Faraon24 » Opinie » 20 inwestorów, prywatne biuro, ½ miliona zł –nic nie wysyłaj! O błyskawicznych pożyczki na dowód w 15 minut po nowemu

20 inwestorów, prywatne biuro, ½ miliona zł –nic nie wysyłaj! O błyskawicznych pożyczki na dowód w 15 minut po nowemu

20 inwestorów, prywatne biuro, ½ miliona zł –nic nie wysyłaj! O błyskawicznych pożyczki na dowód w 15 minut po nowemu

Nowe ogłoszenia wyłudzające pojawia się bardzo często. Tu schemat postępowania bardzo podobny do Nigerian Scam z tym, że na samym początku musimy już przesłać skan dowodu osobistego i pozostawić wszystkie dane, które hmmm… pozwolą autorowi biznesu np. założyć na nas konto, wziąć kredyt, zamawiać i rejestrować „pewne usługi” oraz trzeba będzie zapłacić jeszcze 800 zł za samą umowę. Nigdy nie wysyłaj obcym osobom – szczególnie tym, których nie można zweryfikować – żadnych dokumentów, żadnych pieniędzy, żadnych informacji o sobie. Szybkiej pożyczki na dowód na pewno na portalach ogłoszeniowym nie znajdziesz za to wyłudzenie na Twojej osobie może być już błyskawiczne – możesz się nawet nie zorientować, że zostałeś okradziony nowym sposobem (nowym dla Ciebie, starym dla internetu). 800 zł to nic przy możliwości otrzymania ½ miliona zł (pół miliona, 500.000) w 15 minut.

Pożyczki od inwestorów

Szybkie pożyczki na sam dowód osobisty

Właśnie taki zestaw słów i jego wariacje oraz kombinacje są najczęściej używane jako tytuły ofert. Z perspektywy osoby, która jest już na etapie (niestety) szukania źródeł finansowania na forach i portalach ogłoszeń internetowych słowa te są wyjątkowo koszące – aż chce się wpłacić te 800 zł. Chodzi o jak najskuteczniejsze przyciągnięcie uwagi jak największej liczby osób w jak największych problemach finansowych – bo taki zestaw będzie zawsze zarodkiem złych decyzji tych osób. A złe decyzje to coś na czym autor biznesu zarabia – podłe ale całkiem typowe dla kapitalizmu (znów niestety).

Oryginalne ogłoszenie wygląda tak:

Ogłoszenie od inwestora

Moje zgłoszenie tak:

Zgłoszenie do inwestora

Odpowiedział tak (to już jest właściwa oferta):

Oferta inwestora

Adres mail na który mam wysłać skan dowodu i swoje dane osobowe to biuropozyczki1@wp.pl – do połączeń internetowych wykorzystuje sieć mobilną Orange – jest to zmienne IP, bez użytecznej geolokalizacji. Bez użycia triangulacji poprzez dostęp danych z BTS-ów (stacje bazowe sieci komórkowych – to te duże anteny na całym świecie) nie można ustalić faktycznego obszaru nadawania.

Czy to w ogóle logiczne? To zależy kto Cię logiki uczył 😉 Złośliwie ale prawdziwie. Na gruncie ekonomicznym jest to absolutnie nie logiczne – sytuacja niemożliwa. Dlaczego? Dlatego, że:

  1. 20 inwestorów? 20 tajemniczych osób, których danych nie możemy poznać
  2. do 500.000 zł czyli do ½ miliona – czyli pół miliona czyli 500.000 zł – dodam, że banki takie oferty mają dla ludzi wyjątkowo bogatych bez żadnych problemów finansowych i z ogromną ilością formalności oraz procedur.
  3. Oprocentowanie 9% w skali roku – tu nie ma co rozmyślać, oprocentowanie to nie koszt pożyczki więc ta liczba nic nie mówi – choć kusi swoją „małością”
  4. „Nie interesuje nas BIK, BIG, KRD, ZUS ani US” – oczywiście bo pożyczek nie udzielają
  5. Bez weryfikacji dochodów – nawet najpodlejszy „parabank z ciemnej bramy” będzie chciał chociaż w najlepszym wypadku wyciąg z konta.
  6. 800 zł opłaty tłumaczone jest tym, że nie weryfikują baz dłużników i nie wymagają zaświadczeń – w porównaniu do kosztów tradycyjnych kredytów gotówkowych w bankach to jest nadal mało – ale uwaga – te pieniądze zasilają budżet oszustów – nic nie wpłacaj. Dodam, że sam portal na którym jest to ogłoszenie ostrzega aby nic nikomu nie wpłacać zdalnie – wszelkie zapłaty za usługi czy przedmioty mają odbywać się wyłącznie osobiście – ale kto takie ostrzeżenia czyta… na pewno nie ten, kto chce wziąć sobie nową pożyczkę w takich warunkach.
  7. Wymagany skan dowodu osobistego – to mogło by być logiczne gdyby nie już prawie całkowite odejście prawdziwych biznesów od tego typu praktyk – właśnie z powodu ogromnej ilości przestępstw na tym tle. Są znacznie lepsze metody potwierdzania tożsamości niż skan dowodu osobistego i podmioty prowadzące prawdziwą działalność pożyczkową je stosują.
  8. „nasz pożyczki są pewne i uczciwe” – (prawie) za każdym razem kiedy ktoś obiecuje, że Cię nie oszuka – właśnie to robi. Uczciwy człowiek nie musi obiecywać takich rzeczy bo swoim postępowaniem potwierdza swoją uczciwość – np. tutaj musiałem sam poprosić o imię i nazwisko autora ogłoszenia – Dariusz Jaworecki – takie dane podał (autentyczności proszę się nie doszukiwać).

Jest co najmniej 8 powodów dzięki którym widzać, że to naciąganie.

Poprosiłem następnie o przekazanie wzoru umowy szybkie pożyczki w 15 minut:

Umowa od inwestora

Za każdym razem kiedy taką prośbę przekazuje normalnie funkcjonującemu biznesowi to od razu dostają umowę lub link, gdzie ona jest na stronie www. Autor biznesu z wpisu „Aneta K. i ania010289.s on line – Polski Nigerian Scam – stracisz 100 zł a szybkiej pożyczki nie uznasz” przynajmniej zabezpieczył się i miał pod ręką umowę (formalnie – treściwie bardzo biedną ale była). Tu otrzymałem taką odpowiedź:

słucham mamy mamy 20 inwestorów każda umowa jest inna umowę klient dostaje jak jest decyzja pozytywna

poprawiam oryginalną pisownię, nie mogę już znieść tych wszystkich błędów, łamanej polszczyzny, braku interpunkcji – niestety, takimi biznesami często zajmują się osoby ze środowisk patologicznych gdzie nie kładzie się nacisku na edukacje i kulturę a koncentruje się bardziej na kombinowaniu.

Odpowiedziałem tak:

Mamy?
Czyli kto ma? Pana firma?
Nie przedstawił Pan się nawet…
Komu wysyłam dokumenty?

Przyszła taka odpowiedź:

Jesteśmy prywatnym biurem mamy 20 inwestorów Dariusz Jaworecki

(też błędy poprawiłem)

I dalej odpowiedziałem tak:

Poda Pan adres tego biura? Jakieś dane identyfikacyjne?
Co to za inwestorzy?

Kontakt się urwał

Ostatnią wiadomość wysłałem 24.03.2016 05:19 z pytaniem jak wyżej – do czasu publikacji nie było żadnej odpowiedzi na zgłoszenie ale zgłoszenia, które wysłałem z innych email i innych IP normalnie doczekiwały się odpowiedzi na bieżąco – te same wklejki i brak jakichkolwiek danych człowieka, który od teraz ma administrować naszym dowodem osobistym i wszystkimi newralgicznymi danymi, które wysłaliśmy.

Tylko nie dzwoń – 7886785555

Jako numer kontaktowy podano liczby 7886785555 – rozbiję aby było lepiej widać:
788-678-555-5 – taki numer telefonu nie istnieje. Chodzi o to aby komunikacja odbywała się wyłącznie poprzez email – patologiczne środowiska na pewno ale tchórzliwość to już wrodzona.

Metoda „na formalności”

Tego typu ogłoszenia często mogą mieć legalną „podpórkę” – czyli pod scamerem kryje się faktycznie osoba lub firma (na takie kwoty i w takiej skali prawo wymaga aby to była firma), która „przerzuca papiery” i robi wrażenie faktycznej działalności pożyczkowej (np. „Money Ekspress”)– kiedy wpływa opłata ujawniają się kolejne procedury, które trzeba przejścia by otrzymać pożyczkę – klient już nie może ich przejść (bo takie było założenie) a wpłaconych opłat też odzyskać nie może – oczywiście zgodnie z prawem bo (mój ulubiony cytat z Donalda Tuska) „nie każde oszustwo jest przestępstwem”.

Metoda „na idiotę”

Tutaj ma zastosowanie „siła autorytetu” – interesujący się ludzką osobowością na pewno wiedzą, że to zostało eksperymentalnie potwierdzone – stereotypowy autorytet jest w stanie kierować zachowaniem swojego podmiotu (tu ofiary wyłudzenia). Tym stereotypowym autorytetem w naszym przypadku jest osoba kierująca działaniami 20 inwestorów w całej Polsce, który jednorazowo pożyczają ½ miliona zł. Dodatkowo wyrażone w mailu oburzenie „słucham mamy mamy 20 inwestorów każda umowa jest inna umowę klient dostaje jak jest decyzja pozytywna” ma wywołać wrażenie, że to my jesteśmy idiotami – „słucham” – to wyraz zdziwienia a nawet totalnego zszokowania brakiem „obycia” osoby ubiegającej się o pożyczkę.

O manipulacji, podpuszczaniu, nawet precyzyjnym sterowaniu zachowaniem napisano wiele książek – to nie jest magia, to jest nauka. A ta nauka jest mniej lub bardziej udolnie wykorzystywana do wmawiania, że szybka pożyczka na sam dowód osobisty i to w 15 minut na ½ miliona zł istnieje i można ją dostać będą absolutnie po uszy zadłużonym – przynajmniej takie ma być wrażenie.

Podsumowanie

Nie wiem czy zajmując czas oszukującym przez fora i portale ogłoszeniowe uchroniłem kogoś przed staniem się ich ofiarą – mam nadzieję choć nie wiem tego. Wiem jednak, że jeśli o tym napiszę to część osób, które trafią na takie ogłoszenia poszuka informacji o nich w Internecie i trafi na ten wpis (i inne wcześniejsze) – w ten sposób na pewno pomogę. Błyskawiczna pożyczka owszem – ale na pewno nie u tych 20 inwestorów w prywatnym biurze bez adresu, bez imienia i nazwiska i bez logiki – ale na pewno „bez BIK, BIG, KRD, ZUS ani US”. Powtarzam to często i będę nadal: jedynym sposobem na wyjście z długów jest ich spłacenie – jedynym sposobem na spłacenie długów jest praca zarobkowa (ewentualnie spadek, totolotek itp.).

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna
Justyna
2 lat temu

Witam, ja też nacięłam się na przedpłaty, znikąd nie mam pomocy a bardzo jej potrzebuję, chyba nie ma uczciwych ludzi na świecie.

Edyta
Edyta
4 lat temu

https://fastcredit22.wixsite.com/website
To ich strona. Umowa jest klarowna i wydaje się być legalna.

Katarzyna
Katarzyna
3 lat temu
Reply to  Edyta

Witam. A ja mam wielki dylemat. Bo ubiegałam się o pożyczkę w legalnie działającej firmie, ale dostałam od nich dziwną umowę od ,,prywatnego inwestora,, proszę o pilny kontakt na mojego emaila. Wszystko wytłumaczę, podeślę papiery i proszę o sprawdzenie.

estera
estera
4 lat temu

Powiem Tak ,zgadzam sie z tym co piszecie i tak naprawde to naprawde nie wiem co robic .Jestem w takiej sytuacji ze chyba mi nikt nie pomoze i byc moze dlatego łapie sie wszystkiego co mozliwe .Nacielam sie juz na przedplaty po czym kontak sie urwal ,teraz mam niby oferte i tez zadaja kasy ,Nie wiem co robic ,a pilnie potrzebuje pomocy finansowej

Edyta
Edyta
4 lat temu
Reply to  estera

A patrzyłaś na fast Credit?

Edyta
Edyta
4 lat temu
Reply to  Michał Straus

To firma, która udziela kredytów od prywatnych inwestorów. Sama jestem na etapie uzyskiwania u nich kredytu. Umowę wysyłają wcześniej przed podpisaniem.