Faraon24 » Opinie » Stopa procentowa 3% czyli katastrofa przez internet od Easy Finances Loan (easyfinancesloan.com). Stopa procentowa 3% w 72 godziny i aż 10 mln PLN do 240 miesięcy. Kredyt ma być szybki i łatwy. Wskazówki jak rozpoznawać podobne biznesy.

Stopa procentowa 3% czyli katastrofa przez internet od Easy Finances Loan (easyfinancesloan.com). Stopa procentowa 3% w 72 godziny i aż 10 mln PLN do 240 miesięcy. Kredyt ma być szybki i łatwy. Wskazówki jak rozpoznawać podobne biznesy.

Wstępnie warto podkreślić, że podobnych biznesów powodujących katastrofy finansowe na bazie pożyczki przez internet jest co nie miara. Easy Finances Loan niech będzie przykładem na co zwracać uwagę by odróżnić prawdziwy biznes od tego udawanego bo ten udawany polegać zawsze ma na zaglądaniu do Twojej kieszeni pod pozorem udzielenia kredytu. Ten ma być szybki i łatwy a ponadto niebywale tani ze stopą procentową 3%.

Poszukiwania i klikania

Ofertę odnajdujemy w Google wpisując “pożyczki online”, może to być taka reklama:

albo taka:

lub inne warianty

klikamy i pojawia się strona easyfinancesloan.com:

Rozpoznajemy

Dzięki temu możemy być na 100% pewni udawanego biznesu:

  • niespójność przekazywania danych – tu raz jest 48 godzin, raz 72 godziny
  • podawanie wielką czcionką stopy procentowej – tu jest rozmiar 48 pixeli dla tagu H1 (czyli nagłówek)
  • mieszanie języków – np. Home zamiast Strona Główna
  • łamana polszczyzna – to znaczy czytamy coś czego nikt profesjonalny a tym bardziej w finansach by nie napisał a jak tłumaczył to by nie opublikował bez zredagowania – tu np. ” jest bezpieczna platforma pożyczkowa, która oferuje kilka rodzajów kredytów, z których każdy odpowiada na konkretny projekt lub potrzebujesz, aby osiągnąć” – nie klei się
  • używanie sformułowania “pożyczka osobista” – jest to tłumaczenie wprost z angielskiego “personal loan” – ale w Polsce tak się żadnych pożyczek nie nazywa, w krajach anglojęzycznych jest to odpowiednik po prostu pożyczki gotówkowej i częściej stosowany do pozabankowych pożyczek
  • fikcyjne referencje – to co widać jako osoby polecające ze zdjęciami twarzy to zdjęcia zgrane z sieci, powszechnie dostępne, najczęściej obrazki stockowe (czyli darmowe lub ewentualnie do wykupienia licencji)
  • brak danych firmowych – czasami się zdarzają biznesy podszywające się wprost pod istniejące firmy – zawsze można to zweryfikować dzięki Google

Stopa procentowa

Nie jest ot oprocentowanie rzeczywiste i de facto ma niewiele wspólnego z ceną pożyczki. Tu jest 3% wielką czcionką – ma kusić i dawać poczucie “WOW”.

Katastrofa

O co im chodzi? Będzie chodzić o przedpłatę, wysyłanie własnych dokumentów. Będą to uwiarygadniać spreparowanymi dokumentami, mogą wysyłać skany dowodów osobistych, paszportów – zawsze są to podróbki lub kradzione

Pożyczki przez Internet

Tu są od 10.000 PLN do 10 mln PLN – mając już powyższe na uwadze warto podkreślić, że pożyczki przez internet mają swoje limity i absolutnie niespotykaną w skali świata jest kwota powyżej 100 tys PLN, w Polsce mamy 60.000 PLN do Smartney (zobacz prospekt informacyjny Smartney), ewentualnie jeśli jest się doskonałym klientem banku to Alior Bank ma 150.000 PLN (zobacz prospekt informacyjny Alior Bank).

Wszystkie dostępne w Polsce pożyczki przez internet znajdują się na stronach faraon24.pl i w podkategoriach.

Easy Finances Loan i podobne on-line-owe biznesy

Podobne “interesy” były omawiane na łamach Faraon24, można się więcej dowiedzieć o samej technice, skuteczności i poczytać wypowiedzi osób, które dały się na takie pożyczki internetowe namówić:

W sieci nie ma jeszcze żadnych newsów dotyczących Easy Finances Loan i domeny EasyFinancesLoan.com – tu jest pierwsze ostrzeżenie.

72 godziny

Raz jest 72, innym razem podają 48 godzin. Wszak to nie różnica ponieważ klienta “mielą” aż do skutku aż przestanie płacić lub przestanie odpowiadać.

10 milionów PLN

10 mln PLN to ma być górny limit pożyczki przez internet, dolny limit to 10.000 PLN. Wygląda rewelacyjnie a faktyczne kwoty, które wejdą w ruch to od 200 PLN do ok 3.5000 PLN, które będą od Ciebie oczekiwać w zamian za dalsze procedowanie.

Podsumowanie

Unikamy, nie wpłacamy. Takie usługi, takie biznesy mają na celu tylko jedno – TWOJE PIENIĄDZE. Wpis krótki, informacyjny. Mam nadzieję, że się przyda i nikt nie zdąży wysłać im żadnych dokumentów ani wpłacić choćby 0,01 PLN. Jeśli wpis Ci się podoba daj 5 gwiazdek, jeśli nie to daj ile chcesz. Każda opinia jest dla Faraon24 istotna i motywująca.

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments