Faraon24 » Opinie » Vivus – jakie bazy sprawdza? Gdzie te informacje są? Każda kropka, każdy przecinek, każde „lub”, „i” są ważne.

Vivus – jakie bazy sprawdza? Gdzie te informacje są? Każda kropka, każdy przecinek, każde „lub”, „i” są ważne.

Najpierw zajrzałem oczywiście do Google aby sprawdzić co pojawi się kiedy wpiszę „Vivus jakie bazy” – i tu zaskoczenie bo naprawdę spodziewałem się od razu dostać klarowną informację. Bo ręcznie to sprawdziłem dosłownie w 10 sekund i już wiem – zaraz poniżej będzie lista. Natomiast temat wymaga nieco omówienia – kilka zdań w Faraon24 żebyście nie musieli tracić czasu na co najmniej nieaktualne informacje i nudne lanie wody żeby tylko napisać jak najwięcej słów kluczowych (SIC).

Ważne: pomiędzy wymienionymi bazami są łączniki „lub/i” – oznacza to, a bardziej nie oznacza, że Vivus sprawdzi wszystkie wymienione bazy.

BIG InfoMonitor – tego nie pominie, to obok BIK (też sprawdzi) najważniejsza baza. Będzie też obligatoryjne sprawdzenie w bazie Związku Banków Polskich rejestru „Dokumenty Zastrzeżone”.

Vivus sprawdzać może następujące bazy:

 

1) Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.(w tym w bazie pod nazwą „Konsument” prowadzonej przez Biuro Informacji Kredytowej S.A oraz bazie pod nazwą „Bankowy Rejestr” prowadzonej przez Związek Banków Polskich)

lub/i

2) Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

lub/i

3) ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

lub/i

4) Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

i

5) Związek Banków Polskich System „Dokumenty Zastrzeżone”,

lub/i

6) w ramach Platformy Wymiany Informacji Pożyczkowej prowadzonej przez CRiF sp. z o.o.,

7) a także w bazie prowadzonej przez Biuro Informacji Kredytowej S.A. z siedzibą w Warszawie.

Informacje znajdują się w Formularzu Informacyjnym. Tak go znajdziesz na stronie vivus.pl:

Jak dostać się do Formularza Informacyjnego na stronie vivus.pl

Ta wielka czerwona strzałka wskazuje miejsce gdzie trzeba kliknąć (lub nacisnąć jeśli używasz palca). Pojawi się dokument – nie ma do niego bezpośredniego linku – pojawi się okno. Przechodzimy do punktu 4. pt. 'Ważne Informacje” i niżej mamy „Sprawdzenie w bazach” – i tam są podane te bazy.

We wszystkich podobnych pożyczkach działa to tak samo – trzeba znaleźć link „formularz informacyjny” i przejść do części „Sprawdzenie w bazach” – w zależności od firmy może to być inaczej nazwane ale zawsze będzie to tak samo łatwo znaleźć.

W ostatnim moim wpisie o Rodzinnych Pożyczkach też powinna być takie info ponieważ tam czasem jest trochę inaczej – mianowicie mam wprawdzie ten link do formularza ale w mojej przeglądarce Firefox czcionka jest BIAŁA – natomiast w Chrome jest już OK na Czarno.

Przywołałem Rodzinne Pożyczki bo są trochę podobne do Vivus pod względem okresu – ale dotyczy to tylko stałych klientów. Podobieństwo to okres 61 dni, natomiast co do ceny to nie ma co porównywać – Vivus jest bezpłatny dla nowego klienta a Rodzinne Pożyczki już kosztują – ale co ciekawe – mniej niż LendOn (tu Norbert porównywał Vivus i LendOn – wskazał co jest podobne a co niepodobne).

Podsumowanie

Spodziewaj się, że Vivus zawsze sprawdzi BIG InfoMonitor (można pisać z małej „Monitor” – wiem – ale tak wygląda czytelniej), BIK oraz rejestr ZBP „Dokumenty Zastrzeżone” (co jest oczywiste). Dodatkowo – ale nie koniecznie – może sprawdzić KRD, ERIF i Platformę wymiany Informacji Pożyczkowej CRiF.

To co ważne w Vivus – wielu innych podobnych pożyczkach – to to jak są podawane te informacje – są łączniki „lub/i” – to właśnie oznacza, że może ale nie musi. A jak jest na końcu w pkt 7) napisane „a także” – to właśnie znaczy, że BIK zawsze sprawdzi. Liczy się każde słowo, każda kropka, każdy przecinek i każde „lub” oraz każde „i” – czytajcie wszystkie dokumenty z uwagą. Spłacajcie w terminie a najlepiej w ogóle nie pożyczać co zawsze podkreślam – ale jak już trzeba to sprawdzajcie wszystko dokładnie.

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments