Bank Life bez BIK! 30,70 zł za 1 SMS

Po 10 minutach spędzonych na stronie Bank Life stwierdziłem wiarygodność tego serwisu na poziomie absolutnego zera. Już w pierwszej chwili wyraźne się stało, że serwis ten służy do „polowania na jelenie” czyli targetem mają być ludzie po pierwsze zdesperowani finansowo a po drugie naiwni. Połączenie tych dwóch cech pozwoli od nich wyciągnąć jeszcze więcej pieniędzy np. poprzez obowiązkowy, bezzwrotny SMS, za który płacimy 30,70 zł i opłata ta, zgodnie z zaakceptowanym regulaminem, nie zostanie zwrócona „choćby nie wie co”. Pożyczki Internetowe Bank Life to bardzo ciekawe miejsce i szkoda by było więcej o tym nie opowiedzieć nawet jeśli już w internecie jest cała masa negatywnych opinii wskazujących bezpośrednio, że Bank Life to naciągacze.

Przyjrzyjmy się produktom finansowym, jakie Bank Life oferuje a oferuje ich sporo, chociaż w dalszej części dowiemy się, że rzekoma oferta to tylko „informacja” a ostateczna decyzja zależy od inwestora.

Chwilówka bez BIK do 2.000 zł oferowana jest wszystkim, bez względu na sytuację finansową. Obiecuje się natychmiastowy przelew na konto i wszystko to co może skłonić na wysłanie kosztownego SMS.

Pożyczka bez BIK do 150.000 zł dla wszystkich tych, którzy znajdują się w Biurze Informacji Kredytowej BIK z wpisanymi długami bankowymi i w innych rejestrach dłużników takich jak Biuro Informacji Gospodarczej BIG do którego zaliczają się m.in., Krajowy Rejestr Długów KRD, Rejestr Dłużników ERIF, Rejestr Infomonitor itp.

Leasing bez BIK również dostępny dla każdego. Ten leasing to długoterminowy wynajem pojazdów dla wszystkich dłużników.

Można również rzekomo otrzymać:

  • Pożyczkę na oświadczenie
  • Pożyczkę na spłatę komornika
  • Pożyczkę online
  • Kartę kredytową bez BIK

To co jest najistotniejsze i warte ciągłego podkreślania to to, że Bank Life nie jest podmiotem gospodarczym. Informacje o tym, kto jest właścicielem wprowadzają silnie w błąd. W jednym miejscy twierdzą, że istnieje jakiś właściciel Bank Life a w innym miejscu jest napisane, że właścicielem serwisu jest właśnie Bank Life. Istnieje nawet zapis informujący o tym, że Bank Life to firma występująca pod nazwą „bank-life.pl.” Niestety taka firma nie występuje w rejestrze działalności gospodarczych CEIDG ani nie występuje w rejestrze spółek KRS. Na ich stronie internetowej również nie odnajdzie się żadnych danych firmowych, żadnego adresu tylko płatne numery telefonów a kontakt z „firmą” jest możliwy tylko poprzez email.

Bank Life nie podaje kto jest Administratorem Danych Osobowych co jest najpoważniejszym naruszeniem obowiązującego prawa. Każdy kto gromadzi, przetwarza lub udostępnia dane osobowe powinien ten fakt zgłosić odpowiedniej instytucji (GIODO się kłania) i podać informację zawierającą oznaczenie firmy, adres i dane kontaktowe. Podobnie jest w przypadku, AmZloty czy YouSave.

Strona jest zabezpieczona tanim i ogólnie dostępnym kluczem szyfrującym w najbiedniejszej wersji , która nie pokazuje danych podmiotu rejestrującego certyfikat SSL. Zwróćcie uwagę na infolinię również.

ocena
[W sumie: 1 | srednia:5]
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments