Strona główna » Opinie » Crediko – 19,99 zł i opinie

Crediko – 19,99 zł i opinie

Tu każą płacić za coś co wszędzie indziej jest za darmo. Crediko nie udziela pożyczek, to nie jest firma pożyczkowa. Opinie z internetu o Crediko są fikcyjne. Biznes polega na pobieraniu opłaty za tajemniczą usługę premium. Opis usługi w regulaminie powoduje natychmiastowy opad rąk – czytaj dalej.

Tu każą płacić za coś co wszędzie indziej jest za darmo. Crediko nie udziela pożyczek, to nie jest firma pożyczkowa. Opinie z internetu o Crediko są fikcyjne. Biznes polega na pobieraniu opłaty za tajemniczą usługę premium. Opis usługi w regulaminie powoduje natychmiastowy opad rąk – czytaj dalej.

Usługa Premium

Nie wdając się już w całość dokumentów pt. „Polityka Prywatności” oraz „Regulamin” wklejam część regulaminu opisującą Usługę Zapytania Premium (rozdział 3.2 – nawet paragrafów brakuje):

“Usługodawca w ramach działania Serwisu Internetowego świadczy płatną Usługę Zapytania Premium drogą elektroniczną polegające na pośredniczeniu i przesyłaniu informacji pomiędzy bankiem/instytucją finansową a zainteresowanym pozyskaniem kredytu Użytkownikiem (Usługa Zapytania). Usługa Zapytania premium obejmuje:

a. Usługę Zapytania w wersji standardowej z pierwszeństwem rozpatrzenia oraz możliwością uzupełnienia oświadczenia o dane szczegółowe;

b. Możliwość uzyskania nieodpłatnego raportu BIG;

c. Dodatkową weryfikację danych przez pracownika Usługodawcy;

d. Zwiększenie priorytetu Usługi Zapytania dla analityków;

Ok, jeśli cokolwiek miałeś wspólnego w życiu z usługami finansowymi to rozumiesz, że to bzdury. Jeśli nie już tłumacze:

Usługodawca

W Polityce Prywatności jest podany ForFinance Sp. z o.o. a w Regulaminie (wersja 1) VEBSET INTERACTIVE. To tak naprawdę to samo, właścicielem jest ta sama osoba – Rafał Włodarczyk. Ale jest to wielki błąd (wierzę, że nie celowy) ponieważ spółka nie odpowiada za działania jednoosobowej działalności gospodarczej i na odwrót – są to dwa osobne “twory” prawne. W praktyce skutkuje to rozwodnieniem odpowiedzialności.

Pośrednictwo

Pośredniczenie i przesyłanie informacji – lista pośredników kredytowych dostępna jest tutaj: https://www.knf.gov.pl/podmioty/Rejestry_i_Ewidencje/rejestr_posrednikow_kredytowych

Także ani Vebset Interactive, For Finance i Rafał Włodarczyk nie są pośrednikami kredytowymi.

Porada: możesz sam łatwo sprawdzać takie rzeczy, sprawdzenie wstępne jest bardzo proste: wpisujesz w google “site:knf.gov.pl rafał włodarczyk” – jeśli pobieżne sprawdzenie wymaga potwierdzenia to pliki Excel z listami legalnie działających agentów i pośredników możesz zgrać na swój komputer i szukać dokładniej. Nie musisz też mieć programu Excel – wystarczy identyczny ale darmowy Open Office Calc.

Pierwszeństwo rozpatrzenia

Tego jeszcze nigdzie nie widziałem poza urzędami – chcesz mieć teczkę przełożoną z dołu na górę – daj kawę, czekoladki (czasem działa ale to ciągle przestępstwo).

Nie mam pojęcia w jaki sposób można by wytłumaczyć coś takiego – jak można wpływać na pierwszeństwo rozpatrywania wniosków? – pracując w bankach wiem, że wnioski, które przynoszą duże prowizje mogą być przesuwane i biorą je “lepsi analitycy”. Ale żeby to była jakaś usługa to pierwsze słyszę.

Swoją drogą – szybciej Twój wniosek zostanie rozpatrzony jeśli sam go złożysz – potencjalnych lista partnerów Crediko jest bardzo krótka, tylko 16 podmiotów (w Faraon24 jest ponad 140 aktualnie). Tych 16 partnerów to w części pośrednicy lub firmy marketingowe. Chwilówkę Vivusa z tych łatwych i szybkich mogą zaproponować ale na pewno już ją znasz, może być też Pożyczka LoanMe albo kredyt w banku.

Listę partnerów Crediko można zobaczyć w archiwum tu: http://archive.is/cdtwT

W każdym razie: absolutny przerost obietnic nad faktycznymi możliwościami.

Nieodpłatny raport BIG

Który BIG przepraszam bardzo? Jest ich kilka. Ze wszystkich? BIG to Biuro Informacji Gospodarczej, takimi biurami są KRD, BIG Infomonitor, ERIF (zobacz pożyczki bez tych baz).

KRD bezpłatnie sprawdzisz tu: http://www.konsument.krd.pl/Sprawdz-swoj-pesel

BIG Infomonitor bezpłatne sprawdzanie tu: https://www.big.pl/konsument/raport-o-sobie

ERIF bezpłatnie sprawdzisz tu: https://infokonsument.pl/

Jak zawsze – nie warto płacić za coś co jest już dane za darmo.

Dodatkowa weryfikacja danych

A po co dodatkowa weryfikacja? A ta pierwsza to była niewłaściwa, wadliwa, nieskuteczna, niepełna? Jaka jest ta weryfikacja, że trzeba zapłacić jeszcze 19,99 zł za dodatkową weryfikację?

Weryfikację ma przeprowadzić jakiś pracownik Usługodawcy… tajemnicze to bardzo…

Zwiększanie priorytetu dla analityków

Hihihi, hahaha. 19,99 zł (w ogóle to nie wiadomo czy brutto czy netto) dasz Crediko i analitycy staną na baczność i natychmiast zmienią priorytet twojego wniosku. Ciekawe co by powiedzieli menadżerowie “partnerów” Crediko na to, że ktoś może manipulować ich pracownikami i nakazywać im zmianę swoich zadań tak aby “klientów” Crediko obsługiwali w pierwszej kolejności…

Co to w ogóle są Ci analitycy? A może to pracownicy Crediko – tego nie wiadomo.

Opinie o Crediko z internetu

Totalnie ani jednej prawdziwej opinie nie znalazłem. Są w wielu miejscach ale każde jest fatalne:

Pożyczkowy Portal

“Pożyczkowy Portal”  – znany w branży jest ze swojej niskiej jakości ale te bzdury co napisali to już przesada. Już w pierwszym zdaniu twierdzi się, że firma Crediko udziela pożyczek i to w dodatku ratalnych online. W Faraon24 mamy pełną listę pożyczek na raty a Crediko nigdy tam nie było…

https://pozyczkowy-portal.pl/opinie-o-pozyczkach/crediko-pl/

archiwum tu: http://web.archive.org/web/20180704040022/https://pozyczkowy-portal.pl/opinie-o-pozyczkach/crediko-pl/ 

oraz tu: http://archive.is/2ojyF

TrustPilot

Znana strona, opiniotwórcza… ale opinię może dodać każdy bez weryfikacji.

https://pl.trustpilot.com/review/crediko.pl

archiwum: http://archive.is/kf2x5

Jak widać opinie są dawane na maxa. 5 gwiazdek każdy i większość weszła tylko aby dać opinię Crediko. Pozatym jak ktoś naprawdę pisze opinie własną to ją pisze a nie tylko np. “Firma godna polecenia” – to naprawdę żałosne – rozumiem, że może bawić kpienie z ludzi potrzebujących pożyczki ale to naprawdę jest żenada.

Podsumowanie

Strata czasu i pieniędzy. Musze przyznać, to jedna z jego najlepszych stron, które miał. Tym razem witryna wygląda jak strona firm pożyczkowych, są suwaki, nawigacja dobrze zaprojektowana. Opinie są fikcyjne, regulamin mówi o niestworzonych rzeczach, obiecuje się pośrednictwo ale żadnego pośrednika (przynajmniej z oficjalnej listy KNF) tu nie ma. Innymi słowy: gruszki na wierzbie i lipa. Acha… pieniędzy nigdy nie odzyskasz.

ocena
[W sumie: 0 | srednia:0]

Dodaj komentarz / opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.