Faraon24 » Zestawienie » Pożyczki gotówkowe z dostawą do domu

Pożyczki gotówkowe z dostawą do domu

Każdy kto ceni sobie kontakt osobisty i obsługę bezpośrednią na pewno przychylnie spojrzy na pożyczki w domu. W tej chwili zweryfikowanych firm mamy już bardzo dużo a lista będzie z czasem poszerzać się o kolejne dobre oferty. Klienci na zaletę wskazują możliwość częstego i dokładnego wypytania żywej osoby o konkretne zapisy np. w regulaminie czy umowie. Doradca natychmiast powinien wszystko wyjaśnić i każdą niejasność rozjaśnić punkt po punkcie. Warto w czasie takiej rozmowy wykonywać notatki a nawet poprosić doradcę o możliwość nagrania rozmowy przez dyktafon. Zwróć uwagę, że firmy oferujące osobistą obsługę domową działają w określonym rejonie. Te duże mają swoje oddziały lub mobilnych doradców w każdym większym mieście, te mniejsze firmy natomiast skupiają się na rynku lokalnym minimalizując koszty własne, które i tak w ostateczności ponosi klient w cenie pożyczki. Możesz wybierać między ratami comiesięcznymi lub cotygodniowymi. Gotówkę można przeznaczyć na dowolny cel. Najczęściej jest to AGD i RTV oraz prace remontowe.

Nazwabioręoproc.kwotaokresbez
zaświadczeń
wiekszczegóły
Bocian Pożyczkiotrzymaj10%
RRSO: 229,10%
6000 zł12 msc.NIE
na dowód: TAK
18 – ∞szczegóły
Forta Pożyczkiwyłączone9%
RRSO: 246222%
100 zł30 dniTAK
bez BIK
bez KRD
na dowód: TAK
20 – 75szczegóły
Marka S.A.otrzymaj10%
RRSO: 256,22%
3000 zł12 msc.NIE
na dowód: TAK
18 – ∞szczegóły
Quick Cashwyłączone10%
RRSO: 991%
5000 zł6 msc.TAK
bez KRD
na dowód: NIE
18 – ∞szczegóły
ASPERotrzymaj10%
RRSO: 149,02%
3000 zł6 msc.NIE
na dowód: TAK
18 – ∞szczegóły
Pszczółkawyłączone9%
RRSO: 1431,01%
1000 zł3 msc.TAK
bez BIK
na dowód: NIE
18 – ∞szczegóły
FINANwyłączone10%
RRSO: 435,11%
6000 zł12 msc.TAK
na dowód: TAK
18 – ∞szczegóły
Euro Providusotrzymaj10%
RRSO: 972%
5000 zł14 msc.NIE
na dowód: NIE
19 – ∞szczegóły
iCreditwyłączone10%
RRSO: 971%
2000 zł15 msc.TAK
na dowód: TAK
18 – 70szczegóły
Bluefinootrzymaj10%
RRSO: 712%
3000 zł10 msc.TAK
na dowód: NIE
18 – 75szczegóły
Kukułka Finansewyłączone10%
RRSO: 155,10%
2500 zł16 msc.TAK
na dowód: TAK
18 – 65szczegóły
Eden Financeotrzymaj9%
RRSO: 991,23%
6000 zł14 msc.NIE
na dowód: TAK
18 – ∞szczegóły
Kameleonwyłączone9,50%
RRSO: 421%
1500 zł12 msc.NIE
bez KRD
na dowód: NIE
18 – ∞szczegóły
Pamarańczaotrzymaj10%
RRSO: 999,89%
2000 zł30 dniTAK
bez BIK
bez KRD
na dowód: NI
18 – ∞szczegóły
Avaliaotrzymaj10%
RRSO: 999,99%, brak info
10000 zł12 rat
1 rok
TAK
bez KRD
na dowód: TAK
18 – ∞szczegóły
Kredico2000otrzymaj10%
RRSO: 991%, b/d
5000 zł36 rat
3 lata
TAK
bez BIK
bez KRD
na dowód: TAK
21 – 75szczegóły
Benefitiaotrzymaj10%
RRSO: 173,40%
6000 zł52 tyg.TAK
bez BIK
bez KRD
na dowód: TAK
18 – 75szczegóły
Daiglobotrzymaj10%
RRSO: 281,74%
3000 zł6 msc.NIE
na dowód: TAK
20 – ∞szczegóły
DUETotrzymaj10%
RRSO: od 866%
800 zł19 tygodniNIE
na dowód: TAK
20 – ∞szczegóły

Lista znacznie się powiększyła od swojej pierwszej wersji w 2014 roku. Teraz w 2019 wdrożono nowe możliwości. Są to dostawy pieniędzy za okazaniem kodu SMS, na podstawie czeku GIRO. Dostawy te można odbierać na poczcie i w oddziałach wskazanych banków. Do niniejszej kompozycji dochodzą nowe firmy, których wcześniej tu nie było. Najważniejsza z nich to 4Finance ze swoją marką Zaplo.

To są oferty pożyczek udzielanych w domu klienta gdzie anturaż jest szczególnie korzystny. Wniosek nadal może być wypełniony przez internet! W przypadku wartości pożyczki > 1000 zł umowa musi zostać zawarta z zachowaniem formy pisemnej aczkolwiek brak takiej formy nie sankcjonuje nieważności umowy. Taka umowa musi zostać jednak uznana za ważną w drodze wyroku sądu powszechnego. Formularz elektroniczny traktowany jest jako umowa pisemna tylko w przypadku podpisania go kwalifikowanym bezpiecznym podpisem elektronicznym lub podpisania go przez upoważnionego pracownika (rozwiązanie z Wonga), któremu udziela się pełnomocnictwa w sposób elektroniczny zdalny już na etapie składania wniosku. Jeśli pojawia się jedna z tych możliwości zostaje wyświetlony stosowny komunikat, zwróć uwagę na ikonę w przeglądarce internetowej potwierdzający bezpieczne szyfrowanie (kłódka i przedrostek https:// z dodatkowym „s”). Wybór bezpłatnej pożyczki w większości przypadków gwarantuje, że będzie ona nieoprocentowana z całkowitym brakiem RRSO. Brak oprocentowania oznacza, że jedyną autentycznie uiszczoną opłatą jest koszt przelewu potwierdzającego tożsamość. Jest to koszt efemeryczny i jest zwracany. Bez przelewu weryfikacyjnego można jest procedura samego zalogowania na konto i udostępnienia aplikacji danych właściciela rachunku ROR. Zapoznaj się dokładnie z warunkami spłaty i zobacz jakiego terminu nie można przekroczyć aby dodatkowe koszty nie zostały naliczone. Możesz również porównać długość okresu bez odsetkowego (może on wynosić od 3 do 65 dni). Brak spłaty w terminie może uruchomić procedurę windykacyjną i skutkować skierowaniem sprawy do sądu. Sąd wyda nakaz zapłaty, który będzie podstawą dla wszczęcia egzekucji przez kancelarię komorniczą. Produkty finansowe z obsługą domową są droższe od tych z obsługą online o czym warto pamiętać aby odpowiedzieć na pytanie którą czy jaką ofertę wybrać.

Raty tygodniowe – które firmy rozkładają spłatę na 1 raz w tygodniu

 

Pożyczki na raty to z reguły płatność 1 raz w miesiącu. Dzień spłaty też z reguły można ustalić samodzielnie np. parę dni po wypłacie wynagrodzenia.

W systemie rat cotygodniowych jest inaczej ale regułą też jest możliwość ustalenia, w którym dniu tygodnia zapada termin płatności.

W przypadku kredytów i chwilówek dostarczanych pod drzwi klienta ustalenie systemu spłaty ma ogromne znaczenie. I znów – z reguły – jest tak, że osoba, która podpisze z nami umowę jednocześnie będzie ta samą osobą, która będzie przychodzić odebrać ratę. Spłata może odbywać się również przelewem na konto pożyczkodawcy.

Najbardziej rozpoznawane firmy, w których można płacić co tydzień a nie co miesiąc ratę to:

Everest Finanse – czyli firma-operator portalu Bocian Pożyczki. Ostatnio pojawia się w branży „na salonach” hasło „chcesz pozbyć się siana – zadzwoń do Bociana”. Firma szczególnie popularna na Śląsku. Śląsk zawsze charakteryzował się dużym wolumenem sprzedaży kredytów gotówkowych bez BIK z uwagi na charakter życia zawodowego mieszkańców tego województwa.

Provident – najbardziej rozpoznawalna marka z ratą tygodniową. Oferta też jest zacna. Szerokim ramieniem objęty jest segment offline i online. Tu nie tylko Śląsk wyraźnie dominuje. Najbogatsze województwo Mazowieckie jest na drugim miejscu w rankingu ilości udzielonych pożyczek pozabankowych. 

/// Zobacz porównanie Bocian Pożyczki czy Provident

Zakupy do domu AGD i RTV

Jak wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów (zobacz raport) Polacy najczęściej zadłużają się w celu zakupu sprzętu AGD i RTV do domu.

To konsumpcyjny tryb życia jest podstawowym powodem dla którego sięgamy po kredyty. Dzięki pożyczką online (zobacz pożyczki) jest to o wiele prostsze i trwa dosłownie kilkadziesiąt minut zamiast kilku godzin i dni w segmencie offline. Faktyczne wydatki „pierwszej potrzeby” odchodzą na dalszy plan:

43% – Zakupy do domu AGD, RTV
31% – Remont
28% – Samochód/motor
16% – Zakup domu/mieszkania
11% – Spłacenie długu
10% – Opłaty – czynsz/gaz, prąd
9% – Uroczystość rodzinna
8% – Codzienne wydatki
8% – Wakacje
7% – Nauka/studia
6% – Prezent dla kogoś
6% – Usługi medyczne
2% – Na funkcjonowanie firmy

Wizualizacja danych z raportu:

Wzualizacja raportu dla pożyczek w domu - na co zadłużają się Polacy
Wzualizacja raportu KRD – na co zadłużają się Polacy

43% – prawie połowa zadłużeń wynika z kupowania sprzętów gospodarstwa domowego:

nowa pralka – na ogół wystarczy wymienić grzałkę za ok 40-60 zł, większość modeli pozwoli zrobić to samodzielnie w 20 – 60 minut (w zależności od sprawności technicznej). Grzałki w pralkach „psują” się przeważnie w okolicach pierwszych miesięcy po upływie terminu gwarancji. Zanim kupisz nową lub wezwiesz fachowca to sprawdź czy na Youtube nie ma już filmu instruktażowego jak naprawić dokładnie Twój model pralki.

nowa lodówka – jeśli powodem zakupu nowej lodówki ma być oszczędność wynikająca z wyższej klasy energetycznej (np. zamiast A jest A+++) to zastanów się dwukrotnie. Różnica między A a A+++ w rocznym koszcie zużycia energii może nawet nie przekroczyć 10 zł. Nowa pralka jeśli ma się zwrócić to będzie musiała popracować dłużej niż zakładała to fabryka. Lodówka w odróżnieniu od pralki to zupełnie inna konstrukcja i wyjątkowe rzadko zdarzają się ich awarię i w konsekwencji niezdolność do pracy.

nowy telewizor – aby w domu było przytulniej warto zastanowić się na większym telewizorem, najlepiej w 4K – BŁĄD – jak pokazują badania (mocno naukowe) to większość osób nie odczuwa różnicy oglądając Full HD VS 4K – po prostu ludzki wzrok nie nadąża za rozwojem techniki. To samo tyczy się częstotliwości odświeżania. Każda wyższa od 30, może do 40 Hz jest praktycznie niezauważalna przez większość populacji. Oczywiście jako lepszy reklamuje się telewizor z 200Hz zamiast 100Hz ale to tak jakby napisać, że lepszy jest ten na 230V a nie ten na 110V (choć w praktyce wychodzi na to samo i prądu idzie też tyle samo)

95% osób spośród tych 43% gdyby nigdy nie zwracało uwagi na reklamy i żyły po prostu roztropnie nie miała by nigdy długów a co ważniejsze – nigdy by nie poczuła, że z ich sprzętem AGD/RTV jest coś nie tak aby trzeba było wydawać grube pieniądze na coś nowego.

31% – prawie jedna trzecia osób zadłużonych jest z powodu potrzeby wykonania prac remontowych. Dotyczy to mieszkań, domów i lokali użytkowych ze szczególnym uwzględnieniem tych, które mają na siebie zarabiać w formie wynajmu. Przy remoncie na kredyt szczególnie trzeba zwrócić uwagę na wybór fachowca aby nie było jeszcze większej straty. Wybór pierwszej lepszej osoby z OLX lub innego miejsca w większości przypadków kończy się płaczem i płaceniem.

28% – prawie jedna czwarta to wydatki na pojazdy transportu osobistego – samochody, motocykle. Jeśli zadłużam się aby „mieć czym jeździć” to jest to poprawne. Jeśli natomiast posiadając finansowanie z kredytu zastanawiamy się nad aspektami wizualnymi, prestiżowymi i innymi niezwiązanymi z właściwościami jezdnymi i transportowymi – to prawdopodobnie jesteśmy na starcie kłopotów finansowych. Z kredytem z kredytem zawsze muszą podążać w parze.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.