Faraon24 » Opinie » Dwa kredyty ratalne z TotalMoney? Tylko Wonga i KredytOK mają być najlepsze? Plus krótka analiza tego co piszą małą czcionką.

Dwa kredyty ratalne z TotalMoney? Tylko Wonga i KredytOK mają być najlepsze? Plus krótka analiza tego co piszą małą czcionką.

Totalmoney na starcie pokazuje tylko dwie pożyczki internetowe. Wonga i KredytOK a kombinując z ustawieniami mogłem jeszcze wyświetlić HapiPożyczki. To jak działa porównywarka jest trudne do ogarnięcia. Tekst zamieszczony jak MainContent (MC) małą czcionką nie do końca jest trafny. Krótka recenzja – czytaj dalej.

Najlepsze?

Wchodzę w porównywarkę i widzę napis:

Pożyczki online – 6 października 2020 – najlepsze pożyczki przez internet!

Pożyczki przez internet – sprawdzone oferty pożyczek na raty od zaufanych instytucji

Extra, tylko jak patrzę na to:

i wziąwszy pod uwagę faktyczne realia cenowe to trudno przejść do porządku dziennego z tym, że według Totalmoney (zobacz prospekt informacyjny Totalmoney) tylko Wonga (zobacz prospekt informacyjny Wonga) i KredytOK (zobacz prospekt informacyjny KredytOK) w kategorii 1.000 PLN na 3 miesiące są warte uwagi – jako najlepsze pożyczki online – szczególnie, że KredytOK to oferta na 4 miesiące. Wprawdzie zawsze można spłacić w 3 i mniej miesięcy ale stricte oferty trzymiesięcznej nie posiadają:

Okres 4 miesięcy jest ustawiony na sztywno i nie można go ustawić inaczej – przyciski +/i oraz suwak nie są aktywne w ogóle. Można zmieniać kwotę w przedziale od 1.000 PLN do 7.000 PLN.

Sprawdzając pożyczkę Wonga:

mam RRSO 67,84% zamiast podawanego przez Totalmoney mamy RRSO od 90,40%. Pobocznie wskazuje, że podawany przykład reprezentatywny (zobacz czym jest przykład reprezentatywny i jak jest istotny dla poprawnego odczytani oferty pożyczki) nie dotyczy wybranej oferty i jest tam RRSO 75%,08% dla kwoty 3.000 PLN i okresu 23 miesięcy + 1 miesiąc raty wyrównującej (w sumie 24 miesięczne raty). Pokazywana kwota raty przez Totalmoney również odbiega od tego co pokazuje sama Wonga.

Pożycznki online – co warto wiedzieć? – czyli to co małą czcionką w dolnej sekcji ale w MC

Obszerny tekst trudny do czytania małą czcionką, zawsze można powiększyć ale na starcie mamy rozmiar 13 pixeli gdzie poprawną czytelność możemy mieć od 16 pikseli.

Czego się dowiemy? Ano tego, że:

  • pożyczki online jako produkty finansowe cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem – prawda
  • wielu Polaków miało już okazję zapoznać się z nimi – prawda, oczywiste
  • są udzielane na stosunkowo krótki okres i małe kwoty – stosunkowo? patrząc na definicję słownikową trudno się do tego odnieść
  • szybka pożyczka online ma być dobrym rozwiązaniem dla kogoś kto ma problemy finansowe – UGH! kiedy mamy problemy finansowe to pożyczka a szczególnie taka pozabankowa (co wskazują dalej) jest jednym z najgorszych rozwiązań (chyba, że ma się doskonały plan poprawy finansów i możliwość spłaty)
  • pożyczka pozabankowa jest dla tych, którzy nie mogą dostać kredytu w banku – półprawda, dotyczy to wąskiej kategorii

i tak dalej

Ze względów czysto percepcyjnych – tu postrzegania wzrokowego – ta tabelka z natury rzeczy jest istotna (bo rzuca się w oczy i tabelaryczne pokazywanie danych jest wygodne dla odbiorcy):

[tabela powiększona do 150% aby móc poprawnie czytać]

a dane w niej zawarte są nie do ogarnięcia: zamiast RRSO kwoty w złotówkach, zamiast kosztu w złotówkach oprocentowanie, zamiast wysokości raty oprocentowanie. Ach ta mała czcionka – przecież ona jest po to aby nikt tego nie czytał.

Archiwum tutaj: https://web.archive.org/web/20201006081159/https://www.totalmoney.pl/pozyczki-online

MC – MainContent – to główna część strony, zazwyczaj jest to sekcja z największą ilością danych unikalna dla całej danej strony.

Podsumowanie

Wpis mógłby być wielokrotnie dłuższy. Pokazałem najważniejsze aspekty dotyczące pokazywania danych przez porównywarkę Totalmoney. Dane dotyczące Wonga i KredytOK nie jak mają się do tego co sami pożyczkodawcy pokazują w swoich witrynach. Można tam jeszcze znaleźć HapiPożyczki ale, że nie każdy to odnajdzie to zostało pominięte w niniejszym wpisie. Warto podkreślić, że istnieje szereg pożyczek mogących z łatwością zanegować twierdzenia, że to KredytOK oraz Wonga są najlepsze.

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments