Faraon24 » Opinie » FANKO – drogie pozabankowe od Paytree i Astra Formance przez internet na raty bez zaświadczeń

FANKO – drogie pozabankowe od Paytree i Astra Formance przez internet na raty bez zaświadczeń

Pożyczka FANKO sprawdza BIK, BIG Infomonitor, KBIG, KRD, ERIF, Eques Creditum FIZ NFS, Eques Pożyczek Dywidendowy FIZ NFS, CRIF. Tak wynika z deklaracji w formularzu informacyjnym, nie oznacza to jednak, że wszystko sprawdza w każdym przypadku. Natomiast takie nasilenie opcji weryfikacji baz nie często łączy się z wysoką ceną bo FANKO to drogie pożyczki świadczone przez internet. Porównam FANKO z szybkimi pożyczkami Supergrosz, Smartney oraz Hapipożyczki.

Powiedzieć 'drogie’ to jak nie powiedzieć nic. Obiektywnie drogie jest coś co ma zbyt wysoką cenę dla bezproblemowego zaakceptowania wyboru (czy zakupy, czy tu – pożyczki). Subiektywnie drogie jest coś jeśli ceną przewyższa inne podobne ogólnodostępne produkty podobnego typu.

Dlatego zestawiam koszty FANKO z podobnymi ogólnodostępnymi pożyczkodawcami udostępniającymi rozłożenie na raty miesięczne zobowiązania zaciągniętego online. Pod uwagę biorę tylko parę opcji, które pokażą mniej więcej w jakiej relacji cenowej są do FANKO. Wszystkie opcje są standardowo bez zaświadczeń o dochodach i bez weryfikacji telefonicznej pracodawcy. Porównuje FANKO z Supergrosz, Smartney i Hapipożyczki:

pożyczkaRRSO 30Mrata 30M
FANKO139,99%853 pln
Supergrosz72,92%626,22 pln
Smartney37,09%488,22 pln
Hapipożyczki102,13%731,12 pln

Jest to wyliczenie 30M czyli dla 30 miesięcy – jak wyraźnie widać FANKO wypada najdrożej w tym szybkim rankingu.

Za udzielanie pożyczek FANKO odpowiedzialne jest Paytree S.A. (strona www, NIP: 5842733734, REGON: 221973237, KRS: 0000996923, RIP000522), pośrednikiem na stronie fanko.pl jest Astra Formance Sp. z o.o. (NIP: 5223222906, REGON: 521718688, KRS: 0000965516).

Znalazłem tylko jedną 'opinię’ o Fanko na stronie zadluzenia.com acz nie wiadoma jest data publikacji a treść tego co określono 'opinia’ słabo mogła by pomóc w wyrobieniu własnej opinii, w mojej ocenie lanie wody.

Pojawiły się nowe dla naszych czytelników bazy:

  • Eques Creditum FIZ NFS
  • Eques Pożyczek Dywidendowy FIZ NFS

dla nerdów finansowych taki link – to są fundusze: https://www.eitfi.pl/fundusze-zarzadzane, jeśli pożyczkobiorca INSPE (czyli taki przy nadziei, który jeszcze pozytywnej decyzji nie otrzymał a liczy na nią) znajduje się w takim pakiecie funduszu jako wierzytelność nie ma szans na pozytywną decyzję w FANKO.

3.7 3 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments
Kornelia
Kornelia
3 miesięcy temu
Ocena :
     

OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM tę firmę!!!!Wzięłam pożyczkę 1000 zł…oddałam ją w ciągu KILKU MINUT spowrotem i odstąpiłam od umowy.Okazało się że sprzedali mój „dług” już innej firmie…firmie windykacyjnej.TO JAKIŚ ABSURD!!!Jaki dług?Dostałam pieniądze i zrobiłam zwrot natychmiast po ich otrzymaniu.Firma fanko to naciągacze!!!

777opp
777opp
1 rok temu
Ocena :
     

Teraz po nowej ustawie antylichwiarskiej takie pożyczki jak fanko znikać będą z internetu. Prawie 140 procent rzeczywistego kosztu rocznego teraz a po nowym roku będzie chyba max 50 procent rocznie czy coś w tych okolicach. Te firmy upadną, zostanie jak zawsze Provident, Bocian, Profi Credit, Vivus, Wonga – czyli te największe firmy, które już są od dawna przygotowane i finansowo i merytorycznie na zmiany.

wpis spoko, szkodo, że na innych stronach tylko wszystkie pożyczki wychwalają, każda jest najlepsza – prawda – gdzie nie wejdę na opinie to wszędzie jest super, najtaniej, najlepiej. dobrze, że chociaż jeden Faraon24 pisze prawdę.

5/5 za art