Faraon24 » Zestawienie » Mistrzowski kredyt z niską ratą Santander Consumer Bank – gotówka w 24 godziny
od 3,99%
do 12,04%
RRSO
od 3.99%
oprocentowanie
indywidualnie
prowizja
50 000,00 zł
dla stałych klientów
35 000,00 zł
dla nowych klientów
24 godziny
i pieniądze na koncie

Spis treści

Jak wziąć kredyt gotówkowy przez Internet w Santander Consumer Bank

Cały bardzo szczegółowy opis procesu jest dostępny na stronach SCB. Zajmuje 3 strony ale mgółby spokojnie zająć ich dwukrotnie więcej. Tekst jest gęsto upchany, wysokości linii są małe. Jest to dokumeavnt mało czytelny aczkolwiek niezmiernie istotny dla każdego świadomego konsumenta.

W skrócie wygląda to tak:

1) Wypełniamy formularz internetowy, a jeśli dysponujących większą ilością czasu to możemy zadzwonić na infolinię 195 00**.

2) Pracownik Infolinii szybko oddzwoni (nie można wybrać pory kontaktu, jest to minus):

 • przedstawi propozycję oferty
 • pobierze dane wnioskodawcy potrzebne do:
  • oceny zdolności kredytowej
  • podjęcia wstępnej decyzji
  • przygotowania dokumentów

3) Wstępną decyzję poznamy podczas rozmowy telefonicznej

▪ jeśli to konieczne będzie przedstawiona informacja o wymogu udokumentowania dochodu

4) Od razu zostają przygotowane dokumenty

5) Wybieramy tryb zawarcia umowy:

PrzelewKurier

przelew – bez wychodzenia z domu

▪ akceptacja umowy online w Panelu Klienta (dane do logowania zostaną wysłane w PDF mailem; wiążące oświadczeniem woli jednoznaczne z podpisaniem umowy

▪▪ wysyłamy w JPG, .JPEG i .PNG (skan lub zdjęcie) jeśl jesti wymagane zaświadczenia o dochodach (stary format BMP też powinien być ok, wiele starych sprzętów skanujących skanuje do BMP).

▪▪▪ potwierdzamy tożsamość przelewem weryfikacyjnym 1 zł z własnego rachunku bankowego (3 metody)

▪▪▪▪ uruchomienie kredytu = przelew środków

kurier – nieco dłużej

▪ uzgodnienie terminu dostarczenia umowy

▪▪ kurier weryfikuje tożsamość – przygotuj dowód osobisty

▪▪▪ czytamy umowę, podpisujemy, oddajemy kurierowi

▪▪▪▪ uruchomienie kredytu – bank po otrzymanu umowy weryfikują ją i wykonuje transfer środków (przekaz pocztowy lub przelew bankowy)

W jeszcze większym skrócie:

 • od 500 do 25,000 zł przez internet
 • cała procedura jest wygodna i odbywa się bez wychodzenia z domu
 • pieniądze otrzymasz w przeciągu 24 godzin

Oprocentowanie kredytu przez internet w Santander Consumer Bank

Standardowe oprocentowanie wynika z przykładu reprezentatywnego i SCB posługuje się nim w całej swojej ofercie. Oprocentowanie wynosi 21,88% z zastrzeżeniem możliwości wahań zarówno w dół jak i w górę. Ostateczne warunki dla 95% klientów pozostaną bardzo zbliżone. Wahania w cenie będą zależeń w znaczniej części od zdolności kredytowej.

Określając jak wysoko oprocentowany będzie kredyt należy zwrócić uwagę na pouczenie prawne o treści:

„Dla kredytu gotówkowego oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wskazana wartość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO) wynosi 21,88% a wyliczona została na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 22.01.2019 r.
Decyzja o warunkach i przyznaniu kredytu z uwzględnieniem oceny aktualnej sytuacji Klienta, zostanie podjęta przez Santander Consumer Bank S.A.  z siedzibą we Wrocławiu. Niniejsza propozycja nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego.”:

Prościej byłoby napisać:

21,88% wynosi RRSO kredytu gotówkowego SCB na podstawie przykładu reprezentatywnego z dnia 22 stycznia 2019. Ostateczne warunki zostaną przedstawione klientowi w toku procedury. Informacja nie jest wiążącą ofertą wg . Kodeksu Cywilnego art. 66.

Jak widać jest dokładnie dwukrotnie mniej tekstu a treści jest tyle samo. Dla klienta jest to istotne.

Automatyczny test czytelności ARI (Automated Readability Index) wskazuje, że takie zdania są nieczytelne. Za dużo wyrazów jest w zdaniu. Za dużo sylab jest gęsto upchanych słowach, etc. Sama treść jest niepotrzebnie rozciągnięta. Po co? To za każdym razem jest czynione aby zniechęcać do czytania. Z tego samego powodu wszystkie dokumenty wiążące są pisane językiem nie zdającym testów łatwego czytania ze zrozumieniem.

Formularz internetowy Santander Consumer Bank

Wypełniamy:

− KOTA (przedział od 500 do 25.000 zł),
− IMIĘ,
− NAZWISKO,
− TELEFON,
− PESEL,
− EMAIL (opcjonalnie)

I zaznaczamy jedną zgodę na przetwarzanie danych osobowych (tylko jedna jest konieczna, zaznaczanie reszty nie jest nigdy zalecane).

Zgody na przetwarzanie danych osobowych

Wystarczy zaznaczyć tylko pierwszą zgodę na przetwarzanie danych w celu promocji produktów i usług. Treść zgody jest również istotna ponieważ nie mamy ty do czynienia tylko i wyłącznie ze zgodą na wykonanie do nas połączenia zwrotnego – czego się oczekuje od formularza kontaktowego. Ta zgoda to również szerokie otworzenie drzwi dla marketingu. Promocja to niemalże to samo co marketing. Osobna zgoda na działania marketingowe nie musi być wyrażona (jest trzecia, są trzy i jedna wspólna). Jednakże zaznaczając taki „kwadrat” formalnie zgadzamy się na to, że jeśli będziemy pytać o rzeczy, które mogły by doprowadzić do rezygnacji z oferty to odpowiedzi będą i tak miały na celu promocję produktów. W końcu dokładnie na to zgodziliśmy się wysyłając formularz.

W praktyce nie spodziewaj się jednak, że zamiast szybkiej procedury będzie długie nawijanie makaronu na uszy. Nic takiego. W praktyce nie będzie żadnego problemu z pytaniami ale świadomy konsument powinien zdawać sobie sprawę, że w bankowym świecie w pierwszej kolejności istotna jest dosłowność przekazów i w razie jakichkolwiek sporów sądowych czy mediacyjnych istotne będą właśnie dosłowne zrozumienie danych słów.

Infolinia Santander Consumer Polska

195 00** – to jest numer infolinii banku Santander. W telefonie wybieramy wskazane cyfry dopisując na końcu dwa znaki „gwiazdki” **. Następnie wybieramy połączenie. Zgłosi się miłym głosem Justyna Kowalczyk miło witając klienta. Zajmuje to 2 sekundy. Dalej jest instrukcja w jaki sposób nawigować po infolinii. Nagraliśmy tu plik audio jak połączyć się z konsultantem infolinii w sprawie kredytu korzystając z nawigacji numerycznej w telefonie komórkowym.

Zwróć uwagę: wybór kolejnych opcji nie jest zatwierdzany „krzyżykiem” # do czego mogą być niektórzy przyzwyczajeni.

Nawiązanie rozmowy z konsultantką(em) trwało bardzo krótko. Ile dokładnie można sprawdzić w dołączonym w pliku audio. W odczuciu trwało to mniej więcej tyle ile przejrzenie pierwszej strony menu w restauracji. Nie ma tu mowy o żmudnym czekaniu. Nie słuchamy dodatkowych reklamy innych produktów.

Maksymalnie 25,000 zł kredytu przez Internet w Santander Consumer Bank

Od 500 do 25,000 zł to zakres wnioskowanej kwoty w SCB dla umowy o kredyt gotówkowych zawieranej na odległość. Nie może być mniej i nie może być więcej. Tylko sumy z podanego przedziału powinny być wpisywane w formularz. Podanie innej kwoty jest beskuteczne i zostanie zaproponowana standardowa procedura a przy kwocie mniejszej od 500 zł będzie odmow. Dla kwot 500 zł i mniej przeznaczone sa darmowe chwilówki.

Uwaga na rankingi wskazujące inne kwoty bo np. ranking 17banków wskazuje, że maksymalna kwota to 200,000 zł i nie ma tu mowy o pomyłce, że kwota tyczy się całości kredytów gotówkowych w ofercie SCB – wyraźnie widać, że podana tak duża kwota dotyczy jakże wygodnych umów online. W takim trybie maksymalnie można otrzymać 25,000 zł.

Maksymalna kwota dostępna przez Internet zapisana jest w [KG] Materiale Informacyjnym Dotyczącym Umów Zawieranych na Odległość o Kredyt Gotówkowy oferowany przez Santander Consumer Bank. Mówi o tym pkt. 3 pp 2: „KWOTA (przedział od 500 do 25.000 zł)”. Jest to instrukcja co można wpisać w formularzu internetowym aby skutecznie złożyć wniosek kontaktowy. Sprawdzone: kwoty wyższe od wskazanej można wpisać i formularz zostanie wysłany (do kwoty 9999999 czyli 10 mln bez złotówki)- ale… maksymalnie bez odwiedzania oddziału, bez wychodzenia z domu to 25,000 zł jest górnym maksymalnym limitem.

Kwoty powyżej do 200,000 zł dostępne są w standardowej procedurze – zapraszamy do oddziałów.

Linki

[1, plik audio] https://faraon24.pl/audio/infolinia-kredyt-gotowkowy-przez-internet-santander-consumer-bank.mp3 – nagranie audio; Infolinia Santander Concumer Bank w sprawie kredytu

[2, dokument HTML] https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-bez-wychodzenia-z-domu,4.html – oficjalna strona kredytu gotówkowego przez internet Santander Consumer Bank

[3, dokument PDF] https://www.santanderconsumer.pl/gfx/santander/userfiles/_public/kredyty_gotowkowe/dokumenty/reb/201809_material_informacyjny_kg.pdf – szczegółowa i techniczna informacja jak może przebiegać procedura w różnych wariantach

Prospekt informacyjny

NazwaSantander Consumer Bank
Pierwsza kwota25,000 zł
Kwotyod 500 do 25,000 zł
Terminod 3 do 60 miesięcy
RRSO kosztod 21,88%
Oprocentowanie nominalne10%
Pierwsza pożyczka gratis?płatna
Czas weryfikacjinatychmiast, do 24 godzin
Przelew weryfikacyjny1 zł
Max. kwota pierwszej pożyczki25,000 zł
Przedłużenie spłatyNIE
Wiek pożyczkobiorcybez ograniczeń
Program partnerskiTAK
PracaTAK, stała rekrutacja
Godziny pracyPn – Pt 08:00 – 19:00, infolinia również w weekend
Adresul. Strzegomska 42C, 53-611 Wrocław
Firma

Santander Consumer Bank Spółka Akcyjna (SCB S.A.)

Zarząd:

 • Piotr Krzysztof Żabski
 • Przemysław Kończal
 • Mariusz Artur Klepacz
 • Oleksandr Krupchenko
 • Rafał Zbigniew Krawiec
 • Paweł Muciek
 • Piotr Bogdan Dolata
 • Piotr Stanisław Sinkiewicz

Pobierz wyciąg z KRS

OtrzymajBiorę pożyczkę