamy stroi kąpielowych.

To co widzi człowiek w Lexo to to:

Jak widać jest totalnie pomieszane bo jest adres ’online szybka pozyczka pl’ a to co 'czyta’ wyszukiwarka żeby pokazać tą stronę w wynikach wyszukiwania Viva jest w tym archiwum.

Dochodzimy do aplikacji, jest ona pod tym adresem:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.viva.openloansglobal&hl=pl&gl=US – po zrzutach ekranu widzę, że to Lipton, nie ta herbata, to od 'lipy’ – i nie tego drzewa:

Zabawne, że jest to oznaczone 'Dla młodzieży’. Widać nawet tu „dotacja zatwierdzona’, 'wygraj więcej dotacji’ czy 'złóż wniosek o datację’.

Aplikacja jest od Viva PS i ma parę innych podobnych jakościowo aplikacji. O dziwo są tam tysiące opinii i są pozytywne na ogół. Tam składanie wniosku pożyczkowego nazywa się składaniem wniosku o dotacje.

W każdym razie na cokolwiek traficie to Viva nie udziela pożyczek, nie jest to jakaś firma udzielająca ich online przez email, aplikację itp. To mogą być podobne próby 'podbierania nazw’ jak w paru poprzednich wpisach o Kalla Credit, Prime Credit, nawet podobne Vitacredit czy Mozilla – wszystko w dziale opinie w faraon24.pl. Viva to nie Vivus ani nie Via SMS – droga wyszukiwarko, trochę nie wygląda na zmasowaną literówkę acz bardziej używanie tej nazwy w jakiś celach pożyczkowych – ostrożności.

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments