Strona główna » Rozgryzamy finanse przez internet » Co dalej z 727 DuoCash i 374 Ratado? – ponad 1000 wniosków i 3 ratalne udzielone. Koniec testu.

Co dalej z 727 DuoCash i 374 Ratado? – ponad 1000 wniosków i 3 ratalne udzielone. Koniec testu.

Dezaktywowane pożyczki na raty od DuoCash i Ratado

DuoCash ma być pośrednictwem z gwarantem, Ratado pośrednictwem w ratach bezpośrednio dla klienta. Obydwie marki obsługują te same firmy, które są administratorami danych osobowych klienta i działają na zasadzie pośrednictwa. Obiecuje się wiele, niewiele z tego wynika. Krótki przegląd dezaktywowanych kredytów na raty przez internet.

W okresie od 1 maja do 31 maja 2020 użytkownicy portalu Faraon24 wysłali w sumie 1101 wniosków z czego tylko 3 zostały pozytywnie zrealizowane. Daje to skuteczność na poziomie 0.27% – inaczej: co 367 osoba składająca wniosek podpisała umowę ratalną. Wymusiło to dezaktywację ich kredytów.

DuoCash

Pożyczka DUOCASH ratalna online

Maksymalnie 25K na 60M + gwarant. Ma to działać tak:

 1. wysyłamy wniosek na stronie DuoCash
 2. wysyłają link formularza do wypełnienia przez gwaranta
 3. kontaktują się z nami (wnioskodawca pierwotny + wnioskodawca gwarant)
 4. wypłacają większość pożyczek w 48 godzin (w 2 dni)

Dwie pierwsze części przetestowałem osobiście i nie otrzymałem nawet linku dla swojego gwaranta. W całym miesiącu maju 2020 aplikację złożyło 727 różnych osób. Tylko jedna para klient-gwarant podpisała umowę ratalną.

strona www: https://www.duocash.pl/

Ratado

Pożyczka RATADO ratalna online

Maksymalnie 20K na 48M. Procedura ma wyglądać tak:

 1. wypełniamy kwestionariusz Ratado
 2. oczekujemy kuriera z umową
 3. cieszymy się przelewem lub odbieramy żywą gotówkę na poczcie (czek GIRO)
Aplikowało 374 osób z czego 2 podpisały umowy ratalne.

  strona www: https://ratado.pl/

  Udzielone 3 pożyczki ratalne

  W relacji do setek udzielonych pożyczek w pozostałych firmach z porównywarki Faraon24 te 3 sztuki przykuły uwagę. Przyznawalność miała być bardzo wysoka, okazała się na poziomie poniżej 0,3%. O wysokiej przyznawalności pożyczek pozabankowych mówimy kiedy poziom ten przekroczy 10% czyli co najmniej co dziesiąta osoba aplikująca podpisze umowę ratalną. Brane są pod uwagę osoby wstępnie spełniający kryteria i jednocześnie nie kwalifikujące się do bankowego kredytu.

  Przyczyny

  DuoCash jak nie trudno się domyśleć stałym czytelnikom Faraon24 to pośrednictwo dla pożyczek RapidaMoney, które z kwietniem 2020 przestały uczestniczyć w programach partnerskich.

  Ratado natomomiast może oferować produkty już wcześniej znane czytelnikom naszego portalu. Znajdują się one w naszej porównywarce pożyczek na raty i w innych zestawieniach obejmujących swoim zakresem produkty niebankowe.

  Podsumowanie

  Krótko informacyjne. DuoCash i Ratado obsługiwane są przez Money Beat, Loando Direct oraz SilkLead. Majowy test przyznawalności ich produktów zakończył się bardzo konkretnymi wnioskami: przynawalność okazała się niższa co najmniej 37 razy od spodziewanej (10/0,27).

  Dodaj komentarz / opinie

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.