Faraon24 » Opinie » VIVUS czy SMART POŻYCZKA – jedna nie sprawdza w BIK a obydwie są za darmo

VIVUS czy SMART POŻYCZKA – jedna nie sprawdza w BIK a obydwie są za darmo

To są bardzo podobne pożyczki. Dla większości klientów nie będzie w ogóle różnicy potrzeba jest kwota do 2,000 zł. VIVUS może udzielić nawet 3,000 zł bez żadnych kosztów nowemu klientowi a SMART POŻYCZKA do 2,000 zł. Większość jednak nie wnioskuje o górne limity. Zdecydowana różnica pojawi się dla klientów z zadłużeniem w BIK.

BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej S.A. (zobacz stronę www) przechowuje i przetwarza dane o kredytach bankowych, ze SKOK-ów oraz niektórych instytucji pożyczkowych. Jeśli mamy tam wpisy negatywne tj. widnieją nieterminowo spłacane kredyty to większość firm pożyczkowych odmówi współpracy. SMART POŻYCZKA daje jednak szansę na otrzymanie pożyczki bez BIK.

VIVUS (zobacz szczegóły, zobacz stronę www) zawsze sprawdzi klienta w BIK-u, taką ma politykę. Jako jedna z pierwszych firm wprowadziła do swoich procedur weryfikację tej bazy kiedy jeszcze cały rynek był przekonany, że do BIK-u dostęp mają tylko banki. Niektórzy nawet nazywali to manipulacją a po czasie większość rynku pożyczek pozabankowych zaczęło stosować podobną politykę. Ustawa o kredycie konsumenckim nakłada na każdego pożyczkodawcę obowiązek sprawdzenie przynajmniej jednej bazy by ocenić zdolność kredytową klienta.

SMART POŻYCZKA (zobacz szczegóły, zobacz stronę www) od LTU FINANCE teoretycznie jest bez BIK. Nie oznacza to jednak, że każdy kto widnieje w tym rejestrze dłużników z negatywnymi wpisami pożyczkę otrzyma. Często dane widoczne tylko w BIK można pozyskać pośrednio z innych baz. Jest jednak to duża nadzieja dla konsumentów mających problemy z uzyskaniem małego kredytu gotówkowego w banku i SKOK-u. Na dodatek pożyczając po raz pierwszy w tej firmie otrzymujemy na starcie promocyjne warunki czyli RRSO 0%. Ma to ogromne znaczenie szczególnie dla osób zadłużonych. Dzięki takiemu zastrzykowi gotówki można rozwiązać bieżące problemy a często nawet uda się wyrównać zaległości nastręczające problemów z BIK-iem. Dzięki tej darmowej chwilówce bez BIK można stworzyć w swoim budżecie domowym swojego rodzaju bufor finansowy. Przeczekać okres bez wynagrodzenia lub innego źródła dochodu.

Porównanie w czystych liczbach

Liczbowo zawsze lepiej wypadnie VIVUS w porównaniu ze SMART POŻYCZKA. 3,000 zł kontra 2,000 zł to oczywista różnica 1/3 wartości na korzyść VIVUS.

Porównanie najważniejszych parametrów VIVUS czy SMART POŻYCZKA
porównanieVIVUSSMART POŻYCZKA
kwota pożyczki100 – 7,000 zł1,000 – 7,000 zł
pierwsza pożyczka3,000 zł za darmo RRSO 0%2,000 zł za darmo RRSO 0%
okres spłaty1 – 30 dni10 – 30 dni
RRSO0% dla nowego klienta0% dla nowego klienta
przedłużenie spłaty7 / 14 / 30 dni30 dni

Terminy maksymalne są identyczne bo 30 dni tak więc jeśli nie masz przeterminowanego zadłużenia ujawnionego w BIK i potrzebujesz kwoty między 2 a 3,000 zł to wybieraj VIVUS. Jeśli natomiast 2,000 zł wystarczą i BIK jest problemem to od razu próbuj w SMART POŻYCZKA.

Gwarancji, że każdy BIK-owiec dostanie tam umowę nie ma ale spośród wszystkich darmowych chwilówek lepiej skorzystać w pierwszej kolejności właśnie z niej zanim będzie szukało się czego innego w innych instytucjach.

Wygrane ex aequo

W zależności od Twojej sytuacji zadłużeniowej zwycięzca porównania jest albo VIVUS albo SMART POŻYCZKA. Masz czysty BIK i potrzebujesz od 2 do 3,000 zł to wybieraj VIVUS, jeśli masz problem z BIK-iem a 2,000 zł lub mniej wystarczy to wybieraj SMART POŻYCZKA oferowaną przez pozabankową instytucję LTU FINANCE. Pozostałe warunki są niemal identyczne.

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments
Edyta F
2 lat temu

Teraz to ja widzę czarno na białym co w kosztach piszczy.
Teraz SMART jest BEZ BIK 1200 pln
a VIVUS nadal sprawdza ale za to ma 61 dni i 3k pln
to zupełnie inna grupa docelowa i doskonale uzupełniają inne oferty z rynku