Currently set to Index
Currently set to Follow
Faraon24 » pożyczka » Pożyczki gotówkowe z dostawą do domu

Pożyczki gotówkowe z dostawą do domu

Każdy kto ceni sobie kontakt osobisty i obsługę bezpośrednią na pewno przychylnie spojrzy na pożyczki w domu. W tej chwili posiadamy 12 zweryfikowanych firm.  Klienci na zaletę wskazują możliwość częstego i dokładnego wypytania doradcy o konkretne zapisy np. w regulaminie czy umowie. Doradca natychmiast powinien wszystko wyjaśnić i każdą niejasność rozjaśnić punkt po punkcie. Warto w czasie takiej rozmowy wykonywać notatki a nawet poprosić doradcę o możliwość nagrania rozmowy przez dyktafon. Zwróć uwagę, że firmy oferujące osobistą obsługę domową działają w określonym rejonie. Te duże mają swoje oddziały lub mobilnych doradców w każdym większym mieście, te mniejsze firmy natomiast skupiają się na rynku lokalnym minimalizując koszty własne, które i tak w ostateczności ponosi klient w cenie pożyczki. Możesz wybierać między ratami comiesięcznymi lub cotygodniowymi. Gotówkę można przeznaczyć na dowolny cel. Najczęściej jest to AGD i RTV oraz prace remontowe. Lista nie będzie się już powiększać ponieważ większość firm przeszła do sektora online.

Nazwabiorę%pierwsza
kwota
okresRRSO
koszt
szczegóły
Bocian Pożyczkiotrzymaj10%6000 zł12 msc.229,10%detale
Forta Pożyczkiotrzymaj9%100 zł30 dni246222%detale
Marka S.A.otrzymaj10%3000 zł12 msc.256,22%detale
Quick Cashotrzymaj10%5000 zł6 msc.991%detale
ASPERotrzymaj10%3000 zł6 msc.149,02%detale
Pszczółkaotrzymaj9%1000 zł3 msc.1431,01%detale
FINANotrzymaj10%6000 zł12 msc.435,11%detale
Euro Providusotrzymaj10%5000 zł14 msc.972%detale
iCreditotrzymaj10%2000 zł15 msc.971%detale
Bluefinootrzymaj10%3000 zł10 msc.712%detale
Kukułka Finanseotrzymaj10%2500 zł16 msc.155,10%detale
Eden Finance9%6000 zł14 msc.991,23%detale
Kameleonotrzymaj9,50%1500 zł12 msc.421%detale
Pamarańczaotrzymaj10%2000 zł30 dni999,89%detale
Avaliaotrzymaj10%10 000 zł12 rat
1 rok
999,99%
brak info
detale
Kredico2000otrzymaj10%5000 zł36 rat
3 lata
991%
b/d
detale
Benefitiaotrzymaj10%6000 zł52 tyg.173,40%detale
Daiglobotrzymaj10%3000 zł6 msc.281,74%detale

To są oferty pożyczek udzielanych w domu klienta gdzie anturaż jest szczególnie korzystny. Wniosek nadal może być wypełniony przez internet! W przypadku wartości pożyczki > 1000 zł umowa musi zostać zawarta z zachowaniem formy pisemnej aczkolwiek brak takiej formy nie sankcjonuje nieważności umowy. Taka umowa musi zostać jednak uznana za ważną w drodze wyroku sądu powszechnego. Formularz elektroniczny traktowany jest jako umowa pisemna tylko w przypadku podpisania go kwalifikowanym bezpiecznym podpisem elektronicznym lub podpisania go przez upoważnionego pracownika (rozwiązanie z Wonga), któremu udziela się pełnomocnictwa w sposób elektroniczny zdalny już na etapie składania wniosku. Jeśli pojawia się jedna z tych możliwości zostaje wyświetlony stosowny komunikat, zwróć uwagę na ikonę w przeglądarce internetowej potwierdzający bezpieczne szyfrowanie (kłódka i przedrostek https:// z dodatkowym „s”). Wybór bezpłatnej pożyczki w większości przypadków gwarantuje, że będzie ona nieoprocentowana z całkowitym brakiem RRSO. Brak oprocentowania oznacza, że jedyną autentycznie uiszczoną opłatą jest koszt przelewu potwierdzającego tożsamość. Jest to koszt efemeryczny i jest zwracany. Bez przelewu weryfikacyjnego można jest procedura samego zalogowania na konto i udostępnienia aplikacji danych właściciela rachunku ROR. Zapoznaj się dokładnie z warunkami spłaty i zobacz jakiego terminu nie można przekroczyć aby dodatkowe koszty nie zostały naliczone. Możesz również porównać długość okresu bez odsetkowego (może on wynosić od 3 do 65 dni). Brak spłaty w terminie może uruchomić procedurę windykacyjną i skutkować skierowaniem sprawy do sądu. Sąd wyda nakaz zapłaty, który będzie podstawą dla wszczęcia egzekucji przez kancelarię komorniczą. Produkty finansowe z obsługą domową są droższe od tych z obsługą online o czym warto pamiętać aby odpowiedzieć na pytanie którą czy jaką ofertę wybrać.

Raty tygodniowe – które firmy rozkładają spłatę na 1 raz w tygodniu

 

Pożyczki na raty to z reguły płatność 1 raz w miesiącu. Dzień spłaty też z reguły można ustalić samodzielnie np. parę dni po wypłacie wynagrodzenia.

W systemie rat cotygodniowych jest inaczej ale regułą też jest możliwość ustalenia, w którym dniu tygodnia zapada termin płatności.

W przypadku kredytów i chwilówek dostarczanych pod drzwi klienta ustalenie systemu spłaty ma ogromne znaczenie. I znów – z reguły – jest tak, że osoba, która podpisze z nami umowę jednocześnie będzie ta samą osobą, która będzie przychodzić odebrać ratę. Spłata może odbywać się również przelewem na konto pożyczkodawcy.

Najbardziej rozpoznawane firmy, w których można płacić co tydzień a nie co miesiąc ratę to:

Everest Finanse – czyli firma-operator portalu Bocian Pożyczki. Ostatnio pojawia się w branży „na salonach” hasło „chcesz pozbyć się siana – zadzwoń do Bociana”. Firma szczególnie popularna na Śląsku. Śląsk zawsze charakteryzował się dużym wolumenem sprzedaży kredytów gotówkowych bez BIK z uwagi na charakter życia zawodowego mieszkańców tego województwa.

Provident – najbardziej rozpoznawalna marka z ratą tygodniową. Oferta też jest zacna. Szerokim ramieniem objęty jest segment offline i online. Tu nie tylko Śląsk wyraźnie dominuje. Najbogatsze województwo Mazowieckie jest na drugim miejscu w rankingu ilości udzielonych pożyczek pozabankowych.

zobacz porównanie Bocian Pożyczki czy Provident

Zakupy do domu AGD i RTV

Jak wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów (zobacz raport) Polacy najczęściej zadłużają się w celu zakupu sprzętu AGD i RTV do domu.

To konsumpcyjny tryb życia jest podstawowym powodem dla którego sięgamy po kredyty. Dzięki pożyczką online (zobacz pożyczki) jest to o wiele prostsze i trwa dosłownie kilkadziesiąt minut zamiast kilku godzin i dni w segmencie offline. Faktyczne wydatki „pierwszej potrzeby” odchodzą na dalszy plan:

43% – Zakupy do domu AGD, RTV
31% – Remont
28% – Samochód/motor
16% – Zakup domu/mieszkania
11% – Spłacenie długu
10% – Opłaty – czynsz/gaz, prąd
9% – Uroczystość rodzinna
8% – Codzienne wydatki
8% – Wakacje
7% – Nauka/studia
6% – Prezent dla kogoś
6% – Usługi medyczne
2% – Na funkcjonowanie firmy

Wizualizacja danych z raportu:

Wzualizacja raportu dla pożyczek w domu - na co zadłużają się Polacy
Wzualizacja raportu KRD – na co zadłużają się Polacy

43% – prawie połowa zadłużeń wynika z kupowania sprzętów gospodarstwa domowego:

nowa pralka – na ogół wystarczy wymienić grzałkę za ok 40-60 zł, większość modeli pozwoli zrobić to samodzielnie w 20 – 60 minut (w zależności od sprawności technicznej). Grzałki w pralkach „psują” się przeważnie w okolicach pierwszych miesięcy po upływie terminu gwarancji. Zanim kupisz nową lub wezwiesz fachowca to sprawdź czy na Youtube nie ma już filmu instruktażowego jak naprawić dokładnie Twój model pralki.

nowa lodówka – jeśli powodem zakupu nowej lodówki ma być oszczędność wynikająca z wyższej klasy energetycznej (np. zamiast A jest A+++) to zastanów się dwukrotnie. Różnica między A a A+++ w rocznym koszcie zużycia energii może nawet nie przekroczyć 10 zł. Nowa pralka jeśli ma się zwrócić to będzie musiała popracować dłużej niż zakładała to fabryka. Lodówka w odróżnieniu od pralki to zupełnie inna konstrukcja i wyjątkowe rzadko zdarzają się ich awarię i w konsekwencji niezdolność do pracy.

nowy telewizor – aby w domu było przytulniej warto zastanowić się na większym telewizorem, najlepiej w 4K – BŁĄD – jak pokazują badania (mocno naukowe) to większość osób nie odczuwa różnicy oglądając Full HD VS 4K – po prostu ludzki wzrok nie nadąża za rozwojem techniki. To samo tyczy się częstotliwości odświeżania. Każda wyższa od 30, może do 40 Hz jest praktycznie niezauważalna przez większość populacji. Oczywiście jako lepszy reklamuje się telewizor z 200Hz zamiast 100Hz ale to tak jakby napisać, że lepszy jest ten na 230V a nie ten na 110V (choć w praktyce wychodzi na to samo i prądu idzie też tyle samo)

95% osób spośród tych 43% gdyby nigdy nie zwracało uwagi na reklamy i żyły po prostu roztropnie nie miała by nigdy długów a co ważniejsze – nigdy by nie poczuła, że z ich sprzętem AGD/RTV jest coś nie tak aby trzeba było wydawać grube pieniądze na coś nowego.

31% – prawie jedna trzecia osób zadłużonych jest z powodu potrzeby wykonania prac remontowych. Dotyczy to mieszkań, domów i lokali użytkowych ze szczególnym uwzględnieniem tych, które mają na siebie zarabiać w formie wynajmu. Przy remoncie na kredyt szczególnie trzeba zwrócić uwagę na wybór fachowca aby nie było jeszcze większej straty. Wybór pierwszej lepszej osoby z OLX lub innego miejsca w większości przypadków kończy się płaczem i płaceniem.

28% – prawie jedna czwarta to wydatki na pojazdy transportu osobistego – samochody, motocykle. Jeśli zadłużam się aby „mieć czym jeździć” to jest to poprawne. Jeśli natomiast posiadając finansowanie z kredytu zastanawiamy się nad aspektami wizualnymi, prestiżowymi i innymi niezwiązanymi z właściwościami jezdnymi i transportowymi – to prawdopodobnie jesteśmy na starcie kłopotów finansowych. Z kredytem z kredytem zawsze muszą podążać w parze.

Obsługa w miejscu zamieszkania czy przez komputer

Usługi finansowe proponowane w miejscu zamieszkania klienta obecnie są niszą. Większość pożyczek udzielana jest obecnie w sieci. Odwiedzając tą stronę na pewno posiadasz komputer, tablet lub smartfon. Formalności procedury komputerowej są prostsze i eliminują nader często występujące przypadki podpisywania umów, które zawierają zapisy o wysokim oprocentowaniu i innych wysokich opłatach.

Coraz częściej zgłaszają się do mnie czytelnicy, którzy po namowach doradcy przyjeżdzającego do ich miejsca zamieszkania proponują inne warunki niż to wynikało z pierwotnego prospektu informacyjnego.

Innym częstym przypadkiem są oferty bezpłatnej pożyczki na wiele miesięcy. Okazuje się, że większość klientów otrzymuje automatycznie odmowę a następnie dzwoni do nich przedstawiciel pożyczkodawcy proponujący wysłanie do domu doradcy w celu zawarcia zupełnie innej umowy na zupełnie innych zasadach niż pierwotnie klient planował. Nazywa się to akwizycją. Przedstawiciele potrafią być bardzo przekonujący. Są szkoleni pod kątem akwizycji produktów drogich.

Wybierając konkretną ofertę kieruj się miej to na uwadze. Jeżeli zostaną zaproponowane inne warunki dalece odbiegające od prospektu informacyjnego to warto odłożyć decyzję i w tym czasie sprawdzić inne oferty. Nowości jest dużo. Firm obsługujących swoich klientów wyłącznie w sieci przybywa i warto z nich skorzystać ponieważ są: szybsze, tańsze i działają w sposób automatyczny co wyklucza możliwość akwizycji produktów z wysokim oprocentowaniem i wysokimi kosztami dodatkowymi. Pamiętaj: za obsługę w miejscu zamieszkania trzeba dodatkowo zapłacić ponieważ usługodawca ponosi wyższe koszty z tym związane i chce aby jego zarobek z tego tytułu był proporcjonalnie wyższy. W Faraon24 chcemy abyś płacił jak najmniej jak to tylko możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.