Faraon24 » Zestawienie » Pekao -pożyczka ratalna bez zabezpieczeń | prospekt informacyjny

Pekao -pożyczka ratalna bez zabezpieczeń | prospekt informacyjny

Nazwa

Pekao

Pekao – pożyczka ratalna bez zabezpieczeń

Dostępna przez internetTAK (wniosek kontaktowy)
Oprocentowanie nominalneod 5,99% | do 10%
Oprocentowanie RRSOod 15,08%
Okres (termin spłaty)1 – 24 miesiące
Kwota (przedział)1000 – 15 000 zł
Pierwsza pożyczka – bezpłatna0 zł
Pierwsza pożyczka – kwota max0 dni
Czas weryfikacji24 godziny
Rodzaj weryfikacji tożsamościstandardowa procedura bankowa
Przedłużenie spłaty, refinansowanieTAK
Wiek pożyczkobiorcyod 18 lat
Praca, program partnerskiTAK
Godziny pracyobsługa całodobowa
Adresul. Żwirki i Wigury 31,
02-091 Warszawa
Telefon+48426838232
Emailkontakt@pekao.com.pl
Operator

BANK POLSKA KASA OPIEKI – SPÓŁKA AKCYJNA

Pekao S.A.

Uwagiregularne promocje, warto obserwować
Wniosekzłóż wniosek na
pożyczkę ratalną bez zabezpieczeń

Bank Pekao oferuje kredyty gotówkowe bez zaświadczeń. Obecni klienci banku załatwią wszystkie formalności bez wychodzenia z domu. Klienci, którzy nie posiadają konta tym banku musza dostarczyć potwierdzenie dochodów. Wniosek kontaktowy składa się online. Z uwagi na wyższe liczby RRSO wydajemy wysoką ocenę 4.

Oferta banku

Oferta wygląda następująco:

Zajawka oferty Banku Pekao

Pieniądze z kredytu można przeznaczyć na dowolny cel. Bank wskazuje tutaj konkretne przykłady i są nimi:

  • bilet lotniczy
  • kurs nurkowania
  • obóz żeglarski

Warto zauważyć pewną cechę, która odróżnia oferty banków od pożyczek internetowych. Różnica polega na nie wskazywaniu celu na jaki może zostać przeznaczona pożyczka.

Kredyt gotówkowy w liczbach

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 12,55%. Na RRSO składają się m.in. oprocentowanie zmienne wynoszące 8,36% oraz prowizji na poziomie 5,02%. Maksymalna kwota, którą bank może pożyczyć to 250 tys zł z możliwością rozłożenia na 10 lat.

Z lub bez zaświadczeń

Bez zaświadczeń dla obecnych klientów

Klienci posiadający konto w Banku Pekao mogą otrzymać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń całkowicie online czyli bez wychodzenia z domu. Podstawowym warunkiem aby konto było zasilane regularnymi wpływami stanowiącymi dochód. Dzięki temu, że system informatyczny może automatycznie przeanalizować wniosek i określić zdolność kredytową na podstawie historii rachunku – można otrzymać kredyt online bez wychodzenia z domu. Będzie potrzebny tyko dowód osobisty. Wszyscy klienci innych banków będą zobligowani do dostarczenia zaświadczenia potwierdzającego dochody.

Z potwierdzeniem dochodów

Zaświadczenie o dochodach potrzebne jest klientom, którym Bank Pekao nie prowadzi rachunku osobistego. Klienci zatrudnieni na umowę o pracę muszą dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu. Emeryci (zobacz pożyczki dla emerytów) będą musieli dostarczyć zaświadczenie o przyznaniu emerytury. Akceptowane są też inne źródła dochodów, każdy przypadek może być analizowany indywidualnie.

Zaświadczenie o dochodach / uzyskiwanym wynagrodzeniu

Jakość zaświadczenia o dochodach

Jakość jest pojęciem technicznym używanym m.in. przez departamenty Fraud Risk Management lub Fraud Control. Chodzi o stwierdzenie po pierwsze jego oryginalności i dalej wiarygodności.

Oryginalne zaświadczenie o dochodach

Dokument, który przedstawiamy w banku jako zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach musi być w oryginale. Nie może to być kopia, skan czy też fotografia. Wzorowo wypełnione zaświadczenie charakteryzuje odręczne pismo długopisem nieścieralnym w kolorze innym niż czarny. Sugerowanym kolorem jest niebieski. Odradza się stosowania cienkopisów ponieważ zostawiają zbyt małe wgłębienia w papierze co jest istotną cechą grafologiczną. Istotny też jest stempel lub pieczęć firmowa – najlepiej jeśli są również w kolorze innym niż czarny. Powodem unikania koloru czarnego jest możliwe podobieństwo do kserokopii.

Jak otrzymać zaświadczenie o dochodach?

Aby otrzymać od swojego pracodawcy zaświadczenie należy po prostu o to poprosić. Pracodawca jest zobowiązany takie zaświadczenie wydać niezwłocznie bez podawania celu przez pracownika. Ma to mniejsze znaczenie ponieważ takie zaświadczenia zwykle są na drukach bankowych i z góry jasna jest informacja o celu zaświadczenia.

Jeśli pracodawcą jest firma bez działu kard to udajemy się bezpośrednio do przełożonego lub do osoby sprawujące obowiązku księgowego lub księgowej.

Jeśli firma zatrudniająca posiada dział kard to jest on właściwy do wydawania zaświadczeń o zatrudnieniu.

Ważne: zaświadczenie ważne będzie 1 miesiąc od chwili wystawienia.

Wniosek kontaktowy

Aby rozpocząć procedurę i skorzystać z oferty należy złożyć wniosek kontaktowy. Składa się go online.

Wniosek wygląda tak:

Wygląd wniosku kontaktowego

Wypełniamy pola obowiązkowe z danymi kontaktowymi imię, nazwisko i numer telefonu oraz zaznaczamy zgodę na kontakt telefoniczny. Zgoda na kontakt telefoniczny to zgoda na przetwarzania danych osobowych klienta oraz na przekazywanie informacji o charakterze marketingowym. Pełna treść informacji administratora danych dostępna jest po najechaniu kursorem na pole zgody. 

Pełna treść zgody:

Pełna treść informacji administratora danych osobowych
Kliknij aby powiększyć

Podsumowanie

Istnieje wiele innych konkurencyjnych ofert banków, które będą mniej kosztować niemniej jednak ten kredyt bez zaświadczeń plasuje Bank Pekao na jednego z liderów. Liczby RRSO 12,55% mówią, że kredyt wcale drogi nie będzie – w porównaniu do pożyczek internetowych, szczególnie tych ratalnych będzie to bardzo korzystna oferta. Dla obecnych klientów dostępny jest całkowicie bez zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach co znacznie skraca czas całej procedury. Klienci innych banków muszą poświęcić dodatkowy czas na przygotowanie zaświadczenia i jest to standardem. Umożliwia się też przedstawienie innego źródła dochodów i tu standardem jest wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące lub więcej. Najprościej jest złożyć wniosek kontaktowy a kiedy doradca oddzwoni dokładnie pozna się wszystkie kwestie, które zależą od indywidualnych preferencji klienta oraz od jego zdolności kredytowej budowanej przede wszystkim przez wysokość uzyskiwanych dochodów. Cel kredytowania jest dowolny toteż klient nie musi tłumaczyć z jakiego powodu pożycza. Oferta otrzymuję ocenę 4 na 5 lecz tylko z powodu nieco wyższego RRSO od konkurencyjnych kredytów.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.