Co lepsze? Bocian, Provident a może coś innego bez BIK i KRD?

Nie da się przecenić tego, że można dostać pożyczkę do domu. Oczywiście przyjdzie za to zapłacić więcej niż przy młodszej siostrze, internetowej pożyczce. Na rynku dominują dwie marki dostarczające pieniądze do domu, Bocian oraz Provident ale która z nich jest korzystniejsza?

POŻYCZYSZ:
6000 zł na 1 rok (35, 44, 52 tygodnie;od 600 zł)
RRSO: 393oprocentowanie standardowe
PLUSY: brak ukrytych kosztów, jasne warunki, z BIK
MINUSY: wysoka cena, namawianie na dodatkowe produkty

więcej szczegółów i opinie

  • dowód osobisty
  • zaświadczenie o dochodach
  • 18 – 75 lat

POŻYCZYSZ:
pożyczka ratalna: 15,000 zł na 3 lata (24 lub 36 miesięcy)
pożyczka za darmo: 1,500 zł na 4 miesiące
RRSO: 0% lub 160,79%
PLUSY: nieoprocentowana, brak ukrytych opłat
MINUSY: sprawdzane bazy BIK i KRD, potwierdzenie dochodów

więcej szczegółów i opinie

  • dowód osobisty
  • potwierdzenie adresu zamieszkania
  • czysty BIK i KRD

Bocian czy ProvidentPorównując w naszym zestawieniu Bocian Pożyczki oraz Provident dostrzegamy znaczącą różnicę w oprocentowaniu nominalnym, Bocian zaczyna się od 25% a Provident od 16,5%. Oprocentowanie nominalne jest najmniej ważnym parametrem ponieważ jest to tylko jeden z wielu czynników wpływających na cenę. Obydwie oferty są płatne a oznacza to, że nie są udzielane w systemie pożyczki bezpłatnej . Czasy trwania umów są również bardzo różne i dla Bociana jest to przedział od 126 do 434 dni a w Providencie mamy do dyspozycji okres od 210 do 630 dni. Oczywiście każdą z nich można spłacić wcześniej niż wynika to z naszych prospektów informacyjnych. Kwoty jakie można pożyczyć są podobne, w Bocianie możemy wziąć jednorazowo od 300 do 6.000 złotych a jego konkurent oferuje od 300 do 7.000 złotych. Najważniejszym parametrem na który trzeba zwrócić uwagę podejmując decyzję jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO. Realny koszt Boćka zaczyna się od 219.69% a jego konkurent to tylko od 64.3% przy czym w wersji z dostawą do domu parametr ten będzie wahał się w granicach 150% co i tak jest lepszym wynikiem. Oby dwie oferty znajdują się w naszym zestawieniu pożyczek internetowych i od razu można wnieść aplikację czyli wypełnić wniosek przez podaną stronę. W odróżnieniu od innych chwilówek, które są stricte online, nie ma tutaj żadnej opłaty weryfikacyjnej ponieważ pełnomocnik wybranej marki samodzielnie sprawdzi dowód osobisty a tak się składa, że oby dwie to właśnie pożyczki na dowód. Provident z góry zakłada maksymalny wiek swojego klienta i nie może mieć on więcej niż 80 lat a jego konkurent Bocian deklaruje tylko wiek minimalny wynoszący 18 lat. Warto dodać, że niektóre chwilówki z zestawienia Faraon24 są dostępne dla osób, które skończyły 21 lat i jest to podyktowane zwiększonym ryzykiem finansowym przy osobach młodszych co domyślnie implikuje mniejszą ich odpowiedzialność oraz zdolność do realnego wywiązania się z każdego z punktów umowy włącznie ze skuteczną windykacją należności w razie braku spłaty rat. Kolejną przewagą Providenta są godziny pracy, które określono w dniach od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7:00 do 21:00 natomiast Bocian pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00.

Obydwie oferty są polecane dla osób zadłużonych. Pozytywna ewidencja w Biurze Informacji Kredytowej BIK jak i w którymś z rejestrów Biura Informacji Gospodarczej BIG takich jak Krajowy Rejestr Długów KRD czy Rejestr Dłużników ERIF według deklaracji obydwu instytucji nie wpływa na rozpatrzenie wniosku. Deklaruje się, że każda aplikacja zostanie rozpatrzona. Należy domyślać się, że w przypadku ujawnienia znaczniej wielkości zadłużenia zaproponowane mogą być albo mniejsze kwoty albo dłuższe okresy spłaty dostosowane do aktualnej sytuacji finansowej klienta.

Co wybrać? Która z nich jest lepsza? Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko i wyłącznie dane z prospektów lepszy okaże się oczywiście Provident, niemniej jednak jeśli żadna z propozycji nie zaspokaja potrzeb klienta polecamy zapoznanie się z całościowym zestawieniem dostępnym na naszych łamach.

Bez względu na dokonany wybór pożyczkobiorca zobowiązany jest spłacić całą kwotę w określonym w obustronnej umowie terminie. Brak spłaty powoduje zawsze negatywne konotacje w postaci przekazania sprawy do działu wierzytelności a później windykacji. Jeśli windykacja jest nieskuteczna zawsze do sprawy zostaje włączony odpowiedni sąd i dalej po uprawomocnieniu się wyroku w postaci nakazu zapłaty w postępowaniu egzekucyjnym występuje komornik sądowy posiadający znacznie szersze kompetencje od windykatorów.

Wasze oceny
[W sumie: 8 Średnia: 3.1]
Michael Straus

Google + | email: michaelstraus@faraon24.pl
O mnie

Codziennie zmagam się z zawiłościami przepisów prawa regulującego finanse osobiste i państwowe. Z zawodu jestem programistą i przez wiele lat pracując w tym zawodzie udało mi się skutecznie wdrożyć wiele moich systemów do placówek służby zdrowia, do urzędów i jednostek samorządowych. Teraz zajmuje się projektami internetowymi takimi jak Faraon24. Telefon: +48 881 262 943

• analityk finansowy
• ex pracownik wielu banków
• programista z wieloma wdrożeniami w jednostkach samorządowych
• w Faraon24 tworze zestawienia, analizy i wpisy o wszystkim co pożyczkobiorców może zainteresować