Faraon24 » Opinie » Uwaga na Credito Finanse –SMS kosztuje 30 zł! Wyłudzenie z OLX.

Uwaga na Credito Finanse –SMS kosztuje 30 zł! Wyłudzenie z OLX.

Przygotowuje materiał o pożyczkach z OLX, szczególnie tych dla zadłużonych. Od razu rzuciła się w oczy oferta Credito Finanse (credito.com.pl). Natychmiast przystąpiłem do wypełniania wniosku. Zobacz co się okazało.

Oferta z OLX wygląda tak:

Skuszony super warunkami przechodzę od razu na stronę na credito.com.pl i wypełniam formularz:

A teraz najlepsze bo mam wysłać SMS w celu weryfikacji:

92580 – to jest numer SMS Premium czyli takiego kosztującego Ciebie drogi czytelniku 30 zł. Dokładnie 30,75 zł z VAT jeśli chodzi o dokładność. Cenę dowolnego SMS-a można sobie sprawdzić przy pomocy tej strony:

http://ilekosztuje.pl/sms/?numer=92580#wynik – od razu podaje link do tego numeru, można sprawdzać inne

I po pierwsze: obowiązek prawny wymusza podawanie kosztu takiej usługi

I po drugie: to jest oczywiście oszustwo. Schemat jest znany, banalny i skierowany głównie do ludzi biedniejszych, z problemami finansowymi, szukających ostatniej deski ratunki kiedy wszystkie banki już odmówiły, wszystkie parabanki odrzucają wnioski i nawet rodzina i przyjaciele nie chcą już pożyczać. Trafiłem na to ogłoszenie szukając pożyczek dla zadłużonych na OLX – jak pisałem na wstępie robię materiał aby pojawił się przed świętami ponieważ właśnie zbliża się okres największej aktywności oszustów internetowych. Ogłoszenie znalezione na pierwszej stronie wyników OLX:

Podobna akcja została opisana np. w tym wpisie:

https://faraon24.pl/opinie/pozyczki-prywatne-com-dampozyczke-pl/ – tu wykorzystywany był wizerunek m.in. córki Prezydenta Lecha Wałęsy i paru innych znanych osób.

Strona Credit Finanse ma regulamin, politykę prywatności, nawet imię i nazwisko właściciela jest podane – nie można się łudzić, że jest prawdziwe. Stronę archiwizuje dla celów dowodowych, będzie dostępna na żądanie.

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara
Barbara
1 rok temu

barbarasyndoman@gmail.com potrzebuję 100000zl na 6lat barbarasyndoman@gmail.com 513-385-752 prowadzę gospodarstwo rolne 8ha sprzedaż owoce faktury za 2019r 100000 jestem na emeryturze 1500zl

Magda
Magda
2 lat temu

Wysyłałam sms by potwierdzić wniosek i w mailu, który otrzymałam miałam informację, że jest to płatność za usługę więc nie rozumiem czemu ktoś kogoś oczernia skoro to jest pośrednik ? Fakt, że jest to portal dość specyficzny, lecz ja dostałam ofertę pożyczki na 15000 zł u partnera tego portalu ale zrezygnowałam przez dość rozległy proces weryfikacji ( Dzwonią do zakładu pracy ) .

Marcin
Marcin
3 lat temu

Przyszedł taki e-mail:

Witaj, dziękujemy za skorzystanie z naszej indywidualnej oferty pożyczek i kredytów. Służymy całodobowym wsparciem osobom zadłużonym jak i tym szukającym optymalnej pożyczki czy kredytu na własne bliżej nieokreślone dla nas wydatki.

W celu przesłania wniosku do firm, z którymi współpracujemy prosimy o wniesienie jednorazowej opłaty za jego rozpatrzenie oraz zlecenie przelewu ekspresowego. W tym celu wystarczy, że przejdziesz na stronę z poniższego linku i dokonasz jednorazowej opłaty w wysokości 25 zł + VAT zgodnej z regulaminem.
> DOKOŃCZ WNIOSEK <

Wypełniając powyższy formularz będziemy w stanie przedstawić Tobie dopasowaną ofertę, która na pewno spełni Twoje oczekiwania.