Faraon24 » Opinie » Uwaga na turbogrosz24 – szybka pożyczka i ich fikcyjne dane, nie z Polski a z Estonii a polityka prywatności i opinie od razu wyglądają na fejkowe

Uwaga na turbogrosz24 – szybka pożyczka i ich fikcyjne dane, nie z Polski a z Estonii a polityka prywatności i opinie od razu wyglądają na fejkowe

turbogrosz24

Piszą, że to firma pomagająca przy szybkich pożyczkach zarejestrowana w Polsce a faktycznie jest z Estonii. Sama strona została zarejestrowana 2023-01-26 a w polityce prywatności czytamy, że jest z dnia 2021-04-25. Dziś jest 2023-02-19 czyli działa to maksymalnie (na chwilę publikacji) 25 dni. Mamy podać numer telefonu, mają nam znaleźć pożyczkę, jest odliczanie w dół zegara, nic tylko się bać. Acz na marginesie dodam, że ta firma ma wiele stron podobnych i działają chociaż i tak lepiej korzystać z jakiejś listy pożyczek żeby samemu wybrać najlepszą czy tam najtańszą (bo to wcale nie to samo) a nie polegać na ma małej garstce firm partnerskich.

Wstęp długi, sorry. Ale do rzeczy i dalej już krócej i konkretniej.

polityka prywatności w archiwum tutaj: http://web.archive.org/web/20230219143324/https://turbogrosz24.com/privacy-policy.pdf

sam zrzut www archiwum tutaj: https://web.archive.org/web/20230219103308/https://turbogrosz24.com/

Wyskoczyła mi tego reklama w telefonie jak przeglądałem wiadomości (android – google news – wiecie wszyscy raczej o co chodzi), od razu wiedziałem, że coś tu będzie nie tak, za dobrze to wyglądało i sama nazwa od razu mi na myśl przyniosła Supergrosz (dlatego nikt na świecie zajmujący się markami i reklamą nie poleci korzystania z nazw, członów i podobieństw do ogólnie znanych marek – to pachnie od razu czymś fejkowym).

Sama firma wprawdzie istnieje (choć nie ręczę, że akurat jest tu właścicielem z uwagi na to co napisane w polityce prywatności).

Mamy podać numer telefonu w formularzu, ugh, od razu ciarki bo spodziewałbym sam się masy spamu na telefonie i wydzwaniania różnych „providentów” (sorry Provident, tak się ogólnie mówi o podobnych usługach aczkolwiek raczej w istotnej przewadze droższych od Waszych).

Mamy taki licznik:

Kiedy pracowałem w pewnej firmie zajmującej się reklamą (wieki temu, może dekady) stosowano takie liczniki żeby wywołać u klienta poczucie FOMO (Fear of Missing Out – strach przed przeoczeniem). Efekt FOMO znany jest wszystkim handlarzom instrumentami finansowymi (kryptowalutami też i szczególnie). Chodzi o to, że osoba, która ma wykonać jakiś ruch związany z zakupami ma poczucie, że jeśli teraz nie kupi to zaraz będzie po okazji itp. Podejmowanie na rynkach finansowych decyzji w FOMO praktycznie zawsze (może dokładniej 99,95%) zawsze się kończy utratą ogromnych procentów ze swojego kapitału.

FOMO szybkich pożyczek też występuje ale nie powinno ponieważ te oferty są stałe przez większość czasu, nie ma co panikować i nie ma co się poddawać emocjom, przelew i tak w te obiecane minut nie przyjdzie szczególnie w taki dzień jak dzisiaj jak niedziela (są wyjątki, to pożyczki i chwilówki 24h – pod linkiem są z podanymi godzinami i dniami te, które pracują w najszerszych ramach czasowych i dniowych).

Po zrzutach w archiwach widać, że jest tu nieźle namieszane i przekombinowane. Niestaranność, olewanie klientów w sferze finansowej jest w mojej opinii „nu nu nu” (rodzice wiedzą o chodzi).

Jest szybki wpis, miały być szybkie pożyczki. Sa na faraon24.pl i większość jest internetowa. Nie polecam, nie zachęcam, jak zawsze wszystko sprawdzajcie i porównujcie już po przejściu na stronę jakie są dla Was warunki i na co się godzicie.

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments